Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas oleeg »

Ära aja sassi algatust või rahvaalgatust ja valijate viisakat / organiseeritud / kirjalikku pöördumist massimeedias!
Igasugune algatus on justkui millegi vastu või ka poolt, millegi juba olemasoleva muutmiseks jne. Meie kõigi nimel siit läinud tekst oli viisakas (no ei solvanud ühtegi koerakoonlast...), parteid olid suhteliselt ühesuguste võimalustega ja no lõppude lõpuks ei olnud neil ka midagi kaotada.

Samas sain Sinu üllatusest aru, eriti see "teerullipoliitika" mainimine selgitas Su vaatenurka. Mõjus neile ehk see, et teised parteid olid samas positsioonis ja kõrvalejäämist oleksime meie siin mõnuga kuni valimisteni hekseldanud... :mrgreen:

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Manurhin »

Fucs kirjutas:Saavad valimised ilusasti mõnusalt läbi ja siis võib rahvaalgatus järgmiseks neljaks aastaks Kanaaridele puhkama sõita.
No nii vägevat (miinimum)palga ega pensioni tõstmist pole küll ükski erakond lubanud :lol: :lol: :lol: .
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Manurhin »

oleeg kirjutas:Ära aja sassi algatust või rahvaalgatust ja valijate viisakat / organiseeritud / kirjalikku pöördumist massimeedias!
Ja mis neil niiväga vahet on? Kas keegi on siiamaani avalikult valitsuse poole kuidagi väga ebaviisakalt pöördunud? Mis vahet seal on, mis avaliku kanali kaudu rahvas kui kõrgema võimu kandja oma sõna ütleb. Kas sina oled juba petitsioon.ee-s andnud oma hääle stalinistliku ENSV piiri põlistamise ja Tartu Rahust taganemise vastu? Esimene Sa enam olla ei saa, teine ehk küll, kui kiire oled :wink: . http://petitsioon.ee/putini-reziim-ei
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
2korda2
Liige
Postitusi: 1598
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas 2korda2 »

Manurhin kirjutas:Tsitaat siitsamast teemast:

Kood: Vali kõik

Eesti osalus Euroopa ajutises päästemehhanismis EFSF (European Financial Stability Facility) suurenes 2013. aastal 104 miljoni euro võrra. Kokku moodustasid EFSF-iga seotud kohustused 2013. aasta lõpus 458 miljonit eurot, millest 80% läks Kreeka, 11% Portugali ja 9% Iirimaa abipakettides osalemisse.
Kas keegi suudab riigieelarvest 2015 leida samas suuruses rea?
...ja nii ullikesi laest võetud numbritega ära tinistataksegi. Võiks ikka pisut kainet kriitikameelt säilitada.
Päästemehhanismi selgituseks: sisu on umbes sama, kui ma kindlustaks enda kodu näiteks 100KEUR peale ja teataks kohe allkirjastamise järel: "kindlustusfirma on mulle 100KEUR sees".

Veel jääb silma, et päris paljud räägivad "RE ainult ajutiselt, tuuletõmbuses, pöörab riigikaitsele tähelepanu". Ometi on RE hoidnud 2%. RE oli valmis omal ajal KE-ga koalitsioonist loobuma (see oleks mulle ainult heameelt teinud) ainult selle 2% nimel - KE andis lõpuks järgi. Ma saan aru küll - RE on rääkinud ka palgaarmeest ja Ligi on siin paljude meelest vanakurat ise. Ometi hoiti kaitse-eelarvet suhteliselt puutumatuna ka päris räige majanduslanguse perioodil. Ehk - ma ei kannaks RE-d selles teemas maha. Lisaks on nende ridades militaaralast know-how-d ka võrdlemisi kõrgel tasemel.

Minu jaoks paistavad selgelt kõige nõrgemad EER ja Vaba - kumbki ei ole teemaga süvitsi tegelenud, mõnes kohas saadakse kogemata pihta.
KE kohta on mul hea näide sellest nädalast. FB-s esitas 1 nende kandidaatidest idee: "vähendades neljaks aastaks KM eelarvet 2 korda saaks korda teha kõikide eesti linnade tänavad". Kui ma küsisin, kuidas see meie idanaabri käitumise ja julgeolekuolukorraga üldiselt kokku peaks minema, sain vastuseks vaid "pole kontekstis, venemaa kurjus on muinasjutt, ma pole kaitsest rääkinudki". Kandidaat esitas oma seisukohti vene keeles ja ilmselt rõhub peamiselt venekeelsetele valijatele. Väitis, et need on tema isiklikud seisukohad. Mina loen siit selgelt välja: KE esitab järjekordses teemas erikeelsetele valijatele erinevaid seisukohti. STRONG SELL!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Selle Euroopa päästeraha juurde - Kreekas pääseb tõenäoliselt võimule seltskond, kelle valimisplatvorm seisnes kärbete lõpetamises, senise siesta taastamises ning Kreekat päästnud kreeditoride kuu peale saatmises, niiet varsti hakkavad päästeprogrammi osalised maksma :rip:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
JTatikas
Liige
Postitusi: 144
Liitunud: 10 Jaan, 2014 15:15
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas JTatikas »

Kapten Trumm kirjutas:Selle Euroopa päästeraha juurde - Kreekas pääseb tõenäoliselt võimule seltskond, kelle valimisplatvorm seisnes kärbete lõpetamises, senise siesta taastamises ning Kreekat päästnud kreeditoride kuu peale saatmises, niiet varsti hakkavad päästeprogrammi osalised maksma :rip:
Kui tookord poleks otsustatud Kreekat päästa, oleks mitmed teisedki pankrotti läinud (eurotsoon kokku kukkunud) ja meie vahepealsed kaitse-eelarved oleks olnud kokkuvõttes väiksemad kui meie antud võlg Kreekale. Nüüd aga on mõju väiksem.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu jutu mõte oli, et enam pole midagi nii, et need rahad pelk kindlustus (maksan 100 eurot, et oleks kindlustus 10 000 eurot).
Kreeklased ilmselt arvavad, et nende äravalitud seisund on taoline, et muu ilm maksku nende võlgasid.
Kui stabiilsusfondid mingeid finantsvõimendusi kasutavad, siis peale esimest pauku muutub ka fondidele raha saamine keerukamaks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
aj1972
Liige
Postitusi: 923
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas aj1972 »

2korda2 kirjutas:
Manurhin kirjutas:Tsitaat siitsamast teemast:

Kood: Vali kõik

Eesti osalus Euroopa ajutises päästemehhanismis EFSF (European Financial Stability Facility) suurenes 2013. aastal 104 miljoni euro võrra. Kokku moodustasid EFSF-iga seotud kohustused 2013. aasta lõpus 458 miljonit eurot, millest 80% läks Kreeka, 11% Portugali ja 9% Iirimaa abipakettides osalemisse.
Kas keegi suudab riigieelarvest 2015 leida samas suuruses rea?
...ja nii ullikesi laest võetud numbritega ära tinistataksegi. Võiks ikka pisut kainet kriitikameelt säilitada.
Päästemehhanismi selgituseks: sisu on umbes sama, kui ma kindlustaks enda kodu näiteks 100KEUR peale ja teataks kohe allkirjastamise järel: "kindlustusfirma on mulle 100KEUR sees".

Veel jääb silma, et päris paljud räägivad "RE ainult ajutiselt, tuuletõmbuses, pöörab riigikaitsele tähelepanu". Ometi on RE hoidnud 2%. RE oli valmis omal ajal KE-ga koalitsioonist loobuma (see oleks mulle ainult heameelt teinud) ainult selle 2% nimel - KE andis lõpuks järgi. Ma saan aru küll - RE on rääkinud ka palgaarmeest ja Ligi on siin paljude meelest vanakurat ise. Ometi hoiti kaitse-eelarvet suhteliselt puutumatuna ka päris räige majanduslanguse perioodil.
2 % kaitsekulud on alles neljas aasta,kaitsekulude planeeritud tõus sai kõige rohkem pihta kriisi alguses.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas pagan »

Xender kirjutas:Küsiks veel, et kas ei oleks võimalik juurde lisada, kes konkreetselt inimestest vastas küsimustele ( kui on erakonna poolt saadetud mailis juures ) ? Aitaks vähemalt mul ehk 1 märtsi valikus häält veelgi õigemasse kohta suunata.
Reformierakonna kirjast loen välja "koostöös Laaneotsaga".
EKRE kirjast loen välja "Küsimustele vastasid EKRE Riigikogukandidaadid Raul Öpik ja Wesse Allik.".
Sel Allikul on minu teada kasutajanimi militaar.net-is olemas.

Teistel erakondadel vastajaid nimeliselt välja toodud ei olnud.
Aga nii mõnegi puhul võib aimata kes need eksperdid on.

Erakonnad tänasid ka oma kirjades, kes kuidas, "asjakohaseid küsimusi esitamast" ja "huvi tundmast nende julgeolekupoliitiliste positsioonide vastu".
Keskerakond lubas eessõnas võimalusel kaitseministeeriumis auditi teha.
---------

Mütsikergitamised enese aadressil võtan tänulikult vastu, aga suure töö tegid siiski küsimustele vastajad ära. Ja delegeerikski muist tänusõnasi edasi.
MILITAAR.NET-i TÄNAB VASTANUD ERAKONDASID VASTUSTE EEST.
John kirjutas:Igatahes Pagan küsimus uudishimust: ega ka meedia väljaanded ei ole ilmutanud huvi neid küsimusi plus vastuseid avaldamast?
Ei, väljaanded ei ole minu aadressil huvi ilmutanud. Aga foorumit saavad nad isegi lugeda. Publitseerimine tuleks meie eesmärgile muidugi kasuks.
Samas võib mitte-avaldamise põhjuseks olla ka riigikaitselise heidutuse kõla.
Ise ma andsin mõista, et ei soovi mingiks avalikuks päevakangelaseks ja "argumentum ad homini" sihtmärgiks saada. Sisuline arutelu ennekõike.
Olen vaid Anderseni rõiva-muinasjutuga sarnaselt "väike poiss" kes näitas näpuga ja ütles "riigikaitse on pool-paljas". Võrreldes siis ülekaaluka vastasega.

See riigikaitse on meil omamoodi maagiline must kast mille sisu me ei tea, aga sellel on kaks kommunikatsiooni kanalit. Üks all ja teine üleval.
Alumise juures öeldakse: - Ei saa, eelarve ei luba. Võta võim ja otsusta.
Ülemise kanali juures öeldakse: - Me siin koostöös julgeolekuekspertidega arvame, et eelarve on piisav. Seda eelarvet tuleks veelgi efektiivsemalt kasutada valdkonna sees."
Selline vastuolu siis.
Võta nüüd kinni, et kelle arvamust nüüd ülemise kanali juures kajastati? Kas ekspertide või poliitikute?

Vastuseid lugedes, Tommyl oli NIMBY sündroomi kohalt õigus.
Otsustajad on nõus, et teha oleks vaja. Kuulavad kaasatundlikult ja noogutavad. Aga kui asi eelarve peale läheb, siis on sein ees.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas renxus »

Härrased, täna sai peetud ka debatti riigikaitse teemal Tallinna TV valimisstuudios. Saade algab poole tunni pärast, 2115 siis.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Some »

renxus kirjutas:Härrased, täna sai peetud ka debatti riigikaitse teemal Tallinna TV valimisstuudios. Saade algab poole tunni pärast, 2115 siis.
Millised erakonnad osalesid?
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Rändur »

Juhtusin juhuslikult vaatama, päris huvitav oli. Osalesid Keskerakond,SDE,EKRE,RÜE,Eesti Vabaerakond.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Some »

Rändur kirjutas:Juhtusin juhuslikult vaatama, päris huvitav oli. Osalesid Keskerakond,SDE,EKRE,RÜE,Eesti Vabaerakond.
Tjah, paistis et KE esindaja oli kõige paremini ette valmistatud... Ainult, et miskipärast oli ta asetatud blondiini kõrvale keda ma riigikaitsest hoiaks väga kaugele :D
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Manurhin »

Jah, polnud paha. Debatis käidi välja suht arukaid ideid. Mõnes mõttes kahju, et RE ja IRL ei osalenud, samas teisest küljest oleks nood oma lõputu eneseõigustamisega muidu küllalt sõbraliku ja üksmeelse arutelu ära rikkuda võinud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Võta riigikaitses võim ja langeta otsused.

Postitus Postitas Lemet »

Vahelduseks ka selliseid seltsimehi..

http://www.delfi.ee/news/riigikogu2015/ ... d=70627471
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist