RKKA kaarditasku

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Kaarditasku

Postitus Postitas hugo1 »

Õnnestus mul osta sümboolse tasu eest kaarditasku, suhteliselt halvas seisukorras. Kuid mul pole õrna aimugi, kui vana see olla võib ja millise riigi sõjaväes seda kasutati. :?:
http://www.pilt.ee/photo/548650/12471747/
http://www.pilt.ee/photo/548650/12471746/
http://www.pilt.ee/photo/548650/12471745/
http://www.pilt.ee/photo/548650/12471743/
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Välimuselt paistab olevat esimese vabariigi aegne. Minu kogus on eesti soost SS ohvitiseri kaarditasku mille metallkinnitusel on kirjad-LONDON ENGLAND.
Mida kätte saadi seda kasutati.
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Tegemist peaks olema Esimese Eesti Vabariigi aegse ohvitseri kaarditaskuga.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

UnterKroon
Tegemist peaks olema Esimese Eesti Vabariigi aegse ohvitseri kaarditaskuga
Ma ültse ei kahtle Su sõnades, aga lihtsalt huvi pärast küsin, et miks Sa nii arvad. :?:

Muuseas, kui palju selline ese maksta võiks :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

ma nägin baltijaamas turul sellist..
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

taipohh
Millal, sealt on minu oma ka pärit. Mingitle A-sotsidel oli seal oma nurk, kus müüvad jubedat prügi. Kaltsud ja praht sõna otseses mõttes.
Esimese hooga tuhisesin sealt mööda, aga siis jäi seal silma kaltsude vahel üks pilotka, Vene oma, see tavaline viisnurk ees.
Tõmbasin siis kopsud õhku täis ja kolasin nende asjad läbi, põhjast tuli see tasku välja. Müüjaid oli kaks, üks oli koomas mees ja ta naine, kainem. Naine pidas seda vanaks naiste käekotiks. Vestlesin siis nendega, et kas sõja asju ka liigub. Ütlesid, et varem liikus, aga nüüd enam praktiliselt mitte. Saksa II maailmasõja esemete hindadega oli ta nii palju kursis, et need on kallid ja ostjaid seal samas jagub(seal samas Balti jaama turul ju antiigi kaupmees, ning vanalinna ju ka sealt kiviga visata, kus tahtjaid palju, antiigiärid).
Prügikollidest veel niipalju, et paljud teavad, et Saksa asjad palju väärt ja odavalt nad naljalt midagi ära ei anna, pealegi tahtjaid jagub.
Ise olen Balti jaamas vestelnud ühe prügidaamiga, kes tahtis roostes ja mõlkis Saksa gaasimaskitorbiku eest 1000 krooni :shock: , see äri jäi muidugi tegemata.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

OLC muidu saksa markeering.
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

Vast tegutses OLC-d tampinud firma ka pääle sõda edasi nagu paljud teised. :roll:
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväega ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased punaarmees ja "Lend-Lease" temaatika). Otsin Eestis valmistatud metallist saksa pealuud ja kulli mütsile.
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Kaldun sama arvama, antud kaarditaskut vaadates.
marukoer
Liige
Postitusi: 284
Liitunud: 16 Dets, 2006 17:36
Asukoht: kesk-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas marukoer »

olen teist uurinud igast küljest,ainult lukkudel oli kiri SALMI ja ringi kujuline märk 24 ja R.
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

Task siis soome töö. Rihm võib olla vabalt sõjaaegne. Tasku kohta ei tea halligi.
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväega ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased punaarmees ja "Lend-Lease" temaatika). Otsin Eestis valmistatud metallist saksa pealuud ja kulli mütsile.
Hjalmar Nelk
Liige
Postitusi: 548
Liitunud: 01 Apr, 2005 7:47
Kontakt:

Postitus Postitas Hjalmar Nelk »

Tegu on minu arust soome nn "tulejuhi" plansetiga. Seal on see vineerist alus - sinna külge sai millimeeterpaberi kinnitada ning nõelu torkida. Tegu on minu arust pärastsõjaaegse asjaga
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Soome tulejuhi või mõõdistaja plansett ehk tasku. Vineeri peale saab kinnitada millimeetripaberi ja sellele omakorda mõõdiku (kaarjoonlaua sarnase) M1, millega on võimalik teha käsibussoolmõõdistuse arvestustööd või mõõta tulejuhtimiseks vajalikke koordinaate suundade ning kauguste järgi. Sõja ajal võisid need samasugused olla, kuid peale sõda olid sellised kindlasti ja neid on teatud hulgal ka kaitseväes - soome abi.
Tulejuhtimisplansetil on siiski sageli sees veel eraldi lahtine vineeralus. Võib ka olla plansetinõelte kotike. Aga no saab mõlemat mõlemaga teha.
pisarx
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 03 Apr, 2012 16:31
Kontakt:

RKKA kaarditasku

Postitus Postitas pisarx »

Tere!
Oleks soov müüa RKKA kaarditasku.Mis hinnaga võiks sellist asja müüa või mis on nende väärtus sellises seisukorras?Tundub päris korralik.Rihmad pidid neil vist päris haruldased olema?!?Keegi muidugi mingi vahe julla sinna vahele vist pannud...
Tänud info eest! 8)
IMG_1171.JPG
IMG_1172.JPG
IMG_1174.JPG
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist