AR-15

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas vtl »

cedric kirjutas:USA-st toomine pole keeruline. Kui ise ei taha endale seda selgeks teha, siis veel mõni aeg tagasi pakkus https://www.nordarm.com/ USA-st impordi võimalust.
Keeruline või mitte, aga kui ma küsisin ühe meie kohaliku väikevahendaja(*) käest USAS $100 maksva pisividina toomise teenust, siis öeldi 162€. Ja see pidi veel sõbrahind olema, kus mingit kirvest sees ei ole. :)

*) Ei olnud Nordarm
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas cedric »

vtl kirjutas:
cedric kirjutas:USA-st toomine pole keeruline. Kui ise ei taha endale seda selgeks teha, siis veel mõni aeg tagasi pakkus https://www.nordarm.com/ USA-st impordi võimalust.
Keeruline või mitte, aga kui ma küsisin ühe meie kohaliku väikevahendaja(*) käest USAS $100 maksva pisividina toomise teenust, siis öeldi 162€. Ja see pidi veel sõbrahind olema, kus mingit kirvest sees ei ole. :)

*) Ei olnud Nordarm
Kui leiad USA-st jubina, mis saadetakse otse Eestisse, siis saatmiskulud/maksud otsa ja asi ants. Brownells.com on küll EU ära blokkinud, aga mõni aeg tagasi saatsid osa valikut rahulikult Eestisse. Tellimine läheb keeruliseks siis, kui tahta midagi sellist, mida USA pood välja ei taha/tohi saata või asi nõuab USA poolset paberimajandust, seljuhul läheb asi hulka keerukamaks ja kallimaks. Olgu see relv (USA ja Eesti poolt hulka pabereid, käitlemis- lisatasusid ning transport) või mingi relva pisijupp, mida USA pood ei taha välja saata - seljuhul iga samm on lisakulu.

Ma ei viitsi teemat tagasi lapata, aga vtl-e ise sa kirjutasid mingihetk lahti selle, miks USA-s 500dollarit maksev relv maksab eestis 1K euri ning eestis müüja marginaal on sellest "hinnatõusust" väike osa. Ma usun, et mingite relvajubinate/lisade tellimisel, mida USA pool sama vähe tahab lihtsalt posti siiapoole panna, on sama lugu. Kui aga õnnestub USA müüjale selgeks teha, näiteks, et püssi pildiga trussikud, mida veebipoes ei õnnestu korvi panna ja Eesti poole läkitada, pole siiski ohtlik veos kummalegi osapoolele ja müüja on nõus selle posti panema, siis hõissa, nädalaga on pakk postkontoris, natuke kohustuslikke makse ja purgis.

Lühidalt ka:

1) jupid mida usa ei taha/tohi välja saata - iga samm on lisakulu ja esimesest emotsioonist vajalikku juppi odava dollarihinnaga nähes ei jää palju järgi
2) jupid mida usa on nõus otse Eestisse saatma - rokenroll, postikulu saad kohe teada ja maksud on arvutatavad. odava dollarihinna emotsioon jääb peaaegu alles
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas Kriku »

Meil on välismaalt tellimise kohta tegelikult omaette teema olemas: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 41&t=11365

Et palun seal jätkata juppide tellimise juttu.
Rene64
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 03 Apr, 2019 18:02
Kontakt:

Re: AR-15

Postitus Postitas Rene64 »

Minul oli Haenel CR223 ja 14,5" rauaga ja olin väga rahul
Sakslane on ikka õige valik
Rohkem ei viitsi kribada kui tahad midagi küsida siis helista
Rene 5014418
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:Mul on üks poolautomaatse vintpüssi salv millel on juba tehasest sellised nõksud sisse peressitud, et sinna mahub vaid 2 padrunit. Kui nõksud maha viilida siis mahub 5. Toodetakse ja müüakse ka ilma piiravate nõksudeta salvesid. Minu salvele on suurelt sisse pressitud "2". Huvitav, kas tegu on B või C klassi relvaga?
See on jahisalv siis ilmselt. Mis püssile? Kui AK või AR ühildub, siis ma äriks maha selle sinult.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Andrus1973 »

Ei ole ei AK ega AR. Browning. ARile teeb Magpul kümmnest salve, mida saab siis piirajatega 0 või 5 peale ajada. Praeguse kehtiva seaduse järgi on ok, kui lõikasin kümnesele salvele kümmnese piiraja nii palju lühemaks, et salve mahub 2 padrunit. Kas keegi veel sellise "nipiga" salvesid toodab pole uurinud. Uue seaduse järgi on tegu ikkagi A või B klassi relvaga. Mitte, et see AR mu lemmik jahipüss oleks aga vahest rebaseid on hea plärtsutada.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:Ei ole ei AK ega AR. Browning. ARile teeb Magpul kümmnest salve, mida saab siis piirajatega 0 või 5 peale ajada. Praeguse kehtiva seaduse järgi on ok, kui lõikasin kümnesele salvele kümmnese piiraja nii palju lühemaks, et salve mahub 2 padrunit. Kas keegi veel sellise "nipiga" salvesid toodab pole uurinud. Uue seaduse järgi on tegu ikkagi A või B klassi relvaga. Mitte, et see AR mu lemmik jahipüss oleks aga vahest rebaseid on hea plärtsutada.
Seda AR 10-se salve ja 10-se piiraja asjaga olen kursis. Ei ole päris korrektne tehniline lahendus, kuna piiraja ülemine ots on laiem, mis läheb mahalõikamisel kaduma.

AR-i sobivusest jahiks. Vanakooli tüübid võivad ju nina kirtsutada, kui "sõjapüssiga" jahile lähed, aga aeg on siiski pooleksmurtavate püsside juurest edasi läinud. Muudetava pikkusega kahepunkti rihmaga on väga mugav AR-iga metsas käia - võsas ragistades tõmbad püssi ligidale, ei takerdu kusagile ja hea on kanda. Laskmiseks lased rihma ühe liigutusega pikaks ja jällegi on kiire ning ergonoomiline.
Tavaline .223/556 AR ei kvalifitseeru suuruluki küttimiseks, aga AR-10, samuti 300AAC Blackout kaliibris AR-15 sobiva padruniga küll.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Andrus1973 »

vtl kirjutas:AR-i sobivusest jahiks. Vanakooli tüübid võivad ju nina kirtsutada, kui "sõjapüssiga" jahile lähed, aga aeg on siiski pooleksmurtavate püsside juurest edasi läinud. Muudetava pikkusega kahepunkti rihmaga on väga mugav AR-iga metsas käia - võsas ragistades tõmbad püssi ligidale, ei takerdu kusagile ja hea on kanda. Laskmiseks lased rihma ühe liigutusega pikaks ja jällegi on kiire ning ergonoomiline.
Tavaline .223/556 AR ei kvalifitseeru suuruluki küttimiseks, aga AR-10, samuti 300AAC Blackout kaliibris AR-15 sobiva padruniga küll.

Need kardinaalselt erinevad seisukohad meil siin hakkavad juba anektoodiks muutuma aga...
Olen aju - ja koeramees olnud umbes 10 aastat ja olen üsna kindlal veendumusel et võsas ragistamiseks on AR üheks kehvemaks valikuks. Esiteks on ta raskem. Jah see on suhteline ja sätitav aga kaalusin praegu kõik püssid oma kapis ära ja AR on üks tummisemaid. Teiseks on selline tavaline IPSC jaoks kokku kruvitud AR jube auguline ja haraline. Tänu sellele ta takerdub kohutavalt hästi võssa ja okstesse kinni. Igatahes nõuab võpsikus liikumine hoopis rohkem tähelepanu kui mõne tavalisema ja siledama püssiga. Pealegi röövib EU 3 padruni nõue suurema osa poolautomaatse relva võludest. Mul on üsna tõsisel kaalumisel muretseda poolautomaati asendama poltlukuga ja batue sihikuga vint või siis koguni ülilühike sile kaheraudne.
Minu jaoks on kogu metsas liikumise saladuse võti pikkuses. Mida lühem, seda parem. Kui seadus lubaks, siis mina valiksin ajus käimiseks suurekaliibrilise püstoli või revolvri. Nagu nii on enamus laske põhimõtteliselt kontaktlasud või siis kuni paarikümne meetri pealt. Jah kõik ei käi pidevalt ajamas ja siis on tingimused teised. Et selline eriarvamus.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas EOD »

Lühikese rauaga haavlipüssi pauk hakkab koledasti kõrvakuulmisele. Ega Sa metsas ju kõrvaklappe ka ei kasuta?
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:Need kardinaalselt erinevad seisukohad meil siin hakkavad juba anektoodiks muutuma aga...
Sul paistab vist olevat mingi probleem sellega, kui keegi teine teistsugusel arvamusel või -kogemusega on? Juba mitmes kord rõhutad seda.
Andrus1973 kirjutas:Olen aju - ja koeramees olnud umbes 10 aastat ja olen üsna kindlal veendumusel et võsas ragistamiseks on AR üheks kehvemaks valikuks. Esiteks on ta raskem. Jah see on suhteline ja sätitav aga kaalusin praegu kõik püssid oma kapis ära ja AR on üks tummisemaid.
Ma läksin Sinu kirja peale ja kaalusin oma püssid ka ära. Ammu oli plaanis tegelikult:
.223/5.56 AR-15 holograafsihikuga - 3760g
.300AAC AR-15 optikaga - 3870g
.308 klassikaline poltlukuga jahipüss (Haenel) optikaga - 4210g

püssid on kaalutud ilma salvede ja laskemoonata.
Andrus1973 kirjutas:Teiseks on selline tavaline IPSC jaoks kokku kruvitud AR jube auguline ja haraline. Tänu sellele ta takerdub kohutavalt hästi võssa ja okstesse kinni. Igatahes nõuab võpsikus liikumine hoopis rohkem tähelepanu kui mõne tavalisema ja siledama püssiga.
Huvitav, kuidas sõdurid saavad oma püssidega metsas, võsas ja teinekord ka roomates liikuda?
Võsas liikudes lükkad püssi kandeasendisse seljale ja ei jää kinni mitte kusagile.
Andrus1973 kirjutas:Pealegi röövib EU 3 padruni nõue suurema osa poolautomaatse relva võludest. Mul on üsna tõsisel kaalumisel muretseda poolautomaati asendama poltlukuga ja batue sihikuga vint või siis koguni ülilühike sile kaheraudne.
See 3 padruni nõue ei tulene mitte EU-relvadirektiivist, vaid pigem jahieetikast. Ehk võrdsustada poolauto eeliseid poltluku ees ning jätta loomale ka võimalus.
Ma arvan tegelikult, et kui kolme lasuga loomale pihta ei saa, siis ei saa ka viie või kümnega ja rohkem pole mõtet laustuld anda.

Mul on üks vahetatava rauaga sileraudne ka. Selle kaal lühema rauaga on tõesti 3190g, aga see tuleb selle arvelt, et sileraudsel pole optikat. Nagu Sa ise väga hästi tead, piirdub sileraudse efektiivne laskekaugus suurusjärk poolesaja meetriga ning see seab omad piirid jahipidamisele.
Andrus1973 kirjutas:Minu jaoks on kogu metsas liikumise saladuse võti pikkuses. Mida lühem, seda parem. Kui seadus lubaks, siis mina valiksin ajus käimiseks suurekaliibrilise püstoli või revolvri. Nagu nii on enamus laske põhimõtteliselt kontaktlasud või siis kuni paarikümne meetri pealt. Jah kõik ei käi pidevalt ajamas ja siis on tingimused teised. Et selline eriarvamus.
Meil üldiselt on kokkulepe, et ajust looma ei lasta. Seetõttu puudub ka põhjus sileraudset seljas vedada.
Turvalisuse tagamiseks (kui siga või karu peaks ründama) on ajumeestel tavaliselt .45 püstolid kaasas.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Andrus1973 »

Las need muud asjaolud olla nagu on. Ega see vaidlus kuhugi ei vii. Iga ühel on erinevad kogemused ja tõekspidamised sõltuvalt tingimustest. Aga püsside kaalud on tõesti hämmastavalt erinevad. Kõik koos salvedega ja ilma moonata.
Optikaga AR 4,4 kg
Optikaga Blaser R8 4,2 kg
Browning Bar lahtise sihikuga 3,2 kg
Remingtoni 12 cal pump 3,1 kg
Beretta 692 kaheraudne 3,6 kg
Kus juures käes tundub kõige kergem ja saledam Bar olema, kuigi see on 15 cm pikem, kui AR.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Kuidas see kõik relvaseadusse puutub?
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas:Kuidas see kõik relvaseadusse puutub?
Äää, vist ei puutugi. Relvade alafoorumisse loodetavasti siiski puutub...

Kui jahiteemat ei ole, siis tõsta ümber kasvõi AR-i teemasse. Näiteks alates minu 29 veebr, 2020 2:22 kirjast:
"See on jahisalv siis ilmselt. Mis püssile? Kui AK või AR ühildub, siis ma äriks maha selle sinult."
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Andrus1973 »

Kriku kirjutas:Kuidas see kõik relvaseadusse puutub?
Hea küsimus! :D Aga eks kustuta ära. Tundub, et me VTLiga lihtsalt peame vaidlema.
PS. Jahiteema oleks tegelt ju täiesti OK.
Viimati muutis Andrus1973, 01 Mär, 2020 0:08, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:
Kriku kirjutas:Kuidas see kõik relvaseadusse puutub?
Hea küsimus! :D Aga eks kustuta ära. Tundub, et me VTLiga lihtsalt peame vaidlema.
Need kaalud ja argumendid on huvitavad tegelikult...
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist