Kes nägi Mathias Rusti ?

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Aga mis Rusti lendu puudutab, siis olla lennanud mööda Leningrad-Moskva raudteed. Tundub loogiline? Kui Moskva kohale jõudis , siis orienteerus linna kaardi põhjal.
Aga see pooletunnine troppamine ühe koha peal on müstika. Milleks?
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Ja Soome lahe kohal navigeeris täpselt ning parempööre Ida- virumaa piirkonnas rahvusvahelisse lennukoridori oli nagu mööda joonlauda möödetud.

Ehk oskavad spetsid kommenteerida?
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Vahemaandumine ilmselt kütuse kanistritest paakidesse valamiseks. Cessna 172 kütusevaru on arvestatud umbes 4 lennutunniks, Long Range paakidega veidi enam. Ja varu peab ka jääma.
Reisilennukiirus on sel masinal 100 sõlme, seega tuulevaikse ilmaga läbib tunnis 185 km. Helsingist Moskvasse ilma tankimata ei jõua.
Lennutrassidel on raadiomajakad ning Cessna 172 standardvarustuses nii ADF kui VOR raadiokompassid, seega trassi mööda on just kergem lennata.
Potsataja103
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 14 Aug, 2005 18:20
Kontakt:

Postitus Postitas Potsataja103 »

von manstein kirjutas:Aga see pooletunnine troppamine ühe koha peal on müstika. Milleks?
EOD kirjutas:Vahemaandumine ilmselt kütuse kanistritest paakidesse valamiseks.
Olla ta ka riided vahetanud (paraku kohe ei leia vajalikku viidet infole).
alax
Liige
Postitusi: 1503
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas alax »

Riideid ta ei vahetanud, tal oli pealmiseks mingi töökombekas, mille ta pärast viimast tankimist maha võttis. Et siis Moskvas kena välja näha.

Eks me kunagi veel kuuleme sellest loost. Kui paljud asjaosalised koos Gorbatsoviga on siit ilmast lahkunud. See lugu aitas vabaneda paljudest vanameelsetest kindralitest.
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

von manstein kirjutas:Ja ongi erinevad inimesed. Minu klassivend ei ole M.J.
Kuna ta ei ole foorumis aktiivliige, ei hakka nime avaldama.

Aga ikkagi, M.J. ma pildi pealt ära ei tundnud. Oli ikka Pähkla külast?
Nuuh ma ükskord mängisin Kapot siin ja peilisin kõikvõimsate internettide kaudu välja, et peaks nagu Pähkla külas teine elama nüüd. Kui just tema nimekaim ei ole :)

http://www.iluskodu.ee/doc/mvimp/Mastiv ... 0%2706.xls

Samas, Maa-amet ei näita Pähkla külas mitte ühtegi Põlde talu, nagu selles exceli tabelis jällegi kirjas on. Nii, et võta kinni.

Kunagi elas ta (või vanemad elasid?) igatahes kusagil Mustjala külas (võimalik, et millalgi ka Aste külas või Aste alevikus - aga pole kindel).

Rusti alla tulemise ajal (1987) tean mina, et kremli polgus (s/o 1005) oli kaks eestlast: üks kokk või hleborez Rakverest (1985 sügis prizõv) ja üks karaulnõi Tallinnast (1986 sügis või 1987 kevad prizõv), kes hiljem auvahtkonnast jalgade pärast välja praagiti ja meie s/o saadeti). + vbl paar venelast Eestist.

Oleks väga huvitav info teiste eestlaste kohta s/o 1005 1986-1988a :write:

No siin on kõik eesti poisid peal kes utšebkas olid (välja arvatud need seerud seal). Paar siinset foorumlast sealhulgas. M.J. ees keskel.
Loodan, et kaaskannatajad ei pahanda nooruspildi publitseerimise pärast
:oops: Kes ennast ära tundis privage mulle.
Pilt

Saaremaa meestest edasi võib rääkida ka privas, kui huvi on.
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Postitus Postitas wolfgang »

Kas see vend võis lennata kuskil Maidla kandist üle? Mul onu väidab, et üle meie maamaja oli üks välismaa lennuk tulnud ja veits aja päras julma mürinaga sõjalennukid järgi.
S.o. Sonda PVO-st nõks kõrvalt ja Lüganuse oma visuaalses nähtavuses.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Postitus Postitas retti »

Vist oli Kremli polgus Sagadist (tolleaegne Rakvere raj.) pärit eesti poiss nimega Semjonov ?
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

Leidsin juhtunu kohta sellise lehekülje: http://zhurnal.lib.ru/a/afanasiev_a_w/p ... stx2.shtml

Kerige kohani, kus on jutt sõjaväeosast 03115 Laagris.
Aspelund
Liige
Postitusi: 1141
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Postitus Postitas Aspelund »

Kasutaja avatar
kristjan82
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 02 Mär, 2006 16:49
Asukoht: laagri
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas kristjan82 »

Tänud AivarV le- sain teada mis vaja.
Dan kirjutas:Leidsin juhtunu kohta sellise lehekülje: http://zhurnal.lib.ru/a/afanasiev_a_w/p ... stx2.shtml

Kerige kohani, kus on jutt sõjaväeosast 03115 Laagris.

Kes oleks hea inimene ja kirjutaks vene keele oskamatule mis selle 03115 ga oli. Kuskilt lugedes on meelde jäänud ,et Laagi avastas esimesena v midagi sellist. Rust ja 03115 pakub mulle väga huvi! (Kas sellega on seotus ka Laagris asunud 13. seniitraketidivion?)
[b][url]http://achtung.ee/[/url][/b]
morsevend
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 20 Okt, 2020 11:55
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas morsevend »

EOD kirjutas:Vahemaandumine ilmselt kütuse kanistritest paakidesse valamiseks. Cessna 172 kütusevaru on arvestatud umbes 4 lennutunniks, Long Range paakidega veidi enam. Ja varu peab ka jääma.
Reisilennukiirus on sel masinal 100 sõlme, seega tuulevaikse ilmaga läbib tunnis 185 km. Helsingist Moskvasse ilma tankimata ei jõua.
Lennutrassidel on raadiomajakad ning Cessna 172 standardvarustuses nii ADF kui VOR raadiokompassid, seega trassi mööda on just kergem lennata.
See Rusti lennuk ripub Berliini Tehnikamuuseumi fuajees. Tundub jube väike.
Cyberbear
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 27 Mär, 2006 18:03
Kontakt:

Re: Kes nägi Mathias Rusti ?

Postitus Postitas Cyberbear »

Üle Kohtla-Nõmme ja selle telemastist mööda lendas, kui Kohtla-Järve poolt tuli. Mul mälestus puudub, aga ema väidab, et ma olin koos temaga õues, kui lennuk üle lendas ja me mõlemad nägime seda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist