PanzerIV g2

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

PanzerIV g2

Postitus Postitas von manstein »

Idakampaania teisel aastal olid sakslased vankade meelehärmiks jällegi alustanud suurt suvist pealetungi.Soomuskiilude esirinnas mõllasid seninägematult pikatorulised panzerIV-d. Kui seni pidasid vene tankistid oma t-34 või KV soomuse taga peenikest naeru, kui panzerIV läheduses nägid, siis nüüdseks oli pidu läbi saanud! Seni vaid pehmeid sihtmärke tümitav haubits oli asendatud tõelise malakaga.
Mudelist: Järjekordne dragoni karp, midagi juurde aretamata. Kuna masina prototüüp tegutses lõuna-venemaa steppides, katsetasin harvaesinevat kamot, mida sakslased olude sunnil kasutasid.Masin esialgu sellises olekus.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

Tere,

Mina pole varem märganud sarnastel tankidel juhi ja kuulipilduri vaateavasi tanki külgedel, see on hea lahendus.
Vabandan rumala küsimuse pärast, aga mida tähendab lühend g2 tanki nimes ?
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Sisse on lipsanud trükikurat. Tegu ikka f2 modiga. Number tähe taga tähendas seda, et poole seeria pealt varustati masinad uue kahuriga.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Väga lahe. Selline maskeeringu lahendus on minu kõigi aegade lemmik. Sobib ta ka just kõige paremini Pz III ja Pz IV katma.

Endal on mul käsil Dragoni Pz IV G versioon. Põhimõtteliselt on plastik ja vorm sama, ainult karbipilt on teine ja õpetus ka paari parandusega. Kuidas sulle koostamise osa meeldis? Endale küll väga meeldib, kõik osad sobivad omavahel hästi ja valujooned on peaaegu olematud.
Mul ootab sama mudel veel kapiotsas ka ja plaan sama numbriga masin teha. :wink:


Juhuks kui ei ole veel neid pilte näinud:

Pilt

Pilt

Pilt
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Dragoni asju on mõnus panna küll, unusta pahtel! Mina astusin aga ämbrisse kahuritoruga. Nimelt ilutsevad selle mõlemal poolel liitejooned. Tõmbasin need noaotsaga puhtaks aga nüüd pilte vaadates jäävad need ikkagi näha. Oleks pidanud toru ikkagi liivapaberiga üle käima.
Ajaloolist autentsust selle numbriga masinaga mul ei tule. Esiteks jäi liimimata tagumise soomusplaadi külge kast, kuhu oli maalitud tagumine rist. Teiseks puuduvad minu masinal lisalindid ninas paikneval horisontaalsel soomusplaadil. Kolmandaks asuvad prototüübil vasakus poordis kaks paari varurattaid, mida dragon pole üldse ette näinud. Ja viimaseks olen oma kamo värvimisega ka natuke mööda pannud, jälgides õpetuse värviskeeme.
Sellisele järeldusele jõudsin pilte uurides. Aga noh, masin tuleb ikkagi valmis teha.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ega muud üle jää, kui valmis teha, dekaalid on peal ja istuvad teised samuti hästi, kahju oleks kogu värki retsima hakata. Muidu on veel masina No 912 pilte samast ooperist, aga siin ja praegu neid vaevalt vaja läheb.
Nii et võiduka lõpuni, jään sellise harvanähtava kamoga tanki pilte ootama!

Urmas.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Tervitus kõikidele mudelifriikidele!
Oli viimane aeg suvisest letargiast üles ärgata. Näpud sügelesid juba ammu, kuid asi on vist pealehakkamises, sest masina sain kokku nädalaga, kustutades vana võla rahva ees.
Ei saa ütelda, et kõik läks libedalt, see oli minu jaoks raske töö. Kõigepealt see kamo: Kuna vaoinase sugust pintslivirtuoosi polnud kusagilt appi kutsuda, tuli ise hakkama saada. Pingutusest punnis silma ja väriseva käega said need triibud kuidagi maalitud, aga tulemus ei meeldinud kohe mitte. Kuna teadjad mudelistid soovitavad peaaegu kohustuslikus korras peale toonimisi masin katta mattlakiga, siis talitasingi nii. See oli viga! Masinalt vaatas vastu hall ja karvane ollus, mis muutis pinna täiesti ilmetuks. Minu mattlaki purk lendas peale seda kogemust laia kaarega prügikasti.
Peale õnnetut ülemist osa, oli lintide ja ratastega hulga lihtsam. kõvaks abimeheks oli fossiili poolt soomest toodud imepulber, MIG-i pigment nimeks. Urmasele selle eest tänud!
Panzergrenadier va sunnik pani veel üles paar ajaloolis pilti, kus murdu kola ja mehi tankilael lebotamas. Ju ta andis peene naeru saatel mõista, et hakka tööle. Nende vendade ja kila-kola meisterdamine oleks ületanud mu oskused.
Masina mootorikate iäi ilma meesteta. Oletame siis, et tank peatus kusagil traktorijaama esisel betoonplatsil ja mehed, kasutades juhust, suundusid naabruses asuvasse tarre samakat pommima ja priskeid baabasid lantima.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2064
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ilusate ämbrite eest 10 points :D , kahju muidugi et mehi pole. Aga no arusaadav, pikast sõidust kurk kuivas ja kimasid riburada kaevule , või samakat noolima, või siis ehk lihtsalt lehma lüpsma. Tegelikult on panzer 4 pesakond minu arust üks hirmsama väljanägemisega saksa tank üldse , selline kandiline ja kuri.

Aga mis häda sind seoses mattlakiga tabas ei saanud nagu päris aru, jäi karvane? Piisavalt vedeldatud mattlakk pihustiga lastes ei tohiks sellist lisaeffekti anda, pintsliga omalajal mökerdades ei mäleta ka et oleks pinnakate 3D-ks kätte läinud. Mis firma lakki sa kasutasid ja kui vedelaks sa teise ajasid ?
Hea teada et teinekord samas ämbris ei kolistaks.

Jõudu
L
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Ämbrid on jah ise tehtud. Mõõdud sain koduse prügiämbri pealt ja siis sai pinnalaotus plekist välja lõigutud ja oma töntside näppude vahel enam vähem koonusesse vormitud. Aga noh, realismist on asi kaugel: nimelt on sang tsirka 15% paksem, kuna kõige peenem saadaolev traat oli 0,18mm. paks. Vaja aga olnuks 0,15mm. Veel jäid sanga kõrvad ilma kahe kohustusliku needita, kuna lõppes mõistus, kuidas neid imiteerida. Aga noh, kaugelt vaadates ei pane ehk neid olulisi puudusi tähele.
Lakiga oli selline lugu, et jäi ikka jube karvane ja hall. Vitriinis klaasi taga kõlbaks selliselt viimistletud masin ehk vaadata küll, aga fotokaga lähedale ei maksaks küll minna. Seepärast saigi oma masinast ainult üldplaanid võetud.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No siin ikka on mida vaadata - käiguosa on viimase peal, ämbrid on üleüldse super - kümne punkti skaalas peaks vist üheteistkümnenda juurde mõtlema... :roll: On teised igas mõttes realistliku välimusega ja lopergused samuti päris loomulikult, arvan et võiksid teha uue teemana ämbrite valmistamise, sellise samm-sammult tegemise pildiseeria koos kommentaaridega, usun et see kuluks meile kõigile ära.

Mattlaki koha pealt arvan, et pidasid silmas seda, et kuna reaalsuses ei olnud tankid kunagi matid, siis jäi mudel mattlakiga kaetult ilmetu ja ebareaalne, lahusta kui vedelaks tahad - matt pind annab fotol kohe iseloomuliku "karvase" välimuse, poolmatt, kergelt tolmuga (näiteks MIG-i pigment) kaetud näeb tavaliselt palju realistlikum välja.
Üldmulje on igatahes vägev!

Urmas.
asjaajaja
Liige
Postitusi: 799
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Liitun eeskõnelejatega ja kiidan samuti pesuehtsaid nõukogude plekkämbreid. Neil on vist isegi bensiini- ja õlilõhn juures! Super, super, super...
Mõni sõna ka sellest natsistlikust teraskoletisest, mis on ämbrite külge seotud. Taas pean kordama iseennast ja nentima, et von manstein oma tuntud headuses. Väga peen ja puhas koostamistöö ning suurepärane fotografeerimisoskus on meieni taas ühe šedöövri toonud.
Mul on ainult veidi kahju sellest kuulipildurist, kes terve rännaku aja oli sunnitud oma parempoolsest vaatepilust puksiirtrossi põrnitsema... :twisted:
Supertulemus sellegipoolest. Istu, viis pluss!
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Tänud asjalike kommentaaride ja kohase kriitika eest neile kes vaadata ja sõna võtta viitsisid.Asjaajajale ütleks, et ei maksaks radisti haletseda, kindlasti oli ta raadio berliini sagedusele kruttinud ja uneles oma istmel, kuulates kõrvaklappidest Marlen Dietrichit.
asjaajaja
Liige
Postitusi: 799
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Pagan küll! Üks asi on neid ämbreid siin foorumis vaadata ja sel teemal teravmeelitseda, hoopis teine asi on neid aga elusuuruses näha!
Sattusin täna neid nägema ja ausalt öeldes on mul siiamaani silmalihased valusad. Silmad läksid vaatamisest lihtsalt nii punni, et oleksin peaegu lihaserebendi saanud.
Olge siis ettevaatlikud, kui teile neid paganama ämbreid näidatakse! :evil:
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Käis jah täna asjaajaja külas. Marssis teine uksekella andmata sisse ja küsis tanki näha, endal selline äraseletamatu nägu peas. Takseeris siis masinat tükk aega, nina peaaegu vastu tanki, endal silmamunad peaaegu pealuust välja tungimas. Lahkus siis pead vangutades ja midagi nina alla pomisedes. Isegi hüvasti ei jätnud. Väga kummaline!
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Mudelism annab võimalusi keskenduda tervikule, või siis tõesti ühele detailile, nagu siinkohal ämbrid. Mulle nagu ka tundub, et lausa kuulen kuidas need seal väljalaske vastu kolisevad..tõeline tase!
Lisaks veel on see ülal toodud pilt väga hea hetk, kus mehed peal kuhjas sõidavad. Mulle pakub huvi kuidas üks selline ilmselt raske asi, nagu roomiku tükk sellise muretusega seal lookas ripub..mis moodi see seal kinni on.
Mudelil tundub sama jupp roomikut ehk liiast ühes tükis olevat, aga see võib ka minu võhiklikkuse viga olla.
Tervikuna mudel kahtlemata meistriklass!

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline