www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 18 Okt, 2021 4:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 61 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 07 Sept, 2021 21:58 
Eemal
Liige

Liitunud: 24 Okt, 2014 21:33
Postitusi: 976
Asukoht: Pärnu
Runkel kirjutas:
Kuid kindlustus kindlustas sarilollust aastaid. Mille eest nad raha võtsid? Kas kindlustaja ei hinnanud riske kohapeal? Saab huvitav vaidlus olema.

Olles kindlustatud objektide taastamisega tegelenud, siis tundub see riskide kohapeal mittehindamine pigem tavapraktika olevat.Inimesed on ikka uskumatute peldikute asemele täiesti korralikud elamised saanud. Ükskord käis mahapõlenud paarismaja taastamine nii, et kõigepealt tehti paari foto ja omanike mälupiltide järgi projekt, siis aeti selle põhjal puuduvad load vallas korda ja läkski ehitamiseks :) .


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 07 Sept, 2021 22:15 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1561
Nõus. Ja kindlustus ei peagi käima igal objektil, aga vastutuse võtab.

Mul on natuke riigist kahju. Kui ma oleksin ülemuste ülemus, siis ma laseks mehe minna, kui kõigele muule vaatamata on vara kindlustamata (akf Fucs ja akf croman40 on tehnilistest valearvestustest hea ülevaate teinud). Mul oleks hea meel, kui TA saaks äpardumistest hoolimata kahjusid jagada. Kindlustusfirma osas emotsioon puudub. Kui vaid niipalju, siis kui jätab hüvitamata, siis tuleb suuremalt toda vältida. Riigilt blokk.

Vali kindlustusselts kahjukäsitlusest olenevalt, tahaks endiselt öelda.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 07 Sept, 2021 22:17 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2020 22:42
Postitusi: 358
Fucs kirjutas:
Ja üleüldse, mille kuradi pärast pidi JUULI kuus hoones üldse põrandaküte taga olema/toimima

Mul on kahtlus, et küte oli taga vaid 112 ja 113 ruumides. Igatahes niimoodi saab mõista TTJA raportist järgnevat mõõdistust:
Manus:
Põrandakütte omapärad.jpg
Põrandakütte omapärad.jpg [ 147.41 KB | Vaadatud 1628 korda ]


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 08 Sept, 2021 8:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 29 Dets, 2017 14:13
Postitusi: 88
Hooneautomaatika ongi Eestis selline veidi nukker valdkond. Kusagil väideti, et kogu riigi peale on 11 kutsega automaatikainseneri ning juurde neid ei tule. Olemasolevadki pigem meelitatakse ära tootmisautomaatikasse, kus rahad suuremad ja töö huvitavam. Hoonete kütte, ventilatsiooni ning jahutuse puhul on omapäraks, et protsessid on aeglased: kõik asjad toimuvad inertsiga, juhtventiilid sulguvad ning avanevad rahulikult, konstruktsioonid soojenevad ja jahtuvad tasapisi. Seetõttu võivad muud valdkonnad huvilistele põnevamad olla. Ega vist raha ka suurt pole, automaatikud olevat ühed viimased, kes ehitusprotsessi kaasatakse. Ainult haljastajad on vist järjekorras tagapool. Suure kiiruga saadakse süsteem käima, tundub midagi tegevat ning ongi kõik korras. Lõpuks keegi ei saagi aru, kuidas asi töötama peab, kuhu mis juhe läheb ning mida mingi andur juhib.

Nüüd proovib RKAS olukorda parandada - on tulnud komplekskatsetuste programmi ning läbiviimise nõue. Samas nõrkvoolu- ja serveriruumi puhul on mainitud ainult ruumi küttepuhurite paigutamine. Ehk oleks kasulik ka hoone katusele jahutuse väliosa ümber telk ehitada ning sinna +35 °C tekitada, siis kõik hoiuruumi ümbritsevad ruumid +30°C üles kuumutada ja lasta jahutussüsteemil siis nädal nõnda aega töötada - kas peab vastu ja suudab temperatuuri tagada? Samas kujutan ette, et selline testprogramm tooks kaasa projekteerijate/ehitajate taevani kostva hädakisa - et milleks seda vaja, seni kõik hästi läinud jne. Ning kui mingi seade otsad katsetuse käigus annab ja tuleb välja vahetada - kaasnevat kära ei oska ette kujutadagi. Kui mingi seade on ehitajal paika pandud, on tegemist ju püha asjaga, mida mingil juhul puutuda enam ei tohi.

Et valdkonnas arenguruumi on.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 08 Sept, 2021 11:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2020 22:42
Postitusi: 358
Terviseametis tundub, et töötavad igati mõistlikud ja arusaavad inimesed, kes ehitusaegsele täpsustavale küsimusele "missuguseid täiendavaid nõudeid soovite külmkambrite jahutussüsteemidele?" andsid vastuse: "Terviseametil ei olegi külmkambrite jahutussüsteemile erinõudeid. Meie jaoks on vajalik, et süsteem töötaks 24/7 ja niimoodi 365 päeva aastas.".

Kõik saavad aru kui keeruline ja kulukas on tagada pikas perspektiivis keeruliste süsteemide 100% töö. Hea, et TA töötajad ei hakanud vinti üle keerama ja rahuldusid 99,93% töötamise nõudega ehk 4 aasta kohta lubasid 1 päeva avariide jaoks.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 09 Sept, 2021 13:10 
Eemal
Liige

Liitunud: 29 Dets, 2017 14:13
Postitusi: 88
Ajalehes nupuke "https://forte.delfi.ee/artikkel/94540515/projekteerijad-ja-ehitajad-avavad-suu-terviseamet-sai-tapselt-sellised-kulmaruumid-nagu-ta-tahtis". Eks käib nüüd palli omavaheline edasi-tagasi veeretamine, et kes ikka mida tegi ning mida eeldas.
Tsitaat:
"Estkonsulti juhataja Heiki Meos andis neid karme sõnu Fortele kommenteerides edasi selge sõnumi: jahelaod projekteeriti põhiprojekti staadiumis tellija soovidele vastavalt.
„Et ei projekteeritud ega ehitatud ruum-ruumis, on fakt, mida pole eitatud. Ent soojustuse lahendused on projekteerimise käigus tellijaga läbi arutatud ja protokollides fikseeritud," ütles ta ning märkis, et seejuures arvestati ka ventilatsiooni, kütte ja jahutuse lahenduste omadusi.
„Millest tuleneb arvamus (seda viljeldakse korduvalt), et jaheruum tulnuks projekteerida hea tava kohaselt ruum-ruumis põhimõttel?" küsib Meos. "Tegemist ei ole külmkambriga. Jaheladude lahendus on sellisena alates arhitektuuri võistlustööst ning tellija poolt aktsepteeritud edasise projekteerimise lähteülesande osana.""
Ehitaja tsitaat:
"Mis puutub juba tööprojekti koostamisse ja ehitustöödesse, siis ütleb neid teinud Oma Ehitaja juhatuse liige Kaido Fridolin, et põhimõttelisi lahendusi raportis käsitletud vaktsiinide ladustamise ruumide projekteerimiseks ja ehitamiseks on erinevaid ning valik tehti juba projekti väga varajases staadiumis.
„Oma Ehitaja AS-i kui ehitustöövõtja ülesandeks oli RKASiga sõlmitud ehitustöövõtulepingu kohaselt koostada põhiprojekti lahendusest lähtuvalt hoone konstruktiivse osa ja eriosade tööprojektid ning teostada nende põhjal ehitustööd. Tööprojekti koostamisel pidi nii lepingust, õigusaktidest kui ka standarditest tulenevalt lähtuma põhiprojektis toodud lahendustest, mis omakorda peavad vastama lähteülesandele," ütles Fridolin."

Seega keegi nimetu-kehatu tekitas arhitektuuri võidutöösse ruumi nimega "jaheladu" ning kogu järgneva pika kavandamis-ehitusprotsessi käigus ei suutnud keegi selle olemusest siiski aru saada. Samas mida kaugemale protsess jõudis, seda raskem oli kellelgi püsti hüpata ja paati kõigutama hakata, sest oli ju lahendus nii arhitektuurses eskiisis, eelprojektis, põhiprojektis, tööprojektis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 09 Sept, 2021 15:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 20 Dets, 2019 14:30
Postitusi: 1182
Tundub et oli selline "libapõrandaküte" - võimsus ca 1kW ainult, mis pole suure pinna peale eriti palju.

Äkki unustati pumbad tööle ja samas soojusvaheti kütet peale ei andnud ning toimus temperatuuri "ühtlustamine" eri tubade vahel - imes teistest ruumidest läbi põranda sooja.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 09 Sept, 2021 22:21 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2020 22:42
Postitusi: 358
Zwyx kirjutas:
Seega keegi nimetu-kehatu tekitas arhitektuuri võidutöösse ruumi nimega "jaheladu" ning kogu järgneva pika kavandamis-ehitusprotsessi käigus ei suutnud keegi selle olemusest siiski aru saada.

Siin on ideekonkursi juhendi ladude kohta käivate nõuete täielik tekst:

4.3.1 Ravimite ladu
Ravimite laoruumide gruppi kuuluvad laod immuunpreparaatide (jrk nr-d 81, 82) ja antiretroviirusravimite (jrk nr-d 83, 84) hoidmiseks ning aegunud ravimite jaoks. Kõik laoruumide sissepääsud sõrmiskoodiga. Ravimite ladu peab külgnema ravimite vastuvõturuumiga (jrk nr 86) kaupade teenidustsoonis (Kaupade vastuvõtt). Riskide maandamiseks tuleb planeerida nii vaktsiinidele (immunpreparaadid) kui AIDSi ravimitele (antiretroviirusravimid) kolm eraldi laoruumi, üheliigilised laod planeerida kõrvuti. Vaktsiiniladu peab külgnema termokastide ja külmelementide hoidlaga (jrk nr 88).

Immunpreparaatide laod planeerida kontrollitava niiskuse ja temperatuuriga külmkambritena (vaktsiine hoitakse temperatuuril +2° kuni +8°C); antiretroviirusravimite laod peavad olema hästi ventileeritud köetavad termohügromeetritega varustatud ruumid (ravimid hoitakse toatemperatuuril). Ravimilao riiulipinna vajaduse prognoos: külma laoruumi riiulite vajadus ~ 750 tk (mõõdud: 105X60X50 cm), toatemperatuuril laoruumi riiulite vajadus ~ 500 tk (mõõdud: 105X90X50 cm). Külmkambrid planeerida varutoitele (generaator) ümberlülituse võimalusega.
Ravimilao planeerimisel lähtuda järgmiste õigusaktide nõuetest:
-Ravimiseadus, 5. jagu
-Ravimite hulgimüügi tingimused ja kord, § 2. Nõuded ruumidele ja sisseseadele
-Ravimite säilitamise ja transportimise tingimused ja kord
-Vaktsiinide ja immuunglobuliinide soetamise, jaotamise, säilitamise ja veo ning külmahela toimimise kord - § 4. Immuunpreparaatide säilitamine ja jaotamine


Vastavalt Ravimite säilitamise ja transportimise tingimused ja kord määrusele
(2) Määruses kasutatakse mõisteid järgmises tähenduses:
1) toatemperatuur – +15...+25 C°;
2) jahe – +8...+15 C°;
3) külm – +2...+8 C°;
4) ravimite säilitamisruum (edaspidi säilitamisruum) – igasugune ruum või koht, kus hoitakse ravimeid.


on tegemist külmruumiga, aga EstKonsulti juhataja raiub ikka oma:
„Millest tuleneb arvamus (seda viljeldakse korduvalt), et jaheruum tulnuks projekteerida hea tava kohaselt ruum-ruumis põhimõttel?" küsib Meos. "Tegemist ei ole külmkambriga. Jaheladude lahendus on sellisena alates arhitektuuri võistlustööst ning tellija poolt aktsepteeritud edasise projekteerimise lähteülesande osana.
Huvitav, kes oli arhitektuurse konkursi võitnud Doomino Arhitektid OÜ koostööpartner algusest peale?

Ei saa öelda, et RKAS kõik juhuse hooleks jättis - TTJA raportist: "Projekteerimise alguses, 31.10.2014 toimus tutvustav ringkäik ravimite hulgimüüja Magnum Medical OÜ laokompleksis Laagris, aadressil Vae tn 16. Hulgimüüja soovitusel ja tellija esindajate heakskiidul otsustati lähteülesandesse sisse viia mitmed täpsustused, sh kavandada sisekliima seiresüsteem jahutusega laoruumidesse ning tagada sobiva tehnilise lahendusega sisekliima ühtlus kogu laoruumi ulatuses".


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2021 8:41 
Eemal
Liige

Liitunud: 29 Dets, 2017 14:13
Postitusi: 88
Eks Estkonsult on tuntud ennekõige kui tugev ehituskonstruktsioonide kavandaja, tehnosüsteemide osakond on neil tagasihoidlikum (ning viidud üle tütarfirmasse).
Omade kogemuste ja ka erialaajakirjades avaldatu põhjal tundub, et keskmised Eesti konstruktorid ehitusfüüsika pisiasjadega ennast ei vaeva, oluline on betoonelementide jooniseid vorpida ning sinna parajalt armatuuri panna (et maja püsti püsiks). Külmasillad, temperatuuri- ja niiskuserežiimid jne kipuvad veidi kõrvale jääma, need ei anna ei feimi ega sulli. Juba paar aastat kehtivad Eestis energiatõhususe miinimumnõuded, mis näevad ette külmasildade väljaarvutamise juba projekteerimise kõige esimeses etapis ehk eelprojektis. Arvutamiseks on aga vajalikud sõlmede küllaltki detailsed lahendused, mida aga sellisel algushetkel ei ole veel. Ongi tegemist veidi lahendamatu olukorraga, kus kohustust põrgatatakse edasi-tagasi eri osapoolte vahel ning keegi enda ülesandeks seda ei pea. Lõpuks võetakse mingid tüüp- või eelmise projekti väärtused ning saab kavandamise käima.
Terviseameti ladudes olid kasutusel tavalised metallist tööstusuksed, aga ühel pool oli +8°C ning teisel pool +21°C ning sellest kellelgi küsimusi ei tekkinud. Eks endalgi olnud olukord, kus eri osa osapoolte tubli tegevuse tulemusena oli ventilatsiooniruumis (sisetemperatuur +18°C) õhuvõtukambrile (sisetemperatuur talvel näiteks -25°C) ette pandud täiesti tavaline papist siseuks. Vaatasin seda ja mõtlesin, et tegelikult peaks saama teha paremini.
Ehitusvaldkond on jah selline vahepealne. Tehnikarubriigis on kosmosetehnika teema, olen aru saanud, et seal vastutusrikaste asjade arendamisel kaks lahendust. Vanad ettevõtted (nagu Boeing, ULA jne) teevad tohutult teste, modelleeringuid ja katseid. Lõpuks on läinud tohutult aega ning raha, aga asi töötab. Uuem ettevõte (SpaceX) modelleerib veidi vähem, aga lubab aeg ajalt mõnel paugul käia (ning teeb õiged järeldused selle edasiseks vältimiseks). Lõpuks asi töötab samuti.
Ehitusvaldkond on aga midagi vahepealset (nii Eestis kui ka mujal maailmas), kus ei tehta liiga palju katseid ning modelleerimisi ega lubata hiljem ka millegi juhtumist. Kui ka tellijal tekib mure mõne lahenduse pärast, tuleb koosolekul öelda "Ei näe selles probleemi" ja elu läheb edasi.
Edaspidi peaks külmladude ehitus Eestis ilmselt ohutum olema.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2021 9:26 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 2673
Vabandust, niivõrd kui mina olen ebapädev arvustama siin mitmeid militaarteemades olevaid minu jaoks arusaamatuid ja nõmedaid mõtteid, leian et sama kehtib siin paljudele akf-idele ehitustegevuslikus projekteerimisvaldkonnas ja ehitusprotsessis eneses, eriti kui telllijaks on riik ja mõnes kohas loetakse igat senti ja nõutakse samas ülikõrget taset - samas mõnes teises kohas voolavad rahajõed takistamatult...

juhtides teadlikult teemat kõrvale - kas SKAIS2 on valmis lõpuks?
https://forte.delfi.ee/artikkel/9115080 ... jad-valmis
https://forte.delfi.ee/artikkel/9454563 ... ehiku-juht

tsitaate ka:
2020 sept:
Tsiteeri:
Eesti tõenäoliselt läbi aegade kalleim IT-projekt SKAIS2 ehk sotsiaalkindlustusameti (SKA) infosüsteemi teine versioon on tänaseks nõudnud ligi 12 miljonit eurot maksumaksja raha, selle tulemil on valminud mõned asjad ning ootamas on veel mitmekümne miljoni eest töid terve posu juhtivate IT-ettevõtete poolt.
...
Kokku on riik seega hetkel SKAIS2 arendustöödesse kaasanud kuus IT-ettevõtet, kelle raamlepingute kogumaksumus on 44,6 miljonit eurot.

eile:
Tsiteeri:
Terviseminister Tanel Kiige haldusalas lahkub veel üks tippjuht: kui esmaspäeval teatas omal soovil ameti maha panemisest terviseameti peadirektor Üllar Lanno, siis äsja teatas samast otsusest tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) direktor Katrin Reinhold. Varasemast on teada, et lahkuvad ka ministeeriumi kantsler Marika Priske ja asekantsler Maris Jesse.
TEHIK veab Eesti läbi aegade kallimat IT-projekti Skais2 (sotsiaalkindlustusameti infosüsteem), haldab terviseportaali digilugu.ee ning tegi koroonaajal kontaktituvastuse rakenduse HOIA.

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2021 13:12 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2020 22:42
Postitusi: 358
Mõistetav, et vahel ei saa kommenteerida oma nime alt mõnda käkki, Eesti on selleks liiga väike, aga ega siin väga oletada või pimeduses kobama ka ei pea, tänu TTJA poolt koostatud raportile.

Muidugi oleks osapooltele mugavam ja kuivem tunne kui kõik istuksid maha, vaataksid üksteisele otsa ja nendiksid, et saime nüüd targemaks ja lähme eluga edasi.
Pretsedent on juba olemas Vaida silla näitel.

Üldiselt ei ole mingi saladus, et tellijal on lubatud olla loll.
Ekspertiis tegeleb peamiselt vormistusega ja leiab vigu a´la samad ruumid on erinevatel joonistel erineva numbriga tähistatud.
Järelevalve ei vastuta mitte millegi eest.
Projekteerija ja ehitaja paraku vastutavad naha ja karvadega ja ei saa oma vastutusest eemale põigelda vabandusega, et tellija oli nõus ja järelevalve oli ka. Sellist vabandust on hale lugeda.
Seega, külma tehti, aga mitte ainult ladudes vaid ka tellijale.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2021 17:44 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Okt, 2015 12:59
Postitusi: 2673
croman40 kirjutas:
Mõistetav, et vahel ei saa kommenteerida oma nime alt mõnda käkki, Eesti on selleks liiga väike, aga ega siin väga oletada või pimeduses kobama ka ei pea, tänu TTJA poolt koostatud raportile.

Muidugi oleks osapooltele mugavam ja kuivem tunne kui kõik istuksid maha, vaataksid üksteisele otsa ja nendiksid, et saime nüüd targemaks ja lähme eluga edasi.
Pretsedent on juba olemas Vaida silla näitel.

Üldiselt ei ole mingi saladus, et tellijal on lubatud olla loll.
Ekspertiis tegeleb peamiselt vormistusega ja leiab vigu a´la samad ruumid on erinevatel joonistel erineva numbriga tähistatud.
Järelevalve ei vastuta mitte millegi eest.
Projekteerija ja ehitaja paraku vastutavad naha ja karvadega ja ei saa oma vastutusest eemale põigelda vabandusega, et tellija oli nõus ja järelevalve oli ka. Sellist vabandust on hale lugeda.
Seega, külma tehti, aga mitte ainult ladudes vaid ka tellijale.
... Sa pole vist reaalselt ühegi suurema asja projekteerimise protsessis osalenud? Aga kuna siin on tervelt kahjusid 3M€ mängus... + võibolla uue hoone ehitus, siis selguse annab kohus (2+x aasta pärast?)
ja muide, vabandust aga kontollisin just Kutsekojast järele ja olen endiselt tase 8 (kõrgemat paraku ei ole) volitatud insener ametialadel:
Ametiala: Inseneride koolitus ja uurimistöö
Ametiala: Projekteerimine
Ametiala: Projekteerimise juhtimine
(ametiala "Projekteerimine" hõlmab ka automaatselt ekspertiiside tegemist, kui tulevikus juhtub keegi ette kel on ametialaks "Ekspertiis" - siis see projekteerimist ei hõlma)
... Eesti Ehitusinseneride Liit, alates 15.11.2017 kuni 14.11.2022

Lisamärkused:
- Tellijal on lubatud olla loll... Kui tellijaks on riik siis kes on reaalselt tellija? Kes on vastutaja? Konkreetne ametnik, ametiasutus, ministeerium, rahvas?
- Projekteerijad ja ehitajad üldiselt seletavad viisakalt asjade tegeliku olemuse (tellija esindajale) ära aga OTSUSTAJA ei otsusta ja käiku lähevad tellija esialgse lähteülesande põhised käkid.
- Riigihangetel võiks ...
Üldse kui tahetakse saada odavat ja kvaliteetset asja siis kõigepealt ostetakse odav ja siis kvaliteetne. Ja kui leitakse vahendeid viimase kasuks siis OTSUSTAJA oht on et kuni 50% tõenäosusega on mõne järgneva aasta vältel aknadisainiks ###

_________________
Nations whose nationalism is destroyed are subject to ruin.
Muammar al-Gaddafi


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2021 19:32 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2020 22:42
Postitusi: 358
Akf Dr.Sci, jutt käib Terviseameti laoruumide projekteerimise-ehitamise praagist TTJA raporti põhjal.
Teie varasemast kirjast viewtopic.php?f=39&t=48336&start=25 jäi mulje, et ei ole antud raportiga tuttav, muidugi ei ole ka KVJ teie eriala, aga ehk viskaksite pilgu peale ja annaksite oma hinnangu?
Dr.Sci kirjutas:
Tellijal on lubatud olla loll... Kui tellijaks on riik siis kes on reaalselt tellija?

Tellija (= tellija esindaja, isikuomadused saavad olla vaid esindajal, keegi ei mõtle riiki või rahvast) võib, aga ei ole kohustatud teadma projekteerimisnorme või tundma ehitustehnoloogiat. Mõistlik projekteerija või ehitaja üldiselt informeerib tellijat kui tundub, et tellija nägemus ei vii parimal moel soovitud eesmärgile.
Kes teab, v-o ongi Estkonsult või Oma Ehitajal taskus paber, kus ilusasti kirjas, et nemad soovitavad teha ruum-ruumis külmkambri koos lokaalse venti, niiskuse jälgimise ja põrandakütte automaatikaga, aga vot tellija jäi endale kindlaks ja keeldus põhjendatud lahendustest.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 10 Sept, 2021 22:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Jaan, 2007 1:05
Postitusi: 4425
Asukoht: Tartu
maksipoiss kirjutas:
Runkel kirjutas:
Kuid kindlustus kindlustas sarilollust aastaid. Mille eest nad raha võtsid? Kas kindlustaja ei hinnanud riske kohapeal? Saab huvitav vaidlus olema.

Olles kindlustatud objektide taastamisega tegelenud, siis tundub see riskide kohapeal mittehindamine pigem tavapraktika olevat.Inimesed on ikka uskumatute peldikute asemele täiesti korralikud elamised saanud. Ükskord käis mahapõlenud paarismaja taastamine nii, et kõigepealt tehti paari foto ja omanike mälupiltide järgi projekt, siis aeti selle põhjal puuduvad load vallas korda ja läkski ehitamiseks :) .

Kohapeal mittehindamine jätab kindlustusfirmale rohkem tõlgendamisruumi. Kui vaja, saab alati kindlustusjuhtumi korral hüvitamisest keelduda väitega, et me heausklikult eeldasime üht, aga pärast tuli välja hoopis midagi muud. Või siis ka vastupidi, saab vajaduse korral mõne peldiku asemele korraliku elamise ehitada (võimalik, et see peldikuomanik peab sel juhul mõne kindlustusfirmas otsuseid langetava inimesega õhtul kuskil hämaras parklas korraks kohtuma :wink:). Kui kindlustusfirma enne lepingu sõlmimist kõik üle vaataks (ja ka vahepeal aeg-ajalt kontrollimas käiks), oleks pärast juba väga keeruline maksmisest ära öelda - kindlustusvõtja saaks kohe väita, et ise käisite ju vaatamas ja jäite rahule, mis siis nüüd järsku ei kõlba? No ja mahapõlenud peldiku asemele ehitatakski uus peldik, mitte villa (ja kellelgi jääks üks mõnus "kilekott" saamata).

_________________
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Terviseameti ravimiladu
PostitusPostitatud: 11 Sept, 2021 8:23 
Eemal
Liige

Liitunud: 24 Okt, 2014 21:33
Postitusi: 976
Asukoht: Pärnu
Manurhin kirjutas:
(võimalik, et see peldikuomanik peab sel juhul mõne kindlustusfirmas otsuseid langetava inimesega õhtul kuskil hämaras parklas korraks kohtuma :wink:)..

Ei usu et neil omanikel peale sooja käepigistuse midagi anda oleks olnud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 61 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt