TUVASTADA suurtükimoon, mürsk, mürsukest

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
Vasta
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Soodla...
Need labad tunduvad olema seda tõugu, mis "PLÕKSTI" laiali lähevad peale rauast väljalendu. Pakuks, et tanki oma... Neid jurakaid liikus sealkandis omajagu ja katsetati igasugu perversset moona.
Kõige vingem näide oli ca 3,5 kilo stabikatega naelu (analoogilised, ent tiba lühemad on galili varitsuspüssgranaadis - lingvistid - vabandust!) täis tuubitud õhukese seinaga mürsk.

Kui oleks väiksemamõõdulisem ja teise kujuga, siis oletaks midagi muud. Paraku ainult tankis võib sellist junni kasutada. Liiati on tal rõngas ilma soonteta, mis viitab tanki rauale???
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Mul on vene mürsu hülss seal kirjas 38r
kas see on siis 38mm
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

GRANADIER kirjutas:Mul on vene mürsu hülss seal kirjas 38r
kas see on siis 38mm
Väga vabalt võib see olla hoopis valmistamise aasta.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

GRANADIER kirjutas:Mul on vene mürsu hülss seal kirjas 38r
kas see on siis 38mm
mööda see möödulindiga ära siis saad teada.
Kasutaja avatar
Abramis
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 21 Mär, 2005 20:23
Kontakt:

Postitus Postitas Abramis »

Mul on ka huvitav 76mm hülss. Kestal on pealetrükiga eestikeelne tekst:
Ameerika rohi, segatud 1933. a, V partii, 0,930 kg. Kommenteerige!
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

"Arsenali" töö.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

nii palju kui ma oma demineerimisperioodist mäletan, peaks tegu olema klassikalise tankivastase mürsuga. ei pea olema ilmtingimata siledaraudne relv. võib olla nii tankisuurtüki lask kui ka tavalise tankitõrjekahuri kahuri oma.

kahjuks ei ole aimugi täpsematest detailidest. igatahes ei meenu, et minu lõhkamisperioodi jooksul oleks sellise ehitusega sõjaaegseid asju märganud.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

sileraudsest veel kah poole sõnaga: sileraudne võeti kasutusele siiski mürsu kineetilise energia suurendamiseks. sileraudsus vähendab hõõrdumist ja raua kulumist. kahjuks ka täpsust. meenub, et kui venemaal võeti relvastusse 125mm sileraudse suurtükiga T64 siis tankistid kiitsid peale katsetusi-õppusi, et nüüd on meil tank maailma võimsama suurtükiga, millest on võimatu vastast tabada.

tagasilöögi osas aga...hehe...kui nüüd loogiliselt mõelda siis väiksem hõõrdumine rauas just suurendab tagasilööki sest tihedalt raua vstu liibuv mürsk surub ju ka rauda enda liikumise suunas. no selle kohta ma mingit täpsemat inffi tuua ei oska.
hirco
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 06 Mär, 2005 14:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Hülss

Postitus Postitas hirco »

Tere


Mul selline hülss kodus http://pilt.ee/view/433282/. Olen midagi taolist näinud piltidelt ja seal oli tegemist vene mortiiriga. Leidsin veel neid palju ka Auverest. See pildil olev mürsutugi vedeles ka nende hülsside juures, mis on saksa päritolu. Kas võib tegemist olla laengu hülsiga, kui on , siis, mis aparaadile see kuulus?
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

auveres on neid palju jah, aga jubedalt läbi mädanenud
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

See soadf hülss seal pildil on ilmselt siis 80 mm suurtüki oma. Sellise kaliibriga suurtükke toodi ilmale Austria-Ungaris (hiljem ilmselt Austrias) 1905-1940. Küllap see lõunast-edelast tulijatega ka siiamaile on jõudnud. Ankur on veidi probleemsem ornament. Kas tõesti merekahuritele toodetud? Huvitav, kust selline hülss leitud?

PANZERGRANADIER:
Mul on vene mürsu hülss seal kirjas 38r
See 38 võib hülsi pikkus olla ja r võib märgistada hülsi põhja serva kuju. Aga võib muidugi ka aasta olla ja "R" võib olla vene "G" - god - aasta.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

See heledam silinder seal pildil on ikka hülss ma arvan, aga ei tea, mis see läbimõõt võiks olla...? 210 mm? Siis Saksa nn "mortiir" 21cm Mrs 18. 150 mm? Siis Saksa haubits 15cm FH 18. Vaevalt, et vene oma on.

See roostes julla võib olla vajalik mürskude upitamiseks sisselaadimiskohale või mürskude transpordiks-tassimiseks. Kindel siiski pole. 15 cm kiri tundub loetav olevat.
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

hummel kirjutas:See soadf hülss seal pildil on ilmselt siis 80 mm suurtüki oma. Sellise kaliibriga suurtükke toodi ilmale Austria-Ungaris (hiljem ilmselt Austrias) 1905-1940. Küllap see lõunast-edelast tulijatega ka siiamaile on jõudnud. Ankur on veidi probleemsem ornament. Kas tõesti merekahuritele toodetud? Huvitav, kust selline hülss leitud?

PANZERGRANADIER:
Mul on vene mürsu hülss seal kirjas 38r
See 38 võib hülsi pikkus olla ja r võib märgistada hülsi põhja serva kuju. Aga võib muidugi ka aasta olla ja "R" võib olla vene "G" - god - aasta.
see hülss on sõrve metast pärit.
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Mis kest on?

Postitus Postitas dZonn »

Tuulasin pööningul ja näppu jäi üks kest. Mille oma see olla võiks
http://www.zone.ee/numismaatur/Mursuhuls1/
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

mina arvan, et vene 45mm suurtüki oma
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist