Rasketank Mark V "Waldaja"

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Rasketank Mark V "Waldaja"

Postitus Postitas Joss Metsast »

Ahoi

Tuleb ikka ka teine teema Wahtulale kõrvale teha, sedapuhku sai mobiiliga mõned plõksud aja jooksul tehtud.
Nagu Kristjan mainis sai kõik alguse ühest ilusast suveõhtust grilli ja õllega. Loos andis mulle paberitüki kus oli kirjas Waldaja. Loosimine oli veel selles suhtes üsna emotsionaalne et kuna Wahtula oli ainuke tank mis oli ka Õllenaudi poolt "pudelisse pandud" ( https://www.ratebeer.com/beer/ollenaut-wahtula/257000/) , sestap oli kõigil tahtmine just teda teha :)

Nojahh, esimese hooga polnud mul midagi aga siis laenas Fred oma karbist roomiku ja ehitus läks lahti.
Oli alguses peale mõte teha võimalikult otse karbist , Meng tundus selleks ka hea olema. Värvimiseks kasutasin alusvärvina pea alati mastoni aerosoolvärve, head on ja sobivad hästi.
Roomik sündis ühesõnaga nii:
Pilt
Pilt
Pilt

Siis jõudis kätte kauaoodatud päev ja postkontorisse jõudis kena pakike:
Pilt

Roomiku Fredile tagasi andnud sai ülejäänud veermiku kallale asuda, seda ikka jagus:
Pilt
Pilt

Vahepeal sai parandatud ka viga et Waldajal omanimelist õlut ei ole :)
Pilt
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Rasketank Mark V "Waldaja"

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kuna mul oli algusest peale mõte teha tank ilma sisuta (emasel Mark V-l polnud sisu kaasas ka) ja panna sinna turnima, istuma mõned sõdurid. Nii on mastaap paremini näha ja annab natuke juurde. Meeskonna baasiks on Masterboxi firma saksa kahurväelased mille mundrist sai noa abil enamvähem briti mundri teha, pead on pärit firmalt Hornet (Heads wearing WWI British Field Caps)
Pilt
Pilt

juhile tuli plastilehest butafooria taha ehitada, no et eest luugist piiludes nagu oleks mootor ikka olemas :)
Pilt

Umbes samal ajal sai ka kuulipildujate ja kahuriga tegeletud, peab ütlema et minu karbis olid kõigil pritsidel toru miskipärast kõver nii et nende väljavahetamine tundus ainumõeldav olema.
Pilt
Kuulipildujatorule oli aber ette näinud ka etsist volditava sihiku.. aga selle asemel läksil lihtsama vastupanu teed ja tegin sihikud lihtsalt plastiribast.
Pilt

Aeg oligi esimeste juppide kruntimise käes:
Pilt
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Rasketank Mark V "Waldaja"

Postitus Postitas Joss Metsast »

Veermiku koostamine oli igati zen tegvus, lisaks kummitas teadmine et peale roomiku pealepanekut ei ole sellest mitte kui midagi näha
Pilt

Semafori auk tuli kinni panna , seda oli küll fotodel paaril eesti tankil näha aga Waldajal mitte kordagi nii et lihtne otsus.
Ühtlasi sai püssi ja püstoliluukide "vistrikud" asendatud korralike poltidega. Nende eest Urmasele suur aitähh. Ühtlasi pean vabandama et ma nende pärisotstarver ei avaldanud, kuigi 1 läks ka lennuki külge , nö otstarbekohaselt.
Pilt

Edasi läks kere kokku ja juht kolis oma kohale:
Pilt
Juhi mõõdikud on fantaasiavili. Lihtsalt tundus et seal peab midagi olema.
Pilt
Pilt

Edasisest mul kahjuks enam koostamispilte ei ole, aega kippus nappima.

aga lõpptulemist on paar tumedapoolset pilti küll:
Pilt
Pilt

Alus on Kristjani looming , suur aitähh selle eest. Teetööde pukk tekkis sinna lihtsalt sellepärast et kaevuluuk ei saanud valmis , no mis seal ikka, ju ka vanasti teid lapiti :)

Täitsa tore oli üle pika aja 1:35 mudelit ehitada.

Levar
wyrd
Liige
Postitusi: 615
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Re: Rasketank Mark V "Waldaja"

Postitus Postitas wyrd »

Päris lihtne ja loogiline ülevaade. Vanad olijad konkureerivad omavahel ja noortel on aeg otsida oma koht kuskil mujal.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Rasketank Mark V "Waldaja"

Postitus Postitas Joss Metsast »

Telefonist tuli veel paar fotot välja:
Pilt
Pilt
Pilt

Wyrdile üks küss, kuskohast sa välja lugesid et , tsiteerin : "Vanad olijad konkureerivad omavahel ja noortel on aeg otsida oma koht kuskil mujal." ??????

Niipalju kui mina olen aru saanud ei ole mudelite ehitamisel eelnev pioneeride palee meisterdamisringi kogemus kohustuslik ... Praegu ju Vaoinas tegi Wahtula teemas puust ja punaseks kuidas ilusat eesti tanki teha. Selline snitivõtmiskoht et seda sa kuskilt läikivast väljamaa ajakirjast ei leia :) Ma üritan teistpidi näidata et lihtsamate vahenditega saab ka , mitte küll nii hea aga midagi ikka.

Ai jaa, juba korra uuriti rohelise kohta, AMMO MIG Forest Green , kood AM065. Minul ammo värviga esimene kogemus ja peab ütlema et meeldiv, jooksis kenasti aerograafist läbi.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Rasketank Mark V "Waldaja"

Postitus Postitas Joss Metsast »

Nö töölauda/karpi koristades leidsin kasutamata šablooni. waldaja, esikiri ja mõlemad küljed. Sai üks igaks juhuks varuks tehtud. Kui keegi endale tahab, siis ps.
edit : uus omanik leitud.
edit2: jälle vaba , no ei saa sellest UKU teha, paiguta tähti kuidas tahad :)
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Rasketank Mark V "Waldaja"

Postitus Postitas Hertsog »

väga kaunis.

te kurjamid olete kõik nüüd siin esimest sõda vorpima hakanud... mul endal oli ka see mõte mingi aasta tagasi. ebay listis on siiani "jälgimisel" just need mainitud asjad... aga nüüd on uudsus kadunud ja... no ma teen siis tiigreid ja pantreid edasi :D
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist