Vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, NA kordusõppustele

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, NA kordusõppustele

Postitus Postitas metssiga »

Kas on ka kedagi akf, kes on vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, läinud nendel kaugetel aegadel Nõukogude Armeesse? Mina olin värske leitnant reservis, kui tuli kordusõppuste kutse - sain ka kohe võimaluse 200.- ruubliku eest enda toimiku ärakaotamise kohta sv.komissariaadis. Olin ma siis noorena loll või tark, aga ruublikud hoidsin alles ja läksin, et näha. Midagi ei kahetse, nägin-tegin seal lausa kõike. Aga mis veel nuttu ja hala puutub, siis kunagi ütles mulle üks noor mees, et kaitseväeteenistus ei meeldi talle mitte kui kopkatki eest, aga kui vaja, siis tuleb ära teha. Tegigi korralikult.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas sammal.habe »

läksin kroonu ühena viimaste seast. 1988. toona oleks saanud ära nihverdada (prillid olid niigi kõvad, pakuti et teeme mõned kraadid veel juurde ja...) samas oli toonane press täis hädakisa ja kurtmist nõukogude armeest ja miskil hetkel viskas üle. et nii sitt mees ma ka ei ole. on eesti mehed tsaariajast peale vene kroonus käinud ja küll saan mina ka sellest pasast läbi.
tagasivaates oli ikka heameel et elukene üleüldse ja nii füüsiline kui vaimne tervis sisse jäid. oleks ette teadnud kuhu satun ja mis seltskonda, poleks ilmselt läinud. ent ei kahetse midagi.
metssiga kirjutas:Kas on ka kedagi akf, kes on vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, läinud nendel kaugetel aegadel Nõukogude Armeesse? Mina olin värske leitnant reservis, kui tuli kordusõppuste kutse - sain ka kohe võimaluse 200.- ruubliku eest enda toimiku ärakaotamise kohta sv.komissariaadis. Olin ma siis noorena loll või tark, aga ruublikud hoidsin alles ja läksin, et näha. Midagi ei kahetse, nägin-tegin seal lausa kõike. Aga mis veel nuttu ja hala puutub, siis kunagi ütles mulle üks noor mees, et kaitseväeteenistus ei meeldi talle mitte kui kopkatki eest, aga kui vaja, siis tuleb ära teha. Tegigi korralikult.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas metssiga »

Akf sammal.habe, mis vägedes, mis ametis olid?
Mina olin see kõige lihtsam kulumaterjal, mot. jalaväe rühmakomandör (ja see ei ole legend, mulle ütles oma ülem, et meid - st teda ka - arvestatakse sõjakoolides õppides kulumaterjaliks 45 minutit täiemõõdulise sõja korral).
Borja - oli see nii, valetas mulle kapten või mis?? Ega mina neid asju ei tea.
Aga et läksin nö. ise, no siis sain ka kõike täiega, rühmakomandörist kuni polgu korrapidaja ohvitserina + muidugi diviisi lahinguõppused, korduvalt. Ja maasikana tordi otsa küsis ülem, öises metsas kahekesi, kas sa oled eestlane. Ja - selga hakkad tulistama - hakkan - aga mina teadsin ja järgnes räme naer. Selle mehega töötasime koos veel kaua ja hästi. Nu vat, ka taolised mälestused võivad olla okup. armeest :D
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, NA kordusõppustele

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Lugupeetavate huvitavad mälestused NAst ja kordusõppustest sobivad siia fooruminurka paremini. Kui vähegi viitsimist on jätkata, loeksime kõik huviga.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, NA kordusõppustele

Postitus Postitas sammal.habe »

olin üsna veidrates vägedes. väljaõppelt pioneer, pontoonsillamees. pontooni nägin paraku vaid paar korda üle aia. meie kirju seltskond oli otsapidi sapöörivägede kirjas, ent allus kuidagi poolenisti Vene NFSV ministrite nõukogule, mis oli välja tulnud geniaalse ideega Venemaa mittemustmullavööndi teedevõrgu arendamiseks. sihukest püha üritust ei võinud ju mitte stroibati kätte usaldada ja muid eelarvekohaseid vahendeid toona vist kasutada polnud.
seltskond oli kirju - ühelt poolt pribaltide mässajad ja maalt pärit umbkeelsed (ma olin esimeses kategoorias Tartu sõjakomissari Kalliti määratuna - ütles komisjonis et minusugusele siinpool polaarjoont teenistuskohta ei leidu), teisalt kesk-aasia ja kaukaasia avarustelt korjatud "sõbrakesed". taplust ja tagaajamist jätkus minusuguse kõhetu (no see oli ammu) prillipapa jaoks ikka parasjagu. imelik küll, kuid läbisin teenistuse täpselt ühe prillipaariga. ikka õnnestus kuskile nurga peale ära panna enne kui andmiseks läks.
Urams
Liige
Postitusi: 284
Liitunud: 24 Okt, 2020 17:59
Kontakt:

Re: Vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, NA kordusõppustele

Postitus Postitas Urams »

DMB 87 sügis.Aasta lasid rahus olla siis hakkasid kutsed tulema.Aga jäi kämata tööandja saatis nad pikalt.Lõbus lugu oli.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, NA kordusõppustele

Postitus Postitas retti »

Aastat täpselt ei mäleta - 85-86.
Öösel kell 3 oldi ukse taga ja viidi Kadrina EPT võimlasse,sealt bussiga Tõõrakõrve.
Et nagu kordusõpputele või kuidas nad seda seletasid.
Mina ja üks sell veel - polnud sõjaväes käinudki - mölisesime vastu,et mis kordused...prisjaagat andnud ju ei ole. 12 tundi kestis see konflikt väeosa värava taga.Aga meie sisse minemast keeldusime.
Vastu ööd viidi meid Tapale ja visati sõimu saatel bussist välja.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, NA kordusõppustele

Postitus Postitas Kriku »

Oled sa kindel, et see Tšernobõli "kordusõppus" ei olnud?
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, NA kordusõppustele

Postitus Postitas retti »

Kriku kirjutas:Oled sa kindel, et see Tšernobõli "kordusõppus" ei olnud?
Kindel.
Aga aastat tõesti ei mäleta.Pealegi - need kes väravast sisse läksid sinna kogu õppuste ajaks jäidki.
Kõrvaltvaataja
Liige
Postitusi: 236
Liitunud: 23 Okt, 2005 20:43
Kontakt:

Re: Vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, NA kordusõppustele

Postitus Postitas Kõrvaltvaataja »

DMB 83 sügis, insener-tehniline eriala. 1986 viidi Tsernobõli ja lubati, et rohkem ei tülitata enam.Siiani on sõna peetud.
Urams
Liige
Postitusi: 284
Liitunud: 24 Okt, 2020 17:59
Kontakt:

Re: Vabatahtlikult, no niivõrd kuivõrd, NA kordusõppustele

Postitus Postitas Urams »

Olin pool aastat ära teeninud,kui see katlamaja õhku lasti.Hirm oli suur ,et minek ikagi ehitusväed.Jäi mul see sõit ära aga ega sellega jama veel ei lõppend.Enne demblit tulid isa kallale,ta ka erialalt ehitaja. Mul oli võimalus vahete vahel koju helistada.Panin kohe pataljoni sampoliidi juurde,et mina lähen nüüd minema ja võtan oma relva,st labida,kaasa.Näitasin ka venna kirja ,ta just alustas teenistust vangivalvurina.Kombat ja sambolit tõmbasid ainult matte ,lubasid aidata igatahes osobisti kohale kutsusid .Ema ja isa töökoht tõstsid sellist lärmi,et isa võeti Tallinn-Väikses rongist maha ikagi kolm last.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist