1/72 lennundusmudelid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Priitberg
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Nov, 2019 14:38
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Priitberg »

Jagan ka viimaseaja töid. Need ka Eestis baseerunud.
Manused
IMG_20190914_171622.jpg
IMG_20190820_113437.jpg
IMG_20190815_222842.jpg
Priitberg
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Nov, 2019 14:38
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Priitberg »

Ja mõned veel.
Manused
IMG_20190630_214324.jpg
IMG_20190609_175204.jpg
IMG_20191019_234753.jpg
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas calico »

Tere ka minu poolt, väga ägedad mudelid ja hea töötlusega tehtud. Mis peaasi, õiges mõõtkavas ka tehtud. :P :P (nüüd tuleb tõrva taevast minu peale!) :twisted:
Väike soovitus, siinsamas on väga hästi näha, ära tee oma mudelitest pimedas toas välklambiga pilti, kui võimalik akna ligidal loomulikus valguses, või lambivalguses laual ka hädapärast. Välklamp toob liiga karjuvalt mingid detailid välja mingid kohad jäävad liiga kontrastseks varju. Siinsamas su enda piltide pealt on hästi näha, osad on loomuliku valgusega laual tehtud, super näevad välja. Igatahes jätkuvalt uusi mudeleid oodates siia! Edu! :write:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
sikorsky
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 07 Sept, 2008 15:41
Asukoht: Ubja
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas sikorsky »

Oi, need viimased on ikka kaunitarid! Kust küll L-410 mudelit veel saada on?
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Soobel »

Üks tähelepanek ka minu poolt: mäletan Tartust tatipõlvest Tu16-eid hästi ja ma ei mäleta, et need düüside ümbert nii tahmased oleks olnud.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Priitberg
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Nov, 2019 14:38
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Priitberg »

Tänud! Ma pildistamises pole just tugev käsi, aga proovin järgmised pildid teha päevavalguses. 1:72 L-410 on Tšehhi toodang (Gavia) ja peaks veel saadaval olema.
Priitberg
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Nov, 2019 14:38
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Priitberg »

Lõpuks valmis ka Su 24 MR. Valgemal aastaajal katsun paremad pildid teha.
Manused
IMG_20191227_231019.jpg
Priitberg
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Nov, 2019 14:38
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Priitberg »

Lisan mõned pildid värskelt valminud mudelitest. Üritasin loomulikku valgust kasutada (tunnistan, et pildistamises olen võhik, kuid üritan:) ).
Manused
IMG_20200212_133931.jpg
IMG_20200212_133806.jpg
IMG_20200212_133701.jpg
Priitberg
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Nov, 2019 14:38
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Priitberg »

Ja veel kaks pilti.
Manused
IMG_20200212_134318.jpg
IMG_20200212_134307.jpg
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Toomas Väli »

Ahoi,

A. olen kohutavalt laisk foorumisse postitaja. Vahepeal on suurel hulgal lennuvahendeid valmis saanud. Üritan neid siis postitada.
Laiskuse põhjus on ka lihtne- mul ei ole nutitelefoni ja see piltide tegemine on üks paras maagia (no fotoka ülesotsimine ja seadistamine; piltide laadimine ja maha laadimine)- järelkasvav põlv siis raskelt ohates aegajalt teeb suure hunniku pilte, mida ma siis nüüd jõudumõõda üritan üles riputada.

B. teen endiselt 1/72 mudeleid- peamiselt II MS ja varase põlve hävitajad. Põhjus on puhas ratsionaalsus- suured masinad (nagu siin eespool üles on riputatud, võtavad meeletult ruumi).

C. kabiine ikka seestpoolt teen, ühe mudeli ühes kalendrikuus üritan valmis nikerdada. Kabiini sisude osas- eks see ole natukene nagu keskaegses kirikus- kõik asjad on ka lae all viimseni korralikult tehtud, sest Jumal ju näeb, eks ole...sest pahatihti sealt "pilust" suurusega 4 X 5 mm vms - midagi eriti ju näha ei ole. Aga ikka teen. Ei ole veel ära õppinud seda mudelite "pesemise ja määrimise" kunsti. Soolateradega aluspinna hõbeda paljastamise olen ära õppinud. Aga eks jätkame - võibolla kunagi paari aasta pärast. Võibolla Kalle viib läbi millalgi väikese töötoa, kus õpetab lihtsamaid ja edasijõudnute nõkse ? Sellise koolituse nišš on Eesti haridusmaastikul täitmata :) Selle eest ma oleks nõus isegi instruktorile nii raha kui õlut välja käima.

D. Ja eelnevaid mudeleid on nauding vaadata. Ei hakka nimeliselt välja tooma, kuid see MI-4 kabiin on vinksvonks ja suured Eestis olnud linnud on äraütlemata cool teema. Jõgeva meeste järjekindlus ja käteosavus on imekspandav.

Aga jah. Panen siis siia järjest mõningaid pilte üles. Osad on kehva kvaliteediga- võite mind rahulikult süüdistada. Kehva pildi juures on instruktaaž pildi klõpsijale kehvaks lihtsalt jäänud.

PS Ja jaapanlasi on rohkesti. Ma ikka jätkan seda III grupiehitust. Otsustasin käesoleval kodutöö perioodil rohkem ka plastmassi lõikamisele ja kleepimisile pühenduda. Ja kõik jaapanlased, mis riiulil või voodi all peidus, kokku panna. Sealjuures mitte enne midagi juurde tellida, kui eelnevad valmis. Kolm on töös ja kolm ootab veel järge. Üks mis töös, on eriti ilge...sisuliselt on antud tükk plastmassi, millest lennuk noaga välja voolida.... Ja see ei ole isegi teema- odav kümneurone mudel versus paarikümne eurone mudel...- vaid see on puhas tootja s**t.

Aga asjast. Esmalt siis Vampiiride pere sai täiendust.

Norra ja Soome. 1/72. Special Hobby. (No rest on sama, mida Revell müüb ja sellel on kirjad MPM. Business on business...)
soome vampiir.jpg
soome vampiir.jpg (39.77 KiB) Vaadatud 4400 korda
vampiir norra.jpg
Kolmandaks siis juba 2018 (?) alustatud Airfixi Messer 109E. Jäi kuidagi peale esimesi lõikeid karpi ja ununes...leidsin jõulude ajal üles ja valmis tema saigi.
me 109 airfix.jpg
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Toomas Väli »

Ahoi.

Jätkan.

AIRFIXi Me109 pilt oli kidur. Panen siia uue.
messer airfix 2.jpg
messer airfix 2.jpg (60.33 KiB) Vaadatud 4383 korda

Ja siis TAMIYA Me109. Meeletult hea mudel. Ise läheb kokku.
messer tamiya 2.jpg
messer tamiya 2.jpg (59.76 KiB) Vaadatud 4383 korda
Ja Me 209. Koos vastava viitega.:)
messer 1.jpg
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Toomas Väli »

Nii. Me209 värvilisena. Tootja oli Special Hobby.
me 209.jpg
me 209.jpg (39.07 KiB) Vaadatud 4380 korda
Morane-Saulnier 406 Šveitsi versioonis. Tootja oli RS Models.
morane sveits.jpg
morane sveits.jpg (45.4 KiB) Vaadatud 4380 korda
Ja jõudsime esimese jaapanlaseni. Shindenkai N1K3-J, tootja AOSHIMA. Võrreldes Zero või Nakajima hävitajatega, tundus see lennuk sihuke suur kobakas olema. Aga võta näpust- jääb amide CORSAIRile siiski nõksa alla. Suuruse, kuid mitte võimekuse poolest.
shindenkai.jpg
shindenkai.jpg (52.83 KiB) Vaadatud 4380 korda
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Toomas Väli »

No väike (ebaõnnestunud?) klõps ka kabiini suunast.
shindenkai 2.jpg
shindenkai 2.jpg (39.14 KiB) Vaadatud 4373 korda
Nii ja nüüd siis teine jaapanlaste väga kõva hävitaja. Nakajima Ki-44 II Shoki. Tootja SWORD.
Ki 44.jpg
Ki 44.jpg (57.1 KiB) Vaadatud 4373 korda
Ja sama firma Nakajima (ehk nüüdne Subaru :)) eelmine edulugu. Nakajima Ki-43 II Otsu. Tootja Special Hobby.
Ki 43.jpg
Ki 43.jpg (41.95 KiB) Vaadatud 4373 korda
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Toomas Väli »

Jaapanlaste laine jätkub.
A6M3 Type 0 Model 32, Tamiya toodang. Ja kommentaariks- tõesti, ise lähevad need jupid kokku...muinsajutt. (Saladuskatte all- üks Zero on veel tööpingis- avastasin, et olin mingil hetkel neid Zerosid mitu karpi "hamsterdanud").
zero 2.jpg
zero 2.jpg (50.73 KiB) Vaadatud 4367 korda
zero tamiya.jpg
zero tamiya.jpg (53.46 KiB) Vaadatud 4367 korda
Selleks korraks siis kõik. Kui tööpingist järgmised jaapanlased valmis, eks riputan üles. Olge terved!
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: 1/72 lennundusmudelid

Postitus Postitas Toomas Väli »

Tere,

Panen siis ilmarahvale uudistamiseks viimase aja zen-budistliku meditatsiooni tulemusi.

Esmalt Mig-19- tootja KP ehk Kovozavody Prostejov. Tegemist on siis uue "pressraua" toodanguga. Olen kunagi ka vana KP toodangu kokku kleepinud...eks mõlemal ole oma head ja vead. Aga tõenäoliselt on tegemist parima Mig-19 valuga 1/72 mõõtkavas.(Siinkohal hoiatan poolakate Mistercrafti eest- ärge Jumala pärast seda endale muretsege- isegi kingitusena ei ole mõtet vastu võtta...). Neid eraldi pisidetaile on muidugi häirivalt palju...kõik need 1-2 mm ristlõikega jupinaid kere peale kleepida on paras kamasuutra...
mig 19 bangladesh.jpg
Järgmiseks siis järjekordne Morane Saulnier 406 C-1. Tootja Azur (karbis on samasugune asi nagu AZ modelil :)). Lennukiga lendas siis 1939-40 kindral Armand Pinsard. Laskis oma lennuki mustaks värvida ja kutsus masinat hellitavalt "Le Pirate". Esimesest maailmasõjast oli tal 27 võitu kirjas...II maailmasõjas nii hästi ei läinud. Ja lõpuks anti ta ka igaksjuhuks (sõja)kohtu alla. Oli Vichy režiimi ajal Prantsuse üksuste kindralinspektoriks...aga nood üksused kandsid ühe teise riigi vormirõivaid. Aga värvikas, väärikas ja vapper mees! https://en.wikipedia.org/wiki/Armand_Pinsard
morane saulnier 406.jpg
Jaapanlaste lainel. Japsid otsid igasugust sõjarauda endale katsetamiseks. Muuhulgas ka Messerschmitt Bf109E. Selle mudeliga läks nii, et kere on Hasegawa toodang ja dekaalid osaliselt A-Modeli toodang. Miks? A-Modeli Bf109 osutus täielikuks kräpiks. Ei soovita kellegile. Isegi dekaalid olid prügimäe väärilised - pudenesid tükkideks suhteliselt kiiresti. Seega- Hasegawa läks loosi ja vanadest dekaalivarudest sai siis komponeeritud vajalikud triibud ja värgid. Mis A-Modelist sai- ma üritasin temat Jugoslaavia versiooni valmis nikerdada...no kui midagi on näidata- eks siis näitan. Aga veelkord- see kümmekond eurot A-Modeli peale on raiskamine. Ärge seda tehke.
me 109 jaapani värvides.jpg
Parimat,

Välitom
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist