Teema kiivri restaureerijatele!

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

-=Grenadier=- kirjutas:M35'l oli õhutusaugu needid eraldi - M40'l ja M42'l enam ei olnud vaid olid lihtsalt kiivrisse augud tehtud!
Ja täpsustuseks, et selle augu ümbrus oli väljapoole kumeraks stantsitud, nii et pealtpoolt vaadates oli kiivripinnast kõrgemal...

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Paistad keevitusega sinapeal olevat ? Osta terve kiiver ,lõika relakaga vendiaugud välja ja keevita need oma kiivri külge.
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas dZonn »

Mingi killu viskamine tahtis olla või. Ei ajanud kahjuks naerma. Mis selles halba on kui ühe vana kiivritükki korda teha proovida. Ühesõnaga ma esitasin kaks konkreetset küsimust. Ühele sain vastuse teisele veel mitte. Nii et keskenduks sellele
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Mine Kemiflora kauplusesse ja osta aerosoolvärvi metallile. Lase segada täismatti RAL- 6006. Maksab mingi 160 raha.
Kui värvima hakkad võid värskele värvile peenliiva peale tolmutada aga et jääks ühtlaselt -pead enne millegi peal katsetama. Ja lõppviimistluse annad lõkkel tossutades. Võtab kergelt tumedamaks ja kaotab värvi värske väljanägemise. Kinnitusneedi diameetriks mõõtsin tavalise joonlauaga 13 mm.
Õigus! - turu peal kuulsin ,et pidid veel olema mänguasjade poes militaarmudelitele mõeldud värvid?! Purgiga saab poti võõbatud!
Muud täpsemat ei oska sellest kosta?
venelaste käest saad osta ka dekaalid kui soovi on!
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas dZonn »

Asi on siis praegast nõnda kaugel. Lihvimisjälg kuklal näitab et seal sai kinni keevitatud kaks lisaauku mis olid sinna tehutud villkopa (või mis iganes) varre paigaldamiseks.. Õhutusaugud olid kumbki kinni keevitatud nii et nende asemel oli d suured metallikobakad. Sai ka need maha võetud ja üle lihvitud. Augud tulid alt ise ilusasti välja. Sama lugu oli kahe eespoolse kinnitusauguga. Ainsana oli n.ö. originaalseades kukla kinnitusauk mida siis ka kasutati varre kinnituseks. Kaks auku külgedel alaääres old sinna puuritud kuna kunagi oli keegi üritanud kiivrist ilma sisuta punnvõrrikiivrit teha. Ülejäänud heledamad laigud, eriti pealael on tingitud roostesurma toimest. Kusjuures kvaliteedivahest kahe suurriigi viivrite vahel annab ilmekalt aimu fakt et kui ma selle kivri leidsin oli kõrval ka vene kiiver mis oli täpselt samades tingimustes olnud, kuid millele oli auk juba sisse roostetanud. Saksa oma on aga täiesti terva. Kaalu on tal umbes 1100 g.
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Mina mõtlesin ,et teil Kambjas ,kus teadupärast asus Maitla staap ja kus lösutas ka Degrelle on igalviimasel selllil viis originaalvärvis SS-kiivrit kapi otsas?? :lol:
Aga kui restaureerid niisugust kiivrit -ega siis oska miskit kosta küll?? :shock: Jõudu vast!
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas dZonn »

Pole Kambja mehega minu puhul tegemist. Hoopis teine maakond ja maailm:)
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Sorri !!! Panin jah täiega puusse ,kui nüüd üle lugeda. :oops:
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas dZonn »

Horst
Liige
Postitusi: 363
Liitunud: 12 Veebr, 2005 0:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kiiver

Postitus Postitas Horst »

Paistab hea välja. Pildilt paisatb aga et kiivril on kas õhtusakude needid välja võetud/roostetnud (M1935 mudel) või siis stantsitud kumerad kõrgendused (M1940 ja M1942) maha käiatud. Esimesel juhul saab uued needid teha ja asemele panna. Teisel juhul on taastamine palju keerulisem, kui mitte võimatu.
Me kõik oleme võhikud, ainult erinevates valdkondades.
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

tubli töö!

mõtlen siin ise kuidas sama tükki paari tühja kesta peal ära teha,
nimelt toodi mulle kadriorust pööningult leitud kiivri kest, keevitamisega mina õnneks jändama ei pea, kuid keegi geenius on ventaugud tinaga sulgenud.. ju siis tuul käis liialt läbi, see aga võib endaga kaasa tuua teab mis.. meningiit on vist kõige lahjem mida üldse sel puhul saada annab.

noh, värvid-värgid valmisvaadatud mul, kuid probleem kiivri sisudega..
mingeid uusi koopiad müüakse netis, aga suht soolased. otsin.
Pahandus
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 16 Veebr, 2004 21:46
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Pahandus »

Mina kasutasin kiivri sisuna näituseks vana munakoore (motorratta kiiver 60.nendatel ) sisu.
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Nibelungen »

Ja mul ka ühel 1ms saksakiivril motorratta kiiveri sisu aga oleks parem kui oleks originaal või koopia
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas dZonn »

Kõigepealt olen meeldivalt üllatunud, et asi nõnna palju vastukaja on tekitanud. Horstile võiks asja kohta seda öelda, et ma ei tea kas seal õhutusaukudel olid needid või oli asi monoliitne. Siis veel huvitab et kuidas teha üldse kindlaks, et mis marki kiivriga tegu on?
Ja eelpoolkirjutaja käest, kes rääkis et munakoorest kiivri sisu sai tahaks küsida, et kuis see sisu ka sobis?
Ning lõpuks, kas kusagilt pole saada õhutusaugu neetide jooniseid. Plaan oleks ise välja treida
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas dZonn »

Niisiis sai valmis tehtud üks kiivrisisu. Originaalist on asi väga kaugel kuid esialgu ajab asja ära :)))))). Kasutatud vana kotirihma, 10 neeti ja mingi vana sisu.
http://www.zone.ee/numismaatur/Kiivrisisu/
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist