1:72 maismaatehnika

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

1:72 maismaatehnika

Postitus Postitas calico »

Kuna lennunduses juba selline populaarne alaliik on, tekitan siis antud mõõtkavas ka mulla peal liikuvale tehnikale teemanduse, kus siis kõik soovijad saaksid pilte näidata ja kritiseerida.
ise näitan esialgu ühe pildi peal oma massinad ära sest muidu koosneb mu huvi rohkem eranditult ja täielik lennumasinate peale. kuid vahelduseks ning ka väikese suurusehullustuse (miks riigiisadel on tangid aga mul pole?) mõjul teen ikka igasugu tehnikat ka vaikselt juurde. laevanduse peaks ilmselt ka kunagi ette võtma aga siis peab 1:72 mõõtkava ruumipiuudusel vist väiksemaks tegema.
siin on siis Revelli panter, tiger ja mingi sellise x firma nagu LEE kiirkokkupanekukomplekti bergen tiger
Pilt
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Ägedad masinad tõepoolest.
Kõik puha lahingurivvi sätitud, nagu tõelist läbimurret teostamas.
Ja see Bergetiger on ka õige masin õiges kohas.
Mine tea, millal vaja on mootorit vahetada?
Kaltsuvaip on igati õnnestunud leid. Jääb mulje, nagu kimaksid masinad mõõda küntud põldu.
Paremal üleval paistab tuttav müürijupp. See oli vist PanzerII komplektist.
Aga mis masinast saanud on? Kas lasti puruks või on kass tuule alla teinud?
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

äi ole mette, see panzer II oli lihtsalt mööda mõõtkavaga (1:76) ja ega ma vist enam selles mõõdus asju ei osta sest asi on juba minugi jaoks tilluvõitu. kokku ma ta panin ja värvimata kujul mu riiulil on. huvitav fakt oli see et paar soldatit oli karbis ka veel kaasas ja kui panin need 1:72 soldati kõrvale siis olid need täpselt sama suured, aind pisut jässakamad. Ja kaltsuvaip see pole ka: lihtsalt üks penolaeplaat mis üle värvit ja tulevikus saab olema dioraami alus, millega saab olema veel tegemist, kasutan ma seda juba praegu valmivate asjade esitlemiseks.
Kasutaja avatar
murdock
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Aug, 2009 10:23
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas murdock »

Hambaarstil ja elektrikul on tangid......väikese suurusehullustuse (miks riigiisadel on tangid aga mul pole?) mõjul teen ikka......
Aga riigiisadel on tankid :wink: Muidu kena kollektsioon 8)
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

asi õige, aitäh, mu eestikeeleõpetajad oleks mind ammu seina äärde pannud... :oops:
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

sai siin õhtutel pisut nokitsetud
Italeri ZIS 3 AT
Pilt
Pilt
Jeep
Pilt
Opel Blitz Kfc.305 Ambulance
Pilt
ojah oleks mul vaid sho kannatlikkust ja fossiili meisterlikkus...siis saaks neid asju ka 5 cm kauguselt vaadata.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Ma pole kannatlik vaid laisk nagu lohe..
Aga laiskus ja edevus olla elu edasiviivad jõud..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

kannatlikkus ja laiskus võivad olla vennad
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Vapustav töövõime!

Kaks kahurit meeskondadega, kaks jeepi ja ambulantsiauto valmis nagu niuhti.
Meelde tuleb oma algusaeg, kui nädalas sai kokku oma kolm mudelit.
Muidu täitsa asjalikke mudeleid rikuvad läikivad kummid. Kui Humroli musta tarvitasid, on väga oluline see hästi läbi segada. Siis ei tohiks läikima jääda.
Silmi sundis teritama Jeebi antennid. Need oled küll ise mingist traadijupist vedanud. Igal juhul plusspunktid!

Teisel pildil avaneb sürrealistlik episood: Tiger on juba jõudnud peaaegu vastamisi kahe kangelasliku nõukogude kahurimeeskonnani ja polegi veel jõudnud viimaseid mulla alla tampida.
Sellele saab olla vaid üks loogiline seletus.
Küllap on juhi vaateakna kuulikindel klaas purunenud ja viimane saanud juhuslikust kuulist tabamuse silmade vahele. Käsigaasile jäetud masin veeres aga omatahtsi positsioonidele.
Tornis tegutsev meeskond aga on palavikuliselt ametis kinnikiilunud kahuriluku lahtimuukimisega.
Nõnda masin abitult vankade torude ette veereski.
Vägev!
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

No ega need on ka tegelt pikaaegne töö. mul tihtipeale mitu rauda tules, ühel päeval laon nt lennuki kokku, siis värvin sõdureid, siis vaatan et värvi jäi üle, sellega saaks veel ühele rühmale näod pähe. praegu nt ootab Ju 52, mis sai koostevalmis enne opelit, kuna mul värvimise vaim peale tuleb. nagu arvata võib ka enamus mudeliste, käin ikka päevaal tööl ja siis õhtu paar kolm tundi nokitsen teha. algajatele nagu mina (sic!) mudelistidele soovitan teha pilte oma tööst, fotokas toob ikka nii kuramuse hästi vead välja. algul vaatad et oi lahe asi. teed pildi ära ja avastad-siit lohakalt värvitud, siit värv üldse puudu, roomik viltu jne jne. need pildid mis üles panin on isegi nö korralikuma nurga pealt, kuigi isegi neid vaadates lähen villise katuse peal olevat kuselaiku kustutama ja opeli värvimata jäänd kohi tupsutama. ning rehvid on tõesti nagu liiga tutikad. midagi matimat värvi või üldse poriseks teha? jah, jeebil ei olnud antennasi küll mitte, aga kohad olid siis miks mitte. kuulipildujaga jeebil polnud relva ka, selle ma "uninstallisin" ühelt USA Airborne langevarjurilt kes mul värvimist ootavad. opelil polnud tahavaatepeeglit, aknapiidal prozet ja katusel plafooni. lähedalt ei soovita neid vaadata sest nad on suht robustsed valmistatud lihtsalt lõikumise ja viilimise teel. tegemisel tahtsid küüne alla ära kaduda. peab vist sho'lt küsima kuidas ta neid pisividinaid töötleb?
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2930
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Esimene asi, millele mu tähelepanu kunagi näitlikult juhiti ja mida ma nüüd edasi ütlen, oli see, et kummirehvid pole mitte kunagi mustad.. alati mingi astme hallid.

Fotokajutt on asja eest.. ilma selleta pisidefekte ei avasta..

Pisividinad.. hm.. ma ei töötlegi neid. Mudeliste võib idee poolest jagada kaheks.. ühed teavad, kuidas asjad välja peavad nägema ning töötlevad karbimudelid sellisteks ümber.. teised panevad mudelid kokku nii nagu need karbis on, et saada üldse aimu kuidas asjad välja näevad.. Mina kuulun nende teiste sekka..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
KolmKaru
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 03 Sept, 2008 20:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas KolmKaru »

Noh see masin nüüd otseselt maaga kokkupuutes ei ole, kuid midagi sinnapoole...

D-37 soomustatud rööbasauto vms. töötati välja aastal 1932 rööbas luuremasinaks ning rongidele kaitset pakkuvaks autoks, kahjuks ei jõudnud see kunagi lindile, kuid masina alusel ehitati palju arenenum DT-45.
Relvastusest siis veel niipalju, et kahur oli 76.2 mm, lisaks oli autol kolm kuulipildujat ning kusagilt torni seest pidi välja tulema õhutõrje otstarbeks mõeldud topelt maxim.

Mõlemad masinad on Ukraina firma UM military tehnics tooted, ning DT-45 on veel Mekkas salles.

Komplektis oli kaasas küll ilus valik dekaale, kuid mitte õpetust nende lisamiseks... noh ma improviseerisin :roll:

Pilt

Pilt

Pilt

Uks oli kohuta ning ma asendasin selle ühe ülejäänud Dragoni 1/72 Tiger II osaga.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

karm talvemasin-eht vene värk-kust algab raudtee, lõpeb mõistus. on ikka hullud, nemad tahavad soomusautoga raudteel sõita! huvitav eksperiment ja siiski täiesti maapealne sõiduk!
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

No minu silmad näevad sellist aparaati küll esimest korda.

Aga mudel on ju suurepäraselt välja tulnud!
Arvestades väikest möötkava ja et masin oli ka ise päris pisike, on just see talvine kamo väga väljendusrikas.
Ehk räägid paari sõnaga, mis valget pruukisid, millega peale kandsid, kuidas seda pärast kulutasid ja ära toonisid.
Oleks väga õpetlik teada saada.

Natuke rikuvad reaalsust õnnetud laternad, targem olnuks need üldse mitte küge panna.
Kasutaja avatar
KolmKaru
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 03 Sept, 2008 20:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas KolmKaru »

Laternatest niipalju et juba tegutsen, masinale tuleb ka väike lumine dioraam, ainult :dont_know: ei tea millega lund teha, pakuti välja söögisooda ja PVA segu mis nägi välja nagu vahukoor vms. ning nisujahu, viimane nägi välja nagu... jahu.
Aga masina tõmbasin alustuseks oliivroheliseks seejärel lohakalt paksu valge akrüüliga ning games-workshopi skull whiteiga. Pesin 20 aastat vana pruuni vesivärviga, segasin rohelist akrüüli,ookrit ja punakas pruuni lahjendasin selle ohtra veega ja tõmbasin ebaühtlaselt natuke üle, seejärel võtsin nõudepesemis svammi, kastsin selle karedama osa musta värvi sisse, pühkisin suurema osa värvist maha ja "kulutasin sellega ääri" lõpuks veel kogu masin kergelt pruuni vesivärviga üle ning tupsutasin kergelt skull whiteiga. Viimase lihvina sai veel kerget roostet tehtud.

Loodan et piisab
:wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist