TUVASTADA laskemoon, padrun, kuul, hülss

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
Vasta
Nats
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 09 Mär, 2005 15:21
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Peipsi kaldal

Postitus Postitas Nats »

Sääl ülal Peipsi luidetes pole traalinud, kui oleks täpsemat infi peaks retke korraldama, liiv säilitab väga hästi. Männimetsa alt ja liivast on mõnus urgitseda.
Haagissuvilate müük ja rent.
www.haagissuvilad.ee
nord
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Jaan, 2005 15:10
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Padrunid

Postitus Postitas nord »

Kui koolivaheaeg lõppes tuli poeg(12a)maalt linna tagasi.Kaasa tõi ta kaks padruni pidet.Olin tõeliselt tige.Noomisin ja rääkisin tagajärgedest.
(organitest ja turvalisusest).Õnneks oli keegi püromaan püssirohu välja koukinud.See selleks.Nüüd oleks huvitav teada,millega tegu.Ühes pidemes on kolm padrunit,teises kuus.Kahjuks kaliiber loetamatu.Kolmesele on AS 40 R kirjutatud kuuesel on kiri lugematu.


http://pilt.ee/album.php?type=images&id=366802 siin on ka neist padrunitest pilte
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Padrunid

Postitus Postitas soadf »

nord kirjutas:Kui koolivaheaeg lõppes tuli poeg(12a)maalt linna tagasi.Kaasa tõi ta kaks padruni pidet.Olin tõeliselt tige.Noomisin ja rääkisin tagajärgedest.
(organitest ja turvalisusest).Õnneks oli keegi püromaan püssirohu välja koukinud.See selleks.Nüüd oleks huvitav teada,millega tegu.Ühes pidemes on kolm padrunit,teises kuus.Kahjuks kaliiber loetamatu.Kolmesele on AS 40 R kirjutatud kuuesel on kiri lugematu.


http://pilt.ee/album.php?type=images&id=366802 siin on ka neist padrunitest pilte
http://www.pilt.ee/photo/366802/7454010/ see peaks öige olema!
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Гив Ми Мани
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kolmepadrunilises pidemes olev moon peaks olema Prantsuse päritolu, 8mm Lebel.
Kuueses aga Itaalia 7,35mm Mannlicher.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kuradi jõnglased :lol: Ikka veel leiavad! Minu isa tegi minuga samasuguse kohitsemise - lasi minu padrunikogust kogu püssirohu välja :cry: Mul on õnneks tütar :) :lol: :D
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Aga alumistel piltidel on BMW R-35 või R-12 parempoolne küljepadi.
Neid ma laseksin oma pojal küll liivapaberiga nühkida.
nord
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Jaan, 2005 15:10
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas nord »

,Milleks poega kiusata.Kes siis kummitaolist materjali liivapaberiga nühib.
nord
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Jaan, 2005 15:10
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas nord »

Arnoldile.Oh seda ebaõnne.Mul kaks poega. :twisted: :twisted: : :lol:
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Loomulikult kummi MITTE. Seal on ka piisavalt rauda. mis teadupärast hästi roostetab. Muide, olen näinud vasakpoolset, mis oli kellelgi meistrimehel puust voolitud!
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

oliver kirjutas:Kolmepadrunilises pidemes olev moon peaks olema Prantsuse päritolu, 8mm Lebel.
Kuueses aga Itaalia 7,35mm Mannlicher.
Pisut täpsustavalt:

Kolmene pide tõesti mõeldud kasutamiseks Lebel varasematel mudelitel (kolmene pide); padruni tähistus - 8 x 50,5 R või 8 x 51 R (Lebel) või lihtsalt 8 mm Lebel.
Kuuene pide on Itaalia päritolu Mannlicher-Carcano 1938 a mudel püssi ja karabiini laskemoon. Padruni tähistus 7,35 x 52 või 7,35 Carcano.

Kuna postitusest tegin järelduse, et antud moon tuli välja kuskilt Eestist, siis siin on seda tõesti taolises ja (ka palju paremas seisukorras) võimalik isoleerida looduskeskkonnast väga paljudes kohtades.
Oli mõeldud meie piirikaitserügementide ja muude sakslaste arust taolisi relvi väärivate formeeringute jaoks.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
nord
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Jaan, 2005 15:10
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas nord »

Propatrial on õigus.Antud moon on tõepoolest pärit Eestist.Kui kedagi huivitavad need leiukohad,siis üht-teist võib lugeda Mulgi raudtee koduleheküljelt.vt Halliste ja Mõisaküla .
http://mulgiraudtee.viljandimaa.ee/start.html
Kasutaja avatar
koguja
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 22 Veebr, 2005 19:08
Asukoht: Välismaa
Kontakt:

Postitus Postitas koguja »

Mõisaküla lähedal lendas sakslaste laskemoonaga rong õhku. Venelased demineerisid seal usinalt aga siiani on seal veel kõiksugu kola. Faustide lasketorude hunnikuid, jms.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Koguja, ehk kirjeldaksid lähemalt, millist kola ja kus täpsemalt? Võib muidugi oletada, et peale 60 aastat väljas vedelemist on kogu kraam suht nigelas korras, aga mine sa tea. Panzerfausti toru paneks hea meelega kogusse.
nord
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 24 Jaan, 2005 15:10
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas nord »

Rong õhati 44aastal,kui sakslane taandus.Laskemoona leidub seal tõepoolest.Igal kevadel tuleb midagi välja ,vagunid lendasid taeva poole aga Laatre ja Mõisaküla vahelisel alal. väidetavalt oli 3vagunitäit olnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist