Väeosade paiknemise ajalugu-kui kaua,millal,kuidas jne

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Väeosade paiknemise ajalugu-kui kaua,millal,kuidas jne

Postitus Postitas kalleb »

Tahtsin uurida kas keegi mäletab kaua aega oli sealsamas kohas painenud väeosa kus teenis.

Minu ajal tuli küll pidevalt terveid kasarmuid ühest kohast teise kolida mitmed korrad.

Aga osades kohtades oli väeosa samas kasarmus olnud aastakümneid.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Postitus Postitas ASuur »

Minu esimene väeosa asus Piitris Hobukaardiväe tänvas.
Tänava nime ja kasarmute olemus vihjas sellele,et mingi väeosa oli seal asunud vähemalt isakese Peetri aegadest saati.
donnervetter
Liige
Postitusi: 171
Liitunud: 28 Juun, 2007 21:36
Kontakt:

Postitus Postitas donnervetter »

Noore võitleja aeg möödus Krasnaja Gorkas. Väeosa suhteliselt uus. Oli ka võimalus viibida esimese ilmasõja tarbeks ehitatud objektidel.
Hilisem aeg möödus Leningradis Peeter esimese ajal ehitatud kompleksis "Novaja Gollandia", üsna Leitnant Scmidti silla lähedal.
[i]Kui sa oled sattunud ihuüksi keset ääretut kõrbe ja sul on ainult pool liitrit vett, siis ära heida meelt.
Sul jätkub sellest elu lõpuni![/i]
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Olin utšebkas Riia all Adažis. Keemiavägede oma number 11598. Kui meie seal olime 1973 sügis kuni 1974 kevad, siis räägiti, et see utšebka oli alles värskelt sinna kolinud Riiast. Hiljem kuulsin, et utsebka oli millalgi Riiga tagasi kolinud.
1974 aasta sügisel olin Vilniuses autojuppide baasis, siis ehitati uut baasi linna lähedale metsa ja suurem osa asus juba seal. Meid oli linnas ainult viis sõdurit, oma kasarmu pandi kinni ja ööbisime Severnõi gorodokis. Kui viis aastat hiljem uuesti Vilniusse sattusin kordusõppustele, siis baasi asukohal olid juba suured 9-kordsed majad.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

1)noorteaeg utsebkas Novotserkasskis-linnak tundus nii 10 max 15 aastat vana olema,okastraadi ja klaasikildudega piiratud nagu tsoon,kasarnu ka umbes sama vana

2)Kaliningradi raketidivisjon oli asunud seal vanas preisi kasarmus kusagil 25 aastat,kolis ära 1988 aastal Gussevisse.Asus suures linnakus suure artpolguga ühes gorodokis ,või õigemini gorodoki ääres ühes servakeses(goroodok oli ca 2km x 1km suur),väga ligidal (ca 500m oli ka park)

3)Gussevi raketidivisjon oli samal kohal olnud umbes 25 aastat
kolis ära 1989 aasta algusel pärast Kapustin Jari polügoonilt tagasitulekut
korralik preisi kasarmu,oli eraldi väeosa eraldatud aedadega,territoorium oli väga väike,no umbes 200m x 300m plus park 200m x 500m kohe kõrval

4)Sovetsi raketidivisjon (raketibrigaad st 3 divisjoni liidetult) asus vanadesse preisi kasarmutesse 1989aasta alguses ja mul oli õnn sealt jalga lasta mai lõpupoole ,täpsemalt 24 mail

asus suhteliselt suures gorodokis (ca 1 km x 800m) ,iga divisjon elas eraldi suures kasarmus,park oli kohe üle tee,park oli ca 1,5km x 1km

kasarmust saab pilti näha siit

http://picasaweb.google.com/kalleb.com/ ... 7474677954

nii et kpp läbi,vasakut kätt asuvasse punase katusega kasarmusse,viimane trepikoda ,sealt trepist ülesse 3 korrusele
ja olidki kohal

see järgmine pikk kasarmu oli teise raketidivisjoni käes,kolmandas asus kolmas divisjon +brigaadi staap,

see risti asetsev heledama katusega hoone oli söökla

kasarmu ees on puud üsna pikaks kasvanud



igaljuhul on ka see kasarmu ja park raketsikute poolt maha jäetud ja pidivad pesitsema Tsernjahovvskis
Viimati muutis kalleb, 27 Aug, 2008 13:53, muudetud 1 kord kokku.
traatjalg
Liige
Postitusi: 176
Liitunud: 13 Mär, 2007 15:30
Asukoht: harju
Kontakt:

Postitus Postitas traatjalg »

Kurgan-tjube 37 50 30 09 N
68 47 32 81 E
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Adazis Riia all 88-90. Territoorium oli jagatud mõtteliselt kaheks, sest paigutatud oli sinna kaks väeosa - "punased" ja "mustad". Vastavalt siis jalavägi (motolaskurpolk) ja suurtükivägi. Utshebkad mõlemad.
Pushkapolk kandis numbrit 01398, punaste oma ei tea siiani, polnud vajadust pähe õppida :D.
Himiku mainitud keemikud olid kah meie õppediviisi koosseisus ja asusid sel ajal Lõuna-Lätis Tervete's. Väeosa numbrit kahjuks ei tea.
Hea oleks, kui Himik mainiks, kas tema ajal kah Adazi nii suur oli, või ehitati kolmekorruselised kasarmud hiljem.
01398 polk kolis välja Läti VR loomisega. Kuhu? Ei tea.

Pildile ei mahu kõik äragi...

Pilt

Veel midagi möödunudaastase seisuga...

San.-tshast:

Pilt

Üks suurtükiväe kasarmu:

Pilt

Vaade sama kasarmu aknast:

Pilt

No kas ei võta südant soojaks? :twisted:

Pilt

Kordatehtud takistusriba:

Pilt

Siit väravast sai hommikuti tööle mindud ja õhtul tagasi tuldud ehk siis KPP-2 mille kaudu pääses autoparki.

Pilt

Allee, mida mööda punased igal pühapäeval jalgadele valu andsid. Ikka edasi ja tagasi.... Joostes muidugimõista. Suremise tänav :twisted:

Pilt

Vana kasarmu, kus oli elanud väeosa väljaehitamise ajal stroirota ja kuhu mindki majutati, kui peale kahekuulist teenimist utshebkast pastojankasse autojuhiks võeti.

Pilt

Ohh, neid pilte oleks veel, eks targemad leiavad nad ise kah kätte kui vaja...
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Olid küll need kolmekordsed kasarmud valmis ja kaardijärgi oli keemia utsebka selles punase katusega kasarmus, mis jääb musta katusega kasarmu vastu. Sissekäik pildi alumisest teest, sellest mis paistab laiemalt. Keemia utsebka käes oli pool teisest korrusest ja terve kolmas korrus, loomulikult ka osa keldrist. Platsi vastas olevatest õppekorpustest ei tea ma midagi. Polnud olemas. Musta katusega kasarmus asus praporite kool. (Škola praporštšikov). Sellist uhket santšasti polnud. Klubi hakati talvel 1973/74 ehitama. Need alleede pildid ei tule tuttavad (lihtsalt puud on suureks kasvanud). Südame teeb soojaks viimane pilt , see on meie õppekorpus, teaks vaid fotograafi asendit, sest neid oli kaks korpust vastamisi. Ma arvan, et selles majas oli meie põhi õppekorpus (kui kasarmud jäävad fotol vasakule poole) see tähendab maja oli seest jagatud klassiruumideks. Samas tekib kahtlus, sest majja viib diagonaaltee. Meie aeg sellist "lõikamist" ei olnud. Tee tuli otse uksest peateele. Asi oli ikka täisnurkne teede ehituselt. See diagonaaltee viib jälle mõttele, et see oli meie abiõppekorpus, mis jäi teisele otse vastu ja mis ei olnud jagatud vaheseintega klassiruumideks sel juhul peaks pildi vasakus servas metsas olema tavaline välipeldik nii umbes midagi 50 meetrit majast., mida õppekorpuse dnevalnõina tuli koristada.
Selliseid lobudikke oli metsa all veelgi ja santšast asus ka ühes sellises.
Aga jah eks aeg muudab, mina olin seal ju üle 30 aasta tagasi ning samahästi võis see maja ka santsastiks olla, sellele tuleb ka kaugelt mälusopist midagi üles.
Ivar Kalev
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 13 Aug, 2009 23:25
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar Kalev »

Janka, kas oskad õpetada, mis nipiga on võimalik Adazis seda väeosa territooriumit külastada?
Olin seal teenistuses 85 aga siin paaril aastal olen proovinud sisse pääseda aga valve on rangelt ees.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist