Värvimine!!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Tsiknat kirjutas:Akvaariumi pumba tootlikkus jääb kindlasti liiga väikeseks.
Täpsustaks siinkohal, et nö leiatarbe kompressor küll. Kes juhtusid kokkusaamisel minu pool nägema katsetust suuremat sort sellisega, siis võin öelda, et see 70l min tootev kompressor sobib värvimiseks küll. Ja see on just spets akvaariumi jaoks tehtud membraankompressor.

Siiski tuleb nõus olla väitega
Panzergrenadier kirjutas:Kompressorite kohapealt soovitaks ikkagi ettenähtud asja.
Sest sellise tootlikusga asi on ka kallis ja pealegi on tal ka rida puudusi.. reduktori panin sinna ise külge ja tegelikult oleks seda survet ja tootlikust ikka juurde vaja. Ühesõnaga hädaga ajaks asja ära, aga soetada selleks otstarbeks pole mõtet. Ise tegin kogu katse ainult huvist ja kuna mul sellised kompressoreid seoses tööga on võimalk kasutada. Ise kasutan ikka nö külmkapi kompreoori elemendiga spets aerograafi jaoks mõeldud aparaati. Varuvariandiks... jah saaks midagi tehtud küll selle membraanikaga.

Kk
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Kas keegi on proovinud värvimisel ka kaasaegseid aerosoole. Nimelt suheldes grafiidi meestega selgus, et nemad kasutavad värviballoonidel erinevaid otsikuid - sealjuures suudavad ka mm joont lasta. Põhimõtteliselt peaks need ju vastama ka mudelisti vajadustele. Otsikuid müüakse eraldi.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
On ikka proovitud. Suuri pindasid(mudeleid) on hea värvida. Kruntimiseks samuti. Aga olen Tamya spray värve kasutanud. Need hea kvaliteediga. Kohalikud spray(Motip, jpm) kipuvad plastmassi sööbima, või siis võtavad alumise värvi kihi mullitama. Aga ise olen sisu kuhugi purki tõmmanud ja siis aerograafiga peale lasknud..vot
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Markko »

Järgmine mure, Model Masteri purgikesed. Mis pagana moodi ma neid avan? Fossiil mainis kuskil teemas midagi kullinoka kohta. Need peaks teatud sorti tangid olema?

Teretulnud oleks ka mõni muu riistapuu, millega avada. Muidu peab sammud tööriistapoodi seadma ja ühed sellised koju tooma.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Nagu ütles tuntud tegelane" Elementaarne Watson!" võtad näiteks liivapaberi (teraga 600-1000), riidest isoleerpaela,kummiriba, mitte libiseva pinnaga asja paned ümber kaane ja töötad nagu auto õlifiltri eemaldamisel, s.t keerates päripäeva :) Ei riku purki ega ümbrust. Kui lahti saad katsu purgi ja kaane keere puhtaks saada ...Vot.
Taara avitab! ...
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

Tere,
Kuidas on eesti keeles dullcoat? :lol:
Tean,et loll küsimus,aga oleks seda asja vaja,oma tangile.Ja kas seda saab ka pintsliga peale kanda? :roll:
Ja veel,kas Kullos on ka seda?

Marek.
Daffy
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 24 Mai, 2007 15:23
Asukoht: Võrumaa, Sõmerpalu
Kontakt:

Postitus Postitas Daffy »

See "dullcoat" peaks olema mitteläikiv lakikiht?
Tõlkes tähendab ju "dull" tuhmi.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Peaks olema Testorsil sama mis humbrolil matt varnish. Mattlakk eesti keeli. Testorsi oma kohta ei tea , aga humbroli mattlakki olen pintsliga täitsa pruukinud. Saab hakkama küll. Kullos peaks vast kõik variandid olemas olema.
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

Terv!
Selline käsimus,et kas auto spraypurgi värvi võib lasta mudelile?Ma mõtlen seda et lased alumise kihi ära s.t "primer"-i.Ja siis teed edasi pintsliga vms. :)
Kasutaja avatar
janno8
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 09 Nov, 2007 21:04
Kontakt:

Postitus Postitas janno8 »

Spetsnaz kirjutas: Teine küsimus: Ostsin mingi aeg omale aerograafi ja nüüd üritan välja nuputada, kuidas sinna õhku saada. Kas sobib selline aparaat, millega madratseid ja selliseid asju täis saab puhuda(töötab akude peal)? Ja vedeleb mul veel selline asi nagu akvaariumi õhufilter ("Mullitaja") ja kuna akvaariumit enam pole, saab äkki sellega hakkama? Ei ole eriti raha, et kallis kompressor osta, äkki saab kas mullitaja või madratsipumbaga hakkama?

Ette tänades,

Sven
Aga mina pakkuks välja et tolmuimejatel on peal ka puhumine(minu teada suht paljudel või isegi kõigil aga ei ole kindel) nt sobivad selleks veneajast pärit tolmuimejad, lärmavad küll kõvasti aga peaks küll vast hakkama saama piisava tootlikkusega,ei ole katsetanud muidugi :lol:
joomise maha jätame jätame, selle peale võtame võtame
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Ei aita see tolmuimeja staff midagi. Aga akust töötava "läristajaga "saab hakkama. Aerograafi jaoks on vist vaja 1,5 at rõhku vaja. Või siis ühildada kasulikk vajalikuga , rattapump (jalaga)ja sisekumm :) . Pumpad täis ja siis värvid.
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
janno8
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 09 Nov, 2007 21:04
Kontakt:

Postitus Postitas janno8 »

Natuke tobe küsimus aga millega kruntida, et kas tavaline kruntvärv või mudeli :oops:
joomise maha jätame jätame, selle peale võtame võtame
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Alles siin sai kirjutatud, aga eks võib ju korrata - mina kasutan tavalist autodele mõeldud nitrokrunti. No sellist aerosoolpakendis - tavaliselt helehalli värvi. Lasen paraja portsu suvalisse topsikusse välja ja valan korraliku korgiga väikesesse pudelisse, sinna lisan juurde nitrolahustit nii 6 kuni kümme korda rohkem, kui on värvi. Värvin pihustiga, mistõttu selline meetod ei pruugi pintsli jaoks sobida.

Urmas.
Kasutaja avatar
janno8
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 09 Nov, 2007 21:04
Kontakt:

Postitus Postitas janno8 »

Tänud vastus eest, :)
ei olnud aega järjekordselt kõiki poste läbi luged, kiiret vastust oli vaja. :wink:
joomise maha jätame jätame, selle peale võtame võtame
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Markko »

Ega mul midagi suurt tarka öelda pole, lihtsalt mõtlesin mitmepäevast vaikust siin murda ja natuke oma muljetest rääkida.

Rääkides värvimisest, siis mind üllatas üks asi. Lugesin just armorama´s, kuidas läänemaailma inimesed avastavad guaššvärve. Enamus pole sellistest värvidest midagi kuulnud ning ülejäänud imestavad kui head asjad need võivad mudelismis olla. Minu lapsepõlve lahutamatuks osaks olid küll guaššvärvid ja ka vesivärvid. Eeldan, et ülejäänutel Eestimaal kasvanutel ka?

Sellega seoses tahtsin väikest diskussiooni tekitada. Kui ma ei eksi, siis Panzergrenadier kasutas hiljuti ühe Panzer IV peal guaššvärve valgeks pesuks. Mida mina siin vaikselt nuputama hakkasin oli see, et kas guaššvärvid saaksid olla mingil määral alternatiiv "tavalistele" mudelivärvidele või kas neid annaks rakendada ka muul viisil pesude tegemisel? Kuna nad vees lahustuvad, tuleks guaššidega kaetud mudel arvatavasti peale kasutamist ka lakiga üle käia, et vältida traagilisi tagajärgi, kui vesised ollused peaksid mudeleid ründama. :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist