dokfilm "Sinimäed"

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

dokfilm "Sinimäed"

Postitus Postitas Heiki »

9.mail kell 22:05 näitab ETV dokfilmi "Sinimäed", päev varem on filmi esilinastus kinos Sõprus.

Dokumentaalfilm kaitselahinguist Eestis 1944. aasta suvel. Ajal, mil Punaarmee Euroopas ligi tuhat kilomeetrit edeneb, ei suuda ta pea poole aasta jooksul vallutada kolme nõlva Ida-Eestis. Filmi keskmes on tütre lugu isast (Paul Maitla), kelle tegelikust saatusest ei teadnud ta aastakümneid tõtt. Läbi intervjuude, filmikaadrite, päevikute ja kirjade jõuab vaatajani lugu ühest meeleheitlikust vastupanust.

Film on sarjast "Kuum külm sõda", mille esimene film oli "Haukka Grupp"
Stsenaristid Kiur Aarma, Raimo Jõerand, Eerik Niiles Kross ja Mart Laar, režissöör Raimo Jõerand.
Tootja: Ruut.
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Postitus Postitas Kessel »

No tuleb siis vaadata, kas Eesti filmimeistrid ka hea loo linti saanud.
alex
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 14 Apr, 2005 9:21
Kontakt:

sinimäed

Postitus Postitas alex »

Mul on küll kutse Sõprusesse kus väidetavalt filmi näidatakse 9.mail 21.30
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: sinimäed

Postitus Postitas Heiki »

alex kirjutas:Mul on küll kutse Sõprusesse kus väidetavalt filmi näidatakse 9.mail 21.30
Ka minu kutsel on Sõprus 9.mai kell 21:30. Minu eelnev info oli paari nädala vanune kui filmi tootjatega sel teemal suhtlesin. Vabandan.
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
Maximus
Liige
Postitusi: 301
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:06
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Maximus »

Usun,et on vaatamist väärt film.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Sama siin, ootan pikkisilmi. Loodan, et film tuleb ajalooliselt korrektne, eriti kui filmi keskmes üks Eesti legendaarsemaid sõjamehi isiklikult.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

täna siis.
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Ootan huviga, 25 minutit veel, siis saab teist kaeda.
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Ka M.laari uus raamat on käes :) KUna loengul jäime me raamatust ilma
siis saatis Mart-poiss kohe raamatu isiklikult oma graveeringutega.Ma olin imestunud :D
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

ohoh :D
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Film oli tõesti viimasepeal.
Miks eestlased Saksa poolel sõdisid oli seal hästi lahti seletatud.
Kiitus autoritele :D
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Igati huvitav film oli. Mulle meeldis ka. :)
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

lennart88 kirjutas:Ka M.laari uus raamat on käes :) KUna loengul jäime me raamatust ilma
siis saatis Mart-poiss kohe raamatu isiklikult oma graveeringutega.Ma olin imestunud :D
Saatis? :D
Film oli väga hea, pole siinkohal sõnu.
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Sai ka film ära vaadatud. Hindeks annaks tugeva "4" -ja.

Oli palju vaeva nähtud kroonikate monteerimisega, kuigi 75% neist on ilmselt juba nähtud. Intervjuud olid hästi vahele sobitatud ja asjalikult võetud. Natuke kahtlust äratas hr H. Rendi taustana kasutatud ohvitserifoto (auto juures). Kaardianimatsioonides oli minuarust väiksemaid tähelepandavaid lohakusvigu (Eesti alal), kui näidati Punaarmee üldist edenemist, aga see ei seganud. Taustaõhustik oli kujundatud asjakohaselt ja pealelugemine professionaalne.

Mis mulle nagu veits pinda käis, oli temaatika laialivalguvus. Filmi pealkiri oleks võinud olla pigem "Paul Maitla võitlus" vms, mitte "Sinimäed", millest juttu oli vist alla veerandi filmist. Jahuti järjekordselt otsast lõpuni läbi Eesti rahva kannatused, selle asemel, et teha üks korralik dok-ülevaade Sinimägedel toimunud huvitavatest, ägedatest ja Idarindel ning Eestis ainulaadsetest lahingutest.
Seeria eelmine film läks nagu rohkem teemasse.

Enamus huvilistest on filmis taustal tooni andvalt taasesitatud sündmuste ülevaatega tegelikult niigi üsna hästi kursis ja need, keda harida vaja oleks, neile jääks nagunii väheks. Seega oleks võinud kontsentreeruda pigem lahingute põhjalikule ja professionaalsele populaarteaduslikule lahkamisele, uurimisele ning analüüsile.
Võrdluseks Discoverys näidatav, kus ühe episoodi kirjeldamiseks ei hakata kogu ajalugu üksipulgi läbi võtma, vaid mängitakse juba natuke ka potensiaalse vaataja arengutaseme peale.
Ju ei jätkunud aga filmitegijatel selleks teatavaid võimalusi ja mindi kergema vastupanu teed.

Kokkuvõtteks.
Film oli tegelikult ikkagi päris hea ja vaeva oli nähtud, kuid pealkiri vaatajat eksitav. Aga eks tegijad õpivad ja arenevad.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist