Panther Ausf.D

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Ma tänan tagasiside ja heade sõnade eest.

Nüüd on siis nii, et mootor on värvitud, räpatatud ja kokku laotud.
Proovisin siin mõndagi enda jaoks uut võtet ja vahendit. Rohkem, kui varasemalt keskendusin õlivärvide poolt võimaldatavale
Selline ta siis sai

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Hindan kõiki, kes andsid panuse ülal püstitatud vooliku küsimusele.
Painasin end sellega pikalt, võttes arvesse siin välja käidud mõtteid, vaagides plusse ja miinuseid
ning lõpuks otsustasin ikkagi kõige turvalisemalt selle lahendada -
toru sai hallikasroheline.

Pilt


Kütusepaagid on kah ära räpatatud ja külge liimitud. Ja mootori eluase on samuti ette valmistatud
oma residendi vastuvõtuks.

Pilt


Kristjan
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 823
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Sam Beaver »

Kõva värk! Käima ka läheb? :D
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Sam Beaver kirjutas:Kõva värk! Käima ka läheb? :D
Ikka läheb. Tuba on bensuvingu täis ja liikuda saab vaid käsikaudu.


Aga nüüd on ta siis kõigi oma torude ja kardaanidega sinna sisse aetud.
Kuigi kogu see kraam istub seal sees väga tihedalt, siis asjade ära mahtumisega palju probleeme tegelikult ei olnud.
Ainuke asi mida silmas pidada, kui keegi kavatseb Takomi interjööriga pantri ette võtta,
on et instruktsiooni poolt ette nähtud montaažijärjekorda tuleks suhtuda ettevaatusega
ning mootori koostamise käigus tuleks pidevalt testida ja ette mõelda, mis moel ja kuidas
need asjad sinna sisse kõik saavad.

Õhupuhasti kopsikud on mootoril veel pealt puudu, sest sinna sisse kavatsen ma magnetid panna ja see lugu
nõuab veel pisut testimist.

Pilt

Pilt

Pilt


Interjöör mis jääb mootorit eraldavast vaheseinast ettepoole on nüüd alumises osas koostatud.

Keskmise osa põrandaservas on kummalgi pool mingid punaste niplitega paneelid. Nende täpset otstarvet ei tea, aga pakun, et tegu võib olla
kohtadega, kust määret lisatakse ja kust siis torud masina põhisõlmedeni jooksevad. Et otse karbist neid peenikesi torusid mõistagi ei ole, puurisin esiserva niplitele
alla augud ja liimisin sinna rivi leegi kohal pehmeks aetud traate. Pärast värvimist väänasin traadid L-kujuliselt ette ja lõikasin strateegilisse pikkusesse, et nende
otsad põranda all oleva kraami alt näha ei jääks. Kui nad olid omale kohale liimitud, siis kogu see traadimajandus jäi küll pettumusttekitavalt vähe välja paistma.

Pilt


Ja ka sponsoonides olevad mürsurakised on koos laskemoonaga paika liimitud.

Pilt


Kogupilt on hetkel selline:

Pilt

Pilt


Olge terved,
Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Joss Metsast »

See mürsurohkus on muljetavaldav, pole kunagi mõelnud seda et lahingkomplekt peab kuidagi ka tanki mahtuma. Võimas.
Jube äge on see sisevaade.

Ja nüüd ma saan aru et korpus peale ja kogu see uhke vaatepilt läheb rubriiki "ise tean ja lahe on" ..
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Joss Metsast kirjutas:See mürsurohkus on muljetavaldav, pole kunagi mõelnud seda et lahingkomplekt peab kuidagi ka tanki mahtuma. Võimas.
Jube äge on see sisevaade.

Ja nüüd ma saan aru et korpus peale ja kogu see uhke vaatepilt läheb rubriiki "ise tean ja lahe on" ..
Seda laskemoona on jah sinna päris leidlikult paigutatud. Ma enda omasse küll täielikku lahingkomplekti ei pannud, Juhi ja radisti seljatagused kastid jätsin täiesti tühjaks ja panin kaanega kinni.
ülejäänud rakistest on lihtsalt paar mürsku siit-sealt puudu.

Korpus kohe veel peale ei lähe. Jahutusradikad koos ventilaatoritega tuleb enne sinna punaste bensiinipaakide kõrvale istutada.
Ja korpuse pealmine osa vajab tegemist - sinna tulevad raadiod ja periskoobid mille tegemine võtab omajagu aega.

Aga jah, siis läheb küll kaas peale ja kogu lugu.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas fossiil »

Oota nüüd, misasja - kaas peale? Ma sain viimasel kokkutulekul aru, et kogu kremplile läheb pealmine koorik magnetitega külge?
Sellin hull töö, et tegelikult peaks niisuguse mudeli umbse sulgemise keelu põhiseadusesse sisse kirjutama..
Igatahes vägev vaatepilt!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

fossiil kirjutas:Oota nüüd, misasja - kaas peale? Ma sain viimasel kokkutulekul aru, et kogu kremplile läheb pealmine koorik magnetitega külge?
Sellin hull töö, et tegelikult peaks niisuguse mudeli umbse sulgemise keelu põhiseadusesse sisse kirjutama..
Igatahes vägev vaatepilt!
Ei, kogu koorikut ei saa lahtiselt jätta - nii täpselt see sinna peale ei istu. Magnetitega käima jäävad
Pealmises koorikus olevad plaadid, mis on mootori kohal ja juhi-radisti kohal.

Aga kere alumise poolega on veel paar lahtist otsa.
Esiteks jahutusradikate-ventilaatorite moodulid. Neil asendasin 0,3mm traadiga tõsteaasad, originaalis olid need valatud mittemidagiütlevate
plastist nagadena. Ja lisasin neile ka radiaatoreid ühendava peenikese toru, mis mingi referentsfoto pealt silma hakkas.

Tagaplaadist tegin ka klõpsu enne selle mudelile liimimist.

Pilt

Pilt


Ja sellega on siis kere alumine pool valmis.
Et suur osa sellest siiski suletud saab, tegin tast ühe põhjalikuma fotoringi:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Kristjan
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas fossiil »

No nägin seda oma ihusilmaga, kui näitust sai üles pandud, hull värk, ega ei oskagi kommenteerida - ainult rida ülivõrdes sõnu..
Vladislav B
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 11 Nov, 2008 11:49
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Vladislav B »

Super!
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas calico »

Kuramus on ikka peene töö küll nagu alati allahindlust pole tehtud! Ma kuskil nägin poolläbipaistvat korpust, mida saaks kasutada sellise siseilu puhul, kuid samas ei oleks see ka nii hea. Oleks olemas mingi värv, mida nupulevajutuse korral korraks läbipaistvaks saaks muuta... :scratch:
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Selles Takomi komplektis on läbipaistev korpus täiesti olemas. Ilus, klaar, ilma liigsete vormi- ja väljalöögijälgedeta - täitsa samal tasemel, nagu sinu pandud pildil... ainult et ma ei
oska miskit sellega peale hakata, ja eks ta lõpuks saab ära visatud nagu igasugune muu kasutu kraam.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas von manstein »

Täiuslik.

Kahju et kogu toredus kinni kaetud saab.

Isiklik nägemus oleks kogu kupatusest pikilöige tekitada. Saaks koguni kaks muuseumieksponaati..

Raskusi tekitaksid proportsioonid soomuse läbimöödu ja transmissiooni ning jõuallika sisemuse modelleerimisel?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

von manstein kirjutas:Täiuslik.

Kahju et kogu toredus kinni kaetud saab.

Isiklik nägemus oleks kogu kupatusest pikilöige tekitada. Saaks koguni kaks muuseumieksponaati..

Raskusi tekitaksid proportsioonid soomuse läbimöödu ja transmissiooni ning jõuallika sisemuse modelleerimisel?

No rõõm on näha härra Mansteini taas sõna võtmas

Pooleks ma teda vast saagima ei hakka. Kusjuures soomuse läbimõõt peaks tal isegi mõõtkavas vastama.
Seadmete poolitamisel avaneks muidugi liiga paks plast ja tühi sisemus.
Enkus
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 23 Dets, 2011 18:59
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Enkus »

vaoinas kirjutas: Seadmete poolitamisel avaneks muidugi liiga paks plast ja tühi sisemus.
Kõlab nagu väljakutse...?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Nii, selle mudeliga on nüüd päris pikalt pausi pidanud.
Peamiselt selle pärast, et peale viimast korda läks ta selliselt lahtisena kaheks kuuks TTÜ raamatukogusse vitriini.
Kuid kui ma ta kuu aega tagasi kätte sain, ei soosinud ilusaks kujunenud kevadilmad teps mitte mudeliasjaga tegelema.

Nüüd olen siiski nii kaugel, et ülemine kerepool koos raadiote, juhi vaateava detailide ja periskoopidega
on kokku pandud ja värvi alla saanud.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Raadioid aitas täpsemaks teha seesama Eduardi komplekt, kust tulid ka juhi kõrval olevad näidikud ning plekist mürsukastid.
Eduardi eelvärvitud detailid on küll pisut liiga läikuvad minu jaoks - õigemini print on teraline ja läige toob selle välja,
sestap lasin nad kerge mattlakikihiga üle. Kaablid raadiote küljes on omalooming fotode alusel.

Pilt

Pilt


Ja lõpetuseks ka juhi vaateava. Kui sellele Takomi Pantrile üldse midagi ette heita saab, siis see, et
kõik läbipaistvad detailid on valatud hallist plastikust. Sestap leidsin oma varudest Dragoni Panzer III komplekti kuulunud
klaasi, mille ma Pantri jaoks parajaks kohendasin. Sealjuures kaalusin ka läbipaistvaid periskoope, mis paralleelselt
isegi värvi peale said, kuid lõpuks otsustasin siiski Takomi enda umbsete kasuks, sest need lihtsalt istusid paremini.

Pilt



Kristjan
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist