Wethering

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Bomber54
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Nov, 2019 12:23
Kontakt:

Wethering

Postitus Postitas Bomber54 »

Tere kamraadidele üle pika aja.
Olen jälle üle pika aja "haigeks" jäänud.
Seoses sellega on tekkinud küsimus värvimise jm sellise kohta.
Ehk oskate selgitada, miks tehakse mudelitele/eriti soomustehnikale selline ebanormaalne wethering.
Neid vaadates jääb mulje,et need masinad on seisnud aastaid vanaraua kogumise platsil.
Olin ise ka vene kroonus 2aastat BMP "õnnelik" kasuataja ja ei näinud selle aja jooksul ühtegi sic! sellist peletist.
Kas see on mingi trend!? Ok saan aru,et masin oli ehk peale sõidust tulekud porine/tolmune aga mitte roostes.
Tänud kui seda mulle selgitaksite.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Wethering

Postitus Postitas Kriku »

Ega akf varem mingi muu nime alt foorumis osalenud? St. kui salasõna kadunud jne., saame vast aidata...
Bomber54
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 16 Nov, 2019 12:23
Kontakt:

Re: Wethering

Postitus Postitas Bomber54 »

Ei osalenud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Wethering

Postitus Postitas vaoinas »

Kuna küsimuse esitaja ei ole eriti oma küsimust täpsustanud, siis kahjuks jääb veidi arusaamatuks, millistele mudelitele akf siin täpselt viitab.

Küll aga weatheringust üldiselt. Weatheringu, või kulutamise puhul on igal mudelistil veidike erinev ja individuaalne lähenemine. Kuna tegemist on loomingulise ja paljusid erinevaid võtteid ja vahendeid kasutava etapiga siis võib tulemus olla päris erinev. Ja loomulikult on erinevate tulemuste taga lisaks erinevatele looomingulistele ja käelistele oskustele ka erinev mõtteviis.

Nüüd aga, nagu ma küsimusest aru saan, miks weathering tundub sageli üle pakutuna:
- Esiteks on mudel üsna väike, mistõttu silm ei erista erinevaid detaile ja nüansse päris nii, nagu reaalset masinat vaadates. Weatheringu ühe osa eesmärk ongi detailide esile tõstmine kunstliku varjutamise ning piirjoonte esiletoomisega, aga ka erinevate pindade eristamine modulatsioonitehnikaga. Oma väiksuse tõttu vajab mudel ka rõhutatud nüansivariatsioone nagu rohkem roostet, räpasust jms, et see mudelit vaadates silma paistaks ja et mudel ei jääks igavaks ja üheülbaliseks. On hea, kui mudeli lõpptulemus on hoolimata oma väiksusst varieeruv ja pilkupüüdev.
- Teiseks, et enamasti tegeldakse mingi sõja- või konfliktiaegse tehnikaga, siis päris üksühest võrdlust rahuaegse päristehnika ja selle välimusega siiski tuua ei saa. Konfliktitsoonis olevat tehnikat kasutatakse intensiivsemalt, ta saab lahingkahjustusi ning väga juhuslikku hooldust, mistõttu olenevalt kui kaua on seda õnnestunud käigus hoida, võib see olla päris trööbatud. Muidugi võib siin vastuargumendiks tuua, et lahingutes ei pruukinud tehnika eluiga üldse kuigi pikk olla, kuid siin saab pöörduda jälle ülemise punkti poole - puhast ja viisakat tehnikanäidist mudelina on pigem igav vaadata.
- Kolmandaks annab weathering suurepärase võimaluse oma mudelile isikupära andmiseks ja ka enese oskuste demonstreerimiseks.

Küll aga siin mingi teatav trend siiski näib olevat. Peamiselt seetõttu, et meil on tekkinud erinevaid weathering-vahendeid toovaid firmasid, kes arendavad päris aktiivselt oma sortimenti ning teevad silmapaistvalt reklaami oma toodete tutvustamiseks, mistõttu võib jääda mulje, et see ongi mudelismi puhul kõige olulisem aspekt või et ilma neid tooteid kasutamata head mudelit teha pole võimalik. On mudeliste, kes teevad mudelit mudeli pärast, naudivad värvimis- ja kulutamisprotsessi ega ole kunagi viitsinud süveneda ei oma subjekti, ega ka üldiselt enda valitud tehnikavaldkonda ja selle tegelikku väljanägemisse. On mudeliste, kes teevad nii nagu kõik teised näivad tegevat ise sinna mõtteressurssi panustamata. On mudeliste, kes satuvad vaimustusse uutest vahenditest ja äsjaõpitud tehnikatest ning kasutavad neid nö. üle. Siiski enamus keskmisel ja heal tasemel mudeleid, mida olen kohanud, on oma weatheringu osas võrdlemisi maitsekaks jäänud. Loomulikult võib leida ka rooste ja kulumite, aga miks mitte ka modulatsiooniga väga üle pakutud näiteid, kuid need on pigem vähemuses. Lõpuks sõltub ikkagi väga palju mudelisti enda individuaalsest eelistusest, teadmistest ja oskustest.

Kristjan
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist