ameerika masinad Iraagis

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

ameerika masinad Iraagis

Postitus Postitas denis23 »

Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1114
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Postitus Postitas ugandiklubi »

Ja arvuliselt palju neid otsa on saanud ???
Hukatus
Liige
Postitusi: 1222
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Postitus Postitas Hukatus »

ugandiklubi kirjutas:Ja arvuliselt palju neid otsa on saanud ???
ikka tuhandeid. kui juba ainuüksi hukkunud sõdureid on 2344
muide seal ballhostingu konto all on ka teisi katalooge huvitavate piltidega iraagist. kes otsib see leiab
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

Sama nagu vene masinad Afganistaanis.
On mõni Hummer veel jäänud USA armee relvastusse? Nali. Neid on ikka palju otsa saanud.
lamjak
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Postitus Postitas lamjak »

Piltide järgi tundub Hummeri kere üpriski tugev olevat. Enamikul paistab salong olevat terve, samas kui ninast on ainult mootoriplokk ja esisild velgedega näha. Iseasi muidugi selles, kas põhiliselt saadakse pauk nina pihta. Äkki keegi oskab kommenteerida, kui suur šanss on eluga pääseda, kui Hummer omandab sellise väljanägemise nagu nendel piltidel.
Ja huvitav oleks teada, kas ja kui suures ulatuses jänkid purustatud masinaid taaskasutusse suunavad.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

ma arvan et see on illusioon, kuna lihtsalt esiossa jäävad alumiiniumist mootor ning plastikust kapott ning tiivad, samuti kummist rattad ja muu kergestipõlev kraam. Ning kui masin süttib, siis jääbki alles kere "kest" ning esiosa jätab purunenud mulje. Ma arvan et nendel piltidel enamus inimestest pääses eluga, kui need kuuli pole saanud... Masin oli süttinud , peale seda inimesed lahkusid ning masin õnnelikult põles lõpuni.
kapralheinz
Liige
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juun, 2005 22:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kapralheinz »

Huvitav kas armeevariant H1 on põhikonstruktsiooniliselt (v.a. soomustus) teine kui tsiviilkasutusse müüdav H1?
Sellel tsiviilvariandil on mootor vististi kabiinis (esiistmete vahel- seetõttu ongi seal nii vähe ruumi, vaatamata masina mõõtmetele). Kabiinisisene paigutus on muidugi kindla eesmärgiga - kabiini soomus peab kaitsma ka jõuallikat.

H2 mis tegelikult ei olegi Hummer, on mootoriplokk auto ninaosas, seetõttu ka kabiinis ruumi lahedamalt.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

Jah, täpselt samasugune.
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

Aga need M1A1? võiA2, kas RPG-d või pommid-miinid?
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

nii RPG kui ka fugassid ma arvan. aga nendega sama lugu, meeskond on vist korras.
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

Kahtlane, kuidagi hästi tahmased on ja väga katki.
Kas jänkid on mingit tehnika kaotuste statistikat ka avaldanud? Inimkaotused küll, aga masinad?
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

ei ole, miks seda vaja on? ma arvan et kaotatud ühikute arv on tuhandetes. kui sa vaatad, siis jänkide inimjõu kaotused on umbes 2300 inimest kolme aasta jooksul pluss liitlased, ehk laias laastus nii palju kui NLiidul Afganistaanis. Kuna jänkidel on inimesed kaitstud palju paremini kui nõukogude armees (kuulivestid, distsipliin jne) siis arvan et ühe kaotatud inimelu kohta seal on oluliselt rohkem vigastatud inimesi ning
kaotatud tehnikat.
Aga nõukogude armee tehnika kaotused afganistaanis ulatusid kümnetesse tuhandetesse..nii et nii. samas mina ei teeks sellest suurt numbrit - iga aasta ühendriikides ilmselt miljonid tehnika ühikud kantakse maha erinevatel põhjustel ning keegi ei tee sellest suurt probleemi.
Inimestega on keerulisem, aga paistab et ameeriklased suudavad sellest üle olla.
Peeter144
Liige
Postitusi: 279
Liitunud: 28 Mär, 2006 19:21
Kontakt:

Postitus Postitas Peeter144 »

Huvitavad pildid! Ma ei teadnudki et ameeriklaste tehnika nii hästi põleb.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

iga tehnika põleb. muide mina olen kuulnud sellise asja, ei tea kas vastab tõele või mitte aga ameeriklastel on kuidagi kombeks iraagis diislikütuse asemele kerosiini kasutada, logistilistel kaalutlustel.

aga arvan et kaotused ei tasu ületähtsustada. suurriigi jaoks sellised kaotused nagu hommikuvõimlemine inimkehale - aitab vormis hoida.
Viimati muutis denis23, 07 Apr, 2006 8:58, muudetud 1 kord kokku.
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Teoreetiliselt võib öelda, et kõik M1A2-ed langesid pommide mitte RPG-de ohvriks.Seda juhul kui uskuda sinisilmselt Vene Föderatsiooni juttu.Sest tavalisel RPG-7 ei ole erilist loodust M1 hävitada, see on aga täiesti võimalik RPG-29 ja RPG-7VR-iga, aga Venemaa väidab, et nad ei ole neid Iraagile müünud (ehkki RPG-29-said on Iraagist leitud).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist