Katjusa

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Katjusa

Postitus Postitas tõnuv »

Lennuki pildil taustaks kena Stude koos katjusa laskeseadeldisega. Kas seal ida-virus sellist seadeldist ei vedele kuskil?Või teab keegi Stude veokat vedelemas. Sõrvet külastavate saksa sõjaveteranide jutu järgi oli minu arust ainult üks asi hirmus 1944 aasta sügislahingutes nende jaoks:
Stalini orel. Kui nad seda käega katsuda saaks, äkki läheb hirm üle?
Tõnu
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

loomulikult on miinipilduja tuli just moraalselt väga hävitav,kuna tead ju ette tema purustusjöudu.Aga ole hea ja kiida vanakestele aadu nebelwerfferit - mul üks tuttav vana oli vene poolel ja see ütles,et kui fritsud oma lehmad huilgama panid,jooksis kogu vene killavoor laiali...
Muuseas,seda nägi ta oma silmaga ukraina rindel ja ütles,et tema teada olid nende vastas olnud diviis Wikingi mehed,niiet kes teab,taas vennad vastamisi vist....
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
valdo
Liige
Postitusi: 375
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:03
Asukoht: Kehra/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas valdo »

Vedelevad katkised Studed läksid kõik ilmasõja järgselt kõik vanarauda. V.a üksikud isendid, mis sohu kinni olid jäänud, aga pole enam vast neidki. 1950-60tel toimus Eestis üsna ulatuslik Teise ilmasõja kola utiliseerimine, mis veel alles oli. Ja mitme lainena.

Korras Studed tuli N. Liidul anda meeriklastele tagasi vastavalt nendevahelisele lepingule. Laev laaditi Studesid täis, mindi keset ookeani ja... siis Studed lups-lups üle parda. Hinnaguliselt säilis niisugusest puhastusoperatsioonist 10% masinate üldarvust vast.

Üksikud üleelanud Studed olid veel 1950tel siin-seal vedudes kasutuses, kuid läksid enamikus N.Liidus kehtinud vanarauaplaani ohvriks. Nagu muu tollane vanatehnika kuni 1980te lõpuni.

Mina tean Eestis ühe tõsise vanatehnikahuvilise käes ühte säilinud ja restaureeritud Studet, võib-olla on paar enam-vähem kompleksset masinat veel. Ja mõned mootorid-sillad on ka paari huvilise käes. Minu käes on üks velg. ... päästetud koos GAZ-51 kolaga emekslaste käest. Kardan, et see on kõik.
Valdo

[b][url=http://tinyurl.com/rattad]Eesti Jalgrattamuuseumi[/url][/b] looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9. Maist septembrini oleme avatud R,L,P 11-18, muul ajal kokkuleppel
Tutvustame jalgratta ajalugu eesti vaates, meie seitsmes saalis on välja üle 120 ratta
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Valdo mainis et suurem osa läksid lups-lups ookeani aga mina olen kuulnud teist versiooni sellest. Vanaisa rääkis: Oli vaja viia autod laevapeale, Tallinnasse, pesti kõik autod ilusti puhtaks ja tehti korda et näidata kui korralik on NL. Autod jõudsid sadamasse, laev ootas ja autod sõitsid sisse, kohe seal ees oli olnud vanaraua press millega loodi kõik autod laiaks et laevale rohekem metalli mahuks, ja kõik läks Ameerika poole.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
Kasutaja avatar
Merepura
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 20 Okt, 2004 11:22
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Merepura »

Ka kuulnud seda Martti versiooni, Eestis näinud korras Studebakerit 1999 aasta suvel (Roheliste Rattaretke käigus) Tabivere ja Kallaste vahel mingis külas (oli vanade veoautode muuseum või näitus) ja kuuldavasti pidavat ka Saaremaal kellelgi Unicu-vennal olema (nimi võibolla Naagel?).
JS
Liige
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan, 2005 14:45
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas JS »

Soovitaks siinkohal kõigil huvilistel külastada vanatehnika üritusi. Eelmisel suvel, Narva linna päevade raames toimus ka vanatehnika näitus. Seal oli ka Stude US 6 kenasti vaatamiseks, katsumiseks väljas. Sel suvel on plaanitud vanasõidukite suursõit mööda Eestit. Algab vist Jõhvist ja lõpeb Haapsalus. Täpsem info auto-moto foorumist ja UNIC-u kodulehelt.
Teadaolevalt on Eestisse jäänud kaks seda sorti veokat.(Stude US6) Üks neist on komplektne, taastatud ja sõidukorras ning kannab unikaalse vanasõiduki musta numbrit. Teine on hetkel taastamisel. Võib ju olla et kellegil on mingeid jubinaid veel aga jutt siinkohal tervest autost. Kuna nende veokate omanikud ja taastajad ei ole oma projekte soovinud kusagil laiemalt avalikustada, ei ole ka minul õigust nende nimesi ja asukokti siin maha hõigata.
Terv.Jaanus
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Käisid meil neljapäeval taadid mälestusi pajatamas - öeldi muuhulgas seda ka, et katjušat polnud mingit põhjust pehmema maa peal karta - tegi "sutsaki", toru läks lõhki nagu roos ja sellega asi piirdus.
Juttu rääkinud mees oli maas kõhuli olnud, kui ümberringi miine(kaardiväe miinipilduja oli asja ametlik nimi olnud) sadas - mulda ja tossu palju, kahju eriti ei olnud teinud need relvad...
Mine võta kinni.
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Aitäh.Aga paratamatu optimistina olen kindel, et nõuka ajal ei hävinud kõik Stude US6-ed.Väidan seda selle pärast, et ainuüksi veebruaris olen kokku puutunud kolmede GAZ-AA jäänustega ja saanud ühe Opeli raami.
Kellel Stude veoka osi üle, andku teada.Rohkem huvitaks teated selle laskeraami üle.Kas tõesti olid kaardiväemiinipildujad nii auväärsed, et nende jäänused eranditult kokku korjati erinevalt nõukogude sõduritest?
Neid lehvikuks löönud miiniotsi saab näha Saaremaa Muinsuskaitse Seltsi ajalootoas Säärel.Samas ka üks miini düüsiosa.
Tõnu
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kuskilt on meelde jäänud et katjusha raketi kilde kutsunud eestlastest sõdurid pasteldeks :)
Olnud sellised igatepidi kõverad plekikänkrad.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Uuema põlvkonna omi võib Kõrvemaal endisel polügoonil hulgi leida - enamus küll metalli viidud.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

Üldiselt mida rohkem ma uurin nii "katjushat" kui "nebelwerferit" seda jõuan järeldusele et see oli üks mõtetu relvaliik.
Ok, kaasaegsete vene MLRS-idega (Smerch) kõik on selge need on rohkem juba taktiliste raketite moodi. Aga milles oli BM-8 näiteks mõtte?
Mida ta sellist suutis teha mida ei suutnud näiteks 160mm miinipilduja?
Välja tulistada 3 päevase laskemoonude normi 15 sekundiga? Mis vahet kuj see oleks tehtud näiteks 1 minutiga? Täiesti tavaline Wundervaffe oli...
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Kaasaegsete mälestuste järgi oli Kuressaares maja pööninguaknast ilus vaadata, kuidas Sõrves Katjusad tulistasid.Pärast lahingut olid metsast vaid söestunud tüükad alles olnud.
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Milline tuntud asustatud punkt asub Kõrvemaa polügooni läheduses?
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

ictta.Kas tõid selle reaktiivmürsu metsast välja?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: lugeja ja 22 külalist