Presidendi ametikett

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Kasutaja avatar
Mati
Liige
Postitusi: 392
Liitunud: 10 Veebr, 2005 21:42
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Presidendi ametikett

Postitus Postitas Mati »

Mina isiklikult arvan , et selle keti originaalilähedane koopia oleks tulnud ajuba ammu valmistada.
Moskvast originaali tagasi saada oli ainult heausklik mõte
Pilt
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Presidendi ametikett

Postitus Postitas Aleks »

Mati kirjutas:Mina isiklikult arvan , et selle keti originaalilähedane koopia oleks tulnud ajuba ammu valmistada.
Moskvast originaali tagasi saada oli ainult heausklik mõte
Kindlasti tuleb ka see aeg, millal originaal Moskvast tagasi tuuakse.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
juku
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:28
Kontakt:

Postitus Postitas juku »

Kui on mida tuua. Väga vabalt võib see lihtsalt olla mõne tšinovniku poolt segastel aegadel varastatud. Venemaa ei saa ju ometi tunnistada, et näed pole midagi anda, kuna varastati ära.
Viimati muutis juku, 20 Veebr, 2008 21:15, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Aasta või paar tagasi kõlas mingis telesaates väide, et ametirahalt mõned kivikesed puudu. Kadunud teadmata suunas.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Minu meelest nagu ei osta õige mees tagasi mingi röövli käest varastatud autot, ei sobi kaubelda ka selle presidendi ametiketi üle. Kui pole siiani tagasi antud, siis ei antagi. Pätil ikka päti kombed. Ja üldse - läbirääkimisi saab pidada vaid sel juhul kui pooled on võrdsed. Varastega läbirääkimisi ei peeta ja punkt. Nii et hoidku seda eelmist ketti kus tahavad. Pole enam meie asi seda teemat puudutada.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Frundsberg kirjutas:Minu meelest nagu ei osta õige mees tagasi mingi röövli käest varastatud autot, ei sobi kaubelda ka selle presidendi ametiketi üle. Kui pole siiani tagasi antud, siis ei antagi. Pätil ikka päti kombed. Ja üldse - läbirääkimisi saab pidada vaid sel juhul kui pooled on võrdsed. Varastega läbirääkimisi ei peeta ja punkt. Nii et hoidku seda eelmist ketti kus tahavad. Pole enam meie asi seda teemat puudutada.
Kett ketiks, kuid Venemaal on ka muid äraviidud varasid, nt. Tartu Ülikooli arhiiv. Ei saa neid võrrelda varastatud auto ja selle tagasi ostmisest, rääkimata käega löömisest. Kui asju tagasi ei nõuta ja sellega ei tegelda jääb venedel mulje, et nad ongi õiged mehed. Asi põhimõtteline.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Presidendi ametikett

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Aleks kirjutas:
Mati kirjutas:Mina isiklikult arvan , et selle keti originaalilähedane koopia oleks tulnud ajuba ammu valmistada.
Moskvast originaali tagasi saada oli ainult heausklik mõte
Kindlasti tuleb ka see aeg, millal originaal Moskvast tagasi tuuakse.
Siin oled sa, Alex, küll kole lihtsameelne... Bütsants ei anna midagi tagasi - ega ka midagi andeks :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Selles ongi näiteks Eesti ja Iisraeli vahe.

Algne olukord - presidendi ametikett on vaenuliku naaberriigi valduses.

Iisrael: IDF ja Mossad toovad selle keti lihtsalt tagasi, vajadusel relva abil

Eesti: lepib olukorraga ja teeb uue keti.

Umbes samu paraleele võib tuua ka muudes valdkondades.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1969
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas MadMan »

Tagasi tuleb need varad ja see õnnetu kett kindlasti saada, kuid viimane on minu arust mõttetu butafooria. Andke siis juba valitsusõun ja mingi kuldne toigas ka Ilvesele pihku, siis on nagu päris kunn. Mida rohkem kulda ja karda presidendile külge topitakse, seda suurema tühisusega on tegemist. Mulle meeldiks palju rohkem kui Ilves laseks viiskudes ja mulgi kuuega edasi. Pikk, kõhukas mees - kohe näha, et rikas mulk. See kullaihalus näitab eestlaste identiteedikriisi - me ei mäleta, kust me tuleme ja ei tea, kuhu me läheme.
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Kasutaja avatar
Coger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 18 Mär, 2007 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Coger »

MadMan kirjutas:Tagasi tuleb need varad ja see õnnetu kett kindlasti saada, kuid viimane on minu arust mõttetu butafooria. Andke siis juba valitsusõun ja mingi kuldne toigas ka Ilvesele pihku, siis on nagu päris kunn. Mida rohkem kulda ja karda presidendile külge topitakse, seda suurema tühisusega on tegemist. Mulle meeldiks palju rohkem kui Ilves laseks viiskudes ja mulgi kuuega edasi. Pikk, kõhukas mees - kohe näha, et rikas mulk. See kullaihalus näitab eestlaste identiteedikriisi - me ei mäleta, kust me tuleme ja ei tea, kuhu me läheme.
No nii negatiivselt siis vastu Vabariigi 90-ndat juubelit:)
et see vana nodi maamunalt ja maamunast veel niipea ei lõppeks!
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1969
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas MadMan »

Vaatasin vanemaid vastuvõtu pilte - see ametikett meenutab väga keskaegse foogti samalaadset asjandust. Milleks?
Mingit väärikust see ei lisa, pigem mõjub rõhuvana. Pealegi on Pätsu ametikett meeldetuletus ühe isiku egotripist ja iseseisvuse kaotamisest. Sellise vidina koht peaks olema muuseumis.
Vapi koht on seina peal - milleks seda kaelas kanda? Sama mõttetu nagu sinimustvalge lips või kleit.
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Kasutaja avatar
Coger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 18 Mär, 2007 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Coger »

Originaal, e Pätsu presidendikett tunnistatigi ametlikult museaaliks, seda seoses siis uue valmimisega. Ja säärane kett ei ole ju mitte ainult meie presidendil, vaid enamusel riigipeadest- vahet pole, on see riik siis kuningaga või presidendiga. Seetõttu suhtuksin sellesse ketti mina pigem kui ühte omariikluse sümbolisse ning traditsiooni jätkamisse ja midagi taunimisväärset asjas küll ei näe.
Aga see, et vapi koht on ainult seinal, see küll uudis... Nii lipp kui vapp kannavad endas tugevat sõnumit omariikluse ja iseseisvuse koha pealt ning kus selliseid sümboleid veel kasutada, kui mitte presidendi ametiketis?
et see vana nodi maamunalt ja maamunast veel niipea ei lõppeks!
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1969
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas MadMan »

Vaatasin huvi pärast kroonitud peade riietust ja kettide kaelas kandmine on pigem erand kui reegel. Aborigeenide kunnid kandsid brittide nõudel kaelas mingeid vidinaid nimega "kuningaplaat".
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:KingMerrimanNLA.jpg
Päris kuningate võimumärgid on üles loetud näiteks siin http://en.wikipedia.org/wiki/Regalia.
Kuldsete, uhkelt kaunistatud kaelaehete otsas ripub tavaliselt mingi väga kõrge aumärk, mis on mingil moel välja teenitud. See ei käi ametiga kaasas.
Presidendid kannavad enamasti vastavat linti üle parema õla ja kaelas rippuv kulin on eelpoolnimetatud aumärk.
Palju pildimaterjali siin - http://www.filibustercartoons.com/picte ... _democ.php
Seega on meie nn ametikett lihtsalt üks iseendale annetatud aumärk aastal 1936, kuid põhjendust sellel ei ole.

Siis veel see sürrealistliku tekkelooga Maarjamaa rist, mille ketti kandsid varasemad presidendid, aga seda annetatakse vaid välismaalastele?
http://www.hot.ee/maarjamaaristiprototyyp/
http://vp1992-2001.vpk.ee/est/ametitege ... margid.asp
http://www.riigikantselei.ee/?id=5998

Paslik oleks see teema viia õige alajaotuse alla.
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Olen MadMan'iga paljuski nõus (keda see küll morjendama peaks :roll: )
Aga alati võib ju asjadest ja oludest ka positiivset otsida - kui Päts tegi omale keti ja Meri tegi kah, siis Arnold ei teinud! Tegi ainult doktoritöö lehmakasvatusest :lol: Ja mulk jäi Pätsi keti juurde, mis on ju siiski tervitatav selles ketiuputuses! On veel üks kett, aga seda pole ma veel ühegi väärika kaelas näinud - võiks kohe viktoriiniküsimuseks vormida.
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1969
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas MadMan »

Ansip andis Ilvesele üle Riigivapi ketiklassi teenetemärgi
Kas saada presidendiks valitud on mingi teene vä?
Kuidagi tobeda enda turjast sikutamise abil lendamise moodi tundub see värk.
Riigikogus detsembris vastu võetud uue teenetemärkide seaduse kohaselt on Vabariigi president riigivapi ketiklassi teenetemärgi kavaler.
Ma tean, et koerad on ketis. Vanasti peeti ka orje ja vange ketis. Arvestades president Ilvese elukäiku, siis pole ta kunagi Eestimaa külge aheldatud olnud ja lähtudes "vabariigi" mõistest oleme siin kõik vabad olema, tulema ja minema. Võiks selle orjuse pulli ära lõpetada. Vaba mehe tunnus on mõõk! Meie presidendid on olnud pigem kirjamehed ja sõnaseadjad seega sobiks ametitunnuseks näiteks kuldne sulepea.
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline