Värvimine!!

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Zill154
Liige
Postitusi: 276
Liitunud: 08 Juun, 2005 13:26
Kontakt:

Värvimine!!

Postitus Postitas Zill154 »

Et kas võib värvida millegi muuga ka kui nende mudelite värvidega :roll: :roll: Et mõtlesin Tavavärve!!! või on see võimatu või labane aga mõlemad ju värvid :roll: :oops: !!!
hol-tim 123
Liige
Postitusi: 232
Liitunud: 20 Jaan, 2006 14:06
Kontakt:

Postitus Postitas hol-tim 123 »

hea küsimus!..tahaks ka teada palju mudeli värvi topsik maksab?
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Mudelivärvi purgike maksab umbes 19.-. Tavalise värviga ei ole proovinud, seega ei oska öelda, kas oleks nendega võimalik värvida. Soovitaks isiklikult küll mudelivärve osta. Neid saab enamasti igast Juku mänguasjapoest ja siis Mustamäelt huvikeskus Kullo'st. Osta veel lahustiks juurde pudel White Spiritit.
hol-tim 123
Liige
Postitusi: 232
Liitunud: 20 Jaan, 2006 14:06
Kontakt:

Postitus Postitas hol-tim 123 »

Kas värvida võib tavalise pintsliga? ja millega värvida pisi detaile?
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Nojah, "tavaliste" värvidega on lood sellised, et põhimõtteliselt saab ka nendega värvitud, kuid kuna nende pigment ei ole reeglina nii peeneteraline, kui mudelivärvidel, siis võib pind robustsevõitu jääda, eriti pintsliga värvides. Ja kui võtta ja osta põhilised toonid, segada nendest kokku iga kord enam-vähem vajalik kogus ning värvida, siis kuna ostetud purgid on üsna suured, hakkab vaba jääk vaatamata purgi hoolikale sulgemisele pisitasa ära kuivama. Lahusti lisamine annab tavaliselt vaid ühekordse efekti - pärast seda hakkab värvi seismisel pinnale tekkima mittelahustuv kelme, mis pakseneb järjest, kuni lõpuks tuleb ligikaudu pool purki ära visata. No ja enam-vähem sobivate toonide saamine pole kah just meelakkumine - mässan juba tükk aega selle 4BO -ga ja ega päris täpset tooni pole veel kätte saanud. Nii et protsess on aeganõudev, aga eks see ole igaühe enda otsustada, mis mõistlikum tundub.
Pintslite kohta oskan öelda niipalju, et tuleks siiski muretseda korralikud, ikka need mudelite värvimiseks mõeldud, ma ei saa päris hästi aru, mida mõelda "tavalise" all - kui remonditöödeks kasutatavaid, siis nendega vaevalt et hea tulemuse saab.
Pisidetailid võib värvida eraldi, juba enne raami küljest lahtilõikamist, mudelil võib nende külgeliimimise kohad katta eelnevalt väikese koguse Maskoliga, et lihtsam liimida oleks.
hol-tim 123
Liige
Postitusi: 232
Liitunud: 20 Jaan, 2006 14:06
Kontakt:

Postitus Postitas hol-tim 123 »

Kui palju selline spetsiaalne mudeli pintsel maksab? (tavalise all mõtlesin seda ,mida koolis kuntsti tunnis kasutatakse :oops: )
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ahah, no ma ei saanud kohe pihta.. 8) No need tavalised kõlbavad ju kah, kipuvad ainult pahatihti liiga pehme karvaga olema ja emaile kasutades ei kesta eriti kaua. Kullos on erineva jämedusega pintslid 25 - 30 krooni tükk, aga proovida tasuks küll.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Kui varem suuri pidu pintsliga värvisin, siis kasutasin selleks nr 2 pintslit. Neid on saada igast Selverist ja kõlbasid suhteliselt hästi. :roll:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40222
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lennukite puhul on värve päris palju vaja, minul on kindlasti üks 50 erinevat tooni.

Muude värvidega ei maksa jah jamada
hol-tim 123
Liige
Postitusi: 232
Liitunud: 20 Jaan, 2006 14:06
Kontakt:

Postitus Postitas hol-tim 123 »

nii..värvisin lõpuks oma heinkel h-111'ne ära kere tegin pintsliga ja esi kupli värvimiseks võtsin tiku , teritasin teravaks ja väga hästi sai värvida peenemaid osi.
Zill154
Liige
Postitusi: 276
Liitunud: 08 Juun, 2005 13:26
Kontakt:

Postitus Postitas Zill154 »

EI MA EI SAA HAKKAMA :evil: Ma küll alles oma teist lennukit tegemas aga eelmise rikkusin ka värvimisega ära!! Ma olen küll ostnud need pintslid ja mudel värvid aga kuidas ma peaks siis värvima eks ikka pintsel kätte vähe värviseks ja siis õrnalt värvima aga välja kukkub ikka nagu mingi pask,nagu oleks värvimise ajal seda lennukit vägistanud :evil: :evil: :? :( :shock: :x ,Mis on teie endi tehnika ?? Kas on kusagil mõnda õpetust.Või tuleks kogu see värk teha selle pihustiga nagu enumustel proffidel on.Võibolla küll et asi selles et alles mingi teine lennuk aga venna omad rikkusin ka ära :P kuigi ta juba need ära rikkunud ja äraviskamiseks mõeldud aga noh nende peal sai käppaharjutatud.
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Tead, kui ma ausalt ütlen, siis mina kah ei saanud pintsliga hakkama, õigemini pärast paari esimest pintslitõmmet tundus asi mulle nii lootusetu, et viskasin pintsli nurka ja hakkasin pritsi leiutama. Asi võttis üksjagu aega aga valmis lõpuks sai. Selle esimese lennuki (algselt olin "lendur") värvisin lõpuni kõige lihtsama pihustiga - väikese tabletipurgi kaanele kruvisin külge plekist vinkli, millesse jootsin süstlanõela. See läks läbi kaane peaaegu põhjani välja. Ülemine ots ulatus nii 5 mm kaanest kõrgemale. Samale kõrgusele kinnitasin vinkli teise haru sisse 2 mm siseläbimõõduga torukese, viimase küljes oli jupp voolikut koos pulverisaatori pumbaga, selliseid asjandusi kasutasid kunagi juuksurid, sarnased on ka vererõhuaparaatidel.
Asi toimis päris edukalt, värvi pihustumine ei olnud muidugi kõige parem - piisakesed tulevad ebaühtlase suurusega - kuid pintsliga saavutatut võrreldes oli vahe tohutu. Isegi inglise kolmevärvilised ringid tegin šabloonide abil peale ja täiesti normaalne jäi.
Kui jutt konstruktsioonist veidi segane tuli, ütle, joonistan täpsema skeemi.

Urmas.
Zill154
Liige
Postitusi: 276
Liitunud: 08 Juun, 2005 13:26
Kontakt:

Postitus Postitas Zill154 »

Kui saaksid võiksid ka joonise panna,Kui on võimalus näita enda valmis tõõd ka!
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Nonii, valmis sirgeldasin:
Pilt

Aga valmis tööd - kas mõtled selle pihustiga värvitud mudelit? Seda kahjuks enam ei eksisteeri - aeg on teinud oma korrektuuri...
Zill154
Liige
Postitusi: 276
Liitunud: 08 Juun, 2005 13:26
Kontakt:

Postitus Postitas Zill154 »

Ei tegelt mõtlesin seda masinat! Aga tänud selle poolest eks üritan meisterdada!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist