Calico Käkid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Mind isiklikut häirib see hirmrokane kõhualune, tegu ju ikkagi kiirpommitajaga kes kimas kõrgustes mitte ei aelenud poriste põldude kohal nagu il-2. Mehhanikud saadeti ilmselt sellise tembu eest peavahti, või isegi tribunali alla et nad lennukit alt puhtaks ei viitsinud küürida :)
:D eks ta ole jah, kuid legendi järgi on see värskelt maandunud lennuk (tõsi küll, pomm on alla viskamata , pommiga maandumine rangelt keelatud! vot selle eest tribunali alla terve meeskond!) et küll neilt rindelennuväljadelt startimise maandumisega seda essu kõhu alla keeras propelleritega ka. No igatahes on se isiklik arvamus, kuidas tegelt, no ei tea ;)
Antenni jalg kabiini kohal ainult veidi naljaks, läks vahepeal pooleks?
Jutt vastab tõele, peale selle et dekaalid olid haprad, olid ka plastiku peenemad detailid jube haprad, kuidagi näpu vahel läksid ise pooleks. Ei tea kas parim enne riiulilt võetud või mis... :crying: no kui see mingi aeg jube palju häirima hakkab, ehk vahetan ära, pole probleemi ;)
Aga tänud! :)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas kalle »

Täiesti äratuntav stiil, nagu ka Mustang eespool, ehk siis mahlaselt määritud:) Omas stiilis on täiesti ok tegutseda, aga ICM (kas just kõik, aga see konkreetne), nagu ka nt Amodel teevad sellist väga peent pinnadetaisust ja selle alles jätmiseks ja välja toomiseks tahavad need enamasti väga õhukest värvimist.
Üks asi paistab veidi silma. Kuna oled ilmselt kõvasti lihvinud, siis üsna palju on seda tolmu on näha ka kabiii klaaside sisepindadel. Olen ka ise selle probleemiga pidanud tegelema, ehk siis kaitsata sisemust tolmu eest töö käigus.
Veel küsiks, et kas proppidel näha olevad peened jooned on meelega tehtud kasutuse jäljed?
Osadel piltidel on need kuidagi kadunud.
Aga samas veel sellest kõhualusest, et kes seda täpselt teab, kui mustad või puhtad need lennukid seal reaalsetes lahinguoludes olid. Vaeva on nähtud kõvasti ja tulemus seda väärt.

Aga teen siinkohal ka väikest grupikat ja pakun välja ka oma variandi täpselt samast karbist. Mudel valmis aastal 2005 ja on täiesti võimalik, et 11 aastat tagasi oli see vorm veel paremas korras. Ma nimelt ei mäleta, et sellega oleks olnud rohkem vaeva, kui tavapärase short runiga, mis pole päris viimase arenduse toodang:

Pilt

No mis kohe silma hakkab on see, et ma sel ajal ei pesnud ja tooninud midagi ja kasutasin matti viimistlust. Dekaalid läksid ka matile ja seda on ka näha. Olen mõned varasemad tööd hiljem veidi ära tooninud, aga see on selles mõttes, nagu kunagi tuli.. väike nostalgia juba:)
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tänud tänud! Täitsa äge näha veel sama mudelit teise mehe tehtult.
Eks selle pinnadetailsusega ole jah värvipaksuse teemal ikka tulemuses näha. seda et ICM on algses mõttes pinnadetailsust omanud seda on täitsa näha algul karbist võttes, kuid aeg on pressidega oma tööd teinud ja need ujuvad,udused ning on kohati tükilised ning üldjuhul oli ka kohe arvata et paljud jooned kaovad värvimisel pahteldamisel ära ka.
Harilikuga tehtud propelleri kulumisjäljed kaotasin ma ära, sest tundus et fotodel võib lennuk kui kulunud olla kuid propellerid on alati puhtad ja siledad ning terved. arvata ka võib, et nende heakorrast olenes lennuki ja lenduri ohutus.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Tere üle pika aja. Suvi on võtnud oma tegemistega aja ja ruumi, kuid siiski on vaikselt valminud üks järgmine 72 mõõtkavas tankikene. Selleks siis Italeri Pz.Kpfw. I Ausf. B. üldjuhul sai teha otse karbist, mõõtkavast johtuvalt on roomikud kuidagi hirmpaksud, kuna Italeri on selle masina puhul andnud tavapärased plastikust kokkulaotavad papud. Acel oli näiteks vist fotoetsidest roomikud väikeste roomikmasinate puhul, et kui värvi selga lõid, tundus mõõtkavas rohkem olevat.
aga pildid on sellest siin:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Jätkame sügisel ehk parema hooga nüüd, järjekordne valik on lendav ja tuleb esimesest maailmasõjast. Kuri ja kuulus moosiriiul saksa keisri õhujõududest: Albatros D.1
Tuleb ilus kirju lind vist, kuna tol ajal armastati lennukeid erivärvides võõbata mida krahvid-parunid kes neil lendasid enda stiili järgi kujundada, kuna pidasid end rüütlite viimaseks põlvkonnaks, kes aumeestena üks-ühe vastu duelle taevas pidasid. Seda kuidas maailmasõja hakklihamasin ka õhuvõitluse üksteist vihkavaks, karmiks ja hirmutavaks muutis, seda meestele kes niigi ilma langevarjuta riidest ja puust tuulelohega lendama läksid, see on juba omaette lugu. Ja kuna ma pika jutu mees pole, siis edasi räägivad pildid:
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas urmo25 »

Kas sul need sõdurid on alles mis ma sulle kunagi andsin.Oled nedega ka midagi teha jõudnud
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Jah, need on alles, sorteeritud karpides eraldi ja ootamas vastavat teemalisi dioraame. (nt 1944 idarinne wermacht jne) Päris pead ei anna et mõnda on ka juba kasutada saanud ja asetseb juba kuskil dioraamis. asi on selles et ma ei planeeri oma asju nii et nüüd vat teen kõik ja kohe selleks kuuks selleks ajaks ära. ikkagi hobi ju, küll kannatab oodata iga asi oma aega. ;)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Kui Spitt grupikale jõudis, oli võitlus Inglismaa pärast juba alanud... Niet nüüd maandub varulennuväljale. Siis Airfix New Tool, kokku panna oli super, detailsus hea. Muidugi avastasin peale piltide tegemist mõne enda vuntsimis vea, no õnneks saab parandada seda veel..
Pildid:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas scout22b »

Vinge pill :D

Aga metallikuga kulutamisel ehk pintsel äkki värvist vähe kuivemaks?
Fortes fortuna adjuvat
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere
Väga hästi tehtud. Mulle meeldib. Spit nagu Spit. Kulutamist ka piisavalt.
Kui siis saba piirkonnas oleks seda natuke vähem, metallist pinda. Aga , nagu ma ütlesin, mulle meeldib:)
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Nunih, enne kui haaran karbivirnavähendamiseni, mõtlesin ehk lõpetan ära pooleliolevad projektid, sellest esimene on siis Rodeni Albatros, suht kihilise ja hapra plastikuga asi, eks vanduda sai seal omajagu. Muidugi eriti trosserdamisel, mis on aga I Maailmasõja lennukite puhul normaalne nähtus... vandumine on üks paremaid plastikuliime mida ma tean! :D
Ok edasi pilte, mu fotokate kvaliteet on tugevalt langenud, sestap pildid ei ole ka kõige paremad, kuid ajad on hetkel sellised...ja mingi ettekujutuse ikka saab.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Joss Metsast »

Oi kui vahva, pagana kahju et teravaid pilte ei ole. 1 ilmasõja aegsetes moosiriiulites on midagi mis tõmmab.
Taglastus on tipptopp välja tulnud, uurikski kohe et kuidas?
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

:write: Ei seda paati pole tehtud linnuluust...taglastuse sättisin oma käega elastiinist, ehk sukaniidist harutatud peenest kummipaelast. Superliimitilk ühele, jupike otsapidi sisse, hetk pingelist ootamist, kontrollimine et jäi kinni. Pahatihti ei jäänud, kui esimene katse ei õnnestunud, siis võis kindel olla et liimitilk tuleb maha kraapida ja uuesti üritada... nii umbes sada korda... :dont_know: tunne oli selline nagu trosserdamine oleks võtnud sama palju aega kui terve lennuki ehitus töötundides :wall: Ega jah, need esimese ilmasõja omad on ikka ägedad, sellised steampunk hõngulised õrnad linnud, võrreldavad purjelaeva ajastuga laevaehituses, materjalideks puit, vineer ja värvitud riie ja pisut metalli.
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas Joss Metsast »

:)
oi jaa ..taglase punumine on alati pisike väljakutse, 1:72 on selles suhtes veel eriti peen. 48 mõõtkavas loobusin ise venivast niidist, pagan teab mis põhjuse aga ajapikku vajusid lönti. Tamiil on selles suhtes lollikindlam. Panna on samakeeruline :)

Kas on veel midagi sel teemal plaanis, näiteks sakslaste lozenge kamo.. mitte et ma nüüd ässitaja oleks aga näha tahaks küll :)
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Calico Käkid

Postitus Postitas calico »

Vastuseks Jossile, seda WWI teemat on küll plaanis arendada, eks näis, sel aastal tahaks ühe tanki ette võtta, ja ootamas on lennukeid ka.
Vahepeal on aeg läinud omasoodu, aega elu kõrval hobitada on järjest vähem olnud, hirmuga vaatan et ku sai aastatoodangu mudelitootmises keskmiselt mudel või dioraam kuus, siis olen kõvasti maha jäänud hetkel. Kuid elame veel, lootus sureb viimasena! ;)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist