pidupäev

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Re: pidupäev

Postitus Postitas dude »

Mõtlesin kümme aastat tagasi, kui antud teema tegin, et avan ja täiendan seda iga kahe aasta tagant. Aastad on veerenud kui hernetera, aga midagi pole suurt muutunud. Ilmselt saadi omalajal väed lihtsamini välja viidud, kui täna Eesti omale president valitud :D
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Re: pidupäev

Postitus Postitas dude »

Nagu mul tavaks on saanud iga kahe aasta tagant, siis avan taas kord selle teema ja ütlen juhhhei! 24 aastat saab täna sellest päevast. Kuigi jah Paldiskist mindi lõplikult vist alles 95-nda suvel. Samas oli mitme aasta eest ekspressis artikkel, kus kirjutati, et ainus militarobjekt, mida pole tänaseni üle antud on Pirital, kuskil seal Viiimsisse viiva tee äres asuv vana piirivalve linnak, mis pidavat olema siiani vene ametivõimude käes. See olevat olnud vist mingi vahetuskaup Eesti saatkonnahoonega Moskvas... Võibolla teab keegi lähemalt seda teemat kommenteerida.
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: pidupäev

Postitus Postitas Väino »

dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Re: pidupäev

Postitus Postitas dude »

Niisiis kaks aastat on taas möödas, kui seda teemat traditsiooniliselt avan ja taas täiendan. 26 aastat vene vägede lahkumisest - see on terve inimpõlv.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: pidupäev

Postitus Postitas Turist 47 »

dude kirjutas:Niisiis kaks aastat on taas möödas, kui seda teemat traditsiooniliselt avan ja taas täiendan. 26 aastat vene vägede lahkumisest - see on terve inimpõlv.
Pidupäev. Minu jaoks uskumatu järjepidevus, et iga 2 aasta tagant teha postitus ja pealegi samal päeval :) Eilsega siis 14 aastat teemaga Pidupäev alustamisest 8)
Ehk siis kahe aasta pärast on oodata uut või äkki isegi uusi postitusi Teilt.
T.
Viimati muutis Turist 47, 01 Sept, 2020 19:18, muudetud 1 kord kokku.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: pidupäev

Postitus Postitas frantzus »

dude kirjutas:Niisiis kaks aastat on taas möödas, kui seda teemat traditsiooniliselt avan ja taas täiendan.
ja alati Frantzusi sünnipäeval :mrgreen:
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: pidupäev

Postitus Postitas Dr.Sci »

frantzus kirjutas:
dude kirjutas:Niisiis kaks aastat on taas möödas, kui seda teemat traditsiooniliselt avan ja taas täiendan.


ja alati Frantzusi sünnipäeval :mrgreen:
Hilinenud õnnitlused sünnipäeva puhul :) Ja muidugi ka selle eest et vene väed juba üle veerandsajandi kadunud meite juurest.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: pidupäev

Postitus Postitas frantzus »

tänan!
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Re: pidupäev

Postitus Postitas dude »

Austet Frantzus, minu poolt samuti üks klõmm (tegelt kolm). Ma ei tea, aga see kuupäev lapsepõlves, kus kõik ju ootasid oma sünnipäeva, kas see Sul ka nii oodatud oli (krt homme algas ju kool) :)
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: pidupäev

Postitus Postitas frantzus »

dude kirjutas:Austet Frantzus, minu poolt samuti üks klõmm (tegelt kolm). Ma ei tea, aga see kuupäev lapsepõlves, kus kõik ju ootasid oma sünnipäeva, kas see Sul ka nii oodatud oli (krt homme algas ju kool) :)
no ikka oli oodatud päev, eriti tehnikumi ajal! kaasteelised kohe huviga ootasid seda järgmist päeva, noh et afterparty...
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Re: pidupäev

Postitus Postitas dude »

Tervist kõigile!

Taas on 2 aastat möödunud ning aeg teemat täiendada. Tänase päeva teeb eriliseks see, et 28 aastat hiljem vägede väljaviimisest suri ka viimane Nõukogude Liidu liider M. Gorbatšov. Eks me kõik olime 80-ndatel harjunud nende nn iga aastaste matustega. Viimane toimus veebruaris 1985. Kaks viimast toimusid just meile oluliste sündmuste ajal - Sarajevo OM ja Sefeledi MM suusatamises, mis jättis ära ka osa ülekandeid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist