Käsitöönduslik "relvatööstus" kaasajal

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

jah Aga keeegi võiks kartulipüssi täpsemad õpetused lisada kui keegi viiitsib:D
Vanakooli kartulipüss koosnes torust, pulgast ja kartulist (nagu nimi ütleb, siis kartulipüss).Põhimõtteliselt mõlemasse toru otsa õhutihedalt kartulitükk ja ühte kartulitükki järsult torusse lükates teiselpool olev tükk startib.Lennukaugus ja kiirus on küll nigelad, aga valmistada saab minutitega.


Aga ilmselt sellist arhailist relva sa silmas ei pidanud.
3xit
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 13 Apr, 2006 18:11
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas 3xit »

http://www.youtube.com/watch?v=Qn4KbdGw ... re=related
Mida suurem relv tuleb seda paremini laseb:)
Ühendus kohad kindlasti lasta kruvidega kinni ja sulgeda hermeetiliselt
1,5m relv peaks hästi kärama.
Kasutaja avatar
taar
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 21 Mai, 2007 21:33
Kontakt:

Postitus Postitas taar »

sigalahe:D
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

Olen kartulipyssi lasnud veidi ja peaks mainima, et oodatust paremini lendavad kartulid - hakkas nii meeldima, et poolteist kilo l2ks neid enne kui pidama saime.
Me kyll elava pihta ei lasnud, aga pakuksin, et k6va kahju on sellega v6imalik teha !
Eestlased ! Hoidke oma kodu ja kodumaad !
Kasutaja avatar
Rebu
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 01 Dets, 2007 11:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rebu »

Kogun saksa ja vene kolu
Indrek
Liige
Postitusi: 209
Liitunud: 05 Mär, 2005 21:56
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas Indrek »

viskerelvad
Another bites the dust
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Kõige lihtsam iseehitatud tulirelv, mida ka reaalselt on üritatud kasutada, koosnes elektripliidist ja mingist suvalisest vintpüssipadrunist. Nimelt saanud kord ühel kodanikul eluisu otsa. Kohe väga otsa. Eks võtnud siis mehike iseenda mälestuseks mõne pitsi... Ja siis mõne veel... Ja veel mõne... Pannud siis padruni pliidiplaadile, lülitanud pliidi sisse ja ise kummardanud peadpidi kuuli ette... Aga mõningate promillikeste mõjul käinud pea ikka nooks-nooks üles ja alla ja nii juhtuski, et sel hetkel kui jumakas käis, olnudki pea parajasti kas siis liiga all või üleval. Algselt pähe planeeritud auk tekkis hoopis seina sisse, rohkem padruneid enesetapjal polnud ja tänu valvsa naabri poolt kohale kutsutud politseile tuligi asi avalikuks.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kas kuumutatud padrun viskas kuuli tõepoolest lausa otsast ära? :roll:
Ja sellel kuulil oli lausa selline jõud, et tegi augu seina? Uskumatu, uskumatu.

Ütle siis veel, et imesid ei juhtu. See ju päris müstiline lugu. :shock: :shock:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Jah, kes vähegi on poisikesepõlves ulakusi teinud teab suhteliselt hästi seda, et kuumutades lööb lõhki hülsi ja kuul ei lenda suht mitte kuhugi :D. Mis ei tähenda seda, et padruneid oleks ohutu tulle panna - ärge proovige seda kodus! Silmanägemisest võite jääda ilma ka hoolimata sellest kas kuul kuhugi lendab või mitte.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

hillart kirjutas:Kas kuumutatud padrun viskas kuuli tõepoolest lausa otsast ära? :roll:
Ei seisnud paraku ise seal kõrval... Vist oli kuskil ajalehes krimikroonikas asi ära märgitud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Tuleb veel meelde, et Kaitseliidu-vanadel oli '80 aastate lõpul-'90 alguses üksjagu selliseid pool-isevalmistatud relvi, kunagi näidati neid telekaski. Hästi on mulle meelde jäänud üks kuulipilduja rauaga snaipripüss. Olevat muidu hea ja täpne, aga kaal kah midagi 8 kilo kanti. Siis veel miski isearetatud poltlukuga Kalašnikov. Ka hunnikust koolides sõjalises algõpetuses kasutatud deaktiveeritud relvadest võis siiski ühe laskekõlbuliku kokku saada.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Rebu
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 01 Dets, 2007 11:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rebu »

Mul oli maal paukpadruneid mingid praagid millel on si#aks palju püssirohtu sees.Nendest tegin ma lõhkepaketi ja viskasin tulle ise peitsin kaevikusse mille ise olin ehitanud,ootasin ja vaatasin pauku ei tulnud kuid äkki käis kõmakas ära ja nägin kuidas üks puutükk lendas üle pea mult,ohutuse mõttes oli mul rootsi kiiver peas :D
Kogun saksa ja vene kolu
Kasutaja avatar
Reinhold
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 14 Juun, 2005 10:46
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Reinhold »

Poisid, soovitan sellised katsetused lõpetada. Katsetasin kunagi ammu Makarovi padruniga.Kummiliimi sisse püsti ja liim põlema. Kui pauk käis, oli betoonlaest paras tükk väljas ja kest terve, isegi sama koha peal.Pakun välja, et sellise jõuga läheb ajudesse vabalt.
Lõkkesse visatud vindi padrun lendas kogu täiega vilistades minema, õnneks mööda ja enam ei proovinud igaks juhuks 8)
Lars
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:49
Kontakt:

isetehtud jamps?

Postitus Postitas Lars »

. o O ega eelmainitut lugedes oskagi väga imestada kui militaarhuvilisi vaadates otsaette koputatakse ja neid/meid poolearulisteks arvatakse.
Ma olen vait. Kuni olen endas päris kindel.
Kasutaja avatar
janno8
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 09 Nov, 2007 21:04
Kontakt:

Postitus Postitas janno8 »

Hmmm rebu sellised asjad soovitak küll ära lõppetada, muidu oled 20'selt nagu mõni saekaadri meestest,läheb baari näitab baarmanile sõrmedele et tahab 5õlut endal aga 3 näppu 5alles,, (se ei käi loomuliktul kõigi saekaadrim eeste kohta) :lol:
joomise maha jätame jätame, selle peale võtame võtame
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist