E 100

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
timmpz
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:10
Kontakt:

E 100

Postitus Postitas timmpz »

Hetkel käsil mul E 100.Masin on trumpeteri 1/35.Natuke kahju sellest et masinal saab ise suht vähe teha kõik kere alumine osa ja torn juba alguses koos , nii et nende ehitamis rõõm jäi tundmatta.Masinat ehitan muidugi sellepärast et mudel minujaoks huvitav ja mulle viimasel ajal just shiuksed imelikult suured masinad hakanud huvi pakkuma.

E-seeria (õieti Entwicklung-seeria) oli Teise maailmasõja aegse Saksa tankiprojektide seeria nimetus. E- seeria masinad olid mõeldud välja vahetama kõik Saksa tolleaegsed tankid. Sõja hilises staadiumis välja töötatud plaani kohaselt tuli luua erinava kaalukatekooriaga masinad, mille osad oleksid masstootmiseks standartsed.

* E-5 - Valminuna oleks ta kaalunud 5-10 tonni.
* E-10 - Valminuna oleks ta kaalunud 10-25 tonni.
* E-25 oli mõeldud välja vahetama Panzer III ja Panzer IV veermikul
baseeruvad masinad.
* E-50 - Valminuna oleks ta kaalunud 50-75 tonni.
* E-75 - Valminuna oleks ta kaalunud 75-100 tonni.
* E-100 - valminuna oleks ta kaalunud 100 või rohkem tonni.E-100 oli Teise maailmasõja aegse Saksa tanki kavandi nimetus.


Ja nüüd paar pilti sellest kaugel ma hetkel olen.


Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Re: E 100

Postitus Postitas skeletondude »

Polegi praegu nagu hetkel midagi öelda, kuid jälgin huviga. ;)

Marek
Kasutaja avatar
timmpz
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:10
Kontakt:

Postitus Postitas timmpz »

Panin siis masina korraks kuivalt kokku ja võrdlesin teda nii väiksemate kui ka suuremate kõrval.Masinas olen natukene pettunud kuna isegi T 35 oli suurem .

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Paistab et paar vihmast päeva on mudeliehitusele turgutavalt mõjunud. :wink:
No oled ikka seekord krabanud...., päris imelooma kohe...., aga jõudu, koostamine paistab päris edukalt minevat, nii et edasi Kentuki poisid!
Aga mõni küsimus kah: kas sul pole vahel selline mõte pähe turgatanud, et jätaks mõne mudeli juures instrumendid ja tulekustutid alguses rahule? Ja värviks need hoopis eraldi - palju lihtsam ju, kui pärast värisevi käsi pintsliga valmis mudeli peal sebida, endal silm pingutusest punnis? Liimimise kohad võib eelnevalt Maskoli täpikestega kinni katta, siis on pärastine külgepanek mugavam ning tulemus on reeglina kordades parem.
Kuid suuruses pettumine pole päris omal kohal, kui võrdled gabariitmõõte pikkuses, siis toru otsast tagumise punktini on pea võrdväärne T-35-ga.

Urmas.
Kasutaja avatar
janno8
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 09 Nov, 2007 21:04
Kontakt:

Postitus Postitas janno8 »

Eks ta ikka paras juraks ole, nagu juba eespool mainutud pole suurt midagi komenteerida. Aga tahaks küsida, et mis väike roheline olevus see koos E-100'ga poseerib?
joomise maha jätame jätame, selle peale võtame võtame
Kasutaja avatar
timmpz
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:10
Kontakt:

Postitus Postitas timmpz »

See roheline on TKS
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Kuigi siin maailmas on paljude asjadega nii, et mida suurem, seda parem, siis tankid (ja üldse sõjamasinad) ei kuulu nende asjade hulka. Tanki juures on ju hoopis tähtsamad mobiilsus ja võime vastastele märkamatuks jääda. Nende omaduste saavutamisel on suurus pigem puudus.
Aga kui Sa tahad just suuremat tanki kokku panna, siis vali mõni muu mõõtkava, näiteks 1:10 või miks mitte ka 1:1. :lol:
Tegelikult on maailmas valmistatud ka mudeleid, mis on oma algsest eeskujust hoopis suuremad. Tõsi küll, militaartehnika kohta ma ei oska ütelda, aga paar sõiduautot on küll endast suurema mudeli saanud. Seega, kui tahtmist ja ruumi jagub, siis anna aga pihta - E-100 mõõtkavas 1:1 oleks midagi sellist, mida ka teiselt poolt ookeani vaatama tuldaks.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2110
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Eks seal eelviimasel pildil see TKS seepärast ongi nii sopaseks saanud, et suur E-100 kihutas mööda ja pritsis väikese suuremat sorti poriloiguga üle...
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Kuule timmpz! Sul paistab seal kokkuliimitud T-35 olema. Nüüd ju suur töö tehtud, ehk plaanid sellegi ära värvida ja foorumisse pista. See ju ka täiega vägev masin!
Kasutaja avatar
timmpz
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:10
Kontakt:

Postitus Postitas timmpz »

T-35 pole minu tehtud vaid mu isa tehtud .
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Korralik töö, vägev masin, piiramatud värvivariandid. 8)

Roomikutega ole ettevaatlik, hetkel jäävad sul mõlemas paindekohas hõljuma. :wink:
Kasutaja avatar
timmpz
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:10
Kontakt:

Postitus Postitas timmpz »

Värvimine on jah hea . Valmis masinat pole ju keegi näinud . Nii et kuskil pole ju mingit õiget pilti või juttu missugune see oleks olnud.Ainukesed pildid mis ma leidnud olen on siin http://www.backyardarmor.com/AIB_E100_P ... _Story.htm

Masin on rohekaspruun rattad on helerohelised. aga see värv veel muutub pesu käigus jne arvatavasti tulevad mingid heledamad laigud kah peale masinale.
Kasutaja avatar
KASTNER
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 01 Jaan, 2008 13:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas KASTNER »

See pilt on võibolla parem.

Pilt
Kasutaja avatar
timmpz
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:10
Kontakt:

Postitus Postitas timmpz »

Nii masin juba natuke värvitud.

Esimene kiht oli lihtsalt rohelisega üle lastud.

Pilt
Pilt

Teine kiht tuli rohekaspruun.

Pilt
Pilt

Masina peal asuvaid detaile pole veel värvima hakkanud.

Masina teen kindalt mattlakiga üle ja enne seda võibolla teen mingid laigud kah peale.

Nüüd kõigile foorumlastele palve.Andge nõu mida masinaga edasi teha,kuidas ja millega saaks roomikuid,keret ja rattaid ilusamaks.Millega pesu teha. Kuidas roostet tekitada.
Kõik soovitused selle masina kohta oleks väga kasulikud.
Kas tolmutamine teeks masinat ilusamaks ? Kui jah siis andke soovitusi kuida seda teha ja mis vahendeid kasutada
xawa
Liige
Postitusi: 380
Liitunud: 30 Okt, 2007 0:42
Kontakt:

Postitus Postitas xawa »

Pisut offtopic, aga veel paar värviskeemi.

Pilt

Pilt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist