Jalaväesoomuk Pasi XA-180

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
Alkar
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:55
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Alkar »

No vahet pole, lähima 10 aasta jooksul venkud nigunii ei ründa, ehk selleks ajaks oleme rikkamad ja ostame paremad, mina arvan ka et Kosovos on nendega paras juristada, polegi uuemat ja kallimat vaja. Parem mingu papp juba sommidele kes selle nigunii meil maha joovad kui venkudele või muudele. Ikkagi hõimurahvas ju.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

No selliste tähtaegade andmisega nagu 10a keegi ei nii kui nii ei ründa oleksin mina ettevaatlik.
Tänapäeva maailm areneb nii kiiresti ja elu läheb edasi nii ruttu, et isegi 1 aasta peale ei julgeks mõtlev inimene kindlat garntiid anda.
Võtame näiteks 1938a Eesti Vabariigi. Kui palju oli siin sel ajal neid inimesi, kes arvasid, et varsti on sõda oodata eriti veel sellist konflikti nagu maailmasõda ja veel euroopas.
Peale I maailmasõda ju räägiti, et vähemalt 100 aastat enam maailmasõda ei tule. Aga tuli ja oodatust palju varem.
Tänapäeva maailmas ei ole minu arvates peamine hirm Eesti seisukohalt mitte Venemaa, (kes on praegu suhteliselt nõrk riik), vaid Lähis-ida ja Araabiamaad. Lisaks veel terrorism ja USA, kes oma agressiivse välispoliitikaga võib tervele valgele maailmale häda kaela tuua. Sõda võib alata millal iganes ja rahu aeg on just ettevalmistus sõjaks
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

10 aastat

Postitus Postitas hillart »

See 10 aasta täieliku ohu puudumise müüt on ju meie erineva tasemega riigimeeste suust väga-väga-väga palju korrutatud "püha tõde"!!
Aga eks igasugune jama jääb selle piisava korrutamise korral lõpuks ometi neile, kellele see mõeldud on, lõpuks kõrvade vahele kinni.
"Mis kinni ei jää, saab kinni löödud!"
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

"Tänapäeva maailmas ei ole minu arvates peamine hirm Eesti seisukohalt mitte Venemaa, (kes on praegu suhteliselt nõrk riik), vaid Lähis-ida ja Araabiamaad."

jätaks selle araabia-foobia,
vähese süvenemisega saaks selle konflikti
alged endale selgeks. pigem ikkagi on oht ida poolt.
kui seal olukord destabiliseerub, oleme omadega p* sees kohe,
mis meile loeb mingi väike nääklus palestiinas?
kari lumppio
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 30 Mär, 2005 9:46
Asukoht: Espoo, Soome
Kontakt:

Postitus Postitas kari lumppio »

Pasi pole mingi "Taisto buss"

Terekest!

Siin lingid paarile pildile:

See Pasi sõitis miina otsa Libanonis 1983a (ehk väga vana Pasi mudel):
http://www.marttitikka.net/
Kliki vasemal "Libanon" ning selle järgi aasta "1983". Allpoolel on kolm fotod valges Pasist millelt ära lennanud ratas.

Libanon 1996 iisraeli lennuvägi viskas üks (või kaks) 500 naela (250 kg) lennupommi selle Pasi kõrvale tahapoole:
http://www.network54.com/Realm/pasi/pasi1.jpg

(misgipärast see foto ei avane Mozilla'l aga Internet Exploderil küll ?)

Mõlemas juhtumis kõik mehed jäid tervedeks. Vastavaid juhtumeid on rohkemgi.

Kari
Viimati muutis kari lumppio, 12 Apr, 2005 12:20, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2058
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Ei avane pildid
onu juulius
Liige
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Jaan, 2005 21:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas onu juulius »

sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Need pasid on minumeelest väga head. Sest sinna peale saad lasta paigaldada paljusid relvi.
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

õhutõrje kuulipiduja vist isegi sai panna... et õhu sihtmärke lasta.
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Jah igast õhutõrje kompleksid jne
Alkar
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:55
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Alkar »

Ei tasu arvata, et ma mingite riigimeeste loba edasi räägin. Mulle endale ei mahu ka pähe, et mingi sõda võiks lahti minna lähemal ajal. 1938 aastaga võrdlemine on ju lausa jaburus. Minu arvates võiksid soomukid üldse olemata olla sest kui venkud ei ründa pole meil neid vaja ja kui ründavad siis pole neist kasu nigunii, niiet võiks vabalt olemata olla. A kui NATO nõuab siis ok, peab ju kuhugi need 2% SKP-st panema, vahet pole kuhu.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Miks 1938 aastaga võrdlemine jaburus on? Aga 1914 aasta suvega? Sõdade algus on tavalisele inimesele (st. mitte välisministeeriumi töötajatele, poliitikutele, luurajatele ja muudele niiditõmbajatele) peaaegu alati ootamatus. Võid ennast lausa selgeltnägijaks pidada, aga järgmist sõda ja sõdijaid Eestimaa pinnal sa öelda ei oska. Mina ka ei oska. Seepärast peab puss kogu aeg haljas olema; taktika, et teen talle hea tammise pea, seepärast istutan nüüd ühe tamme ja ootan kuni see suureks kasvab, sest ohtu pole, ei toimi.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas tommy »

tõsi ta on-olukord võib muutuda üleöö.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ma olen praegu peo pealt tulnud ja natuke napsune aga Alkari otse välja öeldes iba ajab mind vihast tatti pritsima :cry: Kurat Eesti on olnud sajandeid lahinguväli ja iga sitane sõda, mis puhkeb euroopas jõuab peaaegu, et alati ka siia, ja 1938a sündmused on elav näide, et alati tuleb karta ja vastu hakata, ja need soome soomikud on üle pika aja hea näide, et Eesti riik vähegi mõtleb oma kaitsmisele. Kui me loodame ainult NATO või what ever kelle peale ja me ise ei taha sõdida ,siis järelikult me ka ei vääri oma riiki.
1938a sündmused on väga kohane võrdlus ja jaburat ei ole siin midagi. Kuigi aeg on edasi läinud, siis inimesed ei muutu. Oht on alati olemas
Meie vabadus on ainult meie kätes ja kui me selle eest ei seisa siis ei seisa selle eest keegi, me ei vääri siis oma riiki :cry:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist