Õhuvägi 100, 13. juuli, Ämari

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
slider
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Õhuvägi 100, 13. juuli, Ämari

Postitus Postitas slider »

Pole foorumis reklaami kohanud, mõni huviline äkki ei teagi aga tulemas siis selline asi:
http://www.mil.ee/ov100

:D varugem siis seekord rohkem aega ja ärge olge kärsitud, eelmine kord tundusid ummiku põhjustajad olema need kes poolel teel ümber keerasid.
41Degree
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 16 Veebr, 2013 21:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Õhuvägi 100, 13. juuli, Ämari

Postitus Postitas 41Degree »

Nüüd on paar päeva olnud aega sellest üritusest mõtteid laagerdada, paneks neist mõne siiagi kirja.

Kui alustada algusest, siis päris huvitav lahendus oli ajutine julgeolekuala Vasalemma põhikooli juures, kus teostati koti sisu ja dokustaadikontroll ning kust inimesed bussidega Ämarisse viidi. Vähemalt saabudes läks parkimine ja kohalejõudmine väga libedalt. Tõsi, tagasitulekul sai isegi seistud 40min bussijärjekorras, aga kui võrrelda 5 aastat tagasi kehtinud korraldusega, kus tuli auto tee äärde jätta ja sealt 30min (üks ots) jala trampida, siis on vast ikka pisut mõistlikum. Nii et plusspunkt suhteliselt leidliku logistikalise lahenduse eest, mis võimaluste piires toimis suhteliselt talutavalt.

Demolennud: tagasiminek 5 aasta taguse ajaga oli kahjuks ilmselge. Robinsonide-paari vigurid olid väga lahedad vaadata - see tekitas ka kõige parema emotsiooni - ning Orlikud ja soololendajad olid igati tasemel, aga see on ka kõik. Eurofighteri demolennuks nimetada tõestust, et see suudab iseseisvalt õhku tõusta ning silmapiiri taha kaduda, on pisuke kunstiline liialdus :) Vahendades nende tuttavate sõnu, kes 5 aastat tagasi Ämaris ei käinud, peab nõustuma, et oli meeleolukas, aga mina oleks pisut enamat lootnud.

Ja lõpetuseks staatiline näitus. Erinevaid lennuaparaate oli küll, ehk võiks neid minusuguse võhiku jaoks rohkem miskiste andmesiltidega varustada, sest, mis siin salata, nii mõnegi linnu mark ja mudel tuli kätte alles sõbra guugli abiga. Samuti ei saanud ma sellest päris hästi aru, miks AWACS ja C-130 kella 16st hoolimata suurest huviliste hulgast kinni pandi. Ju siis tahtsid korraldajad ka õhtule saada, saame ka aru :)

Kokkuvõttes tore üritus, aga võib-olla minu liialt kõrgete ootuste tõttu jäi mõnest asjast pisut nii-ja-naa-emotsioon. Palju õnne ja pikka iga juubilarile!
diesel
Liige
Postitusi: 630
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Õhuvägi 100, 13. juuli, Ämari

Postitus Postitas diesel »

eelmisel korral sai jala mindud, kuna sisse pääses ka madise tee pealt, ehk väga lähedalt.
nüüd muidugi vasalemma jala vantsida poleks viitsinud. veloga oleks paras olnud sõita.
kirjade järgi velodele eraldi parkla ka kenasti. kodulehel oli ainsaks kontaktivormiks üks email-i aadress.
kirjutasin. lühidalt ja selgelt. küsisin, kas velode parkla on mingil viisil valvatud? no mul mingeid lukke ja muid kaasa võtmist takistavaid asju velol pole ja seepärast niisama kuskile justkui ei tahaks jätta. kirjale aga keegi pole siiani vastanud. jäigi minemata. vaatasin kodunt. maapealset näitust küll ei näind, aga lendamist ikka veidi. lahjem oli tõesti eelmise korraga võrreldes. eks järgmine kord saab jälle taset tõsta. pikka iga õhuväele!
slider
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Õhuvägi 100, 13. juuli, Ämari

Postitus Postitas slider »

Kuna pakkumine ühekordne, läheb siia teemasse.
A2A simulations pakub praegu tasuta P40 FSX-le. Tjah iidvana platform, elus tänu OrbX pinnatekstuuridele. P40 päris cool, sama high fidelity nagu nende Cessna 172. Kui ma rikkaks hakkan siis tulistame üksteise pihta DCS-s.
Tõsine huviline leiab lingi ise (telefonis praegu, eiviitsi kopeerida)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist