Jüri Liim vedas minema kaks punamonumenti

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Suletud
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

wudu kirjutas: Vabadus, tõeline vabadus, oli meil ka enne 13. saj. ...
Ma ütleksin, et pigem mitte ka, vaid ainult siis oli meil tõeline vabadus. Vabadussõda tõi vabaduse vaid teatud osale Eesti rahvast, teise osa arvel. "Kellele iseseisvus, kellele ike". Sama V. Kingissepa raamatu pealkirja tekst kehtis edasi ka nõukogude ajal ja kehtib ka praegu. Ainult okupatsiooni vorm on muutunud ja subjekt hägustunud (enam ei saa näpuga näidata teatud kindlale riik-okupandile).
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Karuke kirjutas:
Henn kirjutas:Kas tõesti peaks Eesti-vaenuliku kuritegeliku režiimi poolt ülespandud kommunistlikke kurjategijaid ja kommunismikuritegusid ülistavatesse monumentidesse suhtuma neutraalselt või lausa heatahtlikult? Kaitsma neid ja nägema nende eemaldamises provokatsiooni ja seaduserikkumist?
Jah neutraalselt.
Nagu elutusse asja - kivi, tükk pronksi jne.
Kumbki "puuslik" omas maaomaniku näol reaalset omanikku.
Ja ka mingit turuväärtust.
Omand on omand ja selle "kodanikualgatuse" korras teisaldamine lihtsalt vargus...
Kui sa mõne sulipoliitiku luksusauto auto "kodanikualgatuse" korras Kuusakoskisse tarid siis võib vist "tsemendi peale " saamise osas päris kindel olla?
Peale selle pean nentima, et II MS osalemist võitja poolel, iseenesest kuriteoks kuulutada on siiski pisut liiga enesekindel...
Ainult äärmiselt blaseerunud ja moraalselt laostunud inimene võib suhtuda okupandist mõrtsuka, küüditaja ja vägistaja triumfikujudesse neutraalselt.

Ja sellest, et vähemalt Audentese maadel olnud kuju omanikuta oli, on juba piisavalt kirjutatud. Pealegi, kui nõukogude võim mõne "luksusauto" tänaseni kuskile põllu äärde oleks jätnud, siis võiks selle omanikuta vara vabalt Kuusakoskisse tarida - miks siis mitte üle Eesti vedelevaid sadu kive Ajaloomuuseumi. Seda enam, et need pole mingid haruldused ega kunstiväärtused.

Kuidas sinu viimast lauset mõista? Kas tahad väita, et kommunistlik NL ei olnudki kuritegelik reziim ja mingit okupatsiooni, genotsiidi jne polnudki?
Viimati muutis Henn, 29 Mai, 2008 6:41, muudetud 1 kord kokku.
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Kapral Karu kirjutas:
wudu kirjutas: Vabadus, tõeline vabadus, oli meil ka enne 13. saj. ...
Ma ütleksin, et pigem mitte ka, vaid ainult siis oli meil tõeline vabadus. Vabadussõda tõi vabaduse vaid teatud osale Eesti rahvast, teise osa arvel. "Kellele iseseisvus, kellele ike". Sama V. Kingissepa raamatu pealkirja tekst kehtis edasi ka nõukogude ajal ja kehtib ka praegu. Ainult okupatsiooni vorm on muutunud ja subjekt hägustunud (enam ei saa näpuga näidata teatud kindlale riik-okupandile).
Huvitav, kellele sinu meelest Vabadussõda Eestis ikke tõi? Asi läheb ikka päris imelikuks, kui juba Kingissepp välja tuuakse. Ega sa ei väida, et Vabadussõda oli hoopiski kodusõda?
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Henn kirjutas: Ainult äärmiselt blaseerunud ja moraalselt laostunud inimene võib suhtuda okupandist mõrtsuka, küüditaja ja vägistaja triumfikujudesse neutraalselt.
Jah, võibolla ma olengi sihuke kalk ja küüniline tehnokraat, no mis teha - kuid leian, et aktiivset vastutegevust väärib siiski "elus" ideoloogia kandja.
Olnut aga staatiliste, elutute vigurite edasi tagasi sebimisega olematuks ei tee.
Pealegi pean kahetsusega nentima, et keegi pole vene impeeriumimeelsete konsolideerimiseks ja eneseteadvuse tõstmiseks rohkem teinud kui sellised "kodanikualgatuslased".
Henn kirjutas: Ja sellest, et vähemalt Audentese maadel olnud kuju omanikuta oli, on juba piisavalt kirjutatud...
Selline asi on põhimõtteliselt võimatu. Kui on maal omanik - siis on ka sellel maal paikneva rajatisel omanik. Tahab ta siis seda ise või mitte.
Henn kirjutas: Kuidas sinu viimast lauset mõista? Kas tahad väita, et kommunistlik NL ei olnudki kuritegelik reziim ja mingit okupatsiooni, genotsiidi jne polnudki?
See on väga delikaatne küsimus millest olen siin-seal oma vaatevinklist ja korduvalt kirjutanud.

1. Okupatsioon, okupatsioonireziim, genotsiid, sõjakuriteod jms.
Kahtlemata olid pahateod - ja nagu me teame on sellised kuriteod aegumatud.
Seda muuseas okupandi enda eeskostel Nürnbergis.
Nii, et las sipleb...

2. Vene rahva seisukohast oli "Suur Isamaasõda" kindlasti õiglane, vähemalt alates mingist etapist kui küsimuse all oli nende maa ja rahva olemine või mitteolemine. Nimetada sõjameest kes oma kodu kaitses kurjategijaks...

Sõnaga sakslastele "tappa andmine" ja läbi poole euroopa marssimine ei olnud iseenesest kuritegu.
Kuiritegu algas sealtmaalt kus unustati koju minna.
Ja ei tasu, ei tasu neid kahte asja ühte patta panna.
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Kapral Karu kirjutas:
wudu kirjutas: Vabadus, tõeline vabadus, oli meil ka enne 13. saj. ...
Ma ütleksin, et pigem mitte ka, vaid ainult siis oli meil tõeline vabadus. Vabadussõda tõi vabaduse vaid teatud osale Eesti rahvast, teise osa arvel. "Kellele iseseisvus, kellele ike". Sama V. Kingissepa raamatu pealkirja tekst kehtis edasi ka nõukogude ajal ja kehtib ka praegu. Ainult okupatsiooni vorm on muutunud ja subjekt hägustunud (enam ei saa näpuga näidata teatud kindlale riik-okupandile).
Tegelikult arvan ka mina nii, et tõeline vabadus oli ainult siis. Enne 13. sajandit.
Kuid ma püüdsin jääda poliitiliselt korrektseks :oops:
Viimati muutis wudu, 29 Mai, 2008 8:32, muudetud 1 kord kokku.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Wiking kirjutas:Siis meid polnud veel riigina, olime olemas rahvusgrupina. Tõeline vabadus saabus Vabadussõja võiduga, ärgem segage vett.
Mis ajast riik ja rahvus on üks ja sama?
Riik koosneb kodanikest, mitte rahvustest või rahvusest.
Ning kodanikeks võivad olla eestlased, venelased, sakslased ja kes iganes veel.

Minu jaoks tõi Vabadussõda ainult riikliku vabaduse, mitte rahvusliku.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Ma ütleksin, et pigem mitte ka, vaid ainult siis oli meil tõeline vabadus. Vabadussõda tõi vabaduse vaid teatud osale Eesti rahvast, teise osa arvel. "Kellele iseseisvus, kellele ike". Sama V. Kingissepa raamatu pealkirja tekst kehtis edasi ka nõukogude ajal ja kehtib ka praegu. Ainult okupatsiooni vorm on muutunud ja subjekt hägustunud (enam ei saa näpuga näidata teatud kindlale riik-okupandile).
Ma nüüd äkki eksin, aga vist oli ikka ka muinas-paradiisis varanduslik ebavõrdsus olemas. "Tõelist vabadust" soovitaks otsida hipikommuunist, kusjuures pole kindel, kas sealgi need asjad nii roosilised on...
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

wudu kirjutas:
Wiking kirjutas:Siis meid polnud veel riigina, olime olemas rahvusgrupina. Tõeline vabadus saabus Vabadussõja võiduga, ärgem segage vett.
Mis ajast riik ja rahvus on üks ja sama?
Riik koosneb kodanikest, mitte rahvustest või rahvusest.
Ning kodanikeks võivad olla eestlased, venelased, sakslased ja kes iganes veel.

Minu jaoks tõi Vabadussõda ainult riikliku vabaduse, mitte rahvusliku.
Mis on sinu arvates vabadus? Kas elu, nagu asotsiaalidel, kus tõttad iga hommik nelja tuule suunas ja teed, mida tahad?

Vabadussõda tõi eestlastele vabaduse! Justnimelt eestlastele.

Minu jaoks tähendab vabadus seda, et üks rahvus ehitab endale tugeva riigi ja ka lubab neil rahvastel selles kaasa lüüa, kes seda teha tahavad ja selle tänuna annab neile võimaluse elada siin riigis. Riik koosneb ikka eelkõige rahvusest, kuid teenete baasil saavad selles riigis elada ka teised rahvad. Vabadus ei tähenda ainult saamist, vaid ka palju andmist ja pühendumist.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Karuke kirjutas:
2. Vene rahva seisukohast oli "Suur Isamaasõda" kindlasti õiglane, vähemalt alates mingist etapist kui küsimuse all oli nende maa ja rahva olemine või mitteolemine. Nimetada sõjameest kes oma kodu kaitses kurjategijaks...
Mina, erinevalt sinust, arvan, et ma elan Eestimaal ja Eesti ajalugu vaatan oma rahva vaatevinklist. Mind ei huvita müüdid "Suurest Isamaasõjast", kus ilusa loosungi all, üks rahvas, täpsemalt impeerium, teistel rahvustel kõri kallal käis. Meile tähendas "Suur Isamaasõda" massimõrvu, rahvuse väljasuretamist ja orjaaega, selle kõige õudsemas mõttes. Mitte midagi ilusat. Ja inimene, kes kiidab heaks, et propaganda eesmärgil, üle terve Eesti, laotatud kommunistide monumendid on mingi ajaloolise väärtusega ja austust väärt, on kas vaimselt haige või elab endiselt mõnes muus riigis.

Eesti rahvas saab alles siis vabaks kui see kõnts on kokku korjatud ja meie maad ehivad ainult meie ajalugu kajastavad monumendid. Seni ägame, aga ikka, orjaunes.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Wiking kirjutas:Eesti rahvas saab alles siis vabaks kui see kõnts on kokku korjatud ja meie maad ehivad ainult meie ajalugu kajastavad monumendid. Seni ägame, aga ikka, orjaunes.
Vabadus - see on valikuvõimalus :D
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Janka kirjutas:No ja siis mul veel selline väike üllatus teile, Liimi kummardajatest noored jüngrid :P
Eks vaadake ja minge nüüd Berliini seda venelastest vabastajatele püstitatud saarekest kangutama, kui julgus ja võim peale hakkab.


Mis kohatu paralleel!
Ei puutu meisse teises riigis, mis jätkuvalt silma paistab oma välise ja ebasiira masohistliku enesepiitsutamisega, asuvad sambad.
See on häbiväärne, et vabas Eestis seniajani on igas asulas sambad ja kivid, millel olev tekst ülistab okupatsiooni.
Hauatähised peavad saama apoliitilise teksti ja ülejäänud saast peab kaduma.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
välihall
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 27 Sept, 2005 23:33
Asukoht: Euroliit
Kontakt:

Neetud kivid

Postitus Postitas välihall »

Minu arvates pole nende kivide äravedu isegi köneväärt mitte !
Kel huvi veel üks nöukaelu multihuipennus ära lohistada saatku ps.
ütlen kus see on.
Need neetud kivid...
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Wiking kirjutas:
Mis on sinu arvates vabadus? Kas elu, nagu asotsiaalidel, kus tõttad iga hommik nelja tuule suunas ja teed, mida tahad?
Minu arust kodanik Liim teeb seda mis ise tahab ...

Mis on vabadus, võiks filosoeerida vägagi pikkalt, kui kardan, et see läheks foorumi temaatikast mööda.
Wiking kirjutas:Vabadussõda tõi eestlastele vabaduse! Justnimelt eestlastele.
Puhtalt tõlgendamise küsimus ....
Wiking kirjutas:Eesti rahvas saab alles siis vabaks kui see kõnts on kokku korjatud ja meie maad ehivad ainult meie ajalugu kajastavad monumendid. Seni ägame, aga ikka, orjaunes.
Kuna minu jaoks on ka rist orjamärk, antud konteksits, siis ma peaksin kirikute kallale minema :lol:
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Neetud kivid

Postitus Postitas wudu »

välihall kirjutas:Minu arvates pole nende kivide äravedu isegi köneväärt mitte !
Kel huvi veel üks nöukaelu multihuipennus ära lohistada saatku ps.
ütlen kus see on.
Need neetud kivid...
Nii, et tahad osa meie ajaloost ära kustutada? Kas sa häbened seda perioodi meie ajaloost? Või oled millegi pärast väga kibestunud ja ainukene soov on tagasi teha?

Siis sa ei ole parem kommunistidest.

NB! Minu eelmises postituses kirikute kallale minemine oli iroonia ...
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Neetud kivid

Postitus Postitas Wiking »

wudu kirjutas: NB! Minu eelmises postituses kirikute kallale minemine oli iroonia ...
Eks selleks ole julgust ka vaja :wink:

Tõsi küll, ma ei näe mingitki kannatavat võrdlust kiriku ja kommunismi vahel. Vast vaid niipalju, et mõlemad toodi meile sunniviisiliselt.

Kirik ja kommunismi sümbolid, aga ei kannata mingit võrdlust, esimesed kuuluvat kahtlemata kultuuriväärtuste hulka, mida teiste kohta oleks solvav üelda.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist