märgistus SS-VT

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: märgistus SS-VT

Postitus Postitas metsapoole »

Plönn kirjutas:Aga ikkagi enamvähem teemasse :oops: :) , kas ja kust on leitud SS hülsse Maarjamaal ültse, ma mõtlen eeskätt foorumlasi :) , seda et mingil taadul neid oli kunagi kilekotiga ja peale sõda kõik põllud olid samuti täis :lol: , see on pläma :?
Ei mina tea ühtki, kel õnne üles tõsta sellist olnud oleks ja kes teaks samuti kedagi, kel leidu kui sellist oleks :? SS hülssi siis :)
Olen paar pihutäit ikka leidnud. Tulid kahest kohast umbes mõnisada meetrit vahet. Huvitaval kombel oli mõlemas kohas sik sak hülsside hulgas markeeringuta hülss ei oskagi arvata kui haruldaseks saab neid pidada. Osad padrunid ei ole rauast läbi käinud õõnsad puust kuuli jäänused küljes. Piltidelt on veel puudu 4 hülssi, mis juba teiste valduses.

Tegelikult tahaks veel vabandada nende ees kelle privadele teemas välgud ma toona ei vastanud. Selline klassikaline juhus, sai kirjutamist muutkui edesi lükatud kuni sinnamaani kus vastamine tundus juba piinlik olema.
Manused
leid 784.jpg
leid 787.jpg
leid 785.jpg
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: märgistus SS-VT

Postitus Postitas metsapoole »

Ei olnud seal ainult ss oli ohtralt ka tava markeeringuga hülsse millest osadel samuti puidust kuuli jäänused. On`s need 41 suve lahingust püssigranaatide laskmistest või 44-dast õppepadrunitena kasutatult maha jäänud? Samast leitud idapataljonide em-i poolikud ja kaks õppepadrunit just kui viitaks sellele. Kaldun arvama, et eesti poisid said seal mõned puupulgad pindudeks põmmutada ja edasi veoauto kastis ida poole. Kombinaat „Sinimäed“.
Manused
leid 779.jpg
leid 1447.jpg
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: märgistus SS-VT

Postitus Postitas sadist »

Kas see siis ongi spetsiaalselt SS üksuste tarbeks toodetud moon või..?
Otsisin netist ja leidsin väga vastuolulist infot.
Ühes youtube videos praaliti: "Nüüd hakkame laskma SS moonaga!" aga padrunikarbil oli kirjas "sS", mis on jälle hoopis teine asi ja siit teemast ka läbi käinud.
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: märgistus SS-VT

Postitus Postitas metsapoole »

On arvamus, et SS oli vabatahtlike organisatsioon millel puudus luba hankeks sõlmida otselepinguid armeele laskemoona tootvate tehastega. Laskemoon soetati kommerts ostudena, järelikult ei saanud organisatsioon omandada wehrmachtile toodetud markeeringuga padruneid. SS-i tellimusel toodeti kolm partiid moona. Firmalt DWM markeeringuga SS 1938 ja SS-TV 1938 sS kuuliga ja Poltelt platzpatrone 33 SS TV 1939 . Aga mis põhjusel toodeti CZO SS 1944 Heeres-Zeugamt, Geschoßwerkstatt, Königsberg sellest ei ole ma aru saanud. Waffen-SS-il puudus selleks vajadus.
Laenasin ühe võõra foto, mis tehtud Eesti ϟϟ-Leegioni Muuseumis. Seal ilusti kõik variandid olemas.
Manused
v4.JPG
v4.JPG (57.62 KiB) Vaadatud 5245 korda
metsapoole
Liige
Postitusi: 315
Liitunud: 16 Apr, 2012 17:31
Kontakt:

Re: märgistus SS-VT

Postitus Postitas metsapoole »

Kui nüüd netis natuke laiemalt ringi vaadata siis oli ka SS TV 1939 lahing moon. Kindlasti teeb asja unikaalsemaks TV märgistus mille täpset tähendust vist ei teata. Enamuse arvamus vast Totenkopfverbände. On veel ka saksa kaigas sarnase markeeringuga.
Manused
DSC08657.jpg
DSC08658.jpg
028035161.jpg
028035161.jpg (56.92 KiB) Vaadatud 5085 korda
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist