dokfilm "Sinimäed"

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Postitus Postitas Kessel »

Mina ka filmiga väga rahul, nägin ja kuulsin seda mida tahtsin . :)
alex
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 14 Apr, 2005 9:21
Kontakt:

Postitus Postitas alex »

hummeliga põhimõtteliselt nõus aga venis ka veidi, vahel oli heliline dünaamika filmi omast liiga palju ees
metsawend
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 11 Nov, 2005 16:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas metsawend »

need filmiehed juba oskavad head filmi teha.töesti kena film oli. :wink:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Hummel on jällekord nii hea kokkuvõtte teinud, nagu oleks ma ise mõelnud :lol:
Üldjoontes siiski hea tükk ja põlenud Võrust õnnestus isegi seninägemata kaadreid näha.
Aga ühe asja peale ei oska küll nutta ega naerda!!! Milline kuradi idioot jällekord oma haiget fantaasiat dokumentaalfilmis üritab mitteteadjatele pähe määrida seoses langenute matmisega? Iga kuradi viimane nekrofiil võiks omale kõrvade vahele raiuda, et E/M laiba juurde jäetud poolt ei topitud ei suhu ega ühtegi teise kehaõõnsusesse!
Ainuke selline mulle teadaolev juhtum leidis aset ka sellepärast, et kaks külapoiskest, kes langenut matsid, olid juba sõja ajal sellise "tarkuse" valdajad ja toppisid vaese fritsu irevil hammaste vahele leitud žetooni :shock: Nüüdseks on see jaburus jõudnud siis "pärisajaloolaste" poolt levitatava fakti staatusesse - piinlik!
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Ise ka üldiselt filmiga rahul. Häirisid mõned pisiksed detailid ainult filmi juurde tehtud taaslavastustes. Näiteks : Paul Maitla juuksevärv oli hele. Siis see teda kehastanud vend kandis soenguna ilget parukat, mis tuletas meelde mingid iidama-aadama aegsed sõjafilme. Maitlal oli tüüpiline tollane soeng, küljed lühikesed. Kasutanuks nad klubi Frontline teenuseid usun, et näeksime paremalt õnnestunud ja autentsemaid taaslavastusi.

Ja üks asi veel: ei mahuta kahjuks kuidagi tundi aega neid sündmusi. Sinimägedest või täpsemalt Eesti 1944ndast võiks teha suisa dok seriaali.

Aga ülejäänud filmiga jäin rahule, 10 palli süsteemis annaks 7.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

film oli hea jah, veteranid komenteerisid kah.
Maximus
Liige
Postitusi: 301
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:06
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Maximus »

Võib filmiga rahule jääda.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Olen filmi jõudnud 3 X vaadata ja mõned tagasihoidlikud märkused on paberile saanud:

- kaardianimatsioonides oli vähemalt 2 märgatavat viga, millest üks oli eriti silmatorkav. Pean siinkohal silmas punaarmee sillapea kuju, mis meenutas Sinimägedest läänepoolt möödumist. Võimalik, et tegu on tehnilise personali näpukaga või on midagi kapitaalselt segi aetud. Filmi vaadates häiris see igatahes tugevalt !

- ma pole sugugi veendunud, et läänepool Narva jõge keegi teadis Govorovi mõtteid - tahtmisi vms. Filmis esitab tema tahtmisi aga eestlane, kelle positsioon (reamees , allohvitser, nooremohvitser - kes iganes) ei võimaldanud kuidagi kõike seda teada ! Govorovile mõtete sisu oleks võinud üle kontrollida ... Nende esitamine filmile tausta lugenud näitleja poolt oleks andnud parema efekti. Sellisel kujul rindevõitleja suuläbi esitatuna mõjusid need kuidagi haledatena, filmi naeruvääristavana.

- sarnaselt Arnoldile pean kurbusega tunnistama, et nüüd on siis "Fakti" staatusesse jõudnud kuulujutt, et kaitsepositsioonid olid välja ehitamata. Oh paraku küll, kuid seda väitvad inimesed võiksid lasta endale selgeks teha, mida tähendab kaitsepositsiooni väljaehitamine ja selle ettevalmistamine kaitseks ning millist rolli omab selles kõiges üksikvõitleja laskepesa !

- vaatasin seinal rippuvaid fotosid tükk aega - mitte ühelgi neist pole Maitla pikkade juustega. Alates kadetifotost kuni viimasteni ! Ja pean eelkõnelejatega nõustuma - isegi mustvalgetel fotodel on juuste värvus pigem hele kui tume ! No selliseid detaile ei peaks ühe dokumentaalfilmi tegijad küll segi ajama kogemata ???


Film iseenesest oli vaadatav. Kui ülalloetletud eriarvamused (kokku on neid filmis kümmekond) kõrvale jätta, jättis äärmiselt positiivse mulje.

Tahaks küsida :
punaarmee poolelt oli üles otsitud asjaliku jutuga mees, kuid ta jättis mõnevõrra argliku mulje. Miks? Oleks võinud pisut reipam olla või teisalt - poleks vaja olnud teda ehmatada!

Tänases Postimehes on positiivne hinnang antud filmile. Paljuga sellest tuleb nõustuda, kuid nagu eeltoodust peaks selguma - medalil on alati ka teine külg ...

tervitades
o
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

film

Postitus Postitas hillart »

Arvestades asjaolu, et EV-s pole seni praktiliselt mitte midagi taolist tegtud, on asi vaatamist väärt.
Kuigi, kui te natuke tähelepanelikumalt neid dok. kaadreid vaatasite, siis panite kindlasti tähele ca. vähemalt 2/3 ulatuses filmilõike ja fotosid, missugused kohe mitte kuidagi Eesti territooriumil toimunud lahingutega (ja veel vähem Sinimägedega) seotud ei olnud. Samas oli jäetud kasutamata küllaltki levinud ja korduvalt mujal esitatud just eesti üksustega seotud materjale.
Kuid - kena töö ikkagi.
Käisin hiljaaegu Lätis ja ostsin sealt sealt videofilmi "Läti Leegion". Läti keeles muidugi, kuid ingliskeelsete subtiitritega. Ja - üllatus, üllatus. Ka selles oli kasutatud mitmeid filmilõike hoopis teistest mitteläti üksustest. Sealhulgas ühte küllaltki pikka lõiku hoopis eesti üksusest, millisest seni olin näinud vaid kaadreid vanas "Eesti Pildilehes". Filmilõiguna pole seda Eestis igatahes seni demonstreeritud.
Kuid nii need materjalid kogunevad. Nagu ka P.Maitlat puudutavad fotod.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

"Sa tegele ise oma asjadega!!! Tean inimest , kellele neid pilte pakuti müüa juba eelmise aasta kevadel. Tema pidas neid aga võltsinguteks. Niiet pole mõtet hakata siin "tarkusi" külvama ja ennas kõiketeadjaks tembeldama. "

Pildid on muuseumi omandus ja keegi neid ei müü, isegi loata reprodutseerimine on keelatud. Ka mina võiksin Sulle neid "fotosid" müüa - lähen mälupulgaga ateljeesse ja lasen fotokoopiad teha, aga need ei ole tollal tehtud originaalid, ammugi mitte negatiivid.

"Paul Maitla kojutoomisest tulebki kõigepealt rääkida tema tütrega, see on igati loomulik. Tõepoolest sinu käest selleks keegi luba küsima ei tule."

Ah nüüd tuli siis selline mõte? Erinevalt Sinust ei lämise ma arvuti taga eelmise aasta oktoobrist saati tšehhi õlle ja pervode teemal, vaid olen omale asja selgeks teinud ja seda ülalpool ka üheselt mõistetavalt selgitanud. Kinganumbrist suurema IQ -ga inimestele loomulikult.

http://www.militaar.net/viewtopic.php?t ... la&start=0[/quote][/quote]
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Pildid on muuseumi omandus ja keegi neid ei müü, isegi loata reprodutseerimine on keelatud. Ka mina võiksin Sulle neid "fotosid" müüa - lähen mälupulgaga ateljeesse ja lasen fotokoopiad teha, aga need ei ole tollal tehtud originaalid, ammugi mitte negatiivid.
Mida näitab siin muuseumi omand. Kuskohas sa elad mees!!! Tänapäeval müüakse igasuguseid asju, ei ole raske ka muuseumis negatiividest koopiaid teha. Enne natuke süvene kui millestki räägid.
Muideks küsiti päris head summat ja lõpuks olekski tehing toimunud kui EE poleks ise neid pilte avaldanud.

Ah nüüd tuli siis selline mõte? Erinevalt Sinust ei lämise ma arvuti taga eelmise aasta oktoobrist saati tšehhi õlle ja pervode teemal, vaid olen omale asja selgeks teinud ja seda ülalpool ka üheselt mõistetavalt selgitanud.
No tõesti müstika, kuidas mõnel aju töötab. See mõte on mul koguaeg olnud ja ei kujutakski ette kui asi teistmoodi käib. Ja see tšehhi õllest lora pole minu teema - oled vist kärme klõbistaja, aga jõuaks vaid mõistus ka järgi.

Kinganumbrist suurema IQ -ga inimestele loomulikult.

Tore kui sellistega ka vahel kokku puutud, see "tõstab" vo pisutki sinu endagi IQ'd :lol:

Aga OK, ei viitsi sinuga rohkem vaielda, nagu üteldakse otsi endale uus ema!
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Meeldivaks üllatuseks tundsin ära osa pilte ka enda kollektsioonist, küll aga olid saates esitatud teise mehe kogu nime all, kellele said minu fotodest tehtud koopiad... :)
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Heiki »

Arnold kirjutas:Aga ühe asja peale ei oska küll nutta ega naerda!!! Milline kuradi idioot jällekord oma haiget fantaasiat dokumentaalfilmis üritab mitteteadjatele pähe määrida seoses langenute matmisega? Iga kuradi viimane nekrofiil võiks omale kõrvade vahele raiuda, et E/M laiba juurde jäetud poolt ei topitud ei suhu ega ühtegi teise kehaõõnsusesse!
Juhtumid kus zetoon pandi laibale suhu esinesid olukorras, kus laiba vigastused olid sedavõrd suured et pea oli kehast eraldunud. Kuid vahel pandi ka ühes tükis olevale surnule. Veteranide mälestustest on teada ka juhtumeid, kus ei piirdutud ainult zetooni suhu asetamisega, vaid zetoon torgati traadiga alalõuast läbi ja seoti sel moel lõualuu külge kinni. Sellised juhtumid ei olnud küll sagedased, kuid kuna neid teadaolevalt siiski esines, otsustasime selle stseeni lavastada.

Loodan, et meist kellegil ei ole vaja mitte kunagi tegelda oma kaasvõtlejate tuvastamise ja matmisega.

Miks nämmutati filmis Eesti rahva kannatustest laiemalt ja ei keskendutud ainult konkreetsetele lahingutele? Sest dokumentaalsari "Kuum külm sõda" ei ole mõeldud ainult Eesti vaatajatele vaid eelkõige ingliskeelsena laiemale publikule selgitamaks mis meil siin Eestis 2.maailmasõja ajal ja pärast sõda toimus.
Viimati muutis Heiki, 13 Mai, 2006 12:27, muudetud 1 kord kokku.
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Aus ülestunnistus ja põhjendus.
Sõjas on tõepoolest kõik võimalik. Samas võtab ikka mõtlema, kas olukorras kus seni pole ühtegi korralikku filmi tehtud, maksab üksikjuhtumite põhjal seda nii detailselt lavastada.
Stseen oli muidugi professionaalselt esitatud, mõte sai nö piltlikult edasi antud, kuid ... :roll:

Tegelikult pole midagi hullu. Ootan järgmist filmi põnevusega!

tervitades
o
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 14 külalist