Õhkrelvad

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1757
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas maksipoiss »

Vari-Ant kirjutas:Eestis on õhkrelvaga jahipidamine keelatud. .

Mul jäi see "hobi" okupatsiooniaega.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nali

Postitus Postitas Walter2 »

Turist 47 kirjutas:

Tegid. OK, tehtud, aga, et ise lobiseda, et asi politseini, meediasse jõuab, see minu jaoks tobedam, sellest kihlveost.

Huvitav kas krim.asja ka kraesse said? Vahet pole et õhkrelv on vabas käibes - igasugune joobes olekus relva kasutamine peaks olema samamoodi paragrahvi alla minev tegevus.
Pakun et enamus kes õllese peaga tagahoovis märki laseb õhukaga pole sellest kuulnudki.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Kriku »

Mis koosseisust jutt?

See, kas tahtlik enesevigastamine on relva kasutamine, on muidugi hea küsimus :write: RS §10 lg. 2 järgi justkui oleks, aga sisuliselt on see totrus ja ma kahtlustan, et selle eest karistamine oleks PS-iga vastuolus.
Kuusik83
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Aug, 2020 19:06

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Kuusik83 »

Kriku kirjutas:Mis distantsilt / millise märklehega sa sellega märki lased?


Märki lasen kas 25 või 50 meetri pealt 17,5cm läbimõõduga isetehtud metallketaste pihta. Värvin need spray-ga valgeks ja tabamuse koht on kohe ilusti näha. Olen lasknud ka plangule kinnitatud 15cm ja 10cm paberlehti. Tavaliselt lasen seistes. Pauk on valjem kui mu .22 CZ-il. :D Ise ma proovinud pole aga tuulevaikse ilmaga on kuuldavasti võimalik lasta ka u.100 meetri (jardi) peale märki. Enne ostmist lugesin ühel USA õhukahuviliste lehelt ,et nende imestuseks pidi olema võimalik ka sellelt distantsilt tuge kasutades üsna häid gruppe lasta (kasutati vist 3-9x optikat). Mina ise küll näiteks 50 meetrilt rotti lastes tabamuses 100% kindel poleks, seepärast lepin märklauaga! :)
Mees metsast.
Vari-Ant
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Apr, 2018 7:41
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Vari-Ant »

Kuusik83 kirjutas: kuuli algkiirus on kuni 470 m/s ja energia 45J!

Need numbrid on paberilt ja see kannatab kõike. Oled ka reaalset suudmekiirust mõõtnud? Tahaks kohe täitsa teada palju gaasikolviga välja pigistab. Nii vähe või palju kui endal kogemust on, siis ükski karbist võetuna tootja numbreid näidanud pole. Tootjad kasutavad pigem sellist lahendust, et max kiirus antakse kõige kergema diabooliga ja energiat arvutatakse raskemaga, selline JOKK skeem.

Kuusik83 kirjutas:Märki lasen kas 25 või 50 meetri pealt 17,5cm läbimõõduga isetehtud metallketaste pihta. Värvin need spray-ga valgeks ja tabamuse koht on kohe ilusti näha. Olen lasknud ka plangule kinnitatud 15cm ja 10cm paberlehti. Tavaliselt lasen seistes. Pauk on valjem kui mu .22 CZ-il. :D Ise ma proovinud pole aga tuulevaikse ilmaga on kuuldavasti võimalik lasta ka u.100 meetri (jardi) peale märki. Enne ostmist lugesin ühel USA õhukahuviliste lehelt ,et nende imestuseks pidi olema võimalik ka sellelt distantsilt tuge kasutades üsna häid gruppe lasta (kasutati vist 3-9x optikat). Mina ise küll näiteks 50 meetrilt rotti lastes tabamuses 100% kindel poleks, seepärast lepin märklauaga!


Et siis eesmärk 25/50m tabada 17,5cm ringi? Või on seal miski märkleht ka peal. 100m lastakse ikka mingil kujul 4.5mm õhukaga, lihtsalt hajuvusest tulenevalt seda ise päris märki laskmiseks ei loeks. Benchrest laskmisel õhukaga on mäletamist mööda vahemaad 50m ja 75m. Idanaabritel on youtuubis vähemasti üks video kus isevalmistatud kuulidega lastakse 100m päris ilus grupp, nii et lendab küll.
7.5J 175m/s turvaalaks on saksa tootjad märkinud 450m, ehk siis 45 kraadiga on see max "lennulagi".

Need 3 vennikest on muidugi omaette tase. :wall: Sellised juhtumised võivad tekitada riigil soovi ka õhkrelva osas mingeid muudatusi seadusesse juurde kirjutada. Riigikassa vajab ju täitmist.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1661
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas OLAVI »

Minu väikses kogus on selline haruldane kombo "rotitapja" - Daysi990.
100 BB kuuli läheb salve ja diabolidega saab teha üksiklaske.
Töötab CO ballooniga või käsitsi pumbates.
Siin on kogu kirjeldus piltidega:
http://www.muzzle.de/N6/CO2/Daisy_990/daisy_990.html

Paar netist leitud videot töötamisest (Eesti subtiitritega):
Venekeeles: https://www.youtube.com/watch?v=Wv8sdegTog8
Ingliskeeles: https://www.youtube.com/watch?v=ENEjv0lXtl8

Netist leitu põhjal teeb selle mudeli harulduseks see, et sellise relvaga surmati üks hooletu kasutaja, misjärel tootja kõrvaldas müügilt kõik sellised ohtlikud relvad ja maksis kannatanu perekonnale miljoneid kahjutasu ning lõpetas kombode tootmise.
Daysi mainele mõjus see juhtum nii halvasti, et see relv eemaldati isegi firma muuseumi väljapanekust ja ajaloost.
(Ka netist on vähe tarkust leida.)
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Satakas »

Vari-Ant kirjutas: 30 Juun, 2021 11:54 Tootjad kasutavad pigem sellist lahendust, et max kiirus antakse kõige kergema diabooliga ja energiat arvutatakse raskemaga, selline JOKK skeem.
See Jokk-süsteem ei vajaks energia mõõtmiseks ju kõige raskemat kuuli, sest... noh, mõtle ise välja. :scratch:

Aga kiiruse mõõtmine kergema kuuliga on tõesti tõsi. Mis selles siis halba on? Tegu on ju maksimaalse algkiiruse mõõtmisega, mida tootja ka niimoodi nimetab. Maksimaalset kiirust ei saa ju mõõta raskeima kuuliga. Aga energia...noh, spikriks eelmisele lõigule vihjan, et see on samast püssist igasuguse kuuliga enam-vähem sama. Sama seepärast, et kehtib üks ja sama energia arutamise valem ning ühesuguse tõuke korral lendab raskem kuul aeglasemalt, kergem kiiremini ja nii see E enam-vähem samasse auku satubki. Enam-vähem seepärast, et erinevatel kuulidel on ka erinevad muud faktorid, mis lisaks massile algkiirust mõjutavad. Kuju jmt.
Kasutaja avatar
Magnet
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 31 Mär, 2015 0:03
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Magnet »

Marandi foorumis ka räägitakse õhupüssidest, aga tundub, et 10-15a tagasi suri see foorum välja. Paljud lingid ei tööta ja püssid on edasi arenenud.
Kuna relvaluba ei viitsi teha, aga vahest ''pauku'' tahaks teha, siis tuleb leppida õhukaga.
Kas alla 200euri saab mõne, millega mingitki täpsust oleks võimalik arendada? Võiks olla üle 20J e. 200m/s
240 eest leidsin sellise, aga Gamo ei saa just erilisi kiidusõnu... https://paadirent.ee/pood/index.php?rou ... uct_id=267
Tõmmake arutelu käima, kes midagi asjast jagab. :P
Tänan
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas retti »

Mul aastaid üks odavama otsa Ruger - optikaga 35 m pealt käbisid lasta või 70m pealt konservikarpi - väga viis. 35 m pealt märklehte lastes 9mm vineerist iga lask läbi.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9124
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Kilo Tango »

Ise oma peaga vaataks heebliga vinnastatavaid. Murtavate puhul hakkab see liigend ajapikku pisut loksuma ja täpsus langeb. Aga heebliga õhupüssi hinnad hakkavad kiirel vaatlusel 300 pealt.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Walter2 »

Odavama otsa Weicrauchid jäävad ka soovitud hinnapiiri ning tegu on väga hea tootja relvadega
https://shop.field-target.ee/index.php? ... urer_id=35
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas vtl »

Kilo Tango kirjutas: 18 Apr, 2023 21:02 Ise oma peaga vaataks heebliga vinnastatavaid. Murtavate puhul hakkab see liigend ajapikku pisut loksuma ja täpsus langeb. Aga heebliga õhupüssi hinnad hakkavad kiirel vaatlusel 300 pealt.
Lihtsalt huvi pärast küsin, miks see täpsus langeb? Kuul on ju rauas ja sihikud ka raua küljes. Tagumise osa loks ei tohiks kuuli väljalendamist enam mõjutada, seda enam et õlga tõmmates ja laesäärest kinni hoides tõmbad selle liitekoha ju pingesse. Või on õhukal miski oma eripära?
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kuusik83
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Aug, 2020 19:06

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Kuusik83 »

Ise ostsin mõni aasta tagasi õhupüssi sealt: https://www.mundilar.net/en/

Hinnad tihtipeale paremad kui eestis, iga natukese aja tagant ka soodushinnad, pakutakse paljude erinevate tootjate relvi + varuosi ja "tuuning" osi.
Mees metsast.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9124
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Kilo Tango »

vtl kirjutas: 19 Apr, 2023 14:07
Kilo Tango kirjutas: 18 Apr, 2023 21:02 Ise oma peaga vaataks heebliga vinnastatavaid. Murtavate puhul hakkab see liigend ajapikku pisut loksuma ja täpsus langeb. Aga heebliga õhupüssi hinnad hakkavad kiirel vaatlusel 300 pealt.
Lihtsalt huvi pärast küsin, miks see täpsus langeb? Kuul on ju rauas ja sihikud ka raua küljes. Tagumise osa loks ei tohiks kuuli väljalendamist enam mõjutada, seda enam et õlga tõmmates ja laesäärest kinni hoides tõmbad selle liitekoha ju pingesse. Või on õhukal miski oma eripära?

Juhul, kui optikaga lasta (sest, noh, "optika on ju tingimata vajalik iga relva peal"(TM)). Kuidagi eeldasin, et mingite raudsihikutega ei hakka keegi enam jändama. Optika puhul kinnitub see raua tagumisele osale ja kui murdmise liigendist eespool olev osa pisut töllerdab, siis ongi tulemus mitteootuspärane. Raudsihku puhul on ka mõju olemas, kuid see ei ole nii suur ilmselt. Samas julge oletada, et prell-löök ilmselt muudab mõneti selle töllerdava raha asendit lasu ajal, mis mõjutab samuti lasu täpsust. Samas õhkrelvale tüüpiliste distantside puhul (<50m) ei tohiks see suurt rolli mängida.
Kasutaja avatar
Magnet
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 31 Mär, 2015 0:03
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Magnet »

ma oma praeguse hiinlasega ei suuda 25m pealt 20x20cm märklehelegi pihta saada :cry:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist