www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 16 Okt, 2021 11:05

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 20 Sept, 2017 11:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10058
USA saatkonda tabas Kuubal uuesti helirünnak. 19 saatkonnatöötajat on rivist väljas. Analoogne rünnak toimus mõned kuud tagasi. Kes selle taga ikka on, kui mitte meie naaberriik.
Tsiteeri:
Mysterious incidents affecting the health of American diplomats in Cuba continued as recently as August, the United States said Friday, despite earlier U.S. assessments that the attacks had long stopped. The U.S. increased its tally of government personnel affected to 19.

The new U.S. disclosures came the same day that the union representing American diplomats said mild traumatic brain injury was among the diagnoses given to diplomats victimized in the attacks. In the most detailed account of the symptoms to date, the American Foreign Service Association said permanent hearing loss was another diagnosis, and that additional symptoms had included brain swelling, severe headaches, loss of balance and "cognitive disruption."

At the State Department, spokeswoman Heather Nauert said the U.S. was continually revising its assessments of the scope of the attacks as new information was obtained. She said the investigation had not been completed.

"We can confirm another incident which occurred last month and is now part of the investigation," Nauert said.

http://www.nydailynews.com/newswires/ne ... ?cid=bitly


Algne postitus 02.09.2017 Venemaa sõjalise võimekuse ja armeereformide teemas.

Kriku

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 20 Sept, 2017 11:12 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 26114
Asukoht: Viljandimaa
Müstiline lugu: USA diplomaate tabavad Kuubal tervisehädad, mille põhjust ei leita.
Kaarel Kressa
Tsiteeri:
Juhtumeid püütakse seletada nii imerelva katsetuste kui ka luuretempudega, ent ükski teooria ei sobi.

Havannas toimub midagi kummalist. USA ja Kanada diplomaadid jäävad üksteise järel haigeks. Nad kaebavad iiveldust, peavalu, ninaverejooksu või kõrvade vilistamist. Osa kannatanuid on kaotanud kuulmise, osal diagnoositi ajuturse, osal on tõsiseid mäluprobleeme. Arvatakse, et Kuuba pealinnas resideerivad diplomaadid on langenud mingit sorti relva ohvriks, aga ühtegi sellist relva ei teata olemas olevat. Samuti jääb segaseks, kes on rünnaku taga. Välismaalaste tervisehädad on ehtsad ja ohvreid tekib üha juurde. Seetõttu hoiatas USA välisminister Rex Tillerson pühapäeval, et diplomaatide kaitseks võidakse alles 2015. aastal taasavatud saatkond uuesti sulgeda.

Seletamatud tervisehädad tabasid esimesi ohvreid mullu novembri lõpus, kuid saatkonnatöötajatel kulus nädalaid, enne kui nad mõistsid, et tegu on millegi süstemaatilisega. Riigidepartemangu juhtkond kuulis sellest veelgi hiljem. Alles 17. veebruaril jõudis Kuuba valitsuseni USA ametlik kaebus arvatavate rünnakute kohta. Meedia sai toimuvast teada alles augusti alguses. Viimastel andmetel on kannatada saanud vähemalt 21 USA diplomaati ja mõned Kanada saatkonna töötajad. Enamik intsidente on toimunud diplomaatide kodudes, osa ka Havanna hotellis Capri.

Esimesena langes kahtluse alla mõistagi Kuuba valitsus. USA saatkonna töötajaid on riigis varemgi ahistatud: tüüpiline näide on tööpäeva keskel korterisse sissemurdmine ja seal asjade ringipaigutamine. Tõsiste kehavigastuste tekitamine on aga samm märksa kaugemale. Ootamatult mõjus ka diktaator Raúl Castro käitumine, kellest eeldati süüdistuste ülbet tagasilükkamist, nagu Kuubas sellisel puhul kombeks.

Seekord kohtus Castro isiklikult USA suursaadikuga ja kinnitas, et tema valitsus pole rünnakutega seotud, tunneb nende pärast suurt muret ega oska ka öelda, kes rünnakuid korraldab. Omal algatusel lubas ta, et ameeriklased võivad saata FBI Kuubale asja uurima, mis on juba täiesti pretsedenditu. Kohtumist kommenteerinud diplomaadid ütlesid AP-le, et Castro abivalmidus mõjus rabavalt. FBI uurijaid lendasidki Havannasse, sama tegi ka Kanada kuninglik ratsapolitsei. Tagasi läksid nad sama targalt.

Tõsi on, et Castrol pole diplomaatide ründamiseks motiivi. Kui esimeste ohvrite sümptomid ilmnesid, oli Barack Obama veel president ja kahe riigi suhetes kestis pingevabadus, millest mõlema diplomaadid püüdsid enne Donald Trumpi võimuletulekut viimast võtta.

Fidel Castro vari?

Juhtunu taga võiks olla ka mõni Kuuba jõuorganite omapäi tegutsev tiib või rakuke. Olgu see kokkusattumus või mitte, igatahes suri novembris, kui Trump USA valimised võitis ja diplomaatide tervisehädad algasid, Kuuba endine juht Fidel Castro, kes venna alustatud lepituspoliitikat heaks ei kiitnud. Võib-olla puhkes seejärel kulisside taga režiimisisene võimuvõitlus, mille üks tagajärg oli ameeriklaste ahistamine?

Sellelgi seletusel on mitu puudust. Esiteks paistab Raúl Castro oma julgeolekujõude päris hästi valitsevat, teiseks on samasuguste sümptomitega haiguslehele jäänud ka mitu Kanada diplomaati. Ja alati Kuubaga hästi läbi saanud Kanadat pole julgeolekul erilist põhjust ahistada – kui seda tehtaks, siis lihtsalt jälgede segamiseks. Kui põhieesmärk oleks USA ja Kuuba omavahel tülli ajada, poleks sellisel segaduse külvamisel vähimatki mõtet.

Müstiline on seegi, mis ohvritega täpselt juhtus. Osa kannatanuid meenutas, nagu oleksid nad sattunud mingisse tugevasse ja nähtamatusse energiavoogu, mida võis tajuda ainult üksikutes paikades. Paar sammu eemale astudes kadusid ka sümptomid. Osa ohvreid kuulis krabinat või vilinat, teised ei kuulnud midagi. Võiks oletada, et tegu on helišokirelvaga, mida kasutavad tänapäeval paljude riikide politseijõud. Kuid sümptomid ei vasta päriselt ei infra- ega ultraheli mõjule, vähemasti pole seni avalikult teada heliseadmeid, millega tekitataks selliseid efekte.

Veel üks teooria ütleb, et Kuuba võis katsetada mõnd uudset pealtkuulamisviisi, millega kaasnes ootamatu kõrvalmõju. Ent kui tegu olnuks eksitusega, oleks USA kaebustele ilmselt reageeritud. Tasub märkida, et pärast Castro teavitamist olevat seletamatud juhtumid mõneks ajaks lõppenud, ent algasid hiljem uuesti. Kui asi augustis avalikuks tuli, kinnitas USA välisministeerium, et probleemid on juba lahendatud. Peagi pidi valitsus oma sõnad tagasi võtma, sest juhtumid jätkusid.
Kui eeldada, et Havannas proovitakse mõnd uut imerelva, võib kahtlustada, et selle taga on hoopis mõni USA-vaenulik välisriik, näiteks Põhja-Korea.

Kui oletada, et Havannas katsetatakse mõnd uut imerelva, võib kahtlustada, et selle taga on hoopis mõni USA-vaenulik välisriik. Näiteks Põhja-Korea, kelle puhul diplomaatiliste normide räige eiramine eriti ei üllataks. Või Kuuba lähedane liitlane Venezuela, kelle suhted USA-ga on viimasel aastal järsult halvenenud. Või Hiina või Venemaa, kelle salajases arsenalis võib olla igasuguseid ennenägematuid seadmeid.

Ent jällegi: Kuuba on politseiriik ja USA diplomaate jälgitakse pidevalt. Raske on ette kujutada, et välismaalased suudaksid nii suurt operatsiooni kohaliku julgeoleku eest salajas hoida. Nii et süüdi on ikkagi Kuuba enda luure? „Tõsi on see, et me ei tea, kes või mis seda kõike põhjustab,” ütles USA välisministeeriumi pressiesindaja Heather Nauert eelmisel nädalal. „Sellepärast uurimist alustatigi.”

Pakutud seletused

Infraheli. Madala helisagedusega helilaine seletaks tasakaaluhäireid, iiveldust ja kuulmise kadu. Ent ohvrite sõnul algasid nende tervisehädad pärast seda, kui nad olid sattunud tajutavate piiridega energiavihku. Teadaolevalt pole infrahelilaineid võimalik nii täpselt suunata.

Ultraheli. Ka ülikõrge heli võib tervist kahjustada, kuid selleks tuleks ultraheliseade suruda otse vastu ohvri nahka, kaugemalt pole võimalik kedagi ultraheliga mõjutada. Nii ultra- kui ka infraheliga on veel üks probleem: ajuturset need ei tekita, ent osal diplomaatidel täheldati just seda.

Elektromagnetlained. Neid saab suunata ja kauge vahemaa taha saata, seinad neid samuti ei takista. Selliseid laineid tekitavaid seadmeid kasutatakse tavaliselt elektronseadmete saboteerimiseks, aga kahjulikult mõjuvad need ka inimestele, kes võivad lainete mõjul hakata imelikke hääli kuulma. Ent kui elektromagnetlaine on nii tugev, et võib inimest vigastada, kaasneb sellega põletus. Ükski ohver põletust ei kurtnud.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 20 Sept, 2017 11:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10782
Asukoht: Metsas / Ämbris
Kahjuks saan jälle lugemiseks ja mõtisklemiseks pakkuda ainult venekeelset materjali :oops:

Доклад к.т.н. Елены Блинниковой-Вяземской (часть1)
http://www.liveinternet.ru/users/mirind ... 199551400/

Доклад к.т.н. Елены Блинниковой-Вяземской (часть2)
http://www.liveinternet.ru/users/mirind ... 199554503/

*

Ковальков В.П. о психофизическом оружии
https://mirinda-38.livejournal.com/161838.html

Невидимый террор.
Сергей Ворошилов.
О псхотронном оружии.
http://www.decoder.ru/list/all_1/topic_106_3_307/#c33

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 30 Sept, 2017 11:19 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 26114
Asukoht: Viljandimaa
USA toob „akustilise rünnakute“ tõttu diplomaadid Kuubalt ära.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 03 Okt, 2017 17:45 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10058
Veel artikkel sama probleemi kohta
http://www.apnewsarchive.com/2017/The-A ... 448e953102

Postimees ka kirjutab, et vastukaaluks toimunud vahejuhtumitele, mida kvalifitseeritakse rünnakutena, saadab USA välja 15 Kuuba diplomaati
http://maailm.postimees.ee/4264517/usa- ... diplomaati

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Venemaa jõudemonstratsioonid
PostitusPostitatud: 14 Okt, 2017 14:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
Kas just jõudemonstratsioon, sest tegija pole teada, aga mingi hübriidsõja meetod. Kas oleks vaja eraldi teemat USA ja Venemaa vastasseisu ja kokkuleppimiste suhtes? Tegelikult otseselt meie julgeolekut mõjutav asi.

Kuula: heli, mis pani USA diplomaadid Kuubalt lahkuma

https://maailm.postimees.ee/4276335/kuu ... 1481498196

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 25 Okt, 2017 11:04 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 26114
Asukoht: Viljandimaa
Kuuba uurijad nimetasid väidetavaid helirünnakuid USA diplomaatide vastu Havannas ulmeks.
Tsiteeri:
Uurijad ütlesid, et USA andis neile 14 salvestust helist, mida ohvrid väidetavalt rünnakute ajal kuulsid ja näiteks mobiiltelefonidega salvestasid.

Need salvestused ei sisaldanud aga kuubalaste sõnul midagi, mis võiks inimese tervist kahjustada. Helid kujutasid endast tavalisi linnahääli, nagu liiklus, sammud ja inimhääled.

Kuuba uurijate sõnul peab kuuldav heli olema väga vali, üle 80 detsibilli, võrreldav lennukimootori häälega, et sellel oleks mõju tervisele. Heli kuulsid aga ainult ohvrid, mitte nende perekonnaliikmed samas majas ega naabrid.

„Me küsitlesime enam kui 300 inimest naabruses, me andsime enam kui 30-le ka meditsiinilise hinnangu ja keegi ei kuulnud neid asju,” ütles Alazo.

Isegi kui USA diplomaatide teated valju hääle kohta olid eksitavad ja rünnakute allikas oli infra- või ultraheli ning seetõttu inimkõrvale kuuldamatu, oleks raske seletada, kuidas see jäi märkamatuks, teatasid Kuuba uurijad.

„Oleks vaja allikat, mida oleks näha satelliidilt, see oleks tohutu,” ütles kõrva-, nina- ja kurguspetsialist dr Manuel Villar.

Lõpuks oli vaid kahel või kolmel väidetaval ohvril USA antud informatsiooni järgi kuulmisprobleeme, samas kui helirünnak põhjustaks neid kõigil, teatas Villar.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 29 Okt, 2017 11:57 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 26114
Asukoht: Viljandimaa
Kuuba nimetas kummalisi rünnakuid USA diplomaatidele väljamõeldiseks.
Tsiteeri:
Kuuba välisminister Bruno Rodriguez nimetas laupäeval kummalisi rünnakuid USA diplomaatidele täielikuks väljamõeldiseks, mida kasutatakse Ühendriikide ja Kuuba suhete õõnestamiseks.

"Need niiöelda helirünnakud on täielik väljamõeldis. Tegemist on poliitilise manipulatsiooniga, mille eesmärgiks on kahjustada kahepoolseid suhteid," ütles minister. Rodriguezi hinnangul on valed igasugused väited mistahes rünnakute kohta diplomaatide vastu. "Nende valeväidete valguses on samas aset leidnud kahe riigi suhete väga tõsine halvenemine," tõdes välisminister.
Normaalsus on taastunud.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 08 Dets, 2017 12:43 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 26114
Asukoht: Viljandimaa
Kuubas müstiliselt haigestunud USA diplomaatide ajust avastati veidrad muutused.
Tsiteeri:
Mitu kõrget USA ametnikku kinnitasid sel nädalal uudisteagentuurile AP, et saatkonna töötajate aju valgeolluse juhteteedes on avastatud muutused. Juhteteid võiks lihtsamini võrrelda informatsiooni kiirteedega, mille kaudu aju eri osad omavahel suhtlevad. Uurijad pole avalikustanud, kas muutusi on leitud kõigi ohvrite või neist ainult mõne ajust.

New Yorgi Columbia ülikooli biomeditsiinitehnika professor Elisa Konofagou kinnitas AP-le, et varasemast pole teada juhtumeid, kus helilained oleksid muutnud inimese aju valgeollust. „Mind üllataks selline seos väga, me pole kunagi täheldanud valgeolluse juhteteede probleeme,” kinnitas Konofagou.
Tsiteeri:
Ühed ärkasid öösel toas kõlanud kahtlase sirina peale, mille allikat nad ei leidnud. Teised kuulsid imelikku madalat suminat või midagi, mis meenutas metalli kriipimist. Mõni tundis, nagu oleks õhus midagi kuulda, kuigi teised ruumis olijad seda ei märganud. Heli kadus, kui seda kuulnud isik astus paar meetrit eemale.

Kõigil, kes olid midagi sellist kogenud, tekkisid varsti tervisehäired. Nad kaotasid nägemise või kuulmise, tundsid iiveldust ja peapööritust. Mõnel kannatanul tekkisid mäluprobleemid ja ta ei suutnud meenutada üht või teist tavalist sõna.

Kannatanuid on praeguse seisuga kokku 24 ning Pennsylvania ja Miami ülikooli arstid otsivad seni vastust küsimusele, mis neil viga on. Paljud on nüüdseks täiesti paranenud, kuid umbes veerandil kestsid sümptomid pikka aega või kestavad seniajani. Neid ravivad arstid suhtuvad sümptomitesse kui senitundmatu haiguse avaldumisnähtudesse.
Nii et kummalised helid on siis mingi haiguse kaasnäht ehk hallukad.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2018 11:13 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 26114
Asukoht: Viljandimaa
Kas tõesti helirelv? Värske raport ütleb, et Kuubal töötanud USA diplomaatide vigastused on tegelikkus, mitte luul.
Tsiteeri:
Pennsylvania ülikooli teadlased, kes asja uurisid, kinnitavad oma vastilmunud raportis, et 24 diplomaati Kuubal on saanud ajukahjustusi, ent nende põhjust teadlased öelda ei oska. Diplomaatide sümptomid on teadlaste sõnul võrreldavad peapõrutuse omadega, aga probleem on selles, et pole ühtki tegelikult toimunud füüsilist sündmust, mingit konkreetset "pauku" või lööki vastu pead, mida nendega seostada saaks. Ehk: peapõrutuse sümptomid on, aga traumat ei ole.

Kummalised vigastused tabasid esimesi diplomaate, kes üle aastakümnete USA-st Kuubale saadeti. Diplomaatilised suhted USA ja saareriigi vahel taastati aastal 2014. Juhtumid leidsid aset ajavahemikus 2016. aasta lõpust eelmise aasta augustini.

Vaimne udu ja mäluprobleemid

Popular Mechanics vahendab, et 24 inimesest, kes väidetava rünnaku ohvriks langesid, osales uuringus 21. Neid uuriti keskmiselt 203 päeva pärast esmaseid teateid probleemidest. 76 protsenti inimestest ütles teadlastele, et neil on esinenud mäluprobleeme ja nad on justkui "vaimses udus" (ingl mental fog), 71 protsendil oli keskendumisprobleeme ja 67 protsenti vastanuist teatas, et tasakaaluhäiretest ja sellest, et nad ärrituvad kergesti. Sama paljudel oli raskusi ka uinumisega ja nad olid varasemast palju helitundlikumad. Paljudel oli probleeme ka valgustundlikkuse, tinnituse ja nägemisprobleemidega. Teadlased uurisid inimesi keskmiselt 203 päeva pärast seda, kui nad väidetava helirünnaku ohvriks langesid.

Mitmed neist, keda sümptomid kimbutasid, ütlesid, et nad kuulsid Kuubal olles kummalisi helisid suminast või surinast lõikavate piiksatusteni, mis näisid olevat nende suunas teele saadetud. Imelikud neuroloogilised probleemid ilmnesidki just nende helide kuulmise järel.


Midagi sellist? https://www.popsci.com/technology/artic ... ok-excerpt

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 18 Mär, 2018 10:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10058
Veel üks reverse engineering analüüs toimunust
https://spectrum.ieee.org/semiconductor ... pon-attack

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 18 Mär, 2018 11:20 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 26114
Asukoht: Viljandimaa
Isegi kui Havanna saatkonnas ilmnenu oli mingi pealtkuulamisseadme vms. kõrvalprodukt, võib see anda kellelegi inspiratsiooni samu efekte kasutava relva loomiseks. Põhimõtteliselt on see põlve otsas tehtav. Vastik värk.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 18 Mär, 2018 12:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Okt, 2012 23:11
Postitusi: 2553
Asukoht: Reval
Venelaste suutlikkus telefoni teel sihtmärki paralüseeriva või suisa eluohtliku signaali saatmise oskusest on juba aastaid linnalegende räägitud. :)

_________________
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 07 Apr, 2018 20:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 1659
Ameerika Ühendriikide Michigani ülikooli elektriinseneriteaduse ja arvutiteaduse dotsent Kevin Fu ning Hiina Rahvavabariigi Zhejiangi ülikooli elektriinseneriteaduse professor Wenyuan Xu: „Tõeline põhjus võib peituda varustuses, millega üritati pealt kuulata diplomaatide ja turistide vestlusi. Me olime võimelised looma ultraheliga selliseid toone, mida Kuubal kirjeldati ja salvestati. See ei pärinenud ühestainsast ultrahelist, vaid oli kombinatsioon, nii et mitmest ultrahelist tekkis kõrvalsaadusena, sealhulgas puhta juhuse läbi, kuuldav heli. Lisaks lõime prooviks pealtkuulamisseadme, mis salvestab kuuldavat heli ja edastab salvestuse läheduses asuvale pealtkuulamismeeskonnale kuuldamatu ultrahelilingi abil. Kui me paigutasime lähikonda teisegi kuuldamatu ultraheliseadme. suutsime tekitada kahe signaali interferentsi, tehnilises keeles intermodulatsioonimoonutuse, mis sarnanes Kuubal salvestatud helidele. Me suutsime isegi juhtida kuuldavate helide kõrgust, kui muutsime ultrahelisignaalide tugevust.“
https://theconversation.com/can-sound-b ... ered-83627


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Imelikud juhtumid Havanna saatkondades
PostitusPostitatud: 16 Apr, 2018 23:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10058
Kanada saadab oma diplomaatide pered koju Kuubalt.
Tsiteeri:
Canada sending home families of diplomats in Cuba after cases of 'new type' of brain injury | CBC News

Tsiteeri:
Canada is designating Cuba an "unaccompanied post" — meaning diplomats' families will not be allowed to live with them in the country during a posting — because of new information about mysterious injuries suffered by Canadian and U.S. diplomats and their families.

Canadian diplomatic staff in Havana were informed of the decision Monday morning. The federal government has made arrangements to bring family members home in the coming weeks.

Ten Canadians in Cuba experienced symptoms — including headaches, dizziness, nausea and difficulty concentrating — according to government officials who briefed reporters in Ottawa Monday.

A new report by a Canadian medical specialist raises concerns that some of the Canadians have experienced a "new type of possible acquired brain injury." A senior government official said that this injury is new to science.

"The cause remains unknown but could be human-made," said a media release from Global Affairs.

https://twitter.com/CBCPolitics/status/ ... 7115467783
http://www.cbc.ca/news/politics/cuba-di ... -1.4621992

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt