KV seeria tankid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas Walter2 »

Kas vintsoonte arv ja samm vastavad ikka originaalsele kahurile või toimub selles vallas ülelaskmine?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas Vilks »

Oleks venelastel 1939. need Sinu tehtud tankid olnud, siis tuleks Soome ajalugu vist ümber kirjutada.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas vaoinas »

fossiil kirjutas:...jõudsin otsusele, et ei hakka Soome sõja variandiga vaeva nägema - masin osales selles konfliktis ju reaalselt ainult kaks päeva.


No ei... ikka palju pikemalt osales. Suurema osa sellest ajast küll võpsikus pealtvaataja rollis istudes.

Ma vaatan, et vintsooned ikka ei andnud rahu - no kui tegemine juba käpas on, asi need siis õigesti ja uued teha.
Aga kulgeb tempokalt küll, lausa kadedaks teeb. Peaks enda omadele ka selle tempo kuskilt üles korjama.


Kristjan
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

Eks see vintsoonte värk on rohkem nagu väljakutse asi, no et kas saan hakkama, ja kui, siis et kuidas... Vaoinas sunnik ju provotseeris, ega mina siis süüdi ole?
Aga tegelikult on see üks paras ülelaskmine ja niisama efektitsemine - 45-mm kahuril peaks olema 16 soont ja 76,2-mm täpselt 32 soont. Väiksemal ongi neid enam -vähem õige arv, aga suuremal võtsin teadlikult mõned vähemaks, sest kippus liiga kribu jääma. Nii et feik mis feik. Kruvijoone tõusunurgast ma parem ei räägigi - tegelikult sai nurk suht silma järgi valitud, nii et ei ole siin mingit perfektsionismi ohtu.
Soome sõja mõtte matsin siiski maha, jääb selline polügooni masin, pealegi teevad kõik tavaliselt just seda Soome varianti, nii et mõni võiks ju vähe teistsugune olla.
Aga tempo - no eks ma ikka üritan, aga lähenev jaanipäev annab juba tunda, sest eesti rahvas tahab enne seda traditsiooniliselt uued hambad suhu saada. Ja et töötan hambalaboris, siis võtab tugevasti suurenenud töömaht õhtuks ikka päris läbi. Lisaks visiseb pisitasa see KV värgendus samuti kaasa - täna tegelesin näiteks terve õhtu veoratta masteriga, poldid jäi veel liimida, siis võib vormi tegema hakata. Aga sellest kõigest lähemalt pärast SMK-ga ühele poole saamist
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

Lõpuks olen niikaugel, et saan projektiga veidi edasi minna. Aega on läinud palju, ei taha mõeldagi, aga üle kuu kindlasti. Tegelikult ei olnud see kõik niisama tuulde lastud, lihtsalt tuli aega tankile kuulipritse paigaldama hakata. Kõigepealt kiire ja lihtne mõttekäik – Aber. Kuna antud tankile olid monteeritud varajast tüüpi DT pritsid, siis üritasin teemas veidi selgust saada. Mitte just eriti põhjalikult, aga piisavalt, et sellest jätkuks nõuka tankide mudelite „relvastamiseks“. Et nood olid varustatud varajast tüüpi DT pritsidega,, siis endalegi üllatuseks avastasin neil vähemalt kahte erinevat tüüpi jahutusribid, esimene neist:

Pilt

See on paigaldatud kera-ambrasuuri, aga paremat pilti ei leidnud. Ja teine:

Pilt

Siin on näha, et toru katvad ribid on ilmselt treiteraga sisse lastud. Ja nüüd siis too Aber:

Pilt

no minu jaoks on suht küsitav, et ilmselt tuleb kaks toorikut tagaosas kokku joota või liimida ja ongi nirvaana? Ei kujuta ette, kuidas see kõik pärast värvimist peaks välja nägema, eriti kui kaamerale lähivõttes ette jääb..
Arvasin omas mõttes, et no selle asja teen nüüd küll ära, mis see siis ikka ära ei ole. Aga ei olnud niisama lihtne midagi: selle aja jooksul olen ära proovinud kolm erinevat tehnoloogiat ja valmistanud erinevate etappideni neli prototüüpi. Lõpuks viskas üle ja vajutasin pidurit. Viimane tulemus jäi selline:

Pilt

Tagantjärele tarkusega tean, et kui oleksin Aberi toorikute kasutamise asemel kõik jupid ise treinud, oleks tulemus ilmselt parem jäänud, aga rohkem ei taha jamada. See master koosneb niigi kolmekümnest jupist kui voolundajaid mitte arvestada. Kõige suurem probleem on selles, et master on ikka hullult väike ja nii tillukeste asjadega hakkavad mängima juba sajandikud, mis on Aberi toorikutel mitmes kohas üsna mööda pandud. Ma kohe ei märganud ja tegelikult ka ei uskunud, et mõni sajandik võib üldpilti moonutada, aga eks tulemuse pealt on ju näha. Aga sellest, kui väike see siis on, saab pildi ette teada-tuntud tuletiku abiga:

Pilt

Seejärel kibekiiresti vorm valmis ja esimene pääsuke:

Pilt

Segasin epole kohe musta pigmenti sisse, et hiljem värvimisega reljeef kaotsi ei läheks, nüüd jääb üle ainult õhuke kiht satiini peale lasta ja peaks piisama. Ja et toru otsaga küsimusi ei tekiks, siis sellest samuti pilt, no et kas kuulid ikka pääsevad välja või ei:

Pilt

Tulemus jäi selline Harju keskmine, aga usun et kõlbab kõikide ootel olevate nõuka tankide relvastamiseks.
Aga edasi - veel üks kuuliprits, antud juhul DK, aga sellega loodan veidi kiiremini ühele poole saada, sest ei kavatse seda kloonima hakata.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas Joss Metsast »

eee... kaminatikk ??

Hullumeelselt kõva saavutus. Kas nende jahutusrõngaste tarvis sa vahepeal selle 0,1mm traadiga mässasidki ? Väga võimas ...36 detaili njah..

Mul on nüüd tükk aega suu lahti..
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas vaoinas »

Mina vist oleks selle Aberi toru parema puudumisel suht tuima näoga sinna külge pannud.
Ma saan aru, et lisaks suht nigelale jahutusribistikule on Aberi häda ka ülemise ja alumise toru pikkuste üksteisest mööda rääkimine?

Aga töö on võimas ja ise järele aidatud variant on kõvasti etem.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas Joss Metsast »

Nüüd teen õelat nalja ja soovitan fosiilile vahelduseks sellist KV setti:
https://torifactory.com/?product=atn-00 ... k-team-set

no lihtsalt eksperimendi mõttes et kas saab ikka otse karbist....
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

Sellise asja suudaksin vasti isegi otse karbist kokku panna, kuigi mine sa tea... :dont_know:

Aga tänase seisuga ütleksin, et noo krt.., no oli alles palavus. Ajud võttis täiega pehmeks, igatahes järgmise kuulipritsi ehitamine tundus alguses hullumeelne ettevõtmine. Aga kus sa saad, mudeliehitamise tõbi on isegi koroonast hullem, ja et mobiilsed konditsioneerid olid just kõikjal otsa lõppenud, ostsin vähemalt posti otsa installitud ventika. Tegelikult muutis see olukorra talutavamaks küll, isegi nii palju, et DK hakkas pika punnitamise peale ilmet võtma. No ja kui selle valmis sain, siis panin kohe tankile külge ka. Esimene pilt ongi veits suurem plaan, kus mõlemad kuulipritsid on omale kohale sätitud:

Pilt

Turelli panin samuti paigale, kuigi see on üks riskantne asjandus – asub kõige kõrgemas kohas, nii et ühe korra olen jõudnud juba kuulipritsi liigendi katki teha, nüüd üritan ettevaatlikum olla. Siin on see asjandus ühelt poolt:

Pilt

Vända koos kettaga olin suutnud juba kuhugi ära kaotada, nii et tuli uus teha, mis võttis samuti üksjagu aega, aga lõpus sain midagi ligilähedast tehtud. Siin on kõik see kenadus teiselt poolt:

Pilt

No ja nüüd siis DK, „päris“ pritsi mõõte ei õnnestunud leida, nii et kogu see värk on rohkem piltide järgi tehtud. Aga eemalt tundub isegi sarnane, nii et rohkem vaeva näha ei taha. Sel korral on tegu ühekordse protsessiga – ma ei kujuta ette, et seda oleks võimalik kloonida, nii et järgmisel korral tuleb jälle otsast peale alustada:

Pilt

Ja veidi teise nurga alt samuti:

Pilt

Mõned pisiasjad on veel jäänud külge panna ja siis saab kruntimisega alustada. Muidugi kui vahepeal jälle kuumaks ei lähe, sest siis kuivab värv enne mudelini jõudmist lihtsalt ära. Aga kõik ei pea ju ka halvasti minema.

Järgmise korrani.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

Nüüd sai tehtud viimane fotosessioon enne värvimisega alustamist - mudelil on küljes kõik jupid , mis algselt kavandatud. Esiosal paistavad prožektor, helisignaali pasun ja uus antenni kaitse. Isegi antennid sättisin kontoritati abil pildistamise ajaks külge. Panen siia mõned fotod üles:

Pilt

Esimene foto sobiks päris hästi tolleaegsele propa-plakatile, no et mis vägev ja hirmus nõuka imerelv...
Järgmised on suht statistilise väärtusega, no et küljelt - tagant - küljelt. Tegelikult on külgvaadetel näha ka viimase hetke vangerdus - väiksema torni kahur osutus aj.fotodel siiski 20K hiliseks variandiks ja sai kibekiiresti välja vahetatud.

Pilt

Pilt

Pilt

Aga midagi uut siiski ka - õhuvõtuava võrgu silm osutus veidi suureks, lõikasin osad vahed (mitusada tükki) välja ja selline siis jäi. Nüüd paistab vähemalt veidi läbi:

Pilt

Ja edasi kruntimiseks ettevalmistusi tegema, järgmise korrani.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas vaoinas »

No see DK on ikka eriline ulme - ei kujutagi päris hästi ette, mismoodi nii peen asi oma sõrmede vahel ise valmis tehakse.
Sellega seoses küsimus ka - mis viisil selline kuuliprits oma sihiku ja suudmepiduriga läbi ambrasuuri ava susatakse?


Aga no kogu tankile on ka väga meeldiv pilk peale visata - hirmus suur kolakas on ikka teine.


Plaanid ta augusti kokkutulekuks värvi alla saada?
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

Selie üle, kuidas DK ambrasuuri monteeriti, olen ka ise pead murdnud. Karta on, et protsess oli pikk ja vaevarikas, ega seda muidu enne Soome sõtta saatmist DT-ga asendatud. Pealegi on DK laadimisosa paras kobakas - üritasin prooviks Tamiya DŠK-d torni sisse kujutada ja arvata võis, et ega seal tulistamiseks just palju ruumi ei jäänud. Laskesektorite suurused samuti suht olematud.

Kas ma augusti kokkutulekuks selle ka valmis saan - loodan igatahes, kuigi mine sa tea, lubama ei hakka.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas fossiil »

No õnneks ma siiski midagi ei lubanud, sest minu poolt on tulnud tükk aega ainult kõrvulukustavat vaikust, kuigi tegelikult on üht-teist ka mudeli juures toimunud. Alustuseks sai mudel krunditud ja kuna väljas olid soojad ilmad siis kolisin rõdule ja kruntisin harjunud kombel Tamiya krundiga. Tegelikult oli üksjagu mässamist, nii et tegin endamisi otsuse – ei enam. Edaspidi kasutan ainult akrüüle, kruntimiseks samuti.
Aga et alusvärv sai lõpuks selga, siis hakkasin mudelist, nagu tavaliselt, kirjut lehma joonistama. Udutasin süvendid mustaga üle ja siis sain hakkama paraja jamaga: kuna värvida otsustasin Fredi kaasabil veidi aega tagasi hangitud RC värvidega, siis ei mõelnud sellele, et peaks ikka eelnevalt värviproovi tegema. No ja et siiani on olnud kõikidel tootjatel purgis suht tumedavõitu toon, siis eeldasin, et RC puhul on see samuti nii. Ja udutasin muidu halli tooniga krundi veel valgega üle. Selline siis jäi:

Pilt

Ja siis kui „päris“ värvimiseni jõudsin, avastasin, et tegelikult on aerograafist tulev toon täiesti paras, et sellega tumedavõitu mudelit katta. Esimese katmise tulemuseks sain sellise helerohelise konna, tagantjärele on kahju, et pilte ei teinud, oli ikka päris kena salat.
Nüüd ei jäänud muud üle, kui veel mitmeid kordi katta, mis tähendas, et enamus minu tagasihoidlikust mustaga varjutamisest kadus ajaloo hämarusse.
Seejärel algas paras mängimine, et sellest jamast vähemalt midagi söödavat välja võluda. Hetkeseis – tume pesu ja tagasihoidlik õlivärvidega mängimie tehtud. Veidi ekspluatatsioonijälgi samuti, on näha et mul ei ole erilisi illusioone tolleaegsete nõuka mootorite töökindluse osas. Tulemus:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Antud värvi toon on sellel tootjal praktiliselt kümnesse – enam-vähem selline oligi 30-nendatel aastatel kasutatud „zaštšitnõi zeljonõi“, ehk kaitseroheline. Ja mina omal ajal mõtlesin, et miks ICM pakub nende T-35 jaoks Humbroli „forest green“-i, mis tundus siis nagu paras ketserlus. Aga aega on üksjagu läinud ja infot juurde tulnud, nii et tegelikult olid nad õigel teel.
Nüüd on jäänud veel käiguosa poriseks teha ja mudelile veidi tolmu lisada. No ja roomikud samuti, nendega tegelikult alles alustan, nii et järgmise korrani. Ehk saan mudeli septembri alguses kaasa võtta...
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas Bodyguard »

:shock: :shock:

Vau!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: KV seeria tankid

Postitus Postitas vaoinas »

No väga ilus on saanud.
Lisaks toonile ja senisele kulutamisele meeldib mulle väga ka saavutatud läige.

Ootan põnevusega edasisi arenguid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist