Colt M1911

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

2MS ajal oli selline püstol neil kasutusel küll, aga nimega Mauser Selbstladepistole 1934. Kasutati teenistusrelvaks lennuväes ja mereväes.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Colt

Postitus Postitas kaur3 »

Sources Report MARSOC to Purchase Colt 1911A1 Rail Guns

A very reliable source has informed SSD that MARSOC is purchasing an initial order of 4000 Colt 1911A1 Rail Guns to outfit their troops. These will be the standard model in Desert Tan. More details as we receive them.

http://militarytimes.com/blogs/gearscou ... t-railgun/
SigaElmar
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 31 Mai, 2012 23:18
Kontakt:

Võimalikult odav 1911

Postitus Postitas SigaElmar »

Millegipärast on 1911 tüüpi relv meeldima hakanud, ajalooline, suur kaliiber, no padruneid vähe salves aga enesakaitserelvaks piisavalt, suur ja raske kuid kaasas tassida ei kavatse. Revolver oleks enekaitseks kiirema laskevõimega variant (arvestame et tegemist on täitsa tavalise inimesega), aga püstol tundub kuidagi lõbusam ja huvitavam ning ega ma oma elule miskit ohtu ei näe, käiks vahest lasketiirus.
Colti eestis vist keegi ei müü. Hetkel tundub kõige odavam Tanfoglio Witness Custom. Täitsa odav oleks Tisas Classic, mis mikidemaal 400$ maksab ja on Türgi toode, aga seda vist samuti eesti pinnalt kätte ei saa. Kuidas selle Tanfoglio kvaliteediga lood tunduvad?
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Võimalikult odav 1911

Postitus Postitas oliver »

Pole see 1911 nii suur ja raske midagi, ostsin kuu aega tagasi Rugeri koos korraliku kabuuriga ja väga mugav on. Pihta saan ma temaga paremini kui oma 9mm Sig 226`ga.
Odavusega on nii ja naa, tavaliselt odav väga hea ei ole. Ja odav enesekaitse on asi mille peale väga lootma ei saa jääda...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Võimalikult odav 1911

Postitus Postitas mx77 »

Lasta on Coltiga hea, omal oli kunagi selline. Hea õhuke on ka. Aga seda kaitseriivindust ma ei hakanudki usaldama kunagi ja vinnastatul ma seda kanda ei julgenud. Seega jäigi tiirurelvaks ja operatiivrelvaks Sig.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Re: Võimalikult odav 1911

Postitus Postitas uusmario »

SigaElmar kirjutas:Millegipärast on 1911 tüüpi relv meeldima hakanud, ajalooline, suur kaliiber, no padruneid vähe salves aga enesakaitserelvaks piisavalt, suur ja raske kuid kaasas tassida ei kavatse. Revolver oleks enekaitseks kiirema laskevõimega variant (arvestame et tegemist on täitsa tavalise inimesega), aga püstol tundub kuidagi lõbusam ja huvitavam ning ega ma oma elule miskit ohtu ei näe, käiks vahest lasketiirus.
Colti eestis vist keegi ei müü. Hetkel tundub kõige odavam Tanfoglio Witness Custom. Täitsa odav oleks Tisas Classic, mis mikidemaal 400$ maksab ja on Türgi toode, aga seda vist samuti eesti pinnalt kätte ei saa. Kuidas selle Tanfoglio kvaliteediga lood tunduvad?
Tanfoglio Witness 1911 on Filipiini Armscori, mis USAs on tuntud kui Rock Island Armory, kloon. Põhimõtteliselt on Witness erinevate Armscori mudelite segu, tavaline Witness põhineb GI seerial ja Custom põhineb TAC-seerial.Aga toodetud on ta Itaalias.

Tegu on puhta M1911A1 klooniga. Relval on freesitud raam ja valatud kelk. Tegu on nn mil-spec relvaga, mis tähendab, et tolerantside poolest vastab ta igati omaaegse sõjaväe M1911A1'le (kusjuures detailid on Coltiga vahetatavad). See tähendab, et töökindluse ja vastupidavusega ei tohiks probleeme olla. Täpsust on piisavalt, tunduvalt kallimale Sig-Saueri 1911'le ta küll konkurentsi ei paku, aga üleliia halb see ei ole, võiks öelda tavaline teenistuspüstol. Koostekvaliteet on selles hinnaklassis hea.Kesta tõmmits kipub küll logisema, aga see on kõikide 1911 kloonide probleem. Mil-spec relvaga on ka see, et mõni relv on täpsem kui teine (tuleneb see kelgu valust). Kui ma õieti mäletan, siis originaal salved on Tanfogliol kvaliteetsemad kui USA püstolitel. Relv on kindlasti oma hinda väärt, kindlasti küsi hinnad üle, minu mäletamist mööda müüb näiteks Tondi tiir kolme erinevat mudelit, mis kõik on erineva hinnaga. Kunagi sai seda proovitud ja täitsa meeldis, kuigi lõplik valik langes ühele teisele 1911 kloonile, kuna tellimusjärjekord oli sellel hetkel üsna pikk.

Üldiselt on 1911 hea relv, lasta on mõnusam kui 9mm'st. Pauk on madalama tooniga ja tagasilöök aeglasem ja rahulik. Päästik on väga hea. Moon muidugi väga odav ei ole.
oliver kirjutas:Pole see 1911 nii suur ja raske midagi, ostsin kuu aega tagasi Rugeri koos korraliku kabuuriga ja väga mugav on. Pihta saan ma temaga paremini kui oma 9mm Sig 226`ga.
Odavusega on nii ja naa, tavaliselt odav väga hea ei ole. Ja odav enesekaitse on asi mille peale väga lootma ei saa jääda...
Kuigi mina ka ei karda, seega relva enesekaitseks ei ostnud, tuleb tunnistada, et suur 1911 sisendab turvatunnet küll, isegi kui padruneid ei ole on ta oma 1,2kg'ga üsna potentne löögirelv :lol: .Tegelikult enesekaitse mõttes ei ole odavam 1911 üldse halb mõte, ma kujutan ette, et Witness on juba uuena töökindel (tolerantsi st loks on suurem), samas kui Sig 1911 muutub töökindlaks alles peale korraliku 200+ lasulist sissetöötamise perioodi.
Kasutaja avatar
Sturm
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 25 Veebr, 2005 19:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Colt M1911.

Postitus Postitas Sturm »

Küsimus teadjamatele:
Colt 1911 telliti 1916-1917 Venemaale 51 000 tk. Kas kellegil on seerianumbritega infot, millised neist on olnud Eesti Kaitseväe kasutuses Vabadussõjas ja peale seda? Huvitav oleks selle Pärnumaalt avastatud isendi ajalugu ja rännutee kuidagi paika saada.

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas ktamm »

Manurhin kirjutas:Natuke teemast kõrvale kaldudes, kas keegi teab, kas Vabadussõjas ka Mauser 1914
(Pilt kustutatud vahepealt)
kaustamist leidis? Pole selle kohta küll ise kinnitust leidnud, aga põhimõtteliselt võis ju olla. Mul nimelt õnnestus ühe sellise püstoli maised jäänused mõni aasta tagasi leida (metsast ühe suure ja vana pehkinud kännu alt). Seisukord tunduvalt viletsam kui siin teemas juba mainitud VIS-35-l. Elektrolüüsi ei hakanudki igaks juhuks panema, kartsin, et siis ei jää äkki enam suurt midagi asjast järele. Ise muidu kaldun küll arvama, et ikka 2MS perioodist pärit, aga...:roll:
Teemast mööda, aga selle kännujutuga seoses tuli meele vanaisa jutt. Tema läks peale Avinurme lahingut mööda metsi Tallinna peale, aga mingil hetkel sebis erariided ja läks teed mööda edasi. Enne teepeale minekut oli püstoli pistnud ühe õõnsa kännu sisse.
Selline jutt, aga eks neid püstoleid puujuure alla ja kännu sisse tol ajal pandi rohkelt.

Ei mäleta enam, kas pestiku mark ära märkimist leidis.
Sugga 21
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 15 Sept, 2011 20:40
Kontakt:

Re: 9mm püstol

Postitus Postitas Sugga 21 »

Colt-i tagasilöök ei ole kohe päris kindlasti "nagu teistelgi", vaid hoopis teistsugune.
Kui kergete komposiitraamiga 9mm püstolite tagasilöök on terav, siis .45 kaliibris raske Colt-i tagasilöök on küll tiba tugevam, kuid aeglane ja pehme. Nagu maipõrnikas lendaks välja.
Sihikud on maitseasi ja neid saab igal püstolil valida ja vahetada.


Täiega nõus Hr.VTL arvamusega!Olen proovinud ja oman erinevaid püstoleid aga .45 cal 1911 istub minu kätte kõige mugavamalt.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Sugga 21 kirjutas:
Colt-i tagasilöök ei ole kohe päris kindlasti "nagu teistelgi", vaid hoopis teistsugune.
Kui kergete komposiitraamiga 9mm püstolite tagasilöök on terav, siis .45 kaliibris raske Colt-i tagasilöök on küll tiba tugevam, kuid aeglane ja pehme. Nagu maipõrnikas lendaks välja.
Sihikud on maitseasi ja neid saab igal püstolil valida ja vahetada.

Täiega nõus Hr.VTL arvamusega!Olen proovinud ja oman erinevaid püstoleid aga .45 cal 1911 istub minu kätte kõige mugavamalt.

..logisin extra foorumisse sisse, et panna ka siia oma viis kopikat: KINNITAN 8) :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Sugga 21
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 15 Sept, 2011 20:40
Kontakt:

Re: 9mm püstol

Postitus Postitas Sugga 21 »

ei tahtnud kedagi kuumal ajal ärritada, vaid lihtsalt võhiku vaatenurgast näidata.


Mina isiklikult ei ärritunud ega sõima kedagi.Kellele ema,kellele tütar!
Aga,kui relva valida võiks paar karpi padruneid 1911-st läbi lasta.Muidugi cal .45 .
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas trs »

Kui 1911 panna paksemad gripid ja "grip safety" tihvtiga lukku, siis saab peaaegu sama häid tulemusi tegeva relva nagu tehaseseades Glock :mrgreen: Mis ütleb ka tegelikult kõik kahekäe asendi kohta ja samas mitte palju igapäevase elu kohta.
Welber
Liige
Postitusi: 452
Liitunud: 23 Okt, 2014 19:46
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Welber »

trs kirjutas:Kui 1911 panna paksemad gripid ja "grip safety" tihvtiga lukku, siis saab peaaegu sama häid tulemusi tegeva relva nagu tehaseseades Glock :mrgreen: Mis ütleb ka tegelikult kõik kahekäe asendi kohta ja samas mitte palju igapäevase elu kohta.

Mitu tuhat lasku Sa 1911-st lasknud oled? Juba see gripi jutt näitab, et Sa selle relvaga liiga tuttav ei ole. Mul on nii Karl Nill'i paksud (küll lühemaks tehtud), kui ka isetehtud originaalpaksuses gripid ja laskekiirus/täpsus nendest nüüd küll oluliselt ei sõltu.
Bonis nocet, quisquis pepercerit malis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist