Suur auhind !!!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Kapten Trumm kirjutas:Toetan.

Ühtlasi teen ettepaneku viia sisse kord, et vastav mudel broneeritakse siinsamas põhimõttel "kes ees, see mees" ja igat mudelit ikka 1 tk. Eesti temaatikaga on see häda, et objekte napib.
Midagi ikka leiab.
Võib ju soovijale pakkuda
soomusrongi nr 1.

Peaegu, et ajakohane jutt
Ühistöö egiidi all ja üliõpilasest inseneri J. Jääratsi juhtimisel hakkasid 28. detsembril 1918 raudtee depoos tööle meistrid Indas ja Seeman ning vana-aastaõhtuks oli soomusrong valmis.
http://www.parnupostimees.ee/161204/esi ... 052507.php

Ülesanne on aga vist suht raske kuna objekti kohta materjali vähe.
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Tervist.

Loen siin neid kirjutisi ja olen ausalt öeldes veidi nõutu - ma ei saa õieti aru selliste nõudmiste otstarbekusest:
" Ühtlasi teen ettepaneku viia sisse kord, et vastav mudel broneeritakse siinsamas põhimõttel "kes ees, see mees" ja igat mudelit ikka 1 tk. "
Kas te mehed mõtlesite ikka enne kõik hästi läbi? Selgitaks siis keegi mulle rumalale, et mispärast ometi igat mudelit tohib olla ainult ÜKS eksemplar? Justnagu neid Eesti massinaid oleks jalaga segada (nagu ka juba eelnevalt mainiti), et jätkuks lahedalt kõigile soovijaile ainueksemplaride kallal nokitseda....
Tegelikult on rusikareegel ju alati selline, et võrdlustes segub tõde, ehk kõige lihtsam on justnimelt üht tüüpi mudelite seast leida see kõige rohkem meeldinud töö. Ning sellepärast olen ma vähemalt seda laadi piirangute seadmise vastu - öelgu siis ometi keegi, mida halba võiks olla selles, kui konkursile peaks laekuma kaks (või kolm, või ka rohkem) ühte tüüpi lennukit, tanki või misiganes Eestiga seotud mudelit?
Vastupidi, siis tekib ju palju tuntavam võrdlusmoment, mis sunnib igat tegijat ka vastavalt rohkem pingutama oma mudeli parema/loomutruuma väljanägemise nimel? Ning kõigil meil on võimalus nii iseenda kui ka teiste töid võrrelda, sest olen rohkem kui kindel, et mitte ükski üht tüüpi mudel, mis on erinevate tegijate poolt kokku pandud ja viimistletud, ei jäta "tüütult ühesugust muljet", nagu võiks eelnevaid postinguid lugedes karta.
Aga võib olla peaks hakkama mingil hetkel mõtlema hopis erinevate kategooriate loomise peale? No et näiteks tanke ja lennukeid ei peaks ühte patta panema?
Iseasi, kas teha kohustuslikuks konkursil osalemiseks valmistatava mudeli tüübi etteteatamine - ei näe nagu erilist mõtet, kuigi mis suur saladus see siis ikka on? Kuna paljud on siin juba oma plaanidest teavitanud, siis omalt poolt lisan, et jah, toimetan väikestviisi TKS-i kallal, kuid ei näe küll mingit vajadust klausli seadmiseks stiilis, et " ärgu nüüd keegi peale minu TKS-iga välja tulla mõelgu" - vastupidi - soovin, et Võidupüha konkursiks oleks neid valmis terve rodu!

Lugupidamisega, Urmas.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Piirangud, kes ees see mees jne... minu arust ei tööta, ei usu et keegi nüüd loeb et näe, jõuti juba ette ja viskab oma poolelioleva mudeli viuhti karpi järgmist aastat ootama. Ennemini peaks jah maal veerevad/roomavad ja lendavad aparaadid eraldama. Ja võibolla oleks mõistlik ka mõlemal juhul nn "otse karbist" kategooria. Et kasutusel on ainult see mis karbis leidub + loomulikult värvid, toonijad jne. See nagu julgustaks ka uusi kodanikke mudelduse alal kätt proovima. Siin peab küll ilmselt ühe erandi tegema, nimelt eesti teemalisi vesipilte pole mudelikarbis veel kohanud, a'la eesti eraldusmärgid lennukile. Et nood võiks nagu ka lubatud olla.


Jõudu tegijatele
Levar
Ise üritan et äkki saab Mahlapuu nieupordiga ühele poole.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Tegelt on muidugi õigus. Mina mõtlesin alguses lihtsalt et oleks teada mida tegema hakatakse. Selle peale ma ise ei mõtelnud, et broneeritakse "kes ees, see mees" seda pole justkui tõesti vaja.

Ise panin enda tegemised kirja, sest... et oleks kirjas:) tegelt mul pole plaani liiga tõsiseks minna selle asjaga. Minu valitud mudel(id) valmivad Eesti värvides igal juhul. Ja selle Shorti üritan õigeks ajaks valmis sada ka. Ja siis juba oleneb, kas käin selle välja või ei ja jääb lihtsalt oma röömuks

Lisaks sellele, et nagu kunagi mainisin pole ma suurem asi võistleja tüüp on veel selline asi, et mina näeks küll kindlsti, et tankid ja lennukid oleks eraldi.

Loomulikult on siin ka oht, et asi kisub liiga laiaks ja kogu asja korraldajal läheb raskeks jne. Aga tegelikult tuleb tingimused ära oodata.

Sellega siin tahtsin öelda, et kindel broneerimine polnud küll minu mõte kui enda plaanid kirja panin.

Kk
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ok selgitan siis ideed, vaatasin ausalt öelda oma mätta otsast, kus on näha, et Eesti temaatikaga objekte võib tikutulega otsida. Kui vähemalt valmiskomplekti eeldada. igaüks tahab ilmselt millegagi üllatada ja teatud zanrites võib vabalt samu asju 4 tk tulla.

Mida on palju valida, on WWII perioodi asjad. Sealt edasi tuleb suur ikaldus.

Mõeldud oli see ikka sedasi, et valik oleks võimalikult lai ja keegi ei avastaks, et ohoo, veel viis meest on seda konkreetset xx pardanumbriga masinat teinud.
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

Kuna eestlased sõdisid wwII mõlemal poolel, siis ju valik päris suur.

Samas praegusel ajal - Kosovo,Afganistan,Iraak.
Seda tehnikat on ju samuti karbis palju müügil. :roll:

Roomavate asjadega ei tohiks vist raskusi tekkida.

Mõtlen natsa, võibolla jõuan kah veel konkursiga liituda :)
Immelmann
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Sept, 2005 14:55
Kontakt:

Postitus Postitas Immelmann »

Komistasin poes Revelli Junkers F13 otsa. Sellest kannataks mõnd Aeronaudi aparaati ehitada.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Suur auhind 2007

Koopiamudelite suure auhinna 2007 korraldavad http://www.militaar.net ja Pilt http://www.hobikeskus.ee .

Konkursile saab esitada Eesti kaitseväele kuuluvaid/kuulunud või teadaolevalt eestlas(t)e poolt mehitatud sõjatehnika koopiamudeleid. Koos mudeliga on soovitav esitada lühike legend – millal, kes jne.

Konkurss on kahes erinevas kategoorias:
1. lennukid ja muud lennuaparaadid
2. autod, tankid, soomukid, kahurid ja muu maismaatehnika

Esitavate mudelite mastaabid ei ole piiratud. Koos mudeliga tuleb esitada ka mõõtkava, milles ta on ehitatud (1:72, 1:48, 1:32 jne) ning mudeli mõõtude vastavus mõõtkavale on üks hindamise kategooriaid.

Konkursis osalemiseks tuleks mudel toimetada Võidupüha eelsel nädalal (18.-22. juunini) Hobikeskuse mudelipoodi aadressiga Pärnu mnt. 186 (vt. kaardilt http://www.hobikeskus.ee/gfx/kaart.jpg ).

Mudelite hindamine toimub 25. juunil 2007. Mudeleid hindab 3-liikmeline komisjon, kus on üks esindaja militaar.net’i poolt, üks esindaja Hobikeskuse poolt ning üks sõltumatu liige. Tulemused avaldatakse samal päeval militaar.netis.

Mudelite hindamisel arvestatakse nii mudelite vastavust ajaloolisele tõele, kui mõõtkavale, teostuse kvaliteeti ja ka muidmudeliehituses olulisi parameetreid. Otsus langetatakse žüriis hääletamise teel.

Mõlemas kategoorias antakse välja üks peaauhind ning üks lohutusauhind. Peaauhinnaks on kas täiskomplekt Vallejo (vt. www.acrylicosvallejo.com ) airbrushi värve (97 tooni, 17 ml pudelites) või Tamiya mudel võitja omal valikult (vt. http://www.tamiya.com/english/scale/index.htm ). Lohutusauhinnad saavad olema üllatus.

Kõik konkursis osalenud mudelid jäävad Hobikeskuse mudelipoodi 2 kuuks huvilistele vaatamiseks.
Viimati muutis toomas tyrk, 01 Apr, 2007 8:39, muudetud 1 kord kokku.
Surmaingel
Liige
Postitusi: 274
Liitunud: 27 Okt, 2005 13:48
Kontakt:

Postitus Postitas Surmaingel »

Taevas!

Krt, Larry ja minu koostöö jääb see aasta siis ootama uusi tuuli ja voole.
A vähemalt on selge ja arusaadav see konkurss!
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Lihtsalt küsin - kas figuuridele konkurssil kohta ei ole?
Küsin selle pärast, et ka siin foorumis olen näinud vapustavaid Vahipataljoni võitlejate figuure ja sellist lähenemist võiks ju ka julgustada.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Luciano kirjutas:Lihtsalt küsin - kas figuuridele konkurssil kohta ei ole?
Küsin selle pärast, et ka siin foorumis olen näinud vapustavaid Vahipataljoni võitlejate figuure ja sellist lähenemist võiks ju ka julgustada.
Iga asi omal ajal :wink:

Eks konkurss kasvab koos osalistega. Eelmine aasta oli vaid üks kategooria, selleks korraks sai nende arv juba kahekordistatud ning auhindade hulk on kasvanud isegi ennaktempos

Seni pole seal veel kohta ka laevadele. Tekivad huvilised ja osalejad - ehk tekib järgmine kord juurde ka teemasid. :roll:
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Tuli tahtmine omad tegemised selle teemaga seoses kirja panna.

Juba üsna alguses kirjutasin oma plaanist teha Short 184. Veidi hiljem aga tekkis mõte teha nö paaris töö, kus oleks kaks lennukit. Mõte tekkis panna kõrvuti biplan eile ja täna.
Tahtsin siis kõrvuti seisma panna mainitud Shorti ja An2-e. Isegi parda numbrid oleks saanud samad, ehk 40 teha.. ehk siis selline ajaränne aastaste vahel. Kuigi lennukite kasutusalad pole teadagi samad, aga... noh selline igaüks oleks saanud omamoodi seda paari vaadelda ja mõelda, arenguid ja olekspoleks mõtteid.

Plaan paigas ja töö sai alata. Tänaseks on aga muud tegemised teinud sellised korrektuurid, et kahest lennukist saab valmis siiski vaid üks. Ja kuna esimena võtsin käsile Ani, siis see ongi nüüd valmis, aga Short jääb selleks korraks tegemata. Lihtsalt näen arenguid ja tegemisi ette ja ei taha kiirustada. Võtan hetkel aja maha, teen vahele midagi muud ja siis veidi hiljem. Aga valmis ma selle lennuki just Eesti värvides teen kindlasti ja sinna veel teisi ka kunagi juurde ja mõned lätlased, leedukad ka, nii näeb pikem plaan ette.

Niisiis seekord saab minu töö olema An2 nr 40 (Trumpeter 1/72)

Kk
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Ah jah, plaanid on tehtud, aga kõik on hetkel üpris habras.
Plaan oli teha Eesti Leegioni RSO/03 vedamas PAK 40 kahurit. Eduardi söövitused sain juba kätte, aga nagu ma Kullost täna aru sain, siis Friulid jõuavad umbes kuu ajaga. :roll: :roll: Eks näis mis saab, midagi püüan ikka valmis teha.
Zill154
Liige
Postitusi: 276
Liitunud: 08 Juun, 2005 13:26
Kontakt:

Postitus Postitas Zill154 »

Väga huvitav värk ma ütleks! :) Eks panen ennast siis ka järgmise aasta võidupüha ajaks ritta.Kuidas kellegil juba läheb?Ja võidupüha pole kaugel edu! 8)
VABADUS VÄÄRIB VÕITLUST! Kes endale vabadust ei võitle ei ole vabadust väärt
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Ainult üks märksõna..........NIGEL
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist