Sõjaajaloolisi ehitisi puudutavatest näitustest

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
oliveror
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 03 Okt, 2011 8:44
Kontakt:

Sõjaajaloolisi ehitisi puudutavatest näitustest

Postitus Postitas oliveror »

Kui juba sai üle hulga aja foorumisse kirjutama hakatud, siis teeks häbematult reklaami ka iseenda ja kolleegide tegemistele.

Eesti Arhitektuurimuuseumi suures saalis on kuni augusti lõpuni avatud näitus Tallinnas Kopli poolsaare tipus asuvast Vene-Balti laevatehasest, kus tsaariaja lõpul hakati ehitama suuri sõjalaevu. Tehase juurde on kuulunud ka tehaseasula, mille üheks osaks on kurikuulus nn Kopli liinide ala. Koos heade kolleegidega sai kirjutatud ja on muuseumi kirjastamisel ilmunud ka vastav raamat. Kui keegi tahab raamatut osta, siis soovitan seda kindlasti teha muuseumist, raamatupoodides on oluliselt kallim. Igaks juhuks mainin ka, et mina ise ei saa raamatu müügist mingit kasu, see ei ole minu, vaid muuseumi väljaanne.
Väike hoiatus ka: tulenevalt minu kui kuraatori kvalifikatsioonist ja huvidest keskendub näitus ja ka publikatsioon ennekõike arhitektuurile ja ehitatud keskkondadele, seega laevadest ja masinatest seal väga palju juttu ei ole.

http://www.arhitektuurimuuseum.ee/naitu ... aevatehas/


Lisaks on Tallinna Linnamuuseumi filiaalis Kik-in-de-Kökis avatud heade kolleegide Robert Treufeldti ja Ragnar Nurga kureeritud põhjalik näitus Merelt ohtu oodates, mis käsitleb Tallinna rannikukindlustusi aastail 1710-1864. See näitus jääb avatuks koguni 2018. aasta kevadeni.
http://www.linnamuuseum.ee/cat-kiek-in- ... -17101864/

Kindlasti võivad mõned teist leida näitustelt või raamatust mingeid vigu, puudusi või ebatäpsusi. Neile võib kindlasti tähelepanu juhtida (paluks võimalusel nõndamoodi sõbralikult ja viisakalt, et mina või kolleegid emotsionaalsete ja samas oma tööd tõsiselt võtvate inimestena piinlikkuse kätte maha ei sureks, eksju), mõni asi saab järgmine kord sarnaseid teemasid käsitledes siis ehk ära parandatud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist