Javelin AT

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Rakett ei suundu mitte kuumusele, vaid infrapunases spektris kontrastsele objektile, kontrastsuseks piisab üsna väikesest temperatuurivahest.
Sellisel juhul ei aita mingid signaalraketi moodi asjad, vaid teisik peab olema ka tanki kujuline ja suurune
Tanki kinnikatmine on jama, sest 1000 hj klassi mootor toodab ikka arvestatava koguse kuuma heitgaasi ja radiaatoritest eralduvat soojust.
Selline tank ei saa liikuda, ilma, et temast kuum objekt tekiks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Actual
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 13 Mär, 2008 11:47

Re: Javelin AT

Postitus Postitas Actual »

Lühidalt, Javelini näol on relv millele vastumeetmeid ei ole, ja ei ole näha, et ka leiutatakse :)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Javelin on kindlasti hea relv, kaugelt raskemini segatav ja selle eest on kaitsta end soomusega märksa keerukam.
Lisaks saab sellega tõhusalt lasta ka muude sihtmärkide pihta (Afganistanis kasutati seda snaiprite ja kuulipildurite hävitamiseks).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas allatah »

Minu arusaamise järgi juhtub ikkagi see, et Milaneid (mida on üpris hää kogus tegelikult) ei kanta maha hävitamise või mujale kinkimise mõttes, vaid need ikkagi jäävad reservi nendele meestele, kes on õppinud nendega varasemalt laskma.
See oleks loogiline jah. Lihtsalt ühest paljudest viimastel päevadel avaldatud artiklitest jäi silma, et need tulevad Milanite ASEMELE. Võimalik, et tegemist oli ka ajakirjandusliku apsuga. Milanite säilivusaega ja ja uuendamist puudutavaid küsimusi on siin foorumis kuskil juba varem arutatud ning küll leian sealt enda jaoks vastused sellele, kui pikalt üldse võiks Milanit kasutuses hoida.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas HeiniR »

Allatah, tulevadki Milani asemele, aga seda EKV 2 (kaks) peamise brigaadi mõistes. Kuigi minu jaoks on teenistusaegne ringkondade struktuur ja opstruktuuri üksuste roteerumine ringkondade vahel tänaste reformide taustal nagu pudru ja kapsad, siis juba väljaõpetatud Milani meeskondi (nüüdseks vast 10+a.) enam ümber õpetama tõenäoliselt ei hakata.
Seega nö. värske veri+ Scouts (2 põhibrigaadi) + KL väikeüksused õpetatakse ikka Javelini peal välja, aga ideaalis peaks Milan jääma juba "tagumistele" üksustele (brigaadidele).

Rbl: Tead sa ka palju meil neid siis tegelikult on? Mäletan, et kusagil oli kunagi kirjas, et miskid 16 kompleksi kõigest?
Seltsimees Uurija, kehva tööd teinud? :D
16 tk on väga külm...
Leo
Liige
Postitusi: 3322
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas Leo »

Ma ei tea, kuidas Javeline ja Milaneid täpselt jagama hakatakse, kuid KL tankitõrjerühmadele oleks väga abiks, kuid nad saaksid 90 mm TT kahurite asemele TT raketid. Ehk tilgutatakse KL lahingkompaniidele Milaneid ja võitlusgruppidele Javelinid?
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1605
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas Smith »

Leo kirjutas:Ma ei tea, kuidas Javeline ja Milaneid täpselt jagama hakatakse, kuid KL tankitõrjerühmadele oleks väga abiks, kuid nad saaksid 90 mm TT kahurite asemele TT raketid. Ehk tilgutatakse KL lahingkompaniidele Milaneid ja võitlusgruppidele Javelinid?
Kahtlen sügavalt.
Milanid ikka suht palju keerulisemad kui Javelin , minu arvates.
Palju peaks simulaatori taga harjutama (Palju neid on?) ja
pauku saab suht harva, kui üldse , teha. Lask maksab 12 000 euro kanti.
Ja selle peab Malev oma eelarvesse mahutama , minu teada.


Tore oleks, kui tuleks. Arvan, et parem variant oleks kui Brigaadid ikkagi jätaks milanid omale ja KL tuleks võimalikult palju Javeline. Sest soomust meil pole ja oleks rahulikum magada kui siukseid "maasikaid" kodukandi metsades olema saab.

Vbla Tallinnas ja Tartus parem seis aga ma tean Malevaid kus Pvpj-d vedelevad mitmendat aastat ja koguvad tolmu.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas tommy »

Milanid ikka suht palju keerulisemad kui Javelin , minu arvates.
Palju peaks simulaatori taga harjutama (Palju neid on?) ja
pauku saab suht harva, kui üldse , teha. Lask maksab 12 000 euro kanti.
Ei ole nad suurt midagi keerulisemad.
Lihtsalt teistsugused.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Uuemad rakettrelvad on juba konstrueeritud põhimõttel, et vähendada igasugu inimfaktori teemat (kes võib kasvõi pihta saada) ja operaatori ülesanne on lihtsalt saavutada vajalikud parameetrid (kaugus, rakurss, lukustus) ning vajutada nupule. Parameetridki on juba niipalju automatiseeritud, et kui need pole saavutatud, siis lubavat tuld ei sütti ja kogu lugu.

Et saada Sergeiga võrreldav tabamise tõenäosus, mis Mistraliga, tuleb vist terve elu harjutada ja silma järgi kauguse-ennetuse hindamine viia samasuguse vilumuse tasemele kui lusikaga söögi suhu panek. Mistraliga on see tõenäosus aga saavutatav juba mõne nädalaga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Leo
Liige
Postitusi: 3322
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas Leo »

Mul puudub ülevaade ja pole ka õigust küsida kui palju eri malevates TT relvi harjutatakse. See sõltub suuresti ka TT rühma koosseisu aktiivsusest. Näiteks Tallinnas on vägagi tegus tankipurustajate üksus kuid kindlasti on ka vastupidiseid näiteid. Muidugi tuleb palju simulaatoris harjutada kui GC lask maksab kuni 2000, Milan 12000, NLAW 20000 ja Javelin 60000 €.

Ma ei usu et uuemate TT relvade selgeks tegemine on keeruline inimestele kes on eelnevalt TT taktika ja vanemad relvad selgeks õppinud, kus operaatori pädevusest sõltub palju enam ja inimliku eksimuse võimalus on suurem sest uued relvad on võimalikult lihtsaks tehtud et kallis laeng raisku ei läheks kui laskuril käsi natuke vääratab.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See ongi ju üks (võibolla peamine) põhjus, miks nende TT kahuritega ringi lastakse.
Rootslaste kingitud relvad ja laskemoon on ju tasuta.
Nats veider oleks oodata malevalt, kel ei jagu isegi raha veokitele korralike rehvide ostmiseks, mingit Javelinide masslaskmist.
On seal hulka põletavamaid probleeme......
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1605
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas Smith »

Kapten Trumm kirjutas:See ongi ju üks (võibolla peamine) põhjus, miks nende TT kahuritega ringi lastakse.
Rootslaste kingitud relvad ja laskemoon on ju tasuta.
Nats veider oleks oodata malevalt, kel ei jagu isegi raha veokitele korralike rehvide ostmiseks, mingit Javelinide masslaskmist.
On seal hulka põletavamaid probleeme......

Javelinide masslaskmisest polegi keegi rääkind.
Kui oled simulaatori taga ikka harjutanud ja siis üks hetke on vaja reaalset
pauku teha on Javeliniga pihta saamise protsent palju suurem.

Mul on mitu sõpra olnud EKV-s milani peal ja nemad on rääkinud , et esimene reaalne pauk pärast
simulaatori tagant tulekut on nii mõnelgi mööda läinud. Ja ma räägin seisvast sihtmärgist.
Tavaliselt ajateenijad ainult ühe paugu saavadki teha, RÕK-is saavad üksikud väljavalitud
ühe veel teha.

Minu arvan, et usutavama Milani meeskonna saab EKV-st sest Milaniga Tankile pihta saamine (rääkimata õigesse kohta pihta saamises - Top Attacki pole) pole nii lihtne kui Javeliniga ja tahab hulka rohkem harjutamist saada.

Vbla jah saavad Tallinna ja Tartu malevad omale niivõrd pädevad ja aktiivsed meeskonnad kokku.
Teistes - kahtlen.

Mina olen siiski seda meelt, et Milanid võiks Kaitseväes kasutusse jääda ja Javeline võimalikult paljudesse malevatesse jagada.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Javelin AT

Postitus Postitas rbl »

Leo kirjutas:Muidugi tuleb palju simulaatoris harjutada kui GC lask maksab kuni 2000, Milan 12000, NLAW 20000 ja Javelin 60000 €.
Need pea 30 aastat vanad Milan F2 raketid millega meil tankitõrjujaid välja õpetatakse ja polügoonil laskmisi läbi viiakse maksavad väidetavalt kõigest 3195 eurot tükk.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
mb
Liige
Postitusi: 387
Liitunud: 17 Okt, 2009 16:08
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas mb »

Ei ole küll Javelin kuid põhimõte peaks sama olema http://ru.delfi.lt/abroad/global/video- ... d=65459458
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Javelin AT

Postitus Postitas TTA »

mb kirjutas:Ei ole küll Javelin kuid põhimõte peaks sama olema http://ru.delfi.lt/abroad/global/video- ... d=65459458

Ei ole päris sama põhimõte. Antud TOW versioonil on kumulatiivlaeng mis on allapoole suunatud ja plahvatab siis kui rakett hõuab sihtmärgi kohale. Javelin lendab kõrgustesse ja tuleb lihtsalt suure nurga alt taevast alla, laeng on ikkagi ettepoole suunatud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist