Kevadtorm 2017

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40224
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Soomlased olid "punase" poolel, seepärast seal kaadris ka Leopard 2A6-d.
Meil visati isegi nalja (kui prantslased tükk maad eespool olevate sakslaste eest eemaldusid) - et kui Panzerid, tulevad, siis prantslased plagavad (1940 suve ainetel).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas mutionu »

Sain kah eile õhtul Kevadtormilt koju.
Täitsa tore oli. Kopteridessant ning madal metsa kohal rünnakut imiteerivad kopterid(vähemalt selline mulje jäi) olid üsna muljetavaldavad asjad.
Olin kollane, seega ka kaotaja ning väga vastu ei punninud, muidu olekski tulistama jäänud. Üllatas see, et peale julgestuspostilt taganemist ei jäilitatud meid praktiliselt üldse, võibolla 200 - 300 meetrit, pärast saime vastase tagalas metsas redutada. Samas, ega ma tea, mis ülesanded ründajatel olid.
Droonindus on kasulik, meie asukoht peiliti välja drooniga(väga vaikne, juhuslikult avastasime kui üks mees pea tõstis), pärast tegi Robinson vist nö kinnitustiiru ning siis tuli neid kopterid juba igasuguseid.

Õnnetusi meil polnud kuid ohutustehnikat kuulates tundus, et instuktsioonid on välja töötatud idioodile(inimesele, kel puudub "common sense" 100%) ning järgmine aasta ei saa üldse midagi teha. Piirituse kallamine jms oli kõik sees.
Magamatus oli jube, mõni mees sai viie päeva jooksul ~ 10 tundi magada. Samas, ilmselt oleks päris sõjas asjad samamoodi ning hädaldada pole nagu põhjust. Meele tegi natuke mõruks see, et ei antud, vähemalt meile, suitsu ja lõhkepakette(mets pidi kuiv olema). Kõige jubedam oli külm ja niiskus. Toidupakid olid väga hea, isiklikult lisaks mingi lihakonservi neljandaks purgiks ning paneks ühe shokolaadi(tavalise, kus pole kofeiini vms sellist) juurde.
Nagu ikka, oli, vähemalt minu jaoks, planeerimatust ja rapsimist, mis on sellise mastaabi juures täiesti arusaadav.
Järgmine aasta läheks jälle.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40224
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Telhvi teab rääkida, et märksõnaga "piiritus" on haiglas neli võitlejat. Kas tegemist on ühe ja sama intsidendi tagajärgedega või on neid "piiritusevalamisi" veel olnud?
Luumurdude üle väga draamat tõsta ei saa, KV-s tehti hiljuti mingi uurimustöö, kus selgus, et tänapäeva noortel meestel pidid luud haprad olema.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36628
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Luumurdude üle väga draamat tõsta ei saa, KV-s tehti hiljuti mingi uurimustöö, kus selgus, et tänapäeva noortel meestel pidid luud haprad olema.
Ühest vigastatust sõitis veoauto üle. Kui palju veel luumurde oli ja mis põhjusel?
LupusII
Liige
Postitusi: 529
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas LupusII »

Ei tea kas Saksa, Prantsuse ja UK tanki meestelt saaks nüüd küsida ,et kuidas need tankid meie maastikule sobivad? Siiani kohalikud targad ju väitnud , et "pole võimalik tankiga meie maastikul" ? Ja mida suutsid meie CV d?
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas gorilla »

Sakslased ja Leo 2a6 tekitasid vajaduse surnud skaute reanimeerida. Vähemalt niipaljukest teisipäeva õdagul kuulsin mina.
Mootorimüra oli küll igatahes vägev :shock: :D
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2376
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Martin Herem »

UAVde lennutamine - põhimõtteliselt oli lubatud, kuid tuli koordineerida. Brigaadi tasemel koordineeritakse ala, kõrgus, aeg.
Probleemid võivad tekkida lähiõhutoetusega. Tavaliselt on UAVsid vähe ja piloot suudab ise vajaliku info põhjal ohutult ülesannet täita. Või siis antakse UAV operaatorile juhised ruumi vabastamiseks. Mida aeg edasi, seda rohkem mehitamata lennuvahendeid õhku tõstetakse ja kõigi operaatoritega ei ole õhutoetuse koordineerijal ka sidet. Ma arvan, et pole kaugel aeg, kui näiteks KL kompaniis on igas jaos mingi lennuvahend.
Siis jääbki üle lahendada see vaid kõrgustega. No ja üldjuhul ei tohiks 100-150 m probleemiks olla ... eriti kui õhutoetust loota pole. Õppusel lendas koptereid suhteliselt palju ja seekord probleemidest ei kuulnud.
Teine probleem on UAVde puhul nö paljastava raadiosignaaliga.
Miks KT-l mõni üksus kasutuseks luba ei saanud, vajab veel selgitamist.

Et UAVd (droonid) positsioonid täpselt ära määrasid ja siis kopterite rünnaku või tegevuse esile kutsusid ... ma päris ei usu. Loomulikult leiti nende abil positsioone ja telliti sinna erineval moel tuld. Kuid Mutionu poolt kirjeldatud operatiivsusest pole kuulnud. Äkki selle pärast ei teagi.
Üks kahtlus on veel. Kas see üldse vastase droon oli?
Drronimeestele on aga üks üleskutse - juhendage oma kaaslasi, kuidas droone petta.

Luumurdude ja nende hapruse vahel võrdusmärki küll panna ei saa. Luid ei murdnud ainult eestlased ja minu teada jääb see ühekohalise numbri piiresse. Põhjused olid erinevad. Pealegi ei tea ma viimastest aastatest ühtegi sellist uuringut. Kui Trumm teab, palun viidet või vihjet. Minu arvates on see paari autoriteedi poolt lenda lastud ja tõestamata legend.

Minu andmetel ei tapnud Leod teisipäeval mitte kedagi. Ja kolmapäeval kahandasid nad hoopis meie liitlaste ridu.
Tankide kasutamine toimus siiski äärmiselt piiratult. Põllumajandus ja looduskaitse paneb igal juhul oma piirangud.
Küll aga peideti tanke väga edukalt ja ükski luure ei leidnud neid.
Kasutaja avatar
Tundmatu Sõdur nr. 5
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Jaan, 2006 15:56
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Tundmatu Sõdur nr. 5 »

LupusII kirjutas:Ei tea kas Saksa, Prantsuse ja UK tanki meestelt saaks nüüd küsida ,et kuidas need tankid meie maastikule sobivad? Siiani kohalikud targad ju väitnud , et "pole võimalik tankiga meie maastikul" ? Ja mida suutsid meie CV d?
Sai ise Leod natuke uudistatud ja küsisin Saksa RÜlt kuidas siis meie maastik neile on vastuseks sain, et pole kergete killast aga saab täitsa hakkama.
AKf Just plain mean: "Kui hinnata meie kaitsevõime kasvu kiiruse järgi, millega uusi embleeme suudetakse toota, siis on tulemus ilmselt fantastiline..."
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36628
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Kriku »

Kriku kirjutas:Ühest vigastatust sõitis veoauto üle. Kui palju veel luumurde oli ja mis põhjusel?
Neli sõdurit sai põletushaavu priimuse käsitsemisel, neli murdis luu ning kaks sõdurit said viga liiklusõnnetustes.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=78336520
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas mutionu »

Martin Herem kirjutas: Et UAVd (droonid) positsioonid täpselt ära määrasid ja siis kopterite rünnaku või tegevuse esile kutsusid ... ma päris ei usu. Loomulikult leiti nende abil positsioone ja telliti sinna erineval moel tuld. Kuid Mutionu poolt kirjeldatud operatiivsusest pole kuulnud. Äkki selle pärast ei teagi.
Noh, ega minagi tea. Arvamus tekkis kuna millalgi tegid kopterid meie asukohast eemal, metsa kohal, tiire. Tundus, et otsivad midagi/kedagi. Peale seda, kui droon meie asukohas käis, tekkisid sarnased tiirud sinnakanti, kus me olime ning õige pea peale seda algas kopterite lend. Ca paari tunni pärast järgnes sellele rünnak laagrile.
Samas, pole mul aimugi sellest, mis meie ümber oli, võimalik, et otsiti/tegeleti kellegi muuga ning asi pole üldse seotud meiega. Üldiselt püüdsime vakka olla kuid ega müra vaka all hoida ei saa.

Muide, kas keegi teab, kas ka lihtkaitseliitlasel on kuidagi võimalik lugeda Kevadtormi kokkuvõtteid? Või vähemalt seda osa, mis käib mingi konkreetse asukoha/üksuse kohta.
kuido20
Liige
Postitusi: 3338
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas kuido20 »

mutionu kirjutas:
Martin Herem kirjutas: Et UAVd (droonid) positsioonid täpselt ära määrasid ja siis kopterite rünnaku või tegevuse esile kutsusid ... ma päris ei usu. Loomulikult leiti nende abil positsioone ja telliti sinna erineval moel tuld. Kuid Mutionu poolt kirjeldatud operatiivsusest pole kuulnud. Äkki selle pärast ei teagi.
Noh, ega minagi tea. Arvamus tekkis kuna millalgi tegid kopterid meie asukohast eemal, metsa kohal, tiire. Tundus, et otsivad midagi/kedagi. Peale seda, kui droon meie asukohas käis, tekkisid sarnased tiirud sinnakanti, kus me olime ning õige pea peale seda algas kopterite lend. Ca paari tunni pärast järgnes sellele rünnak laagrile.
Droon
https://www.facebook.com/KaitseliiduTal ... =3&theater
Pilt
Pilt
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas mutionu »

Kas kuskil on selle drooni poolt tehtud pilte, millel on mehed metsas? Nii varjatud kui varjamata. Huvitav oleks näha, mismoodi me õhust välja võisime paista.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40224
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pealegi ei tea ma viimastest aastatest ühtegi sellist uuringut. Kui Trumm teab, palun viidet või vihjet.
Sõduris on ca aasta tagasi lausa artikkel olnud, teemaks (vale) toitumine, luude hõrenemine ja väsimusmurrud.
Ma peast seda numbrit ei tea, kuid on olnud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40224
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Peale seda, kui droon meie asukohas käis, tekkisid sarnased tiirud sinnakanti, kus me olime ning õige pea peale seda algas kopterite lend. Ca paari tunni pärast järgnes sellele rünnak laagrile.
Probleemiks olid ilmselt kunstlikud takistused (õhuseire) õhuruumi kasutuses. Ka fotodel nähtav droon tõuseb tegelikult 500 m kõrgusele ja sealt ei kuule ega näe maapealt suurt midagi.
Mõnekümne meetri kõrguselt on rootorite pinin ilusti kuulda.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kevadtorm 2017

Postitus Postitas pagan »

mutionu kirjutas:
Kas kuskil on selle drooni poolt tehtud pilte, millel on mehed metsas? Nii varjatud kui varjamata. Huvitav oleks näha, mismoodi me õhust välja võisime paista.
Selle drooni pilte mul ei ole. Aga see pole ka ainuke KL droon.
See eest on avaldatud lahinglaskmiste droonivideoid:
https://www.youtube.com/watch?v=sf2PpQIl0uo
https://www.youtube.com/watch?v=01qxP4hTdGc

Tolmustest teedest. Meie kompanii tankitõrje rühmal juhtus selline lugu, et nende suunas sõitis ees CIMICu tsiviil-sõiduauto mis tolmu üles keerutas. Ja pilve sees oli Pasi. Õige lähedalt tunti Pasi siluett küll ära, aga oma-võõras oli võimatu tuvastada. Viimases hädas pandi 200-300 meetri pealt TULD! Kohtunik kargas ligi ja ütles, et: "seda just praegu ei juhtunud... Cimic saatis Pasi admin korras kuhugile".
Ametlikku arvestusse see ära-laskmine ei läinud, kuid olukord pani mõtlema.
Päris olukorras tsiviilauto poolt üles keerutatud pilves võib päris jõhker vastase üksus niimoodi külje alla ujuda. Nagu looduslik suitsuekraan.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist