Ameerika raud

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
mad mats
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 23 Jaan, 2007 20:44
Kontakt:

Ameerika raud

Postitus Postitas mad mats »

Otsustasin teha uue teema mida siin foorumis suht vähe, eriti mis puudutab II MS,nimelt USA poiste masinaid.Oli ju neilgi igasuguseid imevigureid milledest osa on ka plastikkusse valatud ja karpideks pakitud.Endale sai hiljuti soetatud säherdune loom nagu M4 high speed tractor.Pisut on ta kallal ka pusitud ja välja näeb ta praegu siis niimoodi
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Vot säherdune punn.
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Tsiknat »

See säherdune punn on päris meeldiv masin.Töö plasitkuga on ka väga korrektne.Teise Maalimasõja aegset USA tehnikat on siin foorumis tõesti vähe kajastatud.

Tom
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Tõepoolest, oled astunud selle foorumi jaoks täiesti kündmata põllule, nii et jõudu esimese vao ajamisel!
No ja ehk kirjutad väikese jutu kah lisaks, et millal, mille jaoks ja kui palju toodeti. Ja et kas mudeli näol on tegu varajase või hilise versiooniga? Tagumises seinas oleva ava järgi, kuskohast vintsi tross välja ulatub, peaks aru saama.

Urmas.
Kasutaja avatar
Hellcat
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Jaan, 2008 17:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hellcat »

kui mul oleks sihuke poleks mul eesti teedele vaja mingit maasturit osta,igal eestlasel peaks see olema...
igavene vinge masin.
liitun mudelihuvilistega:D...
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Sellega, et fossiil iga Venemaa tankitehase poolt tehtud keevisõmbluste asukohta millimeetri täpsusega teab (rääkimata muudest eripärasustest), meid enam ei üllata. Oleme karastunud ja enam eriti kulme ei kergita.
Nüüd, kui mad mats jänkimaa masinad ette võttis, arvasin et fossiil istub ka "pealtvaatajate" ridadesse ja hakkab oma konspekti uusi märkmeid kribima...
Aga, oh mind idiooti, väga räigelt läksin ikka alt.
:oops: :shock: :evil: :lol: :oops: :oops:
Mitte, et mul fossiili vastu midagi oleks. Lihtsalt hämmastav, millise põhjalikkusega üks inimene võib materjali tunda.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
janno8
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 09 Nov, 2007 21:04
Kontakt:

Postitus Postitas janno8 »

Vaat Fosiil on professionaal selle on asi :wink:
Niipalju kui mina tema poste lugenud olen ei ole midagi halba üelda, ta teeb väga põhjalikke ja detailirhokeid töid , mille lõpptulemus on vapustav :wink:
Aga kiidaks siis mad mats´i kh, siia maani väga puhtalt tehtud ja tahaks veel pilte, aga iga tahes jõudu nokitsemisel :twisted:
joomise maha jätame jätame, selle peale võtame võtame
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No mis ma sihukese asja kohta oskan kosta - eks ma vist tegelikult punastan... :oops: , teglikult kohe kaks korda järjest... :oops: :oops:

Urmas.
mad mats
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 23 Jaan, 2007 20:44
Kontakt:

Postitus Postitas mad mats »

Ära sa punasta midagi,sul seal kõrvade vahel on(ne kolova a domsovetov)mitte pea vaid rahvasaadikute nõukogu,nii öeldi vanasti.Mis puudutab juttu, siis pead pisut kannatama,endalgi pole veel kõik paikka loksunud,nii et proovin paari päeva jooksul loo kokku saada.Mis puutub eluka tagumisse otsa siis üks pilt sellest
Pilt
Endale meeldib selle looma mootor,siiamaani pole veel üheski karbis nii detailset kohanud
Pilt
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Väga lahe on vaadata, kuidas foorumis üha rohkem subjektid varieeruvad. Tore on näha, et ka ahjusooje mudeleid Eestis ehitatakse, seda selles mõttes, et tavaliselt jõuavad uuemad mudelid siia maale viivitusega.
Endale meeldib selle looma mootor,siiamaani pole veel üheski karbis nii detailset kohanud
Trumpeteri karbist leiab veelgi keerulisema asjanduse, kuigi jah eks masinad erinevad ka.:wink:

Pilt

Ootan huviga uusi pilte.
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Tsiknat »

Ilusasti edeneb.
"Trossi"-nööri soovitan ennem vintsi trumlile kerimist korra kergelt värvida ja siis õieli olevad karvad läbi lapi maha tõmmata.Muidu näeb peale värvimist välja nii kui ehmunud kassi saba.

Esimene ameerika tehnika siin foorumis on siiski juba olnud;
Simmtann GMC 2 1/2 veoauto.
Samas riiulis olen veel tähele pannud DUKV ja Chevrolet Gun Tractor mudelit.

Tom
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
mad mats
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 23 Jaan, 2007 20:44
Kontakt:

Postitus Postitas mad mats »

Panen siis paar rida Hr fossiili nõudmisel selle põka ajaloost kirja.Ausalt öeldes ega ma eriti palju selle eluka kohta ei leidnudki. Eelkäija nimetus oli T9E1 peale modifitseerimist ja ühtsete standardite sisseviimist(tundub et jänkimaal oli sammasugune segadus tehnika tähistuses nagu gansudel)sai masina tähistuseks ametlikult M4 18ton High speed tractor tootmisse läks se elukas igatahes 1942 kui kaua seda masinat toodeti ei saanudki aru(ametlikud andmed1943-1945)raamat kust mina oma hämaravõittu teadmised ammutasin on kirjas säherdune lause.Osadele peale II MS ehitatud masinatele paigaldatti T48 roomikud.Toodeti seda elukat5811 masinat(number karbi pealt võetud) .Jänkidel oli ta kuni 1960 relvastuses.Masin ise oli ettenähtud raske kahurväe (155mm ja240mm torude)jaoks.Antud masin on(sptsiaalselt)kohandatud õhutõrje vajaduseks.St.et masina tagaosas asuv kast on natuke erinev,kuna to on ettenähtud laskemmona jaoks ja kuna õhutõrjemoon on vähe kergem kui suurte kahurite oma siis ei peetud vajalikuks seda väikese käsikraanaga varustada,Masin ise tüüpiline sõjaaja laps,natuke siit ja natuke sealt.Käiguosas kasutatud M2(kergetank)juppe, mootor 210hp 6 silindrit vedelik jahutus,põletab bensiini mille tarbeks 155 gallonine paak.Selle kogusega pidavat paraadkiirusega 30-ga sõites 125 miili vastu pidama max/speed35 miili/h offroodides 7-10 m/h.Peale juhi mahub 10 passaseeri (nagu nõuka aegne marsa).Ja ega rohkem ma ei oskagi selle põka kohta midagi kirjutada.
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ega see tegelikult miski nõudmine ole, aga usun, et mõjub meile kõigile päris hästi - tegelikult oli Kalle see, kes hakkas oma mudelite juurde jutukesi kirjutama ja ausalt öeldes väga huvitav lugemine sai.
Samuti on hea sinu poolt kirjapandut lugeda - kõik põhiline on ära toodud ja palju me neist ameerikamaa imeelukatest siis ikka teame? Nii et selles mõttes oled hea jutuga maha saanud.
Ma leidsin siin sellised andmed, et aretamine oli alanud 41 aastal ja tootmisse läks 43 -dal, aga see on sihuke värk, et igast allikast võib vist veidi erinevad andmed leida.
Nagu ma aru saan, on sinul see 90 mm õhutõrjekahuri vedaja ja ilmselt hiline variant - tagumises seinas, kuskohast vintsi tross välja ulatub, on üks lai ava, varajastel masinatel oli kolm: üks lai keskel trossi jaoks ja mõlemal pool veel üks kitsas ruudukujuline. Samuti peaks komplektis kaasas olema kuulipilduja kronstein, mis paigaldatakse katusele? Need monteeriti samuti hilistele masinatele. Aga roomik peaks vist ikka T49 olema? Sihuke kolm hammast lüli kohta haardepinnal.
Ainus tõrvatilk kogu selle mudeli juures on vist hetkel kahuri puudumine - vähemalt pole sihuke pauguraud veel ette juhtunud. Aga mine tea - viimasel ajal käib uute mudelite ilmumine kiiresti.. :wink:
Nii et edu - piltide järgi otsustades areneb asi päris kenasti, ootan järge!

Urmas.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Lahe, sellepärast see mudeldus tore ongi et saab palju teada. Omaltpoolt tsiteerin tiba jänki ja briti soomuse entsüklopeepiat. Medium Tractori T9 aretustöö algas 41 aasta juunis, eesmärgiks siis luua standardiseeritud kahurväe(kiir)traktor mis suudaks vedada kuni 30.000 naelast koormat. August 42 oli tootmisküps. Tootjaks valiti Allis-Chalmers. Veermik pärines M2A1 tankilt. Nüüd aga selline naljakas lugu et siin pole varasemast/hilisemast mudelist juttugi. Öeldud et tehti korraga kahte varianti A ja B , esimene siis 90mm AA kahuri jaoks ja teine, B variant, vedas siis kõike muud. Browningu MG .50 kuulipritsi topiti mõlema variandi katusele. Ilmselt asi selles et siin raamatus pole trakatseid just suurt põhjalikult lahatud. Ah jaa, selle ilusa mootori tüüp peaks olema Waukesha 145GZ, tervelt 210 hobujõudu

Aga kokkuvõttes on üks igati lahe "naelakast"
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

See on siis see imemasin! ;) Puhas töö tundub, loodan juba uusi pilte näha.

Marek
mad mats
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 23 Jaan, 2007 20:44
Kontakt:

Postitus Postitas mad mats »

Sai paar päeva Urmase nn linnalegendiga sinasõprust sobitatud ja esialgne tulemus on antud momendil selline
Pilt
Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: marksman ja 19 külalist