Laiaka teenistus

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 294
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Laiaka teenistus

Postitus Postitas Laiakas »

Pilt
Kui 1990 minu T-72 tankid Hiina piirilt oleks Jazov Eestisse saatnud.. meil olid Lahesõja jaoks eshelonid ees, NLiit ei astunud koalitsiooni.. Üks Jazovi käsk ja see oleks Eestis olnud. Mis me vastu oleks pannud? Miilitsast ära korjatud Kalashnikovid? Ma olen Kupri kasarmuid ka taastanud brigadirina. Kui Lennar Meri Jeltsiniga piisavalt viina ära jõi. Tartu TREV-ga 1996. Meie "sõjatehnika" oli Üks Joss sahaga, Belarus kopaga, neljarattaline vene suruõhukompressor ja minu kastiga püstkolbidega Gaz-52.. Poisid harjutasid granaadiheiteid KIVIDEGA! Oma silmaga nägin.. Ukraina? Ukraina on nii suur maa, et Zelenski mõtleb ennast lolliks. Meid on Eestis vaid 1,3 miljonit ja juba on siseriiklikud erisused nii et vähe pole. Mis veel Ukrainas on.
Ma olen 53 vana ja 1991 juuni Eestisse tagasi jõudsin siis lõin sõjaväepileti kaantpidi uksepiida külge rippuma suure naelaga. Minus oli viha tonnides. Mu ema suri 1991 10. jaanuar. Ma Eestisse tulin viigitud sinelis oma ema matma Kaug Idast, .. mulle tundus Eesti nagu Totu Lillelinnas.. Ulmelugusid võiksin rääkida NLiidu Armiast.
Venemaa suhtes ma illusioone ei tee Never.
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 294
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Laiakas »

Mis Sa ei usu mu sõjaväepileti naelutamist ? :)
Pilt
Ma arvan siiani, et siin bullshitta ajada ei saa. Militaar.net on minu moraaliskaalal Väga Kõrgel kohal.
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 294
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Laiakas »

Venemaa võitu ka Prantsusmaa üle?
https://www.youtube.com/watch?v=5dZkZV_ ... emRobotics
Koos Prantsusmaaga lahkus ka Eesti Malist.
Kui Eesti tõstis kaitse-eelarve 3,5 protsendini siis Putin Ukraina sõjaga laristab 33 protsenti Venemaa eelarvest. Mis maailma kõige rikkamal mehel see teha ka pole.. pool miljonit vene täiselujõus mehe surma saatmist on Vovale vaid korra sülitada..
Ma oskan venelase eest ka mõtelda. Mul oli vene keele eksam tatina isegi 4 :)
Парус (Белеет парус одинокий)
Белеет парус одинокой
В тумане моря голубом!..
Что ищет он в стране далекой?
Что кинул он в краю родном?..
Играют волны — ветер свищет,
И мачта гнется и скрыпит…
Увы! он счастия не ищет
И не от счастия бежит!
Под ним струя светлей лазури,
Над ним луч солнца золотой…
А он, мятежный, просит бури,
Как будто в бурях есть покой!
1832 г.
Ma olen vene sõduritega samast välikatlast suppi söönud 1989-91..
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 294
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Laiakas »

Minu möla on suht köki-möki. Lakun nädalavahetus Kariibi Rumi ja meenutan NLiidu sõjaväge.. Ma oma ajalugu ju ümber muuta ei saa. Olen tshetseenil Kalashi tääki kõril hoidnud ja deserteerunud, kui Eestis Balti kette tehti. Mina olin 6000 km eemal üksinda. Isegi "Kraznaja Zvesda" ajalehte sattusin sellega.. Ants Laaneots, mu sõjakomissar, päästis mind koos mu Emaga. Mul on kapi otsas kilekotitäis kirjavahetust nende vahel. Vahel mõtlen, et peaks Eesti Rahva muuseumile andma, kuidas Eesti poisid teenisid Eesti taasiseseisvumise ajal.. Ma olen sellel teemal Kaks Korda hullumajas olnud.. Toksisin seal kadunud Henry Laksiga lauatennist :)
Aga mida Ukraina rindelt tulnud sõdurid tegema peavad? Mina ei usu, et Ukrainas nii palju psühhiaatreid oleks.
Pilt
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 294
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Laiakas »

Siin kehtivad moraaliküsimused. Vahetame osad ära ja Eesti sõdib Venemaaga ning Ukraina saadab meile haubitsaid. Kas peale seda Eesti Ukrainat aitaks sõja korral? Ma loodan küll oleks meil nii palju moraali. Ma usun, et Ukrainlaste moraal nüüd sõda hoomates on palju suurem kui meil ja nad tajuvad iga abi.Usu mind, paljud Ukrainlased oskavad meie pisikest Eestit hinnata.
Elu on imelik :) Oleneb kust sa vaatad. Kõik ilus võib nipsust lõppeda.
Lea Liitmaa suri vähki.. Keegi seda muuta ei saa ja see on karm FAKT
youtube.com/watch?v=-eBmNAkJIts&ab_channel=SuveStuudio
Suvestuudio - Lea Dali Lion "Armasta mind nii" 24.08.2017
Ürgajal kirjutasin siia loo, kui Ukrainal oli veel Krimm alles: viewtopic.php?t=27113&start=15
2022 oli mul töö juures Ukrainlasest elektriku praktikant, ma olen elektrik, ja kui Putin hakkas oma sõjakola Ukraina piirile liigutama 100 000 solbaniga siis ma hoiatasin teda, tal sugulased Kievis ja Donetskis. Ta paps töötab ka meil. Nad ei usukunud. Poiss töötab nüüd Telias, õppis Tallinna TehnikaÜlikoolis, aga paps endiselt meil betoonitehases :) Mind näeb siis ütleb muiates "shaitaan" .. :)
Eesti saatis Ukrainale Javelinid 18. Veebruar 2022. Mingid sõjateadlased arvavad, et tänu Eesti Javelinidele ja tankitõrjemiinidele jäi Kiev esimesest laksust vallutamata.
youtube.com/watch?v=490PzUc54rc&ab_channel=Sõdurileht
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 294
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Laiakas »

Mu mölal polegi pointi.
Ahastus. See Venemaa on nii pekkis riik juba minu sõjaväest saadik, kui vaid Jeltsin julges 1991 T-72 torni otsa ronida ja Venemaa Riigiduuma auklikuks lasta.. Nad ei saa oma impeeriumimeelsusest lahti.
youtube.com/watch?v=RcQuuvMHbOM&ab_chan ... iDmitrijev
Виктор Цой - Группа Крови
Mina ei usu siiani, et ta zigull 06-ga ennast sodiks sõitis. Aga Viktor Tsoid käisin ma Zavitinski Ohvitseride majas bataljoniga päris Kinos vaatamas. Mul teile oli youtuubik vaid sekundiga anda :)
Pilt
Kui minu võimuses see oleks siis ma kortsutaks kogu Venemaa nii ära.
pwn13
Liige
Postitusi: 379
Liitunud: 20 Mai, 2014 15:49
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas pwn13 »

tänud, väga huvitav lugemine.
Kasutaja avatar
Laiakas
Liige
Postitusi: 294
Liitunud: 22 Sept, 2011 10:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Laiakas »

Meil kehtib ju ka Tartu Rahu. Minu esivanemad tulid Eestisse Rootsist Setumaale. Mu Ema sünnitunnistuses.. Venemaa võltsingus, vedeleb mul sahtlis, on Petseri maakond, Vilo vald ja Tõnne küla. Stalini ajal ei osatud teisiti võltsida. Eesti Wabariigis külas ei sünnitatud :) No sünnitati aga sünnitunnistusse nii ei kirjutatud :) Minu sünnitunnistuses ei ole ju Tartu, Toomemägi :D
Mu ema nimi muudeti Siinast Zinaidaks, Vanaisa nimi Timmu muudeti Timofeiks, tädi Anust sai Anna.. Putinil arenemisruumi veel on :)
Meil tuli Irboska aiast allikas ja vanaisa muigas, et Petseri Kloostris juuakse seda Püha Vee pähe :)
youtube.com/watch?v=x3C4L6S-pGM&t=2s&ab ... ngSquirrel
See viidik on muigamine, et me ei suuda erakondade vahel üksmeelt leida, kui T-72 tankid on Eestit ähvardamas. Shitemal juhul võib hilja olla. Mis mina loll ikka 53 aastaselt tean.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Kriku »

Laiakas kirjutas: 16 Mär, 2024 0:59Ulmelugusid võiksin rääkida NLiidu Armiast.
Ma usun, et lugejaid leiduks, aga siin muidugi kipub lugejate maitse ikka vana hea realismuse suunas. Igal juhul, algus on tehtud ja akf Laiakal palutakse lahkesti oma mälestustega siin teemas jätkata.
Laiakas kirjutas: 16 Mär, 2024 1:39Mul on kapi otsas kilekotitäis kirjavahetust nende vahel. Vahel mõtlen, et peaks Eesti Rahva muuseumile andma, kuidas Eesti poisid teenisid Eesti taasiseseisvumise ajal.
Sellega on nii ja naa.

Kui sul on järeltulijaid olemas, kes pärast sind ära ei viska, vaid loevad ja süstematiseerivad ja perekonna aardeks peavad, siis jäta neile. Kui ei ole, siis anna tingimata muuseumi ja mida varem, seda parem.

Iseasi on veel see, et kui palju see kirjavahetus lisamaterjali nõuaks, et võõras inimene seda mõistaks? Võib-olla sa peaks need ette võtma ja tagantjärele ise kommentaare juurde kirjutama kuhugi kaustikusse või miks mitte ka siia foorumisse?

Hoidkem ajalugu! Kui me ise asjad ripakile jätame, on alati oht, et prügimäele saadetakse. Tean omast kogemusest :(
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist