dokfilm "Sinimäed"

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Lennart
Liige
Postitusi: 833
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Niipalju veel,et torus on film ilusti üleval ja juba tiritud :wink:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

ise olete suured sõjardid
suhu pandi plaat sepärast,et isegi, kui keha on kaua mullas jne, sis on suuõõs ainus selline koht, kus see plaat säilib. st, et kui kondid mullast välja võtta, sis on plaat suus ja ei kuku sealt välja.
:lol: :lol: :lol: :lol:
"Sis" ei ole plaat kohe mitte suus, vaid pinnases, sest suu koosneb(nagu inimene üleüldse) valdavalt pehmetest kudedest, mis lagunevad pinnases loetud aastatega. Ma saan aru, et arheoloogiaga on kokku puutunud vähesed, aga koolis anatoomiat, keemiat, füüsikat ikka õpetatakse veel?
Eesti keelega paistavad lood küll kehvapoolsed olevat.
Kõige kompaktsem luustiku osa on ka aastakümnete pärast rindkere (roided, abaluud, selgroolülid, ka käeluud on üldjuhul ülakeha juures) ja see on ka kõige vähem liikuv osa inimese maistest jäänustest. Algset asendit muudavad pinnase raskuse ja pehmete kudede hävimise tõttu rohkem jalaluud, aga eriti pea. Jalgade ja pea loomulik asend on võimalik ainult lihaskudede olemasolul, keha lagunemise käigus võib kolju liikuda algsest asukohast paarkümmend sentimeetrit, alalõualuu vajub tavaliselt pärani lahti ja suud ei maksaks sealt otsida.
Poolesaja aasta vanuste matuste juures on ka paljudel juhtudel säilinud riiete jäänused (suhteliselt terve mundrini välja), sakslaste laialdane kunstmaterjalide kasutus on tunda ka mundriosade juures (kampsunid ja sokid on tihti ühes tükis). Pead mingi riietusese ei katnud ja ka kiivreid leiab eranditult juhtudel, kui peavigastused on sedavõrd suured, et kiivriga saab mehe enam-vähem ühes tükis hauda kanda(Jälle see suu - pole näinud! Vähemalt ühe E/M olen ka kiivri seest leidnud.) . Loomulikult ei olnud mõeldud, et langenud sõdureid saab alles poole sajandi möödudes hakata tuvastama ja ajutistest haudadest ümber matma, aga ka tol hetkel oli parim viis langenud võitleja ja tema identifitseerimistunnuse koos hoidmiseks jätta pool žetoonist kaelanööri külge. Kui E/M ei olnud mehel kaelas, aga oli olemas, siis torgati see tavaliselt taskusse (sakslaste puhul ei ole olnud sellist surnute lahtiriietamist nagu punaarmees). Rinnataskus, paljudel juhtudel ka püksitaskus, või siis kohtades, kus need kunagi olid, on kõige suurem lootus seda leida. Paraku on selle tööga tegelemine näidanud, et laias laastus 40% meestest puudub žetoon hoopiski! Metsadesse ja teede äärde jäänud surnute puhul on üheks seletuseks kohalike elanike ja punaarmeelaste marodööritsemine, sest kui E/M oli rahatasku vahel, siis see lahkus "soomuse" tegijaga, aga ka ametlikel sõjaväekalmistutel puudub žetoon tuntavalt suurel hulgal langenuil. Põhjuseid on kindlasti erinevaid, hooletus ennekõike ja ega surmaga seonduvat ei kipu ju elusolevad tähtsustama - eriti noored mehed, kes arvavad endid igavesti elavat. Kaelaskandmise ebamugavus - olid küll vastavalt disainitud nahkvutlarid, mis külma plekitükki kehast eraldasid, aga neid leiab vähe.
Suured ülakeha vigastused (tugev plahvatus rebib teinekord isegi riided seljast) kipuvad ka žetooni puudumisega kattuma. Teinekord kasutati puuduva erkennungsmarke asendajana lihtsalt paberile kirjutatud andmeid, mis pandi kättejuhtunud pudelisse, sulgedes pudelisuu niiskuskindlalt.
Ühte-teist võiks ju veel kirjutada, aga ehk piisab selleks korraks?
Eriliseks optimismiks just põhjust ei ole, sest selle suhutoppimise looga meenus üks juhtum aastatetagusest uurimisreisist Võrumaale, kus kohalik vanamees pinnis tema kartulipõllul potikilde otsivaid arheolooge küsimusega, et kas nad otsivad koloraado mardikaid? Korda kümme seletades, et otsitakse tegelikult muistseid elupaiku, tuli lõpuks alla vanduda ja tunnistada, et jah, otsime "kuluraadu mardikit", millele järgnes võidukas resümee: "No mida ma ütli!"
P.S. Tänapäeval "linnalegendideks" nimetatud fenomen toimib elujõuliselt ka selles valdkonnas ja tegelikult oleks huvitav selle tekkeallikas ülesse leida. Minul tekib ainuke side paganliku kombega surnule "ülesõiduraha" suhu panna, siinkandis täheldatav ka veel sajandeid pärast "ristikoerte" saabumist.
Ette tänades kõiki kannatlikke minu oopuse lõpunilugemise eest!
Arnold
P.S.P.S. Erkennungsmarke suhu panemine tuleb kõne alla juhtumil, kui sõjakoledustest "pääsenud" mehest on säilinud vaid pea :cry:
kamerade
Liige
Postitusi: 89
Liitunud: 30 Dets, 2004 16:14
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kamerade »

Minu meelest Harri Rendi raamatuski oli kirjas, et pandi suhu, sest sealt aja jooksul vajus kurku( või pealuu sisse???)
täpselt ei mäleta. :wink:
"If the tanks succeed, then victory follows." Guderian, 1937
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Minu meelest Harri Rendi raamatuski oli kirjas, et pandi suhu, sest sealt aja jooksul vajus kurku( või pealuu sisse???)
täpselt ei mäleta.
Kas Harri Rent oli laibakomandos koos vene sõjavangidega?

Koluraadu mardikit otsimi, andke andiss! :oops:
kamerade
Liige
Postitusi: 89
Liitunud: 30 Dets, 2004 16:14
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kamerade »

ju siis oli zetoon selleks ajaks suust välja tulnud ja univormi tasku rännanud, kui laibakomando tuli :lol:
ega ma ise ka täpselt ei tea, lihtsalt mäletan, et raamatus sedaviisi kirjas oli.

tervitustega
k
"If the tanks succeed, then victory follows." Guderian, 1937
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Heiki »

Konkreetse filmi, nagu kogu sarja, eesmärk on tutvustada üle-Euroopalisele vaatajaskonnale 2.maailmasõja tausta, kulgu ja tagajärgi Eestis. Seda läbi intervjuude, inimsaatuste ja dokumentaalkaadrite. Usun et see film täidab seda eesmärki olenemata sellest, kuhu õõnsusesse zetoon pandi või panemata jäeti.

Lähiaastatel jõuavad ekraanile ka sarja ülejäänud neli filmi:
"Vastuhakk", mis avab Eesti annekteerimise loo aastail 1939-1941,
"Metsavennad", vastupanuliikumiset sõjajärgses Eestis,
"Põgenemine" mis jutustab raudse eesriide tagant välja murda üritanud inimestest,
"Viimne mohikaanlane", mis toob avalikkuse ette vähetuntud lood viimastest metsavendadest.
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

ju siis oli zetoon selleks ajaks suust välja tulnud ja univormi tasku rännanud, kui laibakomando tuli
ega ma ise ka täpselt ei tea, lihtsalt mäletan, et raamatus sedaviisi kirjas oli.

tervitustega
k
Kui mäletad, siis too konkreetne lehekülg või lõik raamatust välja. Niisama oletamine ei vii kuhugi.

A.
kamerade
Liige
Postitusi: 89
Liitunud: 30 Dets, 2004 16:14
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kamerade »

kahjuks ei ole raamat enam minu käes :roll:
"If the tanks succeed, then victory follows." Guderian, 1937
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Konkreetse filmi, nagu kogu sarja, eesmärk on tutvustada üle-Euroopalisele vaatajaskonnale 2.maailmasõja tausta, kulgu ja tagajärgi Eestis. Seda läbi intervjuude, inimsaatuste ja dokumentaalkaadrite. Usun et see film täidab seda eesmärki olenemata sellest, kuhu õõnsusesse zetoon pandi või panemata jäeti.
Jah, loomulikult! Aga ei ole vaja paljundada muinasjutte! Ja kui te sellega minu tähelepanu pälvisite, siis süüdi olete ise. Või peaksin mina oma teadmised maha salgama? Kõik suured asjad koosnevad pisiasjadest ja nii see jääbki olema. Lihtne ju!
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Heiki »

Jah, loomulikult! Aga ei ole vaja paljundada muinasjutte! Ja kui te sellega minu tähelepanu pälvisite, siis süüdi olete ise. Või peaksin mina oma teadmised maha salgama? Kõik suured asjad koosnevad pisiasjadest ja nii see jääbki olema. Lihtne ju!
Pean küll endiselt õigeks diskussiooni mitte sekkuda kuna minu eesmärk selle teema avamisel oli foorumi lugejaid lihtsalt teavitada filmi esilinastusest. Kahjuks olen sunnitud selgemalt väljenduma - tegemist ei ole õppefilmiga ja hägused umbisikulised taaslavastuslikud stseenid ei ole lavastatud õppe-eesmärgist johtuvalt ei sarja esimeses, kõnealuses ega järgnevates filmides. Või tundus konkreetne zetoonistseen muu filmi kontekstis muinasjutu rõhutatud paljundamisega?
Kuidas siis edaspidi käituda et suurte erialaste teadmistega kaasfoorumlane ei peaks peale filmi vaatamist nähtud häirivate pisidetailide kohta korduvaid ja pikki retsensioone kirjutama. Stsenaariumi esmalt foorumis üles riputama? Samas kuidas saavad filmi loojad kontrollida retsenseerija enda erialast pädevust?
Igasugused ettepanekud teretulnud.

Zetooni küsimuses soovitan huvilistel avada eraldi teema kus see siis selgeks vaieldakse.
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kahjuks olen sunnitud selgemalt väljenduma - tegemist ei ole õppefilmiga ja hägused umbisikulised taaslavastuslikud stseenid ei ole lavastatud õppe-eesmärgist johtuvalt ei sarja esimeses, kõnealuses ega järgnevates filmides.
Kas see oli mingilaadne peen iroonia? Õppefilm matmise teemal?
Või tundus konkreetne zetoonistseen muu filmi kontekstis muinasjutu rõhutatud paljundamisega?
Tundus sellena, millena seda ka kirjeldasin. Ehk oli esimene postitus liigemotsionaalne, aga olen oma seisukohta nüüdseks ehk piisavalt argumenteeritult lahti seletanud, kuigi...
Kuidas siis edaspidi käituda et suurte erialaste teadmistega kaasfoorumlane ei peaks peale filmi vaatamist nähtud häirivate pisidetailide kohta korduvaid ja pikki retsensioone kirjutama.
Nii et ikka liiga pikalt? :( Endaarust kirjutasin asjast.
Stsenaariumi esmalt foorumis üles riputama?
Nii ei saa ju küsida! :?
Samas kuidas saavad filmi loojad kontrollida retsenseerija enda erialast pädevust?
See jääb nüüd küll Teile otsustada - ehk küsite Wikingi käest? :lol: :lol: :lol:
Zetooni küsimuses soovitan huvilistel avada eraldi teema kus see siis selgeks vaieldakse.
Ehk on see isegi vajalik - kuigi palju ei ole enam öelda- aga teema tõusetus ikka sellest d o k u m e n t a a l f i l m i s t ja seega on kuidagi tsensuurilõhnaline see kriitika tõrjumine. Ise soovitaks pigem Oleegi küsimustele vastata, kui et pööblile huvipakkuva suhutoppimise teemas poolt valida!
meesmetsast
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:48
Kontakt:

Postitus Postitas meesmetsast »

Estoloog kirjutas:Mehele metsast:

stf.estpak.ee /pub

koguni kahe postitusena.
Ei tööta ja torusse ei saa. Oeh, isu kohe filmi vaadata :cry:
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

torus olemas ja tore!Vaatasin ka teist korda
Lennart
Liige
Postitusi: 833
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

meesmetsast kirjutas:
Estoloog kirjutas:Mehele metsast:

stf.estpak.ee /pub

koguni kahe postitusena.
Ei tööta ja torusse ei saa. Oeh, isu kohe filmi vaadata :cry:
Proovisin ka kolleeg Kuperjanovi palvel datanetti üles laadida,kuna sinna pääseb kergesti sisse.Aga võta näpust! MIngi jama on,proovin filmi kokku pakituna üles laadida :wink:
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Arnold kirjutas:põlenud Võrust õnnestus isegi seninägemata kaadreid näha.
Vaatasin tähelepanelikult ka. Kas nendel kaadritel on Võru? (teine on siis kirikutornist tehtud?)

Pilt Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist