Sääsetõrjevahendid

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

oliver kirjutas:Tegelikult on see puugi teema huvitav, mõni läeb elus korra põõsasse kusele ja naaseb entsefaliidiga, mul on peale igat metsaskäiku küljes 2-3 elukat, rekord 21tk, aga häda mitte midagi.
Kamraad, sina peaksid küll metsast kaugemale hoidma, tundub sedapsi, et sul on ikka väga õnneks läinud, mingit jama pole külge saanud.
Teema on huvitav jah, minust hoiavad nad lihtsalt kaugemale (paar korda aastas ikka pesen kah ennast :twisted:), mõned korrad olen riietel neid märganud, kuid (muidugi kolm korda üle õla) pole kordagi keegi neist ligi imenud.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

21 puuki! :shock: Sul on kuratlikult hea tervis (veel)! Ja arvatavasti ka immuunsus entsefaliidi vastu juba olemas. Mõni pidi selle märkamatult läbi põdema ja ise ei teagi et immuunne. Aga borrelioosioht jääb... Ühel ekskolleegil oli mingi eriti vastik borrelioosivorm, mida ei õnnestunud antibiootikumidega lõplikult välja ravida. Bakter kapseldus kuskile ära ja aeg ajalt, kui organism nõrk, hakkas jälle peale. Nii et tasub ette vaadata kõigil, ka vaktsineeritutel.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Postitus Postitas TTA »

Basilio kirjutas:21 puuki! :shock: Sul on kuratlikult hea tervis (veel)! Ja arvatavasti ka immuunsus entsefaliidi vastu juba olemas. Mõni pidi selle märkamatult läbi põdema ja ise ei teagi et immuunne. Aga borrelioosioht jääb... Ühel ekskolleegil oli mingi eriti vastik borrelioosivorm, mida ei õnnestunud antibiootikumidega lõplikult välja ravida. Bakter kapseldus kuskile ära ja aeg ajalt, kui organism nõrk, hakkas jälle peale. Nii et tasub ette vaadata kõigil, ka vaktsineeritutel.
Tjaa, mul oli lapsena maal käies keskmiselt iga nädal 1-2 puuki või nii. Noh, ja suviti käisin maal maist septembrini 18 aastat jutti. Vahepeal omandasin sellise oskuse näpitsatega puuke eemaldades et võisin kinnisilmi ka puuke eemaldada nii et pead sisse ei jäänud.
Kasutaja avatar
paadikapten
Liige
Postitusi: 307
Liitunud: 06 Juul, 2005 14:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas paadikapten »

Kas puugipintsettidel on erinevusi näiteks kasutusmugavuse osas? Ma olen neid ikka vaadelnud, aga erinevused konstruktsioonis ei ütle midagi. Ostsin siis millalgi Novaluxist ühed ära. Igaks juhuks. Kunagi oli mul juhus, mil puuk end sisse imes ja imemiskohta punane ring tekkis. Õnneks selle punase ringi ja päevakese kestnud, hästi kerge palavikuga asi piirdus, midagi muud ma ei täheldanud ja arstide abi vaja ei läinud.
Vaatame siis, mis siin toimub...
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

jackpuuk kirjutas:Teema on huvitav jah, minust hoiavad nad lihtsalt kaugemale (paar korda aastas ikka pesen kah ennast :twisted:), mõned korrad olen riietel neid märganud, kuid (muidugi kolm korda üle õla) pole kordagi keegi neist ligi imenud.
See ei saa olla juhuslik, et puugid ühte foorumlast kangesti himustavad ja teise ära põlgavad. Kuna vereimejad pidid "saaklooma" leidma ja tuvastama süsihappegaasi, soojuse ja südamelöökide järgi, siis peab olema veel mingi x-faktor, sest kamraad jackpuuki nende tunnuste puudumises vist süüdistada ei saa. Vastasel korral peaks ta zombi olema. :wink:
Pakun välja higilõhna, mis on igaühel nii või teisiti erinev, aga suurel määral pidavat sõltuma toidueelistusest. Ma ei imestaks, kui härra jackpuuk armastab ntx küüslauku või tarbib midagi nii kanget, et võtab puudel lehed kollaseks, kui metsas kõnnib! :D
Teine jälle sööb midagi või kasutab deodoranti vms, mis puugid pöördesse ajab. Päris huvitav uurimisteema mõnele bioloogile.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Kusjuures ma olen selles osas Jackpuugi verevend - iial pole ühtki puuki olnud, kuigi kuni keskkooli lõpuni elasin metsade vahel ja hulkusin seal päris palju. Kassid/koerad ikka korjasid neid üles aga ise jäin alati puutumata. Peale seebi/šampooni kosmeetikat ei kasutanud, nii et selles ei pruugi asi olla. Söök oli tavaline maatoit - liha ja kartul põhiliselt, küüslauku pruukisin harva, mugulsibulat rohkem. Kahtlusan et ei midagi ebatavalist ka selles osas. Higilõhna osas ei oska seisukohta võtta, nimelt sai vähemalt suvel igapäevaselt ainult käsi ja nägu pestud, vajadusel ka jalgu, tervet keha sai laupäeviti küüritud. Sooja vett sai vaid ise puudega küttes. Huvitaval kombel ei mäleta et miskit erilist lehka oleks minust oleks eraldunud...
Keegi kõrvaltseisjatest ka seda ei märganud (või ei võtnud jutuks).
Nii et puukide saagivalik jääb müstikaks. Sääsed tikuvad küll vahel ligi, aga mitte nii et päris hädas oleks. Suurimaks nuhtluseks oli/on minu jaoks metsas hoopis põdrakärbsed. Nii et kui nüüd Jackpuuk miski ühisosa leiab, siis võime kahe peale miski uue tõrjevahendi luua ;)
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Noh ühisosa ongi see maatoit, mida nimetasid. Mekib küll küüslauk ja sibul, aga ei saa kuidagi nimetada neid ainukeseks kõhutäiteks ja hommikut nendega tavaliselt ei alusta. Deodorante ja muid lõhnaaineid kasutan väga harva. Higistamise suhtes, suvel pole üldse harv päev, kus 4,5 liitrit Värska Originaali kerest läbi käib. Ja inimesed suure kaarega pole senini minust mööda käinud. Veregrupp? B(III) reesus negatiivne. Äkki tunnetavad seda kuidagi? Siin oleks teadlastel uurimist küll.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Mul sama veregrupp. Aga maasööki saan nüüd üliharva, samas duši all käin nüüd kaks korda päevas, linnaelu rõõmud ;) Metsas käin ka harva, aga puukidega pole ka neil vähestel kordadel siiani kokkupuudet olnud...
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Hmm, päris huvitav. See on suhteliselt harvaesinev veregrupp. Kuidas puukidega kimpus olevatel kaasfoorumlastel veregrupiga lood on? Reesus positiivne või negatiivne? Ehkki see ei tohiks otseselt lugeda, või on kellegil reesus positiivne + :lol:?
sitt päev, kellele kurdad
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

jackpuuk kirjutas:Hmm, päris huvitav. See on suhteliselt harvaesinev veregrupp. Kuidas puukidega kimpus olevatel kaasfoorumlastel veregrupiga lood on? Reesus positiivne või negatiivne? Ehkki see ei tohiks otseselt lugeda, või on kellegil reesus positiivne + :lol:?
Puukidega kimpus pole. Olen, oma teadliku elu jooksul, endalt leidnud sisseimenud puugi ühe korra. Veri on 0(I), reesus negatiivne. Vahel ikka jalutavad jala peal aga närima pole, peale selle ühe korra, veel hakanud. Loodusega puutun kokku min 1x päevas, kui koeraga jalutamas käin. Rohi on siis törts üle põlve, kummikuid ega DEET -i sisaldavaid määrdeid üldiselt ei kasuta.
John
Liige
Postitusi: 506
Liitunud: 17 Juun, 2006 19:57
Kontakt:

Postitus Postitas John »

Puukide kohta ei oska väga öelda aga teadlased väidavad, et vähemalt sääsed eristavad veregruppi- nt B res+ väga ei taha aga samas on näiteks hakkajad 0 res+ peale. Ehk puukidel saranased instinktid?
Viimati muutis John, 01 Juul, 2011 17:19, muudetud 1 kord kokku.
Inter arma enim silent leges (sõja aegadel on seadused vaiksed) Cicero
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Postitus Postitas allatah »

Sai käidud sõpradega ühes väga puugirikkas metsas. Ja üks tüüp korjas kogu aeg omalt puuke maha. See oli paar aastat tagasi kui kõige hullemal päeval kogunes tal nii umbkaudu 5 tunniga 16 puuki ja edasi läks lugemine sassi. Samas valdav osa neist olid lihtsalt pükste küljes. Ja tõe huvides tuleb ära märkida, et tema kõndis peaaegu kogu aeg esimesena ja meie tulime tema tallatud rohus järele. Temale ei hakanud vist ükski külge ja mind hammustas vast nädalas üks puuk. Päeavas ma eriti üle viie lahtise puugi endalt ei leidnud. Veregrupp 0+
Kõige jubedam oli see, et meil kõigil tekkisid täielikud luulud ja lõpuks tundus, nagu kogu aeg miskit roniks kuskil. Selles põrgu eeskojas veetsime väikeste vaheaegadega üle kuu.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5214
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Huvitaval kombel ka mulle puugid ei "hakka". Eestis olles sai küll ja küll mööda võsa ringi ragistatud, heina tehtud jne. Kaks korda olen oma 31 eluaasta jooksul oma kehalt sisse imema hakanud puugi leidnud. Esimene kord kõrva tagant ammu päris poisikesena, teine kord paar aastat tagasi töölt koju sõites. Näppude vahel kõditav puuk sai eemaldatud isegi mitte sõidukiirust vähendamata. Samas mul sealsamas maal üks sugulane käis puugi pärast vähemalt korra igal aastal arsti juures (sai aastas oma kümmekond puuki ja mõne väljavõtmine läks veidi nihu). Töö juures koerad olid samuti puuke nagu kõrvarõngaid täis, 10-15 tk tavaliselt alati. Iga valvekorra ajal ma vaatasin need karvased sõbrakesed ikka korralikult läbi ja noppisin leitud puugid ära. (koertel on nad reeglina just pea ja kaela piirkonnas).
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
frits66
Liige
Postitusi: 722
Liitunud: 18 Juun, 2007 20:03
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Puugid

Postitus Postitas frits66 »

Omal ehe näide olemas eelmine suvi sai Peressaares otsiaga käidud ja 3 päeva hiljem tõusis nõrk palavik mis sai tablettidega maha aetud.5 päeval hakkas tööl nii sitt et anna otsad koju jõudes palavik 39,8 kaks päeva olin kodus sirakil ja siis tuli memm koju kes kiirabipunkti kupatas.
Seal siis surgiti analüüse ja targemaks ei saadud ennem kui seletasin et silmad kardavad valgust.Siis võeti selgroost ruttu uus analüüs ja selgus et puuk va peletis oli näksimas käinud.
Lõpuks rippusin veel 10 päeva täpselt tilgutite otsas.Arst veel kiitis et hää tervis et välja tulin.Igal juhul kui võimalik vaksineerige kui metsa asja.Endal ka varemalt puuke küljes olnud aga nii mürgist hammustust kui see peletis endast maha jättis polnud enne kogenud. :evil:
Mulle võib alati pakkuda Rakverega seotud postkaarte ja fotosi.
http://taaler.pri.ee/
diesel
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Postitus Postitas diesel »

minul veri 0 res+, sääsed, parmud, kihulased söövad isuga. puuke leian suht harva enda küljest. samas kahel eelmisel aastal järjest olen borrelioosi saanud. esimene möödus ilma eriliste kaebusteta. teise korraga oli juba liigestega muret. peale antibiootikumikuuri on analüüsid puhtad, aga liigestemured jätkuvad ja isegi süvenevad.

sääskede vastu olen igasugu toidupoe off-e ja muid taolisi kasutanud. mingil määral ikka mõjuvad tõrjuvalt. hiljuti läksin reklaami ohvriks ja ostsin x-100 nimelise vahendi. sääskedele mõjus nagu suvaline off. ehk siis tulid kallale ikka, aga veidi väiksema isuga. värskeim proovitud kraam on roheline diffusil. selle toimet hindan off-idest tuntavalt paremaks, aga kõige näljasemad tulevad ikka verd imema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist