StuG III Ausf.B

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas vaoinas »

Joss Metsast kirjutas:Komistasin sellise lehe otsa, paar fotot on, ehk leiad midagi sobivat:
http://www.historyfacts.biz/files/produ ... eilung.pdf

Levar
Tänud. Selle lehe otsa olen ka ise sattunud, aga kuna seal on 185'e masinad enne-Barbarossa aegsetes markeeringutes, siis pole sellega suurt midagi peale hakata.


Samal ajal on ka Dragon omale märgid peale saanud.
Ühtlasi on siin päris hästi näha, kui palju õlide ja pesudega töötlemine algset värvitooni muuta võib - "F" on kõik töötlused läbinud ja ootab pigmente, "A" on äsja viimase lakikihi saanud ning pesud seisavad veel ees.

Pilt


Kristjan
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas vaoinas »

StuG'id on lõpuks jälle omadega ühele joonele saanud

Nagu näha, sai Dragon endale Andruse viidatud saledamad ristid peale ja on nüüd 2. patarei A markeeringutes.
Ka värvitoonid on enamvähem ühtlustunud. Hästi-hästi õhuke ja vaevumärgatav toonierinevus on neil sees, aga nii see peabki olema.

Nüüd kui nad on ühte värvi, siis hakkavad geomeetrilised erinevused kahe tootja vahel paraku selgemalt välja paistma. Näiteks on tagumise viltuse soomusplaadi kõrgus Tamiyal silmatorkavalt väiksem, kui Dragonil. Samuti on kahuri asukoht ja selle soomusplaadi kalle neil erinev. Kummal õigus on, ma ei tea ja vist ei tahagi teada.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Roomikud on samuti Blacken-it'st (või selle Ammo-Mig analoogist) läbi käinud ja saanud endile naturaalse oksiidikihi. Ainuke nürivõitu tegevus nende Master-Club'i roomikutega oli, et resinist sõrmeotsad kummalgi pool tuli pintsliga täiendavalt üle käia. Roomikute roostekarva välimusest ei maksa end heidutada - Pigmendid ja liivapaber koolitavad need normaalsetesse toonidesse tagasi.

Pilt


Kahe mudeli peale on seda eraldiseisvat kraami küll kole palju.

Pilt


Ja siis on veel taldrikutäis muud kola, mille töötlus on valdavalt algusjärgus.

Pilt


Kristjan
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas vaoinas »

Peale selle tegelesin täna hommikul ka ajaloolise foto võltsimisega.

Nimelt on 2. patarei StuG'ist "A" üks suurepärane foto võetud Tallinnas Nevski katedraali ees.
Häda on aga selles, et keegi on markeeringu "A" küljelt ära kustutanud ja mul ei ole kuidagi
õnnestunud muutmata originaali netist leida.

Kuid see-eest on mul valmimas sellest StuG'ist ju suurepärane mudel - püüdsin teda pildistada enamvähem
sama nurga alt, kui fotololev, ning Fotošoppi kasutades manasin selle õnnetu "A" sinna külje peale tagasi

Saan aru, et ajaloolastele sellist laadi isetegevus tõenäoliselt väga ei meeldi, seega vabandan juba ette
ära, kui minu toimetamine kellegi õiglustunnet riivab.

Ülal on originaalfoto, all on minu töötlus.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas vaoinas »

Täna ei ole pildistamiseks just eriti valgusrohke päev, kuid mõne klõpsu siiski tegin.

Hakkab tasapisi lõpu poole venima see oopus nende StuG'idega. Veermik on pigmentidega kokku mökerdatud ja rattad on ka alla liimitud.
Rattad vajavad veidi veel pigmentidega üle käimist, et tonaalsus kerega oleks sarnasem.

Alguses pidid Dragoni StuG'i laternad avali jääma - tahtsin kasutada mingeid oma varudest leitud klaase sinna peale, aga olgugi, et liimisin klaasid laternatele Mikro Crystal Cleariga jäid nad mingil põhjusel siiski poolenisti udused ja igasugused katsed olukorda parandada tegid asja ainult hullemaks. Seega lõin käega ja liimisin plekist katted kinni.

Mootorikattel asuva kola peale hakkasin ka mõtlema. Kastid ja kanistrid niisama nägid seal kuidagi magedad välja, seega otsustasin elavdada pilti presendiga, mille valmistasin Tamiya Epoxy Putty't kasutades. Et see kuivades sinna mootorikattele kinni kleepus, siis ei saanud seda eraldi värvida, vaid tuli kõvasti maskimisteibiga vehelda. Seega praegu on need kaltsud seal juba kinni, aga muu kola tuleb veel sinna ümber.

Allpool on näha, et roomikud on ka vähendanud oma roostepunast tooni märkimisväärselt. Varuroomikud, mis masinale lähevad, tõmbasin üle Mig'i Dark Brow Wash'iga ja sain üsna suurepärase tumeda, ja mitte väga roostese tulemuse.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas Joss Metsast »

Võimas, present on ilmselt see veekindel kummeeritud variant, tore on ka näha et sakslastel kastike kodumaist karastusjooki kaasas..
Ai jaa, kumb see nüüd Tamiya oma oli ja kas zvezda oma tuleb ka ? :)
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas vaoinas »

Nii, nüüd on nad siis valmis.

Kastike karastusjooki sinises kanistris on tegelikult mootoriõli. See presendi kummisus jäi Jossi kommentaarist samuti häirima, seega lasin neile törtsu mattlakki veel peale.
Kolmapäevasel kokkutulekul olid nad mul kaasas. Eile parandasin viimased silmatorkavad pisivead ja nüüd on pildiring ka tehtud.

Tegu on siis 185. StuG.Abt 2. patarei masinatega A ja F. 185 StuG.Abt, või vähemasti selle 2. patarei osales nimelt operatsioon Barbarossa käigus Eesti alade hõivamisel. Teiste selle üksuse patareide kohta siinmaal ei oska ütelda, aga näiteks kolmas tegutses Riias.

Kõigepealt siis StuG markeeringuga F:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas vaoinas »

Seejärel A

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas vaoinas »

Ja paar üheskoos poseeritud pilti ka.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas Vilks »

Need sabas rippuvad mõlkis tsinkplekk panged on super, (muust rääkimata).
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas Vilks »

Aga pane tikk või tikutoos oma nupsukate kõrvale, muidu raffas arvab, et need ongi 2 KÕUD, mis kaitsevägi sai!
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas bufab »

sõnatuks võtab.

mõtlesin, et pakuks idee sul teha üks 1/16 mõõdus mudel. Aga sa ei saa teha seda toas. Ajad käima ka ja siis tuba tossu täis


ootame järgmist
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas vaoinas »

Tänud.

bufab kirjutas: mõtlesin, et pakuks idee sul teha üks 1/16 mõõdus mudel. Aga sa ei saa teha seda toas. Ajad käima ka ja siis tuba tossu täis
ootame järgmist
Jättes nüüd selle käimapanemise jutu kõrvale, siis mind on tegelikult 1:16 mõõtkava alati väga isutanud sest see detailsus, mis sellises suuruses oleks võimalik saavutada on ikka tohutu.
Aga kõige suurem takistus on kodune ruumipuudus - mul ei oleks pärast sellist kolakat lihtsalt võimalik kuhugi mahutada.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas Turist 47 »

Väga usutav tulemus. Super kohe.
T.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas vaoinas »

Täiendan mõneti ootamatult ka seda vana teemat.

Nimelt poolteist aastat tagasi postitas hea kaasfoorumlane Sturmmann siinse
foorumi Stug Abteilung 185 teemasse ühe pildi minu tehtud teise patarei
Stug F'ist mis näitas seda masinat veidi rohkem, kui minu käsutuses olev pilt
mudeli tegemise ajal seda tegi.

Pilt


Muuseas näitab see pilt, et roomikuhoidja esisoomusel oli toetatud kahe lehtrauast toega,
aga ka seda, et porilaudade tagumistel nurkadel olid varustuskastid, mis olid
iseloomulikud StuG III Ausf.A'le ja mõningatele Ausf. B mudelitele.

See jäi mind mõneks ajaks kummitama, aga nüüd olen ma need täiendused sisse
viinud ka oma mudelile. Siin ta on:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt



Terv!
Kristjan
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: StuG III Ausf.B

Postitus Postitas fossiil »

No eks hea asi saab ikka ainult paremaks minna! Originaali koopia, ainult et veits väiksem.
Leidsin enda kaustast mõned StuG-id, millel on sarnane suur täht samas kohas, vist oli suur "B"... Kas see võiks ka sama üksuse masin olla?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist