Kes millega parajasti tegeleb

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas Sam Beaver »

Välja peaks hakkama nägema selline.
Manused
image0-2.jpg
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas calico »

Issver see ju nagu steampunk- fallout- mad max masin! :o :shock: 8)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas Soobel »

Pigem Jetpunk nagu hõljukivõidusõit Tatooine'l filmis Star Wars 8)
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas calico »

:lol: Just! Kuigi esimest kohta see vist ei saavutaks, aerodünaamika ei lubaks :D pm reaktiivmootoriga puukuur, kuigi kui puukuur siis kindlasti maailma kiireim puukuur! :lol: 8) No edu valmimisel!
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas Sam Beaver »

20200502_160255.jpg
Maailma kiireim puukuur hakkab vähehaaval ilmet võtma. Pilt on paraku katastroof, päriselt näeb asi mõnevõtta parem välja :D
20200503_135819_copy_1184x596.jpg
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas Sam Beaver »

20200601_222809.jpg
Hetkeseis puukuuririndel
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas scout22b »

Tere!

Zvezda 1/100 mõõtkavas TIGER I. Natuke on ka ise juurde nokitsetud. Suudmepiduri külgmised avad ja raua suue õõnestatud, külgmisi porilaudu õhemaks tehtud ning lõhutud. Periskoobid ning periskoobi kaitsmed tehtud uued. Summutid tehtud stüreenist. Roomikud veidi õhemaks tehtud ning lindilülide vahed süvistatud lindi siseosas. Lisaks igasugused lingid traadist uued väänatud.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas vaoinas »

1:100 kohta näeb kaunis hea välja. Täitsa nagu päris!

Kuid kas ma valesti mäletan, kuid sa tegelesid pigem 1:16 kraamiga. Kuidas sellega kulgeb?
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas scout22b »

Tere!

1:16 pole kunagi minu jaoks teema olnud. Olen ikka nokitsenud nii 35 kui 72 mõõtkavas. Ajapikku on väiksemad mōõtkavad kuidagi südamelähedasemaks saanud. Üks põhjus ka ilmselt see, et suuremas mõõtkavas võtab projekt oluliselt kauem aega (jah, eks 72 võib kah olla väga töömahukas) ning kuna ma olen suhteliselt kaootiline mudeliehitaja, siis on väikeseid masinaid kuidagi parem oma ajakavasse sobitada ja tööjärge hoida.
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas Hertsog »

bufab minu meelest tegeles meil 16 kraamiga - või eksin jälle mina.

igatahes scout'i tiiger näeb hea välja, aga kui võimalik siis oleks kaks palvet:
esiteks pildista valgemas kohas - hetkel on hämar pluss tanki hele värv ja hele taust sulavad kokku. mina kasutaks musta tausta. ja teine asi, et äkki teed mõned lähivõtted - ma tean, selles skaalas väga anaalseks ei maks aminna detailidega, aga huvitav on ikka vaadata.

tänud.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas scout22b »

Pildistamine on jah tiba alla harju keskmise. Must taust oleks endale kah õigem olnud, aga vahendid olid hetkel need mis olid :D Tegin isegi hajutid käepärastest vahenditest kasutades vahtplasti, küpsetuspaberit ja fooliumit. Aga eks nende kasutamine tahab veel tiba harjutamist.
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas Hertsog »

kuna mudel on väike, siis musta taustana saad kasutada kasvõi musta t-särki näiteks. ma pean silmas lihtsalt musta vävi... mitte hapukoorese seljanka plekkidega vms :D

hajutid on ka põnevad asjad. mingil pildil oligi, et lambid kleebiti küpsetuspaberiga üle. et siis ei tekki nii teravat varju. kuna minu näol on tegemist lihstalt laisa amatööriga, siis ma pole neid viitsinud kunagi teha... ma lihstalt keeran laualampe nii nagu mulle meeldib...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas scout22b »

Mõningad lähivõtted võibolla siis hoopis teistest masinatest. KV-1 ja Panzer III ja jällegi 1/100 mõõtkavas. Siin tagumiste seeklite realistlikumaks tegemise protsess. Kuna antud Zvezda mudelite seeria on rohkem suunatud nagu wargamingu huvilistele, siis seal on väga palju detaile kujutatud lihtsustatult. Niipalju kui oskan siis veidi aitan neid detaile järgi.

Algselt on need seeklid ühed "U" tähe kujulised kobakad lihtsalt. Alustan väikese pilootaugu puurimisega, antud juhul puuri suurus 0.35 mm, ning seejärel graveerin skalpelli otsaga.
Pilt

Pilt

Aitan ka need kobakad osaliselt kere küljest lahti ning seekli aasade otstesse panin u 0.3x0.25 mm stüreenist kettad.
Pilt

Pilt
Nende stüreenist ketaste (inglise keeles siis vist rivet) jaoks tegin süstla nõela lühemaks ja teritasin ära. Ning sellega pressin stüreenist välja. Et need kettad nõela torust kätte saada lihvisin ühe nööpnõela vastavasse läbimõõtu ning surun toru tühjaks.

Siin veel üks pilt, kus olen kasutanud samasuguseid neete/kettaid
Pilt.

Selles mõõtkavas töötamise puhul ma arvan, et on oluline võibolla pigem illusiooni loomine. Ehk, et detailid ei pea olema nö. "päris-päris" vaid peavad lihtsalt jätma piisava mulje, et luua realistlikkust.
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas Hertsog »

ma lisaks viimasele stitmendile juurde, et detailid peavad nö. esile kerkima, ehk mudel ei tohiks mõjuda ühtse seebitükina. selle esilekerkimis eosas on nende aasade tühjaks kaapimine kindlasti efekti andev tegevus. teine oluline aspekt on hakata "pettusi" vromistama siis juba värvides: varjud jne.

aga äge töö. hoia kursis.

P.S. kurat ma jäin praegu mõtlema: sobiva jämedusega traadist lihstam pole uusi aasasid väänata, kui seda plastist põllumaad nõelaga tühjaks tõsta? :D
et jätad plastist ainult "hinged" ja siis traadist aas aosa juurde...äkki tasub proovimist...?
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Kes millega parajasti tegeleb

Postitus Postitas vaoinas »

Et tegu pole militaarse mudeliga, siis ei hakanud eraldi teemat seks tarbeks tegema, küll aga oli mul kerge kõrvalepõige harjumupärase mõõtkava ja temaatika juurest.

AVD Models'i Tartu TA-6, mõõtkava 1:43.


Ja espetsiaalselt Kallele: et see on nüüd siis mudel otse karbist. Et selline jutt, nagu ma otse karbist üldse teha ei oskaks, on nüüd ja edaspidi küll täiesti põhjendamatu.


Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Kristjan
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist