Ligi avaldas arvamust

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas soesilm »

Ma vahel mõtlen, et huvitav mitu infarkti nädalas mõned mehed isamaa viletsa saatuse pärast saavad? Ja kuidas te iga jumala kui teema puhul jõuate "sitani"? Oleks siis et antud juhul hr Ligi omani nagu pealkirjast võiks arvata aga ei ...
Ikka on riik tuksis ja juhitud lollpeadest. Kaitseväes on enamus toredad poisid ... aga kõik kuramus haiseb.
Küll me oleme ikka sitt rahvas, et sellise hunniku kokku oleme keeranud! :lol:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas seda kinnitavavad teated, et eksport saavutas kõigi aegade rekordi ja et elanikkonna hoiused olevat suuremad, kui kunagi varem....??
Masu ajal püsisid hoiused enamvähem samal tasemel - kas see näitas siis progressi?
Kui hoiused kasvavad, näitab see kindlustunde vähesust - ei tehta ebavajalikke tarbimiskulutusi ja investeeringuid.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas mx77 »

tommy kirjutas:
tuuker kirjutas: Majanduskeskkond halveneb meil juba pikemat aega ja lõppu pole veel näha, pea iga nädal loeme lehest järjekordsest maksutõusust mingis valdkonnas.
Kas seda kinnitavavad teated, et eksport saavutas kõigi aegade rekordi ja et elanikkonna hoiused olevat suuremad, kui kunagi varem....??
Kuradi lihtne öelda, et valitsus peab leidma võimalusi, kuidas raha juurde toota...Ei tohiks makse tõsta..
Ja teise suupoolega nõuame samas sotsiaaltoetuste ja palkade tõuse.
Mõned kohe nii, et "oleks nagu Norras"..
Ise ka inimesed teavad, mida tahavad...??
Kas sa seda ka vaatasid naiivik, mille arvel eksport saavustas kõigi aega rekordi? See kaubagrupp,mis rekordekspordi tekitas oli mineraalsed kütused, elik siis see bensiisnisolk, mida Alexela Paldiskis kokku keedab ja Aafrikasse viib. Räme edu küll Eesti majandusele!!! Samas jälle oluliseimates valdkondades, mis ka töökohti loovad: metallist tooted: -20% ja puit ja puidust tooted: -13%.
Vot sulle rekordit.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas mx77 »

Kapten Trumm kirjutas:
Kas seda kinnitavavad teated, et eksport saavutas kõigi aegade rekordi ja et elanikkonna hoiused olevat suuremad, kui kunagi varem....??
Masu ajal püsisid hoiused enamvähem samal tasemel - kas see näitas siis progressi?
Kui hoiused kasvavad, näitab see kindlustunde vähesust - ei tehta ebavajalikke tarbimiskulutusi ja investeeringuid.
Jep, selles osas KT-ga 100% nõus. Hoiuste kasvamine on erinevalt sinu arvamusest pigem märk majanduse vähikäigust, sest raha läheb majanduskäibest välja ja näitab elanike ja ka ettevõtete üldist pessimismi.
Tommy full disclosure oleks päris huvitav :D. Hetkel küll tundub, et väga tugevalt Tõnismäe tänavaga seotud :).
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Taoline reageering kipub olema Ligile tüüpiline - kes tema arvamust ei jaga, see on tobuke, "vahva leitnant", "feissbuki põlvkond" jne. Mage. Miks oli Ligil vaja nüüd selles küsimuses teisele ringile minna, vahepeal on aeg ju pigem suure reservarmee soosimise suunas liikunud?
Täpselt nii ongi. Kokkulangevus on veel see, et see osa ametnikkonnast, kes selle "reformi" idee taga seisis, pidas end tollal samuti liiga targaks, et üldse mingisse mõttetusse ja alandavasse avalikku diskussiooni laskuda. Kirjamees Hvostov nimetas seda "esoteeriliseks tarkuseks" - st see on ajas ja ruumis muutumatu, õige, aktsioomne ja mittedebateeritav tarkus. Seevastu "Välid" olid need, kes varmalt diskussiooni üles võtsid ja ei häbenenud pööblile selgitada, mis on mis.

Kui natuke järgi mõelda, siis palgaarmee teemalise diskussiooni vältimine ja teise poole nörritamine on tegelikult tingitud asjaolust, et tõsiseltvõetavad faktid/argumendid selle poolt tänases ressursiraamistikus ja geopoliitilises olukorras puuduvad. Kui natukenegi matsu jagava teise poolega diskuteerida teemal "aga Euroopa nii tegi", siis vilistatakse nad kiiresti välja - antud juhul konteksti mittesobiva geopoliitilise olukorra näiteks toomise tõttu. Põhimõtteliselt on 90% selleteemalisest argumentatsioonist sama tasemeline ideega asuda Eestis ehitama soome papist maju põhjusel, et Hispaania Päikeserannikul toimivad need väga hästi. Mis isenenesest ei tähenda, et tänases süsteemis poleks puudusi või arenguruumi.

Minuarust on sellise probleemi põhjus liiga kauaks oma ametisse jäämine, inimestel tekib ettekujutus, et nad ongi riik ja lõpliku tõe monopol.
Sestap ma arvangi, et RK liikmel ei peaks üle 2 järjestikuse ametiaja olema, sest järjest rohkem kostab äärmiselt eluvõõraid karjatusi ja järjest süvenev on see elust võõrdumine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas tommy »

mx77 kirjutas:Kas sa seda ka vaatasid naiivik, mille arvel eksport saavustas kõigi aega rekordi? See kaubagrupp,mis rekordekspordi tekitas oli mineraalsed kütused, elik siis see bensiisnisolk, mida Alexela Paldiskis kokku keedab ja Aafrikasse viib. Räme edu küll Eesti majandusele!!! Samas jälle oluliseimates valdkondades, mis ka töökohti loovad: metallist tooted: -20% ja puit ja puidust tooted: -13%.
Vot sulle rekordit.
Loomulikult oli see kõik see bensiinisolk, mida Afrikasse viiakse... :roll:
Loomulikult kasvas eksport ainult selle pealt....
Et 10% kasvas ka masinate ja seadmete eksport, pole meile oluline.
Et mineraalsete kütuste alla käib ka näiteks põlevkiviõli ja elektrienergia, samuti mitte....
Nagu ei loo kõige selle tootmine ka töökohti..
Kindlasti on ka kõik need, kes sinu jumalikku arvamust ei jaga naiivikud või Tõnismäe tänavalt...
Peaasi et saaks väita, et "riik on tuksis ja juhid lollpead"..
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas sulle endale ei tundu mõnikord, et sul puudub elementaarne kriitikameel toimuva suhtes?
Meenutab juba "mina olengi riik" teemat.... :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas tommy »

Kapten Trumm kirjutas:Kas sulle endale ei tundu mõnikord, et sul puudub elementaarne kriitikameel toimuva suhtes?
Meenutab juba "mina olengi riik" teemat.... :)
Mul on väga arenenud kriitikameel sinusuguste sellide suhtes, kes igati üritavad sisendada teistele, kuidas Eesti on üks läbikukkunud riik. Kuidas kõik pe...s on....
Sellistel juhtudel mina jah, olengi riik...
Sulle soovitan leida endas samasugust suhtumist.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vaata, kui ma arvaks, et meie riik omadega pees oleks, ei viitsiks ma oma isiklikku aega ja raha panustada selle teenimisse. Kesikute ja sotside valija ma ka pole ega selleks saa.

Küll aga omades aastatepikkust kogemust igasugu riigiasutustega asjade ajamisel võin kohe kinnitada, et "maailm keerleb ümber minu" ja "kes meie eksimatuid ideid ei toeta, on meie vaenlased" on järjest süvenev probleem meie riigiaparaadis, järjest vähem on teotahtelistel võimalik midagi teha - kahjuks kuuleb ka riigikaitsesektori inimestelt seda järjest sagedamini - kuidas kõige paremini teeb karjääri see, kes veab 8-17 seanaha ära ja mittemidagi tehes ühtki probleemi ei tekita.

Ei tea, kas ma peaks nutma või naerma, võibolla virisengi liiga palju, mu alluvad lausa pelgavad seda võimet ühe vaatamisega 5 viga leida :D
Aga igale riiklikule või poliitilisele debiilsusele kaasa kiitmist ma mingiks riigi armastuse või patriotismi kriteeriumiks ei pea (ega ka hakka pidama).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas tommy »

Kapten Trumm kirjutas:Küll aga omades aastatepikkust kogemust igasugu riigiasutustega asjade ajamisel võin kohe kinnitada, et "maailm keerleb ümber minu" ja "kes meie eksimatuid ideid ei toeta, on meie vaenlased" on järjest süvenev probleem meie riigiaparaadis, järjest vähem on teotahtelistel võimalik midagi teha - kahjuks kuuleb ka riigikaitsesektori inimestelt seda järjest sagedamini - kuidas kõige paremini teeb karjääri see, kes veab 8-17 seanaha ära ja mittemidagi tehes ühtki probleemi ei tekita.
Soovitan sulle suhtlemiskogemusi välismaiste riigiasutustega. Eriti neis riikides, mida sa oled harjunud alt ülesse vaatama...Tuleb sinust patrioot missugune. :)
Seda esiteks.
Teiseks,
Meie inimressurss ongi just selline, nagu ta on. Ei ole kusagil hordidena ootamas ülipüüdlikke, andekaid, tagasihoidlikke ja vähenõudlikke töömesilasi, keda olemasolevad totud iga hinna eest tõrjuvad.
Ka riigiametnikes on esindatud kogu see lai inimomaduste spekter. On selliseid ja tollaseid. Tarku/toredaid ja mitte.....
Ei tasuks arvata, nagu ma seda ei teaks ja tunneks. Ka omal nahal.
PS. Äkki tingis tõrksa suhtumise sinusse su enda "võluv karakter"
Juhtub vahel... 8)
Aga igale riiklikule või poliitilisele debiilsusele kaasa kiitmist ma mingiks riigi armastuse või patriotismi kriteeriumiks ei pea (ega ka hakka pidama).
Äkki katsume siiski konkreetsemalt.
Miks on ikka nii, et kui sinult näiteid/allikaid küsida, kaod sa äkki kuhugile ära....
Seal vene-gruusia teemas röökis see eriti teravalt silma...
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas rbl »

Eesti kaks peamist ekspordiartiklit on saastekvoot ja inimkapital. Täna moodustavad saastekvootide müügisummad ja eurotoetused 26-29% Eesti riigieelarve sissetulekutest.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas mx77 »

tommy kirjutas:
mx77 kirjutas:Kas sa seda ka vaatasid naiivik, mille arvel eksport saavustas kõigi aega rekordi? See kaubagrupp,mis rekordekspordi tekitas oli mineraalsed kütused, elik siis see bensiisnisolk, mida Alexela Paldiskis kokku keedab ja Aafrikasse viib. Räme edu küll Eesti majandusele!!! Samas jälle oluliseimates valdkondades, mis ka töökohti loovad: metallist tooted: -20% ja puit ja puidust tooted: -13%.
Vot sulle rekordit.
Loomulikult oli see kõik see bensiinisolk, mida Afrikasse viiakse... :roll:
Loomulikult kasvas eksport ainult selle pealt....
Et 10% kasvas ka masinate ja seadmete eksport, pole meile oluline.
Et mineraalsete kütuste alla käib ka näiteks põlevkiviõli ja elektrienergia, samuti mitte....
Nagu ei loo kõige selle tootmine ka töökohti..
Kindlasti on ka kõik need, kes sinu jumalikku arvamust ei jaga naiivikud või Tõnismäe tänavalt...
Peaasi et saaks väita, et "riik on tuksis ja juhid lollpead"..
Masinate ja seadmete ekport põhineb 90% ulatuses ühel ettevõttel - Ericsson.
Mineraalsete kütuste alla elekter EI kuulu. Palju see põlevkiviõli sellest ekspordist moodustas ei viitsi otsida aga ega ta väga palju töökoti ei loo aga saastet jätab järgi mehiselt, mine ja uuri elu Kiviõlis.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas mx77 »

eks see statistika on huvitav jahh, kuna eestis sõidukeid ei toodeta eks, siis näita mulle neid ettevõtteid, kes 8,8 mlrd. eegu eest varuosi tootsid? Aga põhiliselt koosnes see sektor autode reekspordist Venamaale. Sama võib ka nende katelde ja tuumajaamade osadega olla. Minu teada tegeleb selles valdkonnas tõsiselt ainult paar ettevõtet: Estanc ja E-profiil ja veel mõni aga nende käive ei küüni küll selle numbrini.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kipper
Liige
Postitusi: 69
Liitunud: 21 Okt, 2009 12:11
Kontakt:

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas Kipper »

tommy kirjutas:
Loomulikult oli see kõik see bensiinisolk, mida Afrikasse viiakse... :roll:
Loomulikult kasvas eksport ainult selle pealt....
Et 10% kasvas ka masinate ja seadmete eksport, pole meile oluline.
Et mineraalsete kütuste alla käib ka näiteks põlevkiviõli ja elektrienergia, samuti mitte....
Nagu ei loo kõige selle tootmine ka töökohti..
Kindlasti on ka kõik need, kes sinu jumalikku arvamust ei jaga naiivikud või Tõnismäe tänavalt...
Peaasi et saaks väita, et "riik on tuksis ja juhid lollpead"..
Lihtsalt remargi korras: 90 lõpu kriiisis kasvas ka järsult masinate ja seadmete eksport - välisfirmad viisid tootmise Hiina. Ma olen kuulnud ühelt osalejalt EAS'i initsiatiivi kohta masinatööstuse "ühendamise" kohta. Esindatud ettevõtetest absoluutne tipp oli endise hõbekõri Toomas Uibo (Meiren Engineering) lumesaha tootmine. Ülejäänud tüübilid olid paari CNC pingiga allhangete tegija. Ehk siis masinatööstus Eestis midagi väga erilist ei ole. Sellist lihtsat toredat asja nagu näiteks konveieri süsteem tootmisliinile pead ikka väljamaalt ostma. Soovime muidugi tegijatele jõudu arenemiseks.

EDIT: Ma ei tea, mis tänase masinatööstuse kasvu taga on. Võib olla viidi tootmist minema, võib olla teevad masinatöösturid mehetegusid.

Nüüd tõmmake ennast minu poolest ribadeks. Poliitik tänases vabariigis on nagunii rohkem nagu diagnoos kui elukutse - sõltumata parteist.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5218
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ligi avaldas arvamust

Postitus Postitas Manurhin »

Kipper kirjutas:Poliitik tänases vabariigis on nagunii rohkem nagu diagnoos kui elukutse - sõltumata parteist.
Julgen vastu vaielda. Oleks diagnoos, oleks olemas ka ravi. Poliitikuks olemist võib seega paraku vaid konstateerida...
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist