www.militaar.net
https://militaar.net/phpBB2/

Uramsi kaks aastat stroibatis, ilma dedovshtshinata
https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=30&t=46591
1. leht 4-st

Autor:  Urams [ 25 Okt, 2020 10:20 ]
Teema pealkiri:  Re: Kriminaalselt karistatud isikud reameeste seas.

S/o 622ostb,maakeeli stroibat.Rühmakomandörist prapori sõnul ligi 20% 350mehest.Oli vargaid ,kaklejaid isegi kgb poolt mehi .

Autor:  Urams [ 25 Okt, 2020 16:34 ]
Teema pealkiri:  Re: Kriminaalselt karistatud isikud reameeste seas.

Teenistuse alguses oli meil kuu ajaline karantiin.Poole aja peal otsustas üks vene kutt et sõjavägi on üks jama koht,võttis kätte ja neelas alla kaks raudvoodi lühemet vedru.Käis ringi .et temal kõht valutab.Viidi siis hospidali seal tuli kõik see enese vigastus välja.Ei tea mida talle seal sisse joodeti aga aga üks olevat loomuliku teel välja ttulnud.Teist hakkati opererima,ei tea kas kirurg oli purjus aga poiss suri .Kisa ja sõim oli ohvede poolt suur.Pärast ütlesid ,et mees oli paar aastat kinni istund noorte vanglas.

Autor:  Urams [ 27 Okt, 2020 17:07 ]
Teema pealkiri:  Uramsi kaks aastat stroibatis, ilma dedovshtshinata

Teenisin kaks aastat stroibatis.Meie pataljoni ohved eriti aga praporid kartsid dedovshinat nagu tuld.Põhjuseks oli -rubla kuna meile maksti palka.Ise sain kahe aasta eest ligi 1300 rutsi.Kõige rohkem meie roodust teenis Kasastanist pärit sakslane ligi 2500 rutsi.Aasta oli 1987 kui koju sain.
Kui rahvast huvitab siis võin natuke pajatada dedovshina vastsest võitlusest stroibatis.

Autor:  Kriku [ 27 Okt, 2020 17:08 ]
Teema pealkiri:  Re: dedovshtshina

Ikka huvitab.

Autor:  kalleb [ 27 Okt, 2020 17:52 ]
Teema pealkiri:  Re: dedovshtshina

Mina sain 2 aasta kohta 100 rubla , pidin rahul olema

Autor:  Urams [ 27 Okt, 2020 19:00 ]
Teema pealkiri:  Re: dedovshtshina

Pajataks oma rühmaülemast,vanemprapor Homovskoist.Hirmutati meid nagu mingi kolliga oli teenind dispstis.Kisas küll aga see käis asja juurde.Teenistuse lõpu poole sai temaga 40 kraadist teed joodud siis ta seletas seda dedovshina värki.Meie väeosa allus kahele ministeeriumile ,kaitse ja maparsndus.Meie ohved ja praporid said palka kamin ja preemiaid maaparandusest.Kui olid mingid jamad tööl või rühmas siis preemiad läksid aga see võis olla pea pool prapori palka.Nõukogude ohvitser ei loobu rahast mingi dedovshina pärast!

Autor:  Urams [ 27 Okt, 2020 19:27 ]
Teema pealkiri:  Re: dedovshtshina

Praporist veel .Elu seal Arhangelski dispatis oli olnud sitt.Palk väike ja lund polnund müüa kellegile.Igavusest hakkas lapsi tegema kui mina temaga kohtusin siis oli neid kolm ,noorim 1,5 aastane.Üle tulek oli võtnud aega ligi 2aastat ,pidi isegi maksma .Tsirkust sai ka nähtud ,kuidas tervest roodust dedushkatest tehti rood duhhe

Autor:  Urams [ 27 Okt, 2020 20:24 ]
Teema pealkiri:  Re: dedovshtshina

Pataljonis oli kolm roodu igas roodus ca 120 meest.Iga rood oli üks priisõv ainult seerud olid 1,5aastat teeninud,kui nad demblisse läksid siis samast priisovist tulid seerud.
Kuna me töötasime eraisikutega koos siis mingit lebotamist ei olnud.Kui mingi kaebus tuli siis terve rühm või rood kappasid gaasi maskis.Tavaliselt oli selle taga mõni tsurka kes kedagi nahhui saatis.Pole eriti mõnus kui oled päev otsa labidaga kildu visand veel kapata kolm kilti gaasimaskis.Meil ei lugend teenistus aeg üldse midagi ,ohvede jaoks ole või babuska.Kogu see jama kestis kuni koju tulekuni,kolm päeva enne koju tulekut ei aetud tööle.

Autor:  Urams [ 27 Okt, 2020 21:15 ]
Teema pealkiri:  Re: dedovshtshina

Dedovshina vastane võitlus vaibus ainult siis kui võitlejad magasid.Päeval oli kogu aeg üks jutt,et kui kellegile midagi ei meeldi siis staabis on kriminaaltoimikute blanketid laua peal,kirjuta aga nimi peale küll me sinna kaks aastat disbatti sisse kirjutame.Meie roodust läks kaks meest diisliss ja kaks lolli surmajuhtumit.Meie kombat ei kartnud küll kedagi kinni panna ,üks sell sai 1,5aastat disbatti talve mütsi eest võttis noorelt ära.Kui Brjanski pataljon mässama hakkas siis need keda maha ei lastud või kinni ei pandud toodi meile.
Kui rahvast huvitab võin ka sellest pajatada.

Autor:  Kriku [ 27 Okt, 2020 22:23 ]
Teema pealkiri:  Re: dedovshtshina

Ikka huvitab. Kas sa pikemalt ei tahaks kirjutada?

Autor:  Urams [ 27 Okt, 2020 22:53 ]
Teema pealkiri:  Re: KGB eriosakonnad ja nn "osobistid" NA väeosades

Stroibatis liikusid ringi üldse mingid imelikud elukad.Kandsid justiits vägede embleeme,ühed ütlesid,et osobistid,teised,et pokuratuur.Meil oli väga palju karistatud mehi,need kes nendega vestlesid tulid ikka väga tõsiste nägudega tagasi.Kui Brjanski pataljon laiali peksti siis neid keda maha ei lastud või kinni ei pandud toodi osa meile.See päev kui neid toodi olid major ja vanemleitnand välivormis ja makarovid vööl.Meil väeosas relvi ei olnd igal mehel oli gaasimask.Politruk ütles,et relvad antakse nõrkadele ,meie pidime labitatega pindosside raketid puruks peksma js siis minema Miki-Hiirt k.....

Autor:  Urams [ 27 Okt, 2020 23:33 ]
Teema pealkiri:  Re: dedovshtshina

Teenisin Novgorodis stroibatis,kuhu saabusin 1985 aasta novembris.Olime üldse esimesed eestlased väeosa ajaloos.Õhtu hilja jõudsime,kui hommiku valgeks läks mõtlesin,et olen Aafrikasse sattund.Esimeses roodus oli valgeid pooleks
teine ja kolmas puhas must maailm.1986 aasta kevadel läksid teine ja kolmas rood demblisse.Teine rood komplekteeriti noortest ,kolmas aga Brjanski meestest.Meie väeosas ehitati uut klubi ja minu jagu oli seal tööl siis nägime seda tsirkust pealt .Meiega töötasid koos kümme-kond eraisikut nii ,et publikut oli kõik sõjaväes käind mehed.

Autor:  Urams [ 27 Okt, 2020 23:59 ]
Teema pealkiri:  Re: dedovshtshina

Saabus siis see kaua oodatud päev.Kohalikud peksti kiiresti tööle,klubi publik sättis ka kiirest ennast paika sest etendus pidi pikk ja huvitav olema.Põnevaks tegi asja see ,et saabub terve rood deduškaid ,eraisikud varusid hulgim suitse ja kostitasid meidki.Prokuratuuri mehed ja osad meie ohved olid isegi välivormid selga ajand.Prokurtuuri meestel olid makarovid vööl ,läks rahval juba panuste tegrmiseks.

Autor:  Urams [ 28 Okt, 2020 7:42 ]
Teema pealkiri:  Re: dedovshtshina

Saabusi siis kaua oodatud külalised.Kolme bussiga toodi umbes sada meest.Seltskond kes bussidest välja astus ei meenutand küll mingit sõjaväge.Juuksuris olid nad viimati käind vist kodus olgugi ,et olid teeniu 1,5 aastat.Ime ,et punupatse ei olnd. Vormid olid nii kokku õmmeldud ,et meenutasid liibukaid.Osadel olid saapad ka ära tuunitud ,nöörid ja super kontsad.Üks mardisant oli saabaste külge külge p and ohvede suured tärnid ,sai kohe endale uue sõbra,prokuratuuri majori.Meil väeosas oli mundrite kokku õmblemine keelatud kui vahele jäid lõigati nugadega puruks.Töötasime enamuse ajast eraisikutega koos siis pöörati mundritele suurt tähelepanu.Selga anti ikka enam vähem oma number ja kui vaja siis ka vahetati ümber.Mingit retuuse ei lubatud.

Autor:  ElrikThunderson [ 28 Okt, 2020 11:34 ]
Teema pealkiri:  Re: Uramsi kaks aastat stroibatis, ilma dedovshtshinata

Sedand et, ässitaja ei ole aga mälestusi loeks küll. Kuna arvan et teistelgi oleks huvitav kuulata stroibatist kus dedovshtshinat ei olnud, tõstsin nupukesed siia kokku. Palun lahkesti akf Urams.

1. leht 4-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/