Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas vtl »

Siki kirjutas:...Kuidas nad seal pildil relvi hoidma peaks, kas vintrauad toetumas õlale ja suunaga üles? Järgmisena instruktor ütleb, et võtke märkmikud ja pastakad ning pange mõned punktid kirja- eks proovi siis niimoodi kirjutada. Ja kui ülespoole suunatud relv "lahti läheb", võib ikka keegi pihta saada.
Mina hoiaks/hoian suunaga üles.

Süles olev relv võib kõige tõenäolisemalt "ise lahti minna", kuna nii kaitseriiv kui päästik on katmata ja võivad mille iganes taha takerduda.
Kui ülespoole suunatud relv lahti läheb, on kaks võimalust - kas kuul liigub täpselt üles ja kukub gravitatsiooni mõjul alla, tegemata kellelegi viga. Või lendab ballistilist trajektoori mööda nurga all kilomeetreid eemale. Samuti ohtlik, kui keegi peaks ette jääma, kuid kuuli energiat on siiski oluliselt vähem alles, kui paari meetri pealt kaasvõitlejale kõhtu tulistades.
41Degree kirjutas:...3) kuna see galerii oli postitatud ka ühte teise teemasse, siis põrgatan viimase mõtte sinnasamasse tagasi: kui meil tänaval käival (abi)politseinikul on püstoli kabuur mitte vööl, aga reiel, ning ta läheb kohvikusse lõunat võtma ja istub laua taha maha, siis vaatab toru kuhu? Õige, paarimehele jalga või jalgevahele, võib-olla mõne möödakäija suunas ka.
Kabuuris olev relv on ohutum kui süles olev relv, kuna päästik ja päästikukaitse on kaetud.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1259
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Siki »

vtl kirjutas:Mina hoiaks/hoian suunaga üles.

Süles olev relv võib kõige tõenäolisemalt "ise lahti minna", kuna nii kaitseriiv kui päästik on katmata ja võivad mille iganes taha takerduda.
Eesti Kaitseväes ei tohi 8) Sõdureid drillitakse relva alati hoidma suunaga alla, maapinna või põranda poole. Seda nii liikudes kui ka näiteks masinas istudes. Eraturvafirmades võib jälle olla vastupidi- suund üles. Vähemalt koolitustel nii õpetatakse, nagu kuulnud olen.
Kriku kirjutas:Mina hoiaks suunaga ringist väljapoole nagu ülemine parempoolne, kes instruktori kõrval istub. Oleneb muidugi, mis seal asub, aga eeldades, et midagi ei asu (sest pilt ei ütle midagi selle kohta).
See oleks ohutu küll :scratch: Aga ma ei mäleta enda kogemustest, et kunagi oleks õppustel niimoodi poolkaares istudes sellele väga tähelepanu pööratud ja nii kästud teha.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas alari »

Siki kirjutas:
vtl kirjutas:Mina hoiaks/hoian suunaga üles.

Süles olev relv võib kõige tõenäolisemalt "ise lahti minna", kuna nii kaitseriiv kui päästik on katmata ja võivad mille iganes taha takerduda.
Eesti Kaitseväes ei tohi 8) Sõdureid drillitakse relva alati hoidma suunaga alla, maapinna või põranda poole. Seda nii liikudes kui ka näiteks masinas istudes. Eraturvafirmades võib jälle olla vastupidi- suund üles. Vähemalt koolitustel nii õpetatakse, nagu kuulnud olen.
Eri kohtades siis õpetatakse erinevalt - skaudid jooksevad relv üles suunatud. https://pildid.mil.ee/picture.php?/4749 ... gory/60176
Masinas aga on relv alla suunatud, et keegi kuuliga pähe ei saaks ning helikoptris tiivikust läbi ei lendaks.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1259
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Siki »

alari kirjutas:Eri kohtades siis õpetatakse erinevalt - skaudid jooksevad relv üles suunatud.
Võib-olla on nüüd viimasel ajal midagi muudetud siis. 8 aastat tagasi oli Scoutspataljonis just vastupidi ning niimoodi joostes pidi relv olema suunatud alla.
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 453
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Markko »

Siki kirjutas:
alari kirjutas:Eri kohtades siis õpetatakse erinevalt - skaudid jooksevad relv üles suunatud.
Võib-olla on nüüd viimasel ajal midagi muudetud siis. 8 aastat tagasi oli Scoutspataljonis just vastupidi ning niimoodi joostes pidi relv olema suunatud alla.
Selle osas otseseid ettekirjutusi ei tehta. Viimasel ajal on lihtsalt hakatud soovitama, et võib ka relv üles suunatuna joosta. Ehk nii kuidas kellelgi mugavam.
100
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 23 Aug, 2013 21:58
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas 100 »

Vihm sajab torust sisse kui ülespoole on suunatud. :roll: :lol:
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas mongol »

Relv üleval jooksmisele on märksa lihtsam vabandus - kui komistad ja kukud, siis relv jääb ohtliku(ma)sse suunda. Relv all jooksu pealt kukkudes kukud relvale peale ja raud vahib ka jube vales suunas. Lisaks on ülalt alla relva märgile viimine lihtsam kui alt üles, relva tõstes. Maitse asi muidugi, aga proovige salve vahetada liikumise pealt, kui relv on all ja siis kohe ka relv üleval variandis, peaks vastuse saama, miks mõned asjad siiski arenevad.
professional retard
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eesti Kaitseväes ei tohi 8) Sõdureid drillitakse relva alati hoidma suunaga alla, maapinna või põranda poole. Seda nii liikudes kui ka näiteks masinas istudes. Eraturvafirmades võib jälle olla vastupidi- suund üles. Vähemalt koolitustel nii õpetatakse, nagu kuulnud olen.
Mulle on õpetatud (ja pean ka ise õigemaks)
1. masinas istudes - vintraud suunatud üles (juhuslik lask lendab läbi tendi, mitte rehvi või kütusepaaki)
2. kopteris istudes - vintraud alla (juhuslik lask läheb läbi põranda, mitte mootorisse)

1. variandi probleem on siis, kui seltskond tukub, pea toetatud vintrauda hoidvale käele (Kevadtormidel tihti nähtav vaatepilt), siis võib juhuslik lask ka tukkuja peast läbi lennata.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas alari »

Et kui on valida, et kas kuul võiks lennata kogemata läbi rehvi/kütusepaagi või sõduri/kaasvõitleja pea, siis pigem eelistada, et pihta saab sõdur? :wall:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No shit, Sherlock, sa mine vahest trolli neid, kes KV-s/KL-s sedasi õpetasid. Eesnimi.Perenimi@mil.ee algatuseks.

Kui natuke mõelda mitte õppuste ohutuse, vaid sõja-aja ohtude kontekstis - rahuajal nimelt ei ole lubatud laetud relvaga, salv all kastis nagunii sõita (kui tegu pole autokastist toimuva lahinglaskmisega, taoline on isegi olemas) - siis läbilastud rehv või kütusepaak võib kergesti tuua kaasa kogu allüksuse huku (vastane avastab seisva auto ja ründab nt õhust), kogemata maha lasta õnnestub ehk üks mees.

Niiet teatud sisu on ka sellel tarkusel.

Alla suunatud vintrauaga võib ka idioot endale jalga lasta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas alari »

Pidevalt õpetatakse asju uut moodi tegema, sest nii on mõistlikum - näiteks siin samas teemas olnud vintraua suund jooksmise ajal. Erinevaid drille olen mina mitu korda ümber õppinud, sest need muutuvad efektiivsemaks - niiöelda elukestev õpe.
Rahu ajal paukmoonaga võib ka päris palju viga teha, kui vintraud on kuskil pea juures - nii et ohutuse mõttes on mõistlik hoida vintraud sõidukis allpool. Kui vintraud on alla suunatud, siis on see jala juures ja jalga kaitsevad saapad vs nägu kaitseb ainult nahk.
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Walter2 »

Kas kaitseriive polegi relvadel enam küljes?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

alari kirjutas:...Kui vintraud on alla suunatud, siis on see jala juures ja jalga kaitsevad saapad vs nägu kaitseb ainult nahk.
(Poole)meetrisel distantsil ei ole argumendina väga vahet, kas saapanahk on püssitoru ja oma naha vahel või mitte. Seda nagu polekski.
Või noh, võib-olla saapa sees olev jalg ei lenda tabamuse peale nii laiali, nagu pihtasaanud aju. Samas läheb hea saabas auguliseks.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Chupacabra »

Walter2 kirjutas:Kas kaitseriive polegi relvadel enam küljes?
Minu kaitseriiv on nimetissõrm!
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas alari »

Walter2 kirjutas:Kas kaitseriive polegi relvadel enam küljes?
Force Reconnaissance Marine with 15 years of dedicated real world experience including: combat tours in the Middle East, Africa and Central Asia. After leaving the military served as a special operations and security contractor
https://www.facebook.com/watch/?v=669541389814964

Lühidalt - kogemata võib toimuda lask ka väga kogenud meestel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist