Kavastu sild!

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas oliver »

Seesama sild mis olla Kavastus olnud?
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

oliver kirjutas:Seesama sild mis olla Kavastus olnud?
Jah.
Hakkasin tegelema pildiga millel tegelikult ei ole ühtegi vaieldamatut tõestust(vastuolusid on mitu) et pilt on Kavastu mõisa vastaskaldalt.
Siis tuli meelde.
Manused
ohitud sild1 001 - koopia.jpg
ohitud sild1 001 - koopia.jpg (78.65 KiB) Vaadatud 1686 korda
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Crispy »

Mind ikka ajab hämmastama mis putukas akf Retti't hammustanud on, et talle mitte kuidagi hinge ei mahu, et Kavastus selline sild olla olnud.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas oliver »

Mind on vist ka hammustanud, mulle ei anna rahu miks sellest sillast keegi siiamaani ei teadnud, miks sellest rohkem pilte ei ole, miks selline sillajurakas ehitati sellisesse kohta kui praktilist vajadust selleks ei olnud, miks mõisahoonel on 3-korruseline torn kadunud jne.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Dr.Sci »

oliver kirjutas:Mind on vist ka hammustanud, mulle ei anna rahu miks sellest sillast keegi siiamaani ei teadnud, miks sellest rohkem pilte ei ole, miks selline sillajurakas ehitati sellisesse kohta kui praktilist vajadust selleks ei olnud, miks mõisahoonel on 3-korruseline torn kadunud jne.
Ilmselt see sild ongi 100% militaarse eesmärgiga ehitatud, 1944 aastal. Venelased tulid juba veebruarist nii ida kui kagu suunalt, selge et silda oli vaja vägede paremaks liigutamiseks. Miks sillast fotosid pole leitud - võimalik et enamus kes sellele objektile fotokaga liginesid lasti spiooni pähe maha. Ja mõisast jäi peale lahingutegevust niivõrd vähe järgi et otsida eraldi mingeid torni varemeid... küll on aga maastikult tuvastatavad ka teiste hoonete rusud vastavates asukohtades ja sadamahoone ka klapib.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Illike »

oliver kirjutas:Mind on vist ka hammustanud, mulle ei anna rahu miks sellest sillast keegi siiamaani ei teadnud, miks sellest rohkem pilte ei ole, miks selline sillajurakas ehitati sellisesse kohta kui praktilist vajadust selleks ei olnud, miks mõisahoonel on 3-korruseline torn kadunud jne.
Näiteks selle pildi peal ka ei ole torni näha
20200905_075535.jpg
devision
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 15 Aug, 2008 21:37
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas devision »

retti kirjutas:
oliver kirjutas:Seesama sild mis olla Kavastus olnud?
Jah.
Hakkasin tegelema pildiga millel tegelikult ei ole ühtegi vaieldamatut tõestust(vastuolusid on mitu) et pilt on Kavastu mõisa vastaskaldalt.
Siis tuli meelde.
Võin isegi nimetada talude nimed, mis vastaskaldalt eemalt paistavad ja siiamaani alles on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

oliver kirjutas:Mind on vist ka hammustanud, mulle ei anna rahu miks sellest sillast keegi siiamaani ei teadnud
Teati küll ning akf devision tsiteetrib teadjaid.
oliver kirjutas:miks sellest rohkem pilte ei ole
Kindlasti kuskil on, aga üldiselt oli sild siiski vaid kuu aega püsti.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

Kriku kirjutas:
oliver kirjutas:Mind on vist ka hammustanud, mulle ei anna rahu miks sellest sillast keegi siiamaani ei teadnud
Teati küll ning akf devision tsiteetrib teadjaid.
oliver kirjutas:miks sellest rohkem pilte ei ole
Kindlasti kuskil on, aga üldiselt oli sild siiski vaid kuu aega püsti.
Kriku
Needsamad pildid olid siin foorumis aga 10 või rohkem aastat tagasi.
Mina neid üles ei leia või ei oska/ tea kuskohast otsida.
Kui teemaalgataja kustutab ise oma postituse - kas siis see kaob jäädavalt või on adminil veel mingi võimalus ?
devision
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 15 Aug, 2008 21:37
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas devision »

retti kirjutas:
Kriku kirjutas:
oliver kirjutas:Mind on vist ka hammustanud, mulle ei anna rahu miks sellest sillast keegi siiamaani ei teadnud
Teati küll ning akf devision tsiteetrib teadjaid.
oliver kirjutas:miks sellest rohkem pilte ei ole
Kindlasti kuskil on, aga üldiselt oli sild siiski vaid kuu aega püsti.
Kriku
Needsamad pildid olid siin foorumis aga 10 või rohkem aastat tagasi.
Mina neid üles ei leia või ei oska/ tea kuskohast otsida.
Kui teemaalgataja kustutab ise oma postituse - kas siis see kaob jäädavalt või on adminil veel mingi võimalus ?
Retti varem oli surmveendunud, et seda silda pole kunagi eksisteerinud. Siis tekkis repliik, et keegi kunagi purjus peaga ikka rääkis, aga ta ei uskunud. Nüüd juba on väidetavalt 10 aastat tagasi neid pilte siin foorumis näinud. Mis järgmisena?

Kas tohib otse küsida, milles on Retti probleem või mida ta selle pideva teema solkimisega ning torpeteerimisega siin saavutada püüab? On see arusaamatu kompleks? Mitmestunud isiksus? Kahjurõõm või kaotusvalu? Ealised iseärasused? vms? Küsin päris siiralt, mida Retti soovib?

Kui ütlen Rettile, et seda Kavastu silda pole kunagi olemas olnud, kas siis saab Retti oma normaalse elu juurde naasta või jääb hinge ikka okas torkima?

Püüan olla objektiivne ning igati mõistev, aga paratamatult liigitub see "debatt" juba huumorivaldkonda.
Viimati muutis devision, 15 Sept, 2020 18:00, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

retti kirjutas:Kui teemaalgataja kustutab ise oma postituse - kas siis see kaob jäädavalt või on adminil veel mingi võimalus ?
Varukoopiad on ka olemas, aga ma ei usu, et Toomas viitsib neis tuhnida. Võid muidugi tema poole pöörduda.
lamjak
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas lamjak »

Postitus, kus üks sild on Lätimaale tuvastatud:
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=39&t=24145

Pilt on välise lingina ja pole enam kättesaadav. Teemaalgataja on küll endiselt foorumis tegev.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

lamjak kirjutas:Postitus, kus üks sild on Lätimaale tuvastatud:
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=39&t=24145

Pilt on välise lingina ja pole enam kättesaadav. Teemaalgataja on küll endiselt foorumis tegev.
Aitäh
selle postituse leidsin ka ise aga ei sobi,pole see koht ega see postitus.
https://www.google.com/maps/@57.2087367 ... 312!8i6656
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Dr.Sci »

:) Pole midagi teha. Optimistidel ja pessimistil tuleks korraldada sinnakanti pisike väljasõit. Teemaks: Päevane programm: Fotode analüüs arvestades maastiku. Vestlused kohalikega. Jõe loodimine oletatavate sammaste asukohas. Strateegiliste marsuutide analüüs. Mõisa jäänuste uurimine. Fotode põhjal silla oletatava kandevõime hindamine. Õhtune programm: Kohalik disko (on juhust olnud sattuda mõnele sellisele, tõeline retro). Varahommikune programm - kalapüük.
devision
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 15 Aug, 2008 21:37
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas devision »

Dr.Sci kirjutas::) Pole midagi teha. Optimistidel ja pessimistil tuleks korraldada sinnakanti pisike väljasõit. Teemaks: Päevane programm: Fotode analüüs arvestades maastiku. Vestlused kohalikega. Jõe loodimine oletatavate sammaste asukohas. Strateegiliste marsuutide analüüs. Mõisa jäänuste uurimine. Fotode põhjal silla oletatava kandevõime hindamine. Õhtune programm: Kohalik disko (on juhust olnud sattuda mõnele sellisele, tõeline retro). Varahommikune programm - kalapüük.
Tehke palun mulle rumalale selgeks, mis on hetkel selle silla puhul teemaks? Mis argumendid või vastutõendid on pessimistidel veel vastu panna?
Rohkelt kirjanduslikke viiteid on, maapinnal jäljed on, tunnistajad on, fotod on. Ma tõesti ei saa enam aru.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist