Brittide raamatuskandaal

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
B2 Spirit
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 04 Mai, 2009 14:31
Asukoht: Paldiski/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas B2 Spirit »

Oh, jah. Ma lubasin, et ei võta siin teemas enam sõna, aga no ei kannata minu õiglustunne lauslollust.
Takishi kirjutas:Kui meestel on relvad käes, kas see pole mitte ilmselge, et seal käib sõda? Kuidas on võimalik, et keegi senimaani teistmoodi on aru saanud Afganistani missioonist?
Kosovos olid ka meestel relvad käes. KÕIGIL rahuvalvajatel on relvad käes, lollakas.
Takishi kirjutas:Ükskõik, kuidas keegi surma ka ei saa, lähedased ei taha seda teada. Küsimus pole millegi varjamises, vaid austuses. Selliseid fakte ei ole vaja sealt sõjaväljalt siia üle tuua.
:shock: Lähedased tahavad teada ja kohe VÄGA, lähedased NÕUAVAD teadmist, ja mitte ametlikku ilustatud versiooni brigaadiülemalt vaid seda, mis TEGELIKULT juhtus, mida kuuleb ainult võitluskaaslastelt. Ausus ONGI austus lähedaste vastu.

Takishi kirjutas:Positiivne kogu loo juures on lootus, et äkki hakkab edaspidi koostöö pigem USAkate alluvuses olema. Hulljulged britid, keda päevas kümnete kaupa kasti lendab, on viimased, kes võiks näpuga meie sõdurite pihta näidata ja üldse midagi "köhida". Seda enam, et tegemist on liitlaste, mitte vaenlastega.
See on nüüd selline kamarajura, et anna kannatust. Britid on hulljulged? Amid on tasakaalukad ja ettevaatlikud siis ve? :lol: Just brittide ettevaatlikkus on see, mis tekitab probleeme, määrustiku anaalne järgimine situatsioonides, kus on vaja kiiresti tegutseda ja otsustada. Võimetus ettearvamatutes oludes adekvaatselt tegutseda. Amid on kõik peast rangerid, aga kui sul on KOHE õhutoetust vaja, siis tõenäosus, et sa pead 20 formulari neljas eksemplaris täitma, et seda saada, on palju väiksem kui brittidega. COY-E'l on väga hea võrdlusmoment olemas.

Lootus, et Eesti amide alluvusse üle läheb, on siiski suht olematu.

Näpuga näidata lauslolluste peale võib igaüks, olenemata sellest, kui palju neid "kasti lendab". Selline väljendus liitlaste sõdurite kohta, kellega meie poisid külg külje kõrval peavad sõdima, ajab südame pahaks. Kasuta oma hallollust, kui see sul olemas on, enne kui midagi kirja paned!
First Cavalry Sniper Regiment of Theatre Critics
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

Nõus sinuga enamuse jutu suhtes. Arvan siiski, et vahetus on võimalik, juhtriik on siiski USA mitte UK. Ja küll diplomaadid juurde ka ilusa ja ümmarguse jurajutu välja mõtlevad - see nende amet ju...
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Kasutaja avatar
Pirr
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 07 Dets, 2007 14:08
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pirr »

TOBY HARNDEN: Aaviksoo süüdistab mind väljamõeldistes ja ähvardab kohtuga

Raamatu Dead Men Risen (Surnuist tõusnud mehed) autor, ajalehe The Daily Telegraph autor .

Eesti sõjaväe kompanii, mis teenis Helmandis Briti võitlusgrupi Walesi Kaardiväe osana 2009. aastal hõlmab ainult väikest osa minu raamatust.

Eestlased võitlesid vapralt, kaotades kolm sõdurit (neljas, kapral Aare Viirmaa, kes kaotas plahvatuses mõlemad jalad, tegi 14 kuud hiljem enesetapu) ja neid imetleti väga brittide poolt nende sõjaka vaimu tõttu. Nende vaprus ja see, kui kõrgelt neid hinnati, on raamatus väga selgelt esile toodud.

Surnuist tõusnud meestes esinevad eestlased kokku 16 lehekülje 610-leheküljelises raamatus. Aga eestlased on kujunenud suureks teemaks kaitseministeeriumi katsetes minu raamat ära keelata. Briti kahe kõige kõrgema kindrali ja kaitseministeeriumi avalike suhete juhi kinnitusel kartis valitsus, et 2009. aastal hukkunud eestlastest üksikasjade avaldamine võib mõjutada 6. märtsil toimuvaid valimisi ja viia selleni, et Eesti tõmbab oma väed Helmandist välja.

Nüüd, kui see kõik avalikuks on saanud, on selles Baltiriigis puhkenud kogu teemal torm. Viimase 48 tunni jooksul on mind Surnuist tõusnud meeste teemal kaheksal korral intervjueerinud eesti ajakirjanikud ja Eesti seos on kogu riigi meedias üleval.

Nii Eesti president kui kaitseminister on teinud avaldused. Toomas Hendrik Ilves ütles LETA-ELTA andmetel: “Meie sõdurite väärikuse ja mälestuse kaitsmine on Eesti riigi ülesanne ja me loodame, et Eesti liitlased suhtuvad lugupidamisega meie kaitsejõudude liikmetesse.” See kinnitab, mida Nick Gurr, Briti kaitseministeeriumi meediaboss, ütles minu kirjastajale Quercusele: et president Ilves võttis teema üles USA valitsusega.

Sama LETA-ELTA teatel ütles Jaak Aaviksoo, Eesti kaitseminister (ja ma ei tsiteeri täpselt) et “pole olnud mingit juttu raamatu mõjudest valimistele ja kõik sedasorti vihjed on ajakirjaniku puhas väljamõeldis.”

Noh, ma võtan süüdistust väljamõeldise - ehk valetamise - osas väga tõsiselt. Jutt raamatu mõjust valimistele tuli kindral sir David Richardsilt, kaitsestaabi ülemalt, kindral sir Peter Wallilt, peastaabi ülemalt ja härra Gurrilt. Mitte minult.

Härra Aaviksoo on ilmselt öelnud ka, et “kõige tõenäolisemalt on kogu raamatu ümber toimuv skandaal lihtsalt reklaamikampaania raamatule” ja et “Eesti riik” jälgib olukorda ning “ei välista kohtusse minekut”.

Veel kuulub talle tsitaat: “Ei mina ega ükski ametnik kaitseministeeriumis ole iial võtnud ühendust Briti kaitseministeeriumiga, raamatu autori või kirjastajaga, et avaldada mingit survet.”

Noh, see on huvitav, sest mul on kiri, millel kuupäev 22. veebruar Eesti kaitseministeeriumi blanketiga paberil, registreerimisnumbriga 9.3-6/762, mis on saadetud mulle ja kirjastaja Quercuse esimehele David Potterile. Selles öeldakse:

“Olles mitte võtnud ühendust langenud sõdurite peredega enne jõhkrate detailide avaldamist nende lähedaste hukkumisest olete te rikkunud nende inimeste mälestust ja õigust eraelu puutumatusele. Sellise detailsustasemega info avaldamine ilma perekondade nõusolekuta nende lähedaste surmast on moraalselt vastuvõetamatu.

Me soovime teid teavitada, et avalda raamatut mistahes isikliku andmestikuga või informatsiooniga Eesti sõduritest saab toimuda vaid juhul, kui nende perekondade nõusolek on olemas. Nimetatud tingimuste mitte täitmine võib kaasa tuua kohtusse pöördumise.

Kui te peaks otsustama avaldamisega edasi minna, oleksime me tänulikud, kui te meid sellest viivitamatult teavitate.

Lootes teie koostööle selles olukorras,

Kirjale on alla kirjutanud Taimar Peterkop, kes on Aaviksoo asekantsler juriidilistes ja administratiivsetes küsimustes.

Selguse huvides tuleb öelda, et detailid Eesti hukkunutest, mis mu raamatus on, on suhteliselt õhukesed ja palju vähem põhjalikud kui enamiku briti hukkunute puhul. Briti kaitseministeerium uuris raamatut enne avaldamist neli kuud ega teinud ühtegi märkust eestlaste kohta käiva materjali osas.

Minu raamatu puhul on kesksel kohal sõja tegelik pale. See võib inimestes tekitada ebamugavust, aga osa tegelikkusest on, et sõdurid saavad surma IED-de ja RPG-de läbi ja see on tõepoolest jõhker.

Kõik üksikasjad on siiski mulle vabatahtlikult antud hukkunud eestlaste seltsimeeste poolt kui ma külastasin neid Pimoni patrullbaasis, mis oli sel ajal nende baasiks Helmandis. Intervjuud toimusid nende ülemuse Tarvo Luga selgel loal ja teadmisel. Keegi ei öelnud, et mingi osa informatsioonist on isiklik või off the record.

Ma leian, et see on väga kummaline lähenemine, süüdistada mind “moraalselt vastuvõetamatus tegevuses” ja ähvardada kohtuda, samal ajal kuulutades, et “loodetakse koostööle”. Veelgi kummalisem peale seda koostööd on tulla välja ja eitada nagu poleks “mitte mingit survet” avaldatud, samas kinnitada, et pole saadetud mingeid kirju, kuigi fakt on, et saadeti.

Üldisema ivana, ma pean seda väga huvitavaks, et valitsused, kes saadavad sõdureid sõtta, kus mehed kõige hirmsamal moel surevad ja vigaseks jäävad näevad siis nii suurt vaeva, et summutada taolisi detaile ning kinnitavad, et ajakirjanikud, kes kirjutavad tõde sellest, mis juhtus, on ”rikkunud nende isikute mälestust”.

Olgu kuidas on. Ma usun, et härra Aaviksoo on mind süüdistanud teadlikult vale rääkimises ja kuulutanud midagi, mis on tõestatavalt vale, eitades, et mulle või Quercusele pole mingit kirja saadetud. Ma jään ootama tema süüdistuste tagasi võtmist ja vabandust.

Ja et keegi ei kaotaks silmist, mille ümber kõik tegelikult keerleb: see on Nato üksuste ohverdused Helmandis.

http://blogs.telegraph.co.uk/news/tobyh ... -to-court/
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Härra Aaviksoo on ilmselt öelnud ka, et “kõige tõenäolisemalt on kogu raamatu ümber toimuv skandaal lihtsalt reklaamikampaania raamatule” ja et “Eesti riik” jälgib olukorda ning “ei välista kohtusse minekut”.

Veel kuulub talle tsitaat: “Ei mina ega ükski ametnik kaitseministeeriumis ole iial võtnud ühendust Briti kaitseministeeriumiga, raamatu autori või kirjastajaga, et avaldada mingit survet.”
Noh, see on huvitav, sest mul on kiri, millel kuupäev 22. veebruar Eesti kaitseministeeriumi blanketiga paberil, registreerimisnumbriga 9.3-6/762, mis on saadetud mulle ja kirjastaja Quercuse esimehele David Potterile. Selles öeldakse:


Kes huvitav vassib, selle numbriga kiri on kergesti träkitav täitsa avalikust kohast

http://www.kmin.ee/dok-register/Dokumen ... 3F002C49A1

Kellele väljastatud: Toby Harnden, The Daily Telegraph of London

Vähemalt see, et kamin on kirjutanud autorile, on täitsa veenvalt tõestatud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Oleks kamin kasutanud "just ignore" taktikat (viisakusest informeerides muidugi asjaosalisi, et selline raamat tulemas ja mis kaalutlustel kamin eelistab vait olla) ning uskuge, see poleks isegi meediasse jõudnud.

Meediasse viis selle ikkagi liigne rapsimine siit poolt (mille tagant meie meediale terendas "kinnimätsimine").
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Hukatus
Liige
Postitusi: 1222
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Postitus Postitas Hukatus »

http://www.ohtuleht.ee/419044
Pärast intsidenti nõustus Antelme eestlastele mõned Mastiffid laenama, mille raskem soomus pakkus neile omavalmistatud lõhkekehade vastu palju suuremat kaitset.
kas see vastab tõele?
kaitseväe pildigaleriides ma küll pole kordagi näinud et eestlased mrapidega ringi oleks sõitnud.
vahepeal oli ka juttu usa maxxpro mrapide laenamisest eesti üksustele aga sellest pole ka rohkem midagi kuulda olnud
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=34140625
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

maxxpro ja mrap oleks võibolla isegi tulnud,aga tanki ants vaatas neid seismas ja ütles lause...EI neid me ei osta,need on nii kõrged ja lähevad mägedes ümber...
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Bokser
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 26 Mär, 2011 19:53
Kontakt:

Postitus Postitas Bokser »

Hukatus kirjutas:http://www.ohtuleht.ee/419044
Pärast intsidenti nõustus Antelme eestlastele mõned Mastiffid laenama, mille raskem soomus pakkus neile omavalmistatud lõhkekehade vastu palju suuremat kaitset.
kas see vastab tõele?
kaitseväe pildigaleriides ma küll pole kordagi näinud et eestlased mrapidega ringi oleks sõitnud.
vahepeal oli ka juttu usa maxxpro mrapide laenamisest eesti üksustele aga sellest pole ka rohkem midagi kuulda olnud
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=34140625
Enne, kui meie omad ameeriklastega maxxpro diili tegid, "laenasid" britid tõepoolest aeg-ajalt oma mastiffe meie meestele. See laenamine nägi välja selline, et kui mastiff seisis tegevuseta ja meie omad pidid kuhugi sõitma, siis aeg-ajalt pandi kolonni etteotsa britist juhiga mastiff. Tänaseks on mastiffe nii palju IED-del puru lastud, et neid napib brittidelgi.
Hukatus
Liige
Postitusi: 1222
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Postitus Postitas Hukatus »

Bokser kirjutas:Enne, kui meie omad ameeriklastega maxxpro diili tegid, "laenasid" britid tõepoolest aeg-ajalt oma mastiffe meie meestele. See laenamine nägi välja selline, et kui mastiff seisis tegevuseta ja meie omad pidid kuhugi sõitma, siis aeg-ajalt pandi kolonni etteotsa britist juhiga mastiff. Tänaseks on mastiffe nii palju IED-del puru lastud, et neid napib brittidelgi.
äärmiselt põnev info, tänan kirjutamast.
Hukatus
Liige
Postitusi: 1222
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Postitus Postitas Hukatus »

taipohh kirjutas:maxxpro ja mrap oleks võibolla isegi tulnud,aga tanki ants vaatas neid seismas ja ütles lause...EI neid me ei osta,need on nii kõrged ja lähevad mägedes ümber...
vastab see väide tõele?
Bokser
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 26 Mär, 2011 19:53
Kontakt:

Postitus Postitas Bokser »

Hukatus kirjutas:
taipohh kirjutas:maxxpro ja mrap oleks võibolla isegi tulnud,aga tanki ants vaatas neid seismas ja ütles lause...EI neid me ei osta,need on nii kõrged ja lähevad mägedes ümber...
vastab see väide tõele?
Ei vasta tõele. Lihtsalt me ei osta neid, vaid rendime/laename/saame kasutada (ma ei tea, mis on see õige termin tehnika kohta, mille eest me ei maksa, kuid saame enda kasutusse). Ja muidugi ei jõua ükski neist ka Eestisse, sest on ehitatud kõrbesõja tarvis. Pealegi, nagu mina kuulnud olen, polnud see mitte Laaneots, kes suurema numbri maxxpro hakimisel "ei" ütles, vaid madalama tasandi juhid, kuna need masinad ei haaku meie soomuskontseptsiooniga.
Noh, igatahes oligi ju eesmärk neid IEd-ohtlikes piirkondades kasutada.
Hukatus
Liige
Postitusi: 1222
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Postitus Postitas Hukatus »

Bokser kirjutas:
Hukatus kirjutas:
taipohh kirjutas:maxxpro ja mrap oleks võibolla isegi tulnud,aga tanki ants vaatas neid seismas ja ütles lause...EI neid me ei osta,need on nii kõrged ja lähevad mägedes ümber...
vastab see väide tõele?
Ei vasta tõele. Lihtsalt me ei osta neid, vaid rendime/laename/saame kasutada (ma ei tea, mis on see õige termin tehnika kohta, mille eest me ei maksa, kuid saame enda kasutusse). Ja muidugi ei jõua ükski neist ka Eestisse, sest on ehitatud kõrbesõja tarvis. Pealegi, nagu mina kuulnud olen, polnud see mitte Laaneots, kes suurema numbri maxxpro hakimisel "ei" ütles, vaid madalama tasandi juhid, kuna need masinad ei haaku meie soomuskontseptsiooniga.
Noh, igatahes oligi ju eesmärk neid IEd-ohtlikes piirkondades kasutada.
seda ma tean et neid pidavat antama tasuta kasutada, ma lihtsalt mõtlesin kust selline jutt tuleb et lähevad mägedes ümber, eestlased on ju tasasel helmandi kõrbe alal, eesti üksused minu teada mägedes ei sõdi.
IED vastu on nad kindlasti paremini kaitstud kui pasid.

näiteks mõned pildid päris võimsast IEDst kust kõik sõdurid jalutasid tervelt minema, peale kuulipilduri, kes paiskus suure kaarega tornist välja ja sai tugevamalt põrutada.
Pilt Pilt Pilt Pilt
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Brittide raamatuskandaal

Postitus Postitas sadist »

http://www.postimees.ee/2786860/kohus-k ... va-raamatu

Vaat kus lops.
Minu isikliku subjektiivse arvamuse kohaselt võiks antud konkreetse tiraaži hävitada küll, pole elu sees nii kehva tõlget lugenud.

Mis puutub nimetatud kaitseväelaste hukkumiste-vigasaamiste kohta käivat infot, siis praeguseks on vist juba igal eestlasel mõni tuttav või tuttava tuttav missioonil käinu, kes oskaks kõrtsilauas õlle lastes sama info anda koos täpsemate üksikasjadega.
Minagi tean neid juhtumeid juuresviibinute juttude järgi nii üksikasjalikult, nagu oleksin ise kõrval seisnud või samas soomukis istunud, kui pauk käis.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Brittide raamatuskandaal

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See raamat on igas raamatukogus praegu olemas, kas EV kavatseb Hitleri-Saksamaa kombel raamatute sundkogumise ja hävitamise korraldada? :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Brittide raamatuskandaal

Postitus Postitas sadist »

http://www.postimees.ee/432938/kohus-ma ... vitamisele

Pretsedent juba olemas Silver Anniko raamatu "Rusikad" piraattiraaži hävitamise näol.
Küllap raamatukogudele makstakse hüvitist ja asi mutt.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist